Jump to content


Fotografije

Zastita bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
265 odgovora na ovu temu

#61 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 27 May 2013 - 10:46 AM

Ja imam ovakvu sajlu samo je braon boje. Kad vezujem bajs,vezujem i ram i prednji tocak sa njom. To nisu neki dugacki intervali,uglavnom par minuta. Sta mislite o njoj? Zglobna sajla. http://static-slike-...e75-default.jpg
  • 0

#62 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 May 2013 - 04:56 PM

Jedna od najgorih. Masa ljudi ostala bez dvotockasa vezanih bas njome. Naizgled robusna, a zapravo se radi o sajli prosecne debljine, provucenoj kroz neke toboze celicne valjke. Cim se alatka, tipa jace secice, ugura izmedju brave i tog valjka (a moguce je uglaviti), say pa-paaa. 8)
  • 0

#63 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 May 2013 - 07:46 PM

Slazem se da je krs, iako ja koristim tu, u kombinaciji sa jos jednom klasicnom sajlom... Idem tom logikom da deluje robusno pa da ce da tera narkomane. :) Imas na yt klipove gde seku tu sajlu u vrlo kratkom roku.. :(
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#64 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 27 May 2013 - 07:59 PM

Mene je prodavac odbijao od skupljeg trelock modela slicnog izgleda (predpostavljam i konstrukcije), kaze da je dosta losija zastita od ovog scott u-locka sto sam kupio. Jedina prednost je sto je savitljiva a deluje robusno, sto znaci moze da se obmota oko bandere i slicno, za to je u-lock mali. Iako kad se uzmu u ruku odmah se vidi razlika, u-lock je barem duplo tezi i deluje robusnije.
  • 0

#65 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 27 May 2013 - 08:54 PM

Hvala na odgovorima,sad ste me jos vise privezali za bajs :) Max sam ga ostavljao koji minutic samog sa sajlom a tek cu sad da je izbegavam.
  • 0

#66 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 27 May 2013 - 09:20 PM

Pravi lopov ce i kvalitetan u lock ili dobar lanac obiti za 10sec, za ovu sajlu ce mu trebati do 5sec i to ako je ne uhvati u startu kako treba...
Tako da, nema efektivne zastite. Ili budi spreman da ti bajs koji zakljucavas ukradu (tj da ne bude neki skup i sentimentalno bitan) ili se ne odvajaj od njega.
  • 0

#67 sinjore

sinjore
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 27 May 2013 - 10:32 PM

Hvala na odgovorima,sad ste me jos vise privezali za bajs :) Max sam ga ostavljao koji minutic samog sa sajlom a tek cu sad da je izbegavam.


са:
Postavljena slika
он исече 70% ланаца/сајли које се користе, ако је дебља сајла само му требају веће сечице
неке нормалне величине се продају за 500-600дин

дуго нисам имао бицикл зато што су ми два украли, један из заједничке, где само поштене(мало нас има у улазу све их знам) комшије имају кључ, касније други испред врата од стана везаног за гелендере (зграда увек закључана) :) .
сад га држим у предсобљу, сајлу немам јер га нигде више не везујем, идем бајсем само код људи који ми дају да га убацим у кућу/стан ;-)
  • 0

#68 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 28 May 2013 - 09:10 AM

Ja nikad neću skapirati tu logiku "ne vozim bajs da mi ga ne bi ukrali"... Vodeći se istom logikom, niko ne bi trebalo da ima auto jer se i auta kradu, a 10-50x su skuplji od bajseva.

Kvalitetna brava, dve brave, jeftin ili neugledan bajs, držanje u stanu, ima dosta načina da se verovatnoća da bajs nestane smanji na sasvim prihvatljivu meru da bi se i dalje uživalo u njemu. ;)
  • 0
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB

#69 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 28 May 2013 - 11:06 AM

Kad se kod nas primeni zakon kao u americi(da mozes da roknes lopova kad ti bane u kucu) bice bolje. :!:
  • 0

#70 sinjore

sinjore
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 28 May 2013 - 11:13 AM

Ja nikad neću skapirati tu logiku "ne vozim bajs da mi ga ne bi ukrali"... Vodeći se istom logikom, niko ne bi trebalo da ima auto jer se i auta kradu, a 10-50x su skuplji od bajseva.

Kvalitetna brava, dve brave, jeftin ili neugledan bajs, držanje u stanu, ima dosta načina da se verovatnoća da bajs nestane smanji na sasvim prihvatljivu meru da bi se i dalje uživalo u njemu. ;)


Нисам возио бајс дуго јер су ми два украли, и нисам имао паре за трећи.
После неког купио кола, доста обавеза и размишљао кад би возио, па ми све било прече.
Нисам рекао да не возим да ми не би украли, него да га не остављам нигде да ми га теже украли.
Проваљују они и у стан/кућу кад оће;-)
  • 0

#71 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 28 May 2013 - 12:52 PM

Нисам рекао да не возим да ми не би украли, него да га не остављам нигде да ми га теже украли.

Ma nisam ni mislio na tebe konkretno, samo znam da većinu ljudi kad pitaš što ne voze bajs, oni kažu "jeste pa da mi ga maznu".

Lopova ima i bajsevi se masovno kradu ali 99% ukradenih bajseva i nije bilo dobro zaštićeno. Ljudi su spremni da daju 500€ za bajs, a nisu spremni da daju 50€ za bravu, pa im posle kriv đavo.
  • 0
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB

#72 sinjore

sinjore
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 28 May 2013 - 03:04 PM

Ту си апсолутно у праву.
Био је и неки снимак крађе где је лик обичним клештима секао сајлу.
Мада мораћу и ја пре или касније да купим неку браву, да могу макар на 5 мин у продавницу да уђем:-) ал то кад скупим за неку квалитетнију
  • 0

#73 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 15 June 2013 - 07:47 PM

Ja sam za sada zadovoljan svojim resenjem. Kao sto sam rekao, presvuceno parce lanca (debljine skoro k'o za telad), i Elzet katanac. Jes' da u torbicu na ramu pored ''sigurnosne opreme'' moz da stane jos samo mobilni, ali sam makar siguran kad ga parkiram. Kontam jos da nakacim neki akumulator i pretvarac, pustim struju i zastitim tockove i sticnu sa sedistem :mrgreen:
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#74 Eagle1

Eagle1
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 27 February 2015 - 09:42 PM

Sta mislite da uzmem neki debeli lanac i malo kvalitetniji katanac. Koliko bi me to kostalo ? Jel  ima u gvozdjari da se uzme ? Mozda i sajlu uzmem kao dodatnu zastitu. Meni treba samo da mi neko ne mazne na brzaka tipa 2-3 minuta ako nisam prisutan i ako ne gledam i to po danu, i kad posmatram bajs sa neke daljine da ne moze da obije i pobegne za pola minuta koliko bi mi trebalo da dodjem do bajsa ako uocim lopova. Da li ima resenja za te kratke vremenske intervale 2-3 minuta, a ne bih dao vise od 1500 dinara za zastitu ?


  • 0

#75 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 February 2015 - 09:58 PM

Za 1500 neces kupiti nista valjano jer se sve sece, potrazi klipove na YT... Bolje je izvojiti nesto preko pa kupiti relativno bolju bravu od lanca i katanca

http://probike.rs/Brave-za-bicikl

 

ili http://www.kupujempr...80650-oglas.htm nije ni ovo nesto ali ima psiholoski efekat alarma pa kupis jos lanac ako je to zelja

 

Pogledaj i temu http://www.2bike.rs/... dobra zastita


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#76 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2015 - 10:29 PM

Imam ja taj katanac s alarmom, kome nije problem da vuklja toliki teret, sa tako nečim na javnom mestu lopovi nemaju šanse :).


  • 0

#77 Eagle1

Eagle1
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 27 February 2015 - 10:52 PM

@grbic 

Nije mi jasno kako ce neko da isece bas debeo lanac, mora bi da ima neka ogromna klesta i usred dana da sece, a ako sam takve srece... Ovo sa alarmom je ok, jer bih uvek bio u blizini bajsa i mogao bih da cujem. Ali cekaj ovaj katanac koji u sebi ima alarm mora da ide uz lanac, a ako se lanac presece katanac se ne aktivira?


  • 0

#78 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 February 2015 - 11:04 PM

Nisi slusao price ma samo sam se okrenuo... Lopovi su dovitljivi i opremnjeni

Nemam ja bas nista protiv da vuces bas debeo lanac, ali licno mislim da je bolje kupiti ojacanu bravu od obicnog celicnog lanca i katanca.

 

Kako radi onaj katanac sa alarmom ne znam, ali Gadjan rece da ga ima pa ce mozda on bolje objasniti.

 

Ima na berzi prodaju se alarmi za bicikl, koristio sam ga i odlicna je stvar jer reaguje na sve vibracije, pa potrazi. Mozda on i neka brava.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#79 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 February 2015 - 12:50 AM

Pa u vezi katanca manje više sve piše na linku. Odličan je ali je to više za zaključavanje prostorija. Ja sam samo naveo da ga imam, ne i da ga koristim :). Lično ne nosim baš ništa ili baš ako moram da uđem negde na kratko onda najobičniju deblju sajlu, a i onda preferiram optičku vidljivost.

Katanac je vrlo glasan ali logično ako se lanac pažljivo preseče i pritom ne uzdrma katanac, alarm se neće oglasiti.

Meni je neprihvatljivo da vukljam kilo i po nečega zbog nekih ološa. Ili ne nosim ništa i ne dolazim u iskušenje da ostavim negde bicikl, ili zaključavam sajlom i pratim krajičkom oka, samo nisam imao još to zadovoljstvo da neko okuša sreću.

Katanac nisam kupovao ja, ako nekog bude interesovalo mogu da pitam brata gde je uzeo i pošto, možda ima i za manje para.


  • 0

#80 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 28 February 2015 - 10:56 AM

Nikad ne možeš biti 100% siguran. Do sad su mi dva puta pokušali ukrasti bicikl, oba puta je bio zaključan sa jeftinim kineskim U-lock ključevima :) 

Pri drugom pokušaju krađe ostao sam bez šticne, sedišta, par sitnica i bilo je dosta popravke oko zamene žbica i farbanja izgrebane viljuške. Kvalitetan lanac i katanac mogu da pomognu, ali ti je lakše nositi U-lock sa sajlom koji je malo teže obiti ako ga koristiš kako treba :)


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika