Jump to content


Fotografije

Alat za bicikle


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
196 odgovora na ovu temu

#81 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 13 August 2019 - 09:39 AM

To si u pravu, moje su masivne, ali tog formata. Ono puna ruka kljesa, imam i neke manje na tu foru, to je mucenje, samo za prvu pomoc....


  • 0

#82 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 13 August 2019 - 10:31 AM

Ma za amatera nove kineske kombinirke rade posao,a ovo sto se preporucuje,pa nece da krade bicikl nego da ga popravlja n2:Heristical

A plus toga ostaju za neke druge korisne stvari,cvikcange su iskljucivo za secenje.

Samo nije mi jasno kako u Rumi nema buvljak kada svakog treceg u mesecu ima najveci buvljak mozda i u Srbiji.

Da, kao što si napisao, svakog trećeg u mesecu. Meni trebaju sada

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
  • 0

#83 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 13 August 2019 - 10:32 AM

Ja koristim bas ovake neke, i isekao sam buzire i sajle za 50 bajseva sa njima...

Jel, znači rade posao pošteno?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
  • 0

#84 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 13 August 2019 - 11:05 AM

Samo ako su malo masivnije, ja ne mogu da zamislim kolike su bas ove tvoje

Sent from my LG-E988 using Tapatalk
  • 0

#85 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 August 2019 - 01:42 PM

Još se nisam pokajao nakon kupovine dobrog alata.

S lošijim (obično jeftin, mada nije ni svaki skup dobar) - uvek.

 

Veće je i zadovoljstvo dok radiš, lakše sve ide, brže.

Za početnike / hobi upotrebu - tu ljudi obično kažu da je OK i loš alat. Ono što je kod toga nezgodno:

nisi tačno siguran kad te nešto zeza, da li je zbog lošeg pristupa/tehnike, ili lošeg alata.

Tj. postoji još jedan faktor koji može praviti problem i komplikovati stvari. 

 

Uz to, dobar alat, ako se čuva, traje decenijama, generacijama.

 

Ovo važi generalno, slažem se da sečenje sajli i bužira nije neka nauka - a i, naravno, svako ima drugačije ukuse, prioritete, budžet - pa neka bira i odluči za sebe.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#86 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 August 2019 - 03:37 PM

Godinama sam sekao bužire i sajle ravnim sečicama, jer sam ih uvek imao pri ruci i radile su posao. Samo bužire menjača seku malo teže, ali za jednom-dvaput godišnje nikakav problem. Odustao sam od njih kad sam kupio komplet Jagwire bužira i sajli - njihovi bužiri kočnica su kao menjački na steroidima, sečice nisu imale šanse. Onda sam kupio nešto kao one linkovane crvene iz Capriola; rade posao brže i lakše od ravnih, ali i s njima treba umeti da bi se iz prve postigao potpuno ravan rez.

Moja preporuka je po mogućnosti uvek uzeti namenski alat, najkvalitetniji koji se može priuštiti, ali razne alternative često mogu da završe posao uz malo pažnje.
  • 0

#87 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 August 2019 - 01:38 PM

To pričam, uzmeš najskuplji profi alat za kućnu upotrebu jednom u sto godina, nema nikakvog rezona. I onda se još pomučiš, i čuvaš, pitanje koliko će trajati oštrica. I opet imaš cimanje sa gnječenjem i dodatnom obradom kraja. Jer je fizički nemoguće odseći kvalitetan čelik kao nožem kroz puter..

 

Ali zato nema tih bužira na steroidima koji su dorasli mojoj brusilici :mrgreen:


  • 0

#88 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14612 posts

Postavljeno 14 August 2019 - 02:00 PM

A brusilica je dzabe, udjes u radnju i zamolis da ti je poklone, pa jos ako sajlu ne seces brusilicom nego nekim kljestima koja su ti takodje poklonili i koja takodje koristis da stavis krajeve na sajle da se ne rascvetaju onda je super.


  • 0

#89 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 14 August 2019 - 02:21 PM

jeftinija brusilica od cvikcangi

 

I jos kupis za 50 din. tanku platnu i preseces buzir perfektno a i sajlu.

 

I jos ti posluzi za razne stvari sto treba preseci ili obrusiti. 

 

I jos covek zivi u Rumi i na vasaru moze da uzme neku kvalitetniju za 2000din. i da ima profesionalni alat dok je ziv. 

 

Da mi je neko rekao pre 20 god. da ce biti jeftinija brusilica od secica ne bih mu verovao,ali tako je kako je ,nebulooze , jedva cekam da kineski zmaj posustane,ili se vine u visine sto dalje od mene. To verovatno nece biti,ali volim da se sladim i zamisljam kako zmaj pada na zemlju.


  • 0

#90 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14612 posts

Postavljeno 14 August 2019 - 02:42 PM

Opet lazne vesti, nije brusilica jeftinija od secica (link) ne mozes porediti jeftino sa alatom koji je vrhunski kvalitet.


  • 0

#91 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 14 August 2019 - 02:57 PM

Pa sigurno vise vredi najjeftinija nova brusilica nego nakvalitetnije secice koje su maltene duplo skuplje.I ima mnogo raznovrsniju namenu.To je cinjenica i nema veze sa lazima. 

 Ti nemozes da shvatis da i najjeftinija brusilica presece buzir  isto kao najskuplja,u tome je poenta.

A sto se tice najskupljih cvikcangi,i tu postoji zackoljica,dokle smes da ides sa secenjem raznih matrijala da ih ne ostetis,znaci treba patoloski da ih cuvas isto kao sto stakloresci cuvaju svoj noz za secenje stakla ili stolari svoj abrihter (ako ne razumes pitaj ja cu ti odgovoriti) ali ajde to su skupe stvari,pa mogu da ih razumem ,pogotovo stolari.

 

Ja sam imao napr uniorove secice i vrh mi je pukao ,ako se svakodnevno koriste normalno mislim na mene koji sam bio profesionalac zeznes se nekad. A ovo za bicikl,pa to vise stoji alat nego sto se koristi,jer kolko sam shvatio popravka bicikla je uglavnom  ovde hobi.


  • 0

#92 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14612 posts

Postavljeno 14 August 2019 - 04:09 PM

Ne vredi vise, secice za kablove su alat za specijalnu namenu, brusilica je univerzalan alat. To bi bilo kao da poredis kuhinjski noz i noz za skidanje izolacije sa kablova (link), oba ce uraditi posao a kuhinjski noz je jeftiniji i moze se koristiti za jelo, dakle zakljucak je da je bolje kupiti kuhinjski noz...


  • 0

#93 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 August 2019 - 06:33 PM

Eto Dule ukapirao si :D baš tako, bolji je kuhinjski nož za skidanje izolacije zato što je "besplatan" tj svi ga imamo :D isto kao što je i brusilicu nemoguće nemati ako išta majstorišeš. Dok oni specifični alati su skupoceni i uglavnom skupljaju prašinu kao što Mirek reče. Moj rezon je da ako bih svaku alatku tako preplatio tj uzeo kvalitetnu i skupu to bi u zbiru izašlo x hiljada eura u alatima (ima smisla samo ako se bavim servisom), radije bih vozio bicikl te vrednosti i performansi :D a bužire i sajle sekao kao i poslednju deceniju .

Inače da, sajle sečem običnim sečicama koje opet svako ima, ne treba fensi alat za to. A sajle se ne licnaju iako im ne krimpujem krajeve tim alatkama od 50 eura pošto termo bužir košta 10 din i sexy izgleda, a upaljač svi imamo :D


  • 0

#94 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 14 August 2019 - 06:44 PM

Uzajmio mi komša Knipex sečice, odlične su

Moraću da ih otkupim od komše a4624230fa1e60190f2cc648ca32693c.jpg

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
  • 0

#95 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14612 posts

Postavljeno 14 August 2019 - 06:54 PM

Imamo mali oximoron ovde, kazes nema majstora koji nema brusilicu ali ima smisla kupovati kvalitetan alat ako si majstor... Da li ti znas koliko gradjana i gradjanki nema brusilicu i imaju strah od nje za razliku od secica za buzire u koje skoro da ne mozes da stavis prst da se iseces?

 

@markhizio   Takva kljesta presuju materijal i tako ga lome a ne seku, pogledaj ivice celjusti i videces da nisu ostre. Da si imao neka jeftina kljesta tog tipa ne bi bio toliko zadovoljan.


  • 1

#96 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 14 August 2019 - 07:54 PM

@Dusan011 Prilično čist rez sam postigao ovim sečicama, čak i sa bužirima, bez ikakvih problema.

 

Za prvi put sam zadovoljan :)


  • 0

#97 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 August 2019 - 09:12 PM

Eto čovek rešio problem a nije platio 50 eura :D sečenje bužira jednom u par godina, jaka nauka :D


  • 0

#98 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 August 2019 - 09:56 PM

I ja uglavnom koristim brusilicu, ali vidjao sam kod Kineza da imaju i jeftine sečice za buzire i sajle reda 200-300din, vrede li one nešto?

Ove profi sigurno neću kupiti jer bi više stajale, ali 200 din mi nije žao da bacim :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#99 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 14 August 2019 - 10:25 PM

Ne znam kakve su te kod kineza, ako su kojim slucajem ovakve, vrede. Nisu bas klasicne secice, vece su izmedju ostalog, ali vrse posao. Uzete na bubanj potoku za isto tako neke smesne pare. Buzir minimalno deformisu, znaci ne seku ga 100% ravno verovatno zato sto nisu neki kvalitet i samin tim nisu dovoljno ostre, ali za moje potrebe secenja buzira vise nego dobre. Pre njega sam sekao klasicnim secicama i to je bilo uzas koliki se deformisao. Ove mi traju dugo i sekle su svasta, vidi se uostalom po defornacijama da sam sekao i ono sto nije trebalo, iako sam ih samo za buzire kupio :DIMG_20190815_002106.jpeg IMG_20190815_002116.jpeg
  • 0

#100 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 14 August 2019 - 11:01 PM

I ja uglavnom koristim brusilicu, ali vidjao sam kod Kineza da imaju i jeftine sečice za buzire i sajle reda 200-300din, vrede li one nešto?

Ove profi sigurno neću kupiti jer bi više stajale, ali 200 din mi nije žao da bacim :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Kad kažeš kod Kineza na šta tačno misliš? Imam ovde par kineskih radnji ako je to u pitanju.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika