Jump to content


Fotografije

Hidraulika ili mehanika, Vasi saveti?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
26 odgovora na ovu temu

#1 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 27 January 2012 - 04:22 PM

Planiram da izdvojim oko 100-120e za disk kocnice to je maximum u budzetu. Na forumu sam nasao da je avid bb7 mehanika jedna od najboljih mehanickih kocnica ako ne i najbolja, a sa druge strane ipak hidraukika je hidraulika, pa me interesuje Vase misljenje da li uzeti nove avid bb7 ili uzeti polovnu hidrauliku do 120e? Moj stil voznje je uglavnom off road, planina, makadami... Bajs je (mada to i neije puno vazno u ovom slucaju al da pomenem) Polar mirage team 2011g. Hvala!
  • 0
Specialized

#2 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 27 January 2012 - 04:35 PM

Bitno je koji je bajk ti imas xct-xcm amort ako dajem primer uzmes juicy7 za 100-tinjak evra raskantaces vilu jako brzo.Mislim da bi bb-5 mehanika bila pravo resenje (budzetsko) u slucaju da nisi previse tezak.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#3 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 January 2012 - 04:47 PM

Aco, imao sam bb5 i nisam bio zadovoljan, teško su se štelovale i jako brzo slabile. Sa bb7 apsolutno nemam više briga, perfektne su. Sve preporuke.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#4 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 27 January 2012 - 04:52 PM

Aco, imao sam bb5 i nisam bio zadovoljan, teško su se štelovale i jako brzo slabile. Sa bb7 apsolutno nemam više briga, perfektne su. Sve preporuke.



i ja bih mu preporucio ali me strah kako ce uticati na njegovu vilu!Zato sam isao na manju zaustavnu moc.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#5 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 27 January 2012 - 05:10 PM

Tezak sam 73kg. i vilu cu zameniti do aprila-maja uzecu rebu neku najverovatnije nisam jos odlucio sto posto mozda i nesto drugo dodje u opticaj, ali cu zameniti sigurno, tako da trenutna vila koju imam (obican model Sr Suntour) nece se jos dugo zadrzati na bajsu.
  • 0
Specialized

#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 27 January 2012 - 05:15 PM

I ja predlazem mehaniku za pocetak, BB7 MTB verziju mislim da su im celusti crne boje. Pazi ako ne kupujes gotove tockove da ti ih uplete neko ko zna kako se to radi jer ce sad zice biti pod opterecenjem i prilikom kocenja.
  • 0

#7 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 27 January 2012 - 05:27 PM

Nosicu kod proverenog majstora kada budem stavljao glavu za disk, tako da nece imati problema sa pletenjem zica. Hvala na savetima, od velike su pomoci.
  • 0
Specialized

#8 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 27 January 2012 - 05:28 PM

Tezak sam 73kg. i vilu cu zameniti do aprila-maja uzecu rebu neku najverovatnije nisam jos odlucio sto posto mozda i nesto drugo dodje u opticaj, ali cu zameniti sigurno, tako da trenutna vila koju imam (obican model Sr Suntour) nece se jos dugo zadrzati na bajsu.



ako kupujes rebu onda pazari juicy 7 i bog da te vidi.A da bile su i neke hope cetvoroklipne na oglasima koliko sam cuo od coveka koji je skoro nabavio takve ne da koce nego kidaju.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#9 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 27 January 2012 - 05:47 PM

Imacu jos malo vremena da razmislim, planiram krajem februara da se ponovim sa kocnicama, pa kada budu kupljene obavesticu sta sam uradio.
  • 0
Specialized

#10 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 27 January 2012 - 06:44 PM

ako kupujes rebu onda pazari juicy 7 i bog da te vidi.

neće te videti bog,niti ti njega,ali su odlične kočnice za te pare,bolje od svake mehanike
  • 0

#11 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 January 2012 - 06:53 PM

http://www.cikloberz...ow.php?id=58887
za te pare nema ni bolja ni laksa kocnica
  • 0
........

#12 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 27 January 2012 - 07:57 PM

http://www.cikloberza.com/show.php?id=58887
za te pare nema ni bolja ni laksa kocnica

+1.A za tockove nije bitno samo ko plete nego i sta plete.Moj savet je i zice da promenis minimum u DT SWISS stainless 14 din kom u planetu.Jesu one crne obicne skuplje ali su daleko od DT obicnih.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#13 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 27 January 2012 - 08:25 PM

Hidraulika !
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 27 January 2012 - 08:31 PM

Hidraulika !

da i to +1.Koliko god zeznuto delovalo,hidro sistemi su najjednostavniji .
  • 0
puno znoja,malo krvi

#15 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 27 January 2012 - 09:26 PM

Puno hvala svima na odgovorima i korisnim savetima. Imacu u vidu sve to kada budem poceo sa prepravkama na bajsu i kupovinom.
  • 0
Specialized

#16 Wolf87

Wolf87
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 27 January 2012 - 11:48 PM

Jos jedan glas za Formulu RX.Znaju da idu i do 140e,ali vrede svake pare.Jako lagane,izuzetan kvalitet zavrsne obrade,izuzetna snaga kocenja itd.Da dodam da imam 95kg:)
  • 0

#17 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 January 2012 - 08:49 PM

Gospodo, imam i ja jedno pitanjce :) Imam sad Avid BB5 i zadovoljan sam kako koči. ALI, pri dužim spustevima i dužim kočenjima gde treba jače stisnuti ručicu, prsti bole toliko da to nije normalno :cry: Isto me mnogo nervira to što kad skinem točak posle izgubim sat, sat ipo nameštajući kočnicu #-o i tako svaki put... Vozim uglavnom van asfalta, po ravnim zemljanim putevima i ništa zahtevno ali volim da se ponekad sjurim niz neku nizbrdicu :P . Težina ja + bajs oko 110 kg. Sad, koja hidraulika bi meni završila posao? Ja sam kontao ovako nešto http://www.cikloberz...ow.php?id=61507 . Pa eto, ako je neko vozio, voleo bih da kaže mišljenje (koliko su pouzdane, da li se kvare itd) ili još bolje, napravi neki manji review 8) Ili neki drugi predlog za kočnice.

Hvala unapred! :D
  • 0
.

#18 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 January 2012 - 09:58 PM

Ili neki drugi predlog za kočnice.

Promeni ram. :mrgreen:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#19 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 January 2012 - 10:22 PM

mihajloalasp sa tim predlogom neces dobiti jace kocenje na nizbrdici ali nisu kvarljive kocnice.A isto tako je kod hidraulike manji razmak izmedju plocica nego kod mehanike pa ako se sad toliko mucis sa podesavanjem onda ces se tek sa hidraulikom patiti.Kad se skida tocak samo ga prilikom vracanja treba identicno zategnuti kao sto je bio i nema muke.Al ces manje stiskati za istu silu kocenja.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#20 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 January 2012 - 10:29 PM

vako nesto ti treba. http://www.cikloberz...ow.php?id=59282 ali je malo skuplje.
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika