Jump to content


Fotografije

Pomoc oko kacige


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
70 odgovora na ovu temu

#21 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 31 March 2012 - 01:01 PM

Svi ti djavoli za podesavanje velicine su od plastike ;).
Kaciga ti je kao odelo za svadbe i sahrane, cim ga obuces osetis da li je za tebe ili ne :) :).

Najozbiljnije, stavi kacigu, podesi velicinu za tvoju glavu i ako ti je osecaj dobar onda je to to. Naravno ako mozes probaj vise kaciga (tu ili na nekom drugom mestu) da vidis kako ti koja "lezi" pa ces videti kako treba da "lezi" ona prava.
I meni se cinilo da mi je Polisport odlicna dok nisam probao Alpinu. Razlika u ceni je bila bar dva i po puta ali vredi.
  • 0
.

#22 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 31 March 2012 - 02:14 PM

To je jedini model kojo ima. A problem je sto je to i jedina prodavnica biciklova, a sad sto ja rekreativno vozim i dam 50e za kacigu... Za mene je puno. A treba jos i dres da uzmem tako da moram malo pristegnuti budzet. Otici cu jos jednm onda u ponedeljak i probati pa da vidim da uzmem. A videcu posto idem u Bg da i tu obidjem neke pravnice, i da odem u Interspot, kazu da tamo ima jeftinih dresova, pa da vidim kacigu.
  • 0

#23 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 April 2012 - 05:00 PM

Bez ljutnje, kada čitam komentar na tu kacigu od 1400 dinara pripalo mi smešno.
1. Svaka kaciga je... ne mogu reći lagana... nego nije teška. jbg ne prave ih od metala, prave ih od stiropora i sličnih penastih materijala koji ublažavaju udarce.

2. veličine su relativna stvar. ni jedna nije univerzalne veličine, ali je podesiva na opseg veličina od-do, npr. od 52 do 60

ovako se meri obim glave:
Posted Image

3. kaciga treba da je što više uz glavu. ako ti je recimo obim glave 56 nećeš kupiti kacigu 54-62 nego ukoliko je to moguće npr. 50-58 (sve zavisi od proizvođača i modela)

4. kaciga ne sme da se klima na glavi kada se stegne oko čela i potiljka, i kada se zakopča i zategne kaiševima, ali kaiševi treba da dozvole normalno disanje i gutanje.

5. ja lično volim da znam šta mi čuva glavu. nikada se ne zna kada i kako ćeš se skršiti. možda (sve ovo ne daj Bože!) padneš i ni ne dotakneš kacigom glavu, možda te udari auto, možda sletiš sa litice... a možda (kao ja) sklizneš niz stepenice silazeći iz stana na ulicu (proklete look pločice...)

6. ako ti kaciga ne odgovara i/ili se klima na glavi, ili ne znam ni ja kako sve može da ti stoji, može da predstavlja veću opasnost nego da nemaš kacigu. viđao sam klince po fruškoj gori kako im kaciga sklizne sa glave na potiljak, a kaiš ih onda samo može udaviti, takođe ako nije čvrsto na glavi, može preusmeriti udar na neko drugo mesto glave, umesto da kao pravi i odgovarajući model apsorbuje silu udara i rasporedi je duž cele školjke kacige...

mogao bih još da pišem, ali ajde da ne smaram više, svakako ćete kupiti najjeftiniju kacigu koju nađete, ali postavite sebi pitanje: Koliko košta vaša glava?
  • 0

#24 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 01 April 2012 - 06:44 PM

@Gamzzy Razumem ja vas sve. Nije stvar da li je najjeftinija ili sta vec. Vec je ovde kod mene to jedini izbor. A meni je pa nije bas hitno ali treba mi u skorije vreme. A kad bih isao da kupim kacigu trebalo bih jedno ceo vikend da odvojim da bih obisao prodavnice po Bg-u i nasao neku koja je prava. I to sto kazete moja glava nema cenu, ali ja bih trebao vise para da dam za kacigu(racunam preko 3000 dinara) i daj Boze da mi nikad ne treba (mislim na to da ne padnem, udarim glavom o drvo, kamen i sl.). Ali opet nosim je zbog sebe i moje glave. A da nemoram jos da uzmem dres, prvi bih dao para i para za neku jacu i bolju kacigu. Jer sve u svemu imam ogranicen budzet i to je najveci problem. I ne morate mi persirati, ja bih vama trebao jer ste sigurno stariji od mene.

I ako vi znate jos nesto sto bi mi pomoglo, prihvatam svaki savet i kritiku. Jer i ovo sto ste rekli doslo mi je do mozga da malo i drugacije vidim nesto.

Pozdrav.
  • 0

#25 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 01 April 2012 - 11:29 PM

...

+1

Ali, radiće i ta najjeftinija posao zaštite kao i ona najskuplja, ako je izrađena po pravilima tj. zadovoljava sigurnosne standarde (ako zadovoljava, imaće to napisano negde na nalepnici unutra). Evo npr. testirali su tri 10$ kacige i tri >150$ kacige, ako im je verovati podjednako su bezbedne.

I da, treba pravilno staviti kacigu, a ne samo da se nabije tamo negde nazad na potiljak.

Attached Thumbnails

  • wrong-right.jpg

  • 0
Pozdrav

#26 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 April 2012 - 09:04 AM

Kada budem kupovao kacigu, treba da vidim da li ima nalepnicu tj. sertifikat da li zadovoljava sigurnosne standarde. Kada budem stavljao kacigu na glavu, ajde da kazem kada me neko gleda iz profila, treba da stoji horizontalno i da ne mrda(onda sam je dobro stavio)?
  • 0

#27 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 April 2012 - 09:36 AM

ne treba uopšte da se mrda.

kada ja pritegnem moju kacigu ona ne može nigde da šeta slobodno, a teško i kada je pokušam rukom pomerati.
  • 0

#28 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 April 2012 - 09:50 AM

Ok, srecom sutra idem za Beograd, pa cu posle obaveza, obici radnje za koje znam, pa nadam se da cu naci nesto.

Pozdrav.
  • 0

#29 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 02 April 2012 - 10:14 AM

Dali neko zna kakve su ove jeftinije kacige marke Polisport koje imaju u planetu i koje mogu naći ovde kod mene idu od 2300din pa naviše?
  • 0

#30 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 April 2012 - 05:04 PM

Poslusao sam Gamzzy-a i danas sam u Beogradu uzeo kacigu za 3090 dinara. Alpina thunder, bila na snizenju vise od 50%. Pa sad probao sam vise modela, i ova mi je najbolje lezala na glavi. Hvala svima na pomoci i savetima.
Pozdrav.
  • 0

#31 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 April 2012 - 08:10 PM

Nema na čemu :)
  • 0

#32 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 03 April 2012 - 08:49 PM

Poslusao sam Gamzzy-a i danas sam u Beogradu uzeo kacigu za 3090 dinara. Alpina thunder, bila na snizenju vise od 50%. Pa sad probao sam vise modela, i ova mi je najbolje lezala na glavi. Hvala svima na pomoci i savetima.
Pozdrav.

Nisi pogresio i ja sam nju uzeo posto sam probao Polisport i jos neke druge. To je odlicna cena, ja sam je platio 4000 i to pre dve-dve i po godine.
  • 0
.

#33 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 04 April 2012 - 08:35 AM

Malo sam guglao, jeste malo stariji model ali opet bolje ovo nego ona od 1300 dinara. Vise se uzdam u ovu i naravno daj Boze da mi nikad ne zatreba.
  • 0

#34 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 February 2018 - 08:58 AM

Da ne otvaram novu temu..

Mozda bih zamenio kacigu.. ima li neka preporuka za kacigu? Koju kupiti?
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#35 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 24 February 2018 - 12:44 PM

Da ne otvaram novu temu..

Mozda bih zamenio kacigu.. ima li neka preporuka za kacigu? Koju kupiti?

 

Preporuka je da probaš redom kacige i vidiš koja komforno stoji na tvojoj glavi. To je jedini način.


  • 1

#36 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 February 2018 - 02:43 PM

To znam.. nego, ima svega.. od Polisporta, Alpine pa do Uvex-a i Scotta, Las, Met i jos svasta nesto.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#37 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 24 February 2018 - 02:52 PM

Polisport nemoj, eto pomogao sam malo.


  • 0

#38 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 February 2018 - 02:53 PM

To znam.. nego, ima svega.. od Polisporta, Alpine pa do Uvex-a i Scotta, Las, Met i jos svasta nesto.

Ja bih sacekao prolece i tradicionalan predsezonski popust u planetbike-u, dotle bih gledao najlaksu opciju kacige a po ok ceni, moj favorit je uvex i-vo mislim da je oko 240g i oko 40-50€ bar je toliko bila davnih dana.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#39 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 February 2018 - 02:54 PM

Bolje formuliši pitanje...
'Vako nešto: "Koristim xxx kacigu, kod nje mi se dopada xxx i to bih voleo da imam i na novoj kacigi, smeta mi xxx i xxx. Voleo bih da nova kaciga poseduje xxx zbog xxx, meni se sviđa i xxx ali možda je za moj stil vožnje ipak bolje xxx.
Kupujem kacigu novu i na rate pa imajte i to u vidu."
Jel' valja 😀😀😀
  • 1
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#40 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 February 2018 - 07:01 PM

Bolje formuliši pitanje...
'Vako nešto: "Koristim xxx kacigu, kod nje mi se dopada xxx i to bih voleo da imam i na novoj kacigi, smeta mi xxx i xxx. Voleo bih da nova kaciga poseduje xxx zbog xxx, meni se sviđa i xxx ali možda je za moj stil vožnje ipak bolje xxx.
Kupujem kacigu novu i na rate pa imajte i to u vidu."
Jel' valja



Koristim Uvex vec 6 godina. Vise puta udarana, nije ostecena ni oguljena ali sundjeri su vec dotrajali.
Na rate mi nije nesto bitno.
Ne znam ni sta bih naveo sto bi mi se svidelo na nekoj buducoj.
Jedino sto bih birao je da bude sto manje sarena.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika