Jump to content


Fotografije

Rock Shox servisiranje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#1 dennnic

dennnic
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBacka Topola

Postavljeno 19 April 2012 - 06:46 PM

Pozdrav!

Imam Dart 3 vilu nekoliko godina unazad i sve slabije radi. Na Rock Shox sajtu sam pronasao informaciju da se ulje treba menjati na svakih 100 sati koriscenja, pa bi bilo pametno zameniti ga, posto sam taj broj davno premasio. Naravno, u Capriolu su se svi slozili da nema potrebe za servisom, kao i za bilo cim drugim, tako da mi jedina opcija ostaje da to uradim sam.

Da li je neko vec pokusavao to sam da uradi? Na netu se nalazi kompletno uputstvo korak po korak, a ulje i sve ostalo mogu da nabavim, mada nije navedeno kakav alat treba. Jel vredi to raditi ili da se dalje svadjam sa ovima iz Capriola?
  • 0

#2 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 19 April 2012 - 07:17 PM

Ima i drugih majstora koji znaju da rade rs i zele da zarade novac.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#3 dennnic

dennnic
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBacka Topola

Postavljeno 19 April 2012 - 07:36 PM

Ima i drugih majstora koji znaju da rade rs i zele da zarade novac.


Neka preporuka za majstora? Cena?
  • 0

#4 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 20 April 2012 - 03:22 PM

Pregledaj ovu temu: viewtopic.php?f=3&t=3816&p=67903#p67903
možda nađeš nešto korisno. Tora bi trebalo da bude čak i jednostavnija za taj servis od rebe, koja je opisana...Nisi rekao gde tražiš majstora.
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#5 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 20 April 2012 - 03:48 PM

Msm da je servis negde oko 30 evra
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#6 dennnic

dennnic
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBacka Topola

Postavljeno 20 April 2012 - 08:06 PM

Msm da je servis negde oko 30 evra


3 servisa i dodje mi isto sto i novi amortizer :D
Iz Backe Topole sam, trazim nekoga iz okoline, Subotica, Novi Sad najdalje..
  • 0

#7 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 27 April 2012 - 08:22 PM

Ma nema sta da se svadjas sa ljudima iz Capriola, samo odneses viljusku i kazes hocu da mi uradite servis i to je to.
Meni je za Toru bilo 1500 tako da je i za Dart verovatno isto. Bices bez viljuske jedno nedelju dana.
  • 0

#8 mrburns

mrburns
  • Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Postavljeno 17 May 2012 - 05:51 PM

Capriolo B.Topola, majstor Zoltan, cena 1000din. prosle godine i uradjena za dan..svaka preporuka, cak sam i postarinu dobio free u jednom pravcu ;)
  • 0

#9 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 17 May 2012 - 06:30 PM

Ja sa Capriolo servisom (rock shox) imam loše iskustvo i ne bih im nikad više dao vilu, tako da ću sam da je otvorim kad to bude trebalo :D
  • 0
.

#10 dennnic

dennnic
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBacka Topola

Postavljeno 17 May 2012 - 08:25 PM

Ja sa Capriolo servisom (rock shox) imam loše iskustvo i ne bih im nikad više dao vilu, tako da ću sam da je otvorim kad to bude trebalo :D


Kakvog to iskustva?
ja moju jos nisam odneo... :(


Capriolo B.Topola, majstor Zoltan, cena 1000din. prosle godine i uradjena za dan..svaka preporuka, cak sam i postarinu dobio free u jednom pravcu ;)


Koji Zoltan? Nosio sam vec jednom i kazu lepo da ne treba nista da se radi... videcu kod glavnog servisera ako uspem da dodjem do njega, znace on sta treba da se radi..
  • 0

#11 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 17 May 2012 - 09:08 PM

Aj kad se pominju iskustva, da dodam i ja moje. Dobio sam Toru 302 kojoj jos u radnji nisu radili lock out i rebound, poslali su bicikl za B. Topolu, jer je tamo serviser za RS i posle nekoliko dana (bio je na odmoru, pa se napakovalo posla) sam dobio vilu u perfektnom stanju. Sve pohvale
  • 0

#12 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 17 May 2012 - 10:09 PM

Nema potrebe da šalješ bilo kome da ti napravi servis......uz malo čitanja upute za servisiranje i malo alata sve možeš sam napraviti. Slobodno pitaj sve vezano za servis darta.

Aj kad se pominju iskustva, da dodam i ja moje. Dobio sam Toru 302 kojoj jos u radnji nisu radili lock out i rebound, poslali su bicikl za B. Topolu, jer je tamo serviser za RS i posle nekoliko dana (bio je na odmoru, pa se napakovalo posla) sam dobio vilu u perfektnom stanju. Sve pohvale


Velika nauka.....samo falilo ulja u desnoj nozi-damperu. :)
  • 0

#13 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 18 May 2012 - 12:03 AM

Nema potrebe da šalješ bilo kome da ti napravi servis......uz malo čitanja upute za servisiranje i malo alata sve možeš sam napraviti. Slobodno pitaj sve vezano za servis darta.

Aj kad se pominju iskustva, da dodam i ja moje. Dobio sam Toru 302 kojoj jos u radnji nisu radili lock out i rebound, poslali su bicikl za B. Topolu, jer je tamo serviser za RS i posle nekoliko dana (bio je na odmoru, pa se napakovalo posla) sam dobio vilu u perfektnom stanju. Sve pohvale


Velika nauka.....samo falilo ulja u desnoj nozi-damperu. :)

Cekaj, jel si ti servisirao amortizer Tora 302?
  • 0

#14 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 18 May 2012 - 10:25 AM

Nema potrebe da šalješ bilo kome da ti napravi servis......uz malo čitanja upute za servisiranje i malo alata sve možeš sam napraviti. Slobodno pitaj sve vezano za servis darta.

Aj kad se pominju iskustva, da dodam i ja moje. Dobio sam Toru 302 kojoj jos u radnji nisu radili lock out i rebound, poslali su bicikl za B. Topolu, jer je tamo serviser za RS i posle nekoliko dana (bio je na odmoru, pa se napakovalo posla) sam dobio vilu u perfektnom stanju. Sve pohvale


Velika nauka.....samo falilo ulja u desnoj nozi-damperu. :)

Cekaj, jel si ti servisirao amortizer Tora 302?



Ne vidim razloga za takvo pitanje osim dalje rasprave koja neće pomoći pitanju iz ove teme. A ti provjeri dali je to bio uzrok kvara na Tori ako sumnjaš u moju konstataciju.
  • 0

#15 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 18 May 2012 - 11:36 AM

Ne vidim razloga za takvo pitanje osim dalje rasprave koja neće pomoći pitanju iz ove teme. A ti provjeri dali je to bio uzrok kvara na Tori ako sumnjaš u moju konstataciju.


Pa da, moje pitanje ne pomaze kao i tvoja konstatacija. Da je ulje iscurilo, to bi znao svako ko bi pogledao nauljenu prednju glavu, nikakva misterija. Budi od koristi, pa nadji neko dobro uputstvo za servisiranje lockout-a (Tore i slicnih, znaci ne Dart, ne Reba...), ono koje ce biti korisno za ljude koji u zivotu nisu otvorili prednju viljusku. Ja tako nesto nisam uspeo da nadjem, nasao sam uputstvo za servisiranje Motion control dampera, koji nemam. Ne znam da li pokretac teme ima garanciju, ali ja je imam i znam da necu pipati nista na viljusci do isteka iste. Kad istekne eksperimentisi, ako imas pare da nadoknadis eventualnu stetu :)

P.S. Nije da mi treba servis za lockout, jednostavno ne volim kad ljudi misle da sve znaju i da bi sve mogli lako da urade, umesto da prepuste onima kojima je to profesija
  • 0

#16 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 May 2012 - 11:47 AM

Pa zar na tori nemas motion control.Inace lock na tori i dartu se isto servisira.Tora i jeste malo unapredjeni dart sa debljim stapovima.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#17 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 18 May 2012 - 12:54 PM

Servisirao sam najmanje 30 vila i to sve RS od Juddy, Dart, Tora, Reba, RVL tako da znam šta pričam. Na RS stranica imaš upute za servisiranje jako dobro objašnjene baš kao i filmića na youtube pa stvarno ne vidim razlog da vilu od 100 eur šaljem na servis koji će doći 50 eur. I meni nije bilo svejedno prvi puta otvoriti vilu, ali kada to jednom napraviš i vidiš koliko je to jednostavno nije problem otvoriti je i podmaziti po preporuci proizvođača. Jeste da je početna investicija za ulje (5w i 15w) te mast bez litija priličan izdatak, ali ostaje ti za još 6 servisa ulje 5w a 15w za puno više. O ringova ima kupiti na ebay za siću, ali mjenjaju se po potrebi. Ja svog RS Revelationa Air U-turn vozim 4 godine i nijedan o ring nije otišao.

Upravo mi je u garaža jedna Tora sa U-turn pa ti mogu slikati korak po korak rastavljanja i i podmazivanja....
  • 0

#18 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 18 May 2012 - 04:01 PM

Ajde kad se već priča o servisu Tore. Da li je moguće nabaviti spejsere kojma se reguliše hod vile? Tora je stigla sa 130mm hoda, a koliko sam skontao, sa tim spejserima se hod može skratiti na 100mm.
  • 0
JoJ

#19 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 18 May 2012 - 07:22 PM

@Vorda po ovom korisnickom uputstvu sto imam, Tora 302 ima TurnKey Lockout, a Tora 318 Motion Control, tako da nemam MC
@Taz, sve je to jasno, ali si ocigledno zaboravio na besplatno servisiranje u garantnom roku (nisam ja kriv sto je pustila ulje jos u radnji). Ima filmica na yt, ali sad nisam nasao za obican lockout. Nemoj zbog mene, uradi tutorijal za sve koje to interesuje. Ipak treba redovno podmazivati stapove, a koliko vidim, najbolje je otvoriti vili, ocistiti i onda podmazati ih
@skybeaver sigurno je moguce nabaviti, samo ne znam gde ih ima i koliko kostaju. Meni su u servisu povecali hod sa 8 na 11 cm i dali taj spejser od 3 cm, ako pozelim da ga vratim, ali ne verujem da cu ikada hteti da skracujem hod na 8
  • 0

#20 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 18 May 2012 - 08:56 PM

Sve ok...naravno u garantnom roku ide u servis. Vezano za tutorijal......ovih dana je rastavljam pa stavim fotke korak po korak.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika