Jump to content


Fotografije
- - - - -

Oboren sa bicikla - potrebna pomoc [NS]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
63 odgovora na ovu temu

#1 knjazmilos

knjazmilos
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 26 January 2012 - 07:26 AM

24. decembra....bio lep suncan dan ,ja sednem na mog TREK-a da se malo provozam....oko 13:45,znaci usred bela dana,krecem se biciklistickom stazom u Kisackoj ulici iz pravca zeleznickog nadvoznjaka ka raskrsnici Kisacke i Partizanske. Pre tog raskrca ima jedna mala ulica ,zove se Hadzi-djerina koja se ukljucuje u Kisacku i preseca i pesacku i bicikisticku stazu i naravno ima znak STOP za vozace automobila. Na tom "ukrstanju" biciklisticke i te Hadzidjerine.....covek nije zakocio vec me podigao sa zemlje i napravio sam par "vijaka" u kontrarotaciji i kvalifikovao sam se za olimpijadu. Salu na stranu,odvalio me u desnu potkolenicu i odvalio mi koleno,ispao zglob napolje skroz,za divno chudo nista nije puklo...ni kosti ni ligamenti.

U soku sam se nekako sa asfalta dovukao na travu da sednem....covek je izasao napolje,pogledao me i ovim recima rekao "sedi ti momak,sad cu ja da se vratim,samo da zavrsim promociju u Tempu,donecu ti saobracajnu i licnu kartu"....i sede on u svoj auto i ode.

Ljudi koji su se nasli u blizini su mi pomogli,ja sam zapisao parcijalnu registraciju i to samo onaj brojchani deo,znaci oznaku grada nemam a tablica glasi XX 006-XX , znaci nista od slova nisam uspeo da zapamtim,samo su mi se ova 3 broja urezala u pamcenje.Isto tako,covek koji mi je pritrcao u pomoc mi je rekao da je to neko pikap vozilo i da je imalo reklamu Zlatibor Voda nalepljeno na sebi.Coveka bih prepoznao kad bih ga ponovo video...ali marke auta se ne secam,Peugeut partner,Citroen berlingo,Fiat Doblo ..... sve mi te prednje maske nekako odgovaraju onoj slici koje se secam sekund pre udara. Ako iko od kolega forumasha primeti te merchendajzere zlatibor vode,nek obrati paznju shta voze,poterbna mi je ta informacija,hocu da udjem u trag nekako...nechemu..da krenem od nekud.....jer ne zelim da ovaj manijak ostane nekaznjen. Policija sa parcijalnom registracijom i bez marke vozila nece da mrdne.
  • 0

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 January 2012 - 07:44 AM

Voda zlatibor i imas broj,tu nema vise price.NEMAJU IM SIGURNO SVA VOZILA TAJ BROJ.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 January 2012 - 07:55 AM

Užas... :?

A jel ima možda u Kisačkoj nadzornih kamera? Mislim da bi (naša draga) policija mogla da vidi tačno u to vreme kad se desila nezgoda, ko je prolazio tuda, i lako bi se našao taj kreten sa kolima.
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#4 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 January 2012 - 07:58 AM

Predpostavljam da U NS imaju svoje predstavnistvo.Panduri samo treba da odu tamo i vide ko vozi auto sa tim brojem.Predpostavljam da ja auto na lizing,u tom slucaju je verovatno registracija BG.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#5 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 January 2012 - 07:59 AM

OVO PISE NA SITEU NOVI SAD:
Rade Kondica Street 213, Futog tel/fax: 021/893-677
  • 0
puno znoja,malo krvi

#6 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 26 January 2012 - 08:13 AM

Možda je to bilo zbog tvog nika knjazmilos pa da odstrane konkurenciju.
Šalu na stranu stvarno ima budala koji ne vode ni najmanje računa o drugima, verujem da policija ukoliko to hoće može da nađe tog kretena a ako ne onda da odeš do tog predstavništva i nađeš ga sam. Slažem se da ne treba da prođe ne kažnjeno.
  • 0

#7 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 January 2012 - 08:15 AM

C..C..C kakvih likova ima, ja bi nazvao lepo zlatibor vode, tražio nekog PR ili HR menadžera i rekao: "vaš radnik me udario službenim vozilom i pobegao sa mesta nesreće trebaju mi njegovi podaci" ujedno pitaš i za vozilo i tačnu registraciju s obzirom da oni imaju podatke o tome a i da na listi ima 100 vozila nije teško prelistati ...
Nadam se da ćeš što pre da ga navataš...

P.S. Da nije možda ovako nešto:
Postavljena slika
  • 0

profilepic.gif


#8 knjazmilos

knjazmilos
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 26 January 2012 - 09:50 AM

proverio sam sa JKP Informatika , nemaju nadzorne kamere na raskrsnici Kisacka i Partizanska (u toom pravcu je pobegao) .... a policija kao sto rekoh, "slucaj" pada na tog jednog saobracajca koji je vrsio uvidjaj .... a lici mi da jeste peugeot taj sa slika,problem je samo shto sam ja bio skoz zbunjen i potreshen,samo se secam face starijeg coveka sa brkovima koji je izasao na sekund iz kola....ostalog se ne secam,opis auta i parcijalnu registraciju i to da je rech o vozilu zlatibor vode su mi rekli ljudi koji su se nasli u blizini. nista....zovem Zlatibor vodu pa cu da vidim da li su voljni da takve informacije izdaju putem telefona ili ce zahtevati neku formalniju vrstu komunikacije.
  • 0

#9 knjazmilos

knjazmilos
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 26 January 2012 - 10:02 AM

update: ... nazvao sam Simex u SUboticu,pricao sa HR manager-om....treba da joj se javim za pola sata pa ce da vidi da li moze da mi da neke informacije. A policija vec zna da je u pitanju vozilo Zlatibor Vode i nije mi jasno zasto nisu oni stupili u kontakt sa njima,nego ja to moram umesto njih da radim.
  • 0

#10 1960

1960
  • Members
  • PipPipPip
  • 82 posts
  • LocationN.Beograd

Postavljeno 26 January 2012 - 10:30 AM

@knjaz milos
Policija sa parcijalnom registracijom i bez marke vozila nece da mrdne.

Uzas,podneo bih posebno prijavu Policiji bez obzira na nacinjen uvidjaj, a tu bih spomenuo i uvidjaj koji je izvrsen,po meni a i koliko znam policija je duzna da traga za NN pociniocem saobracajnog prekrsaja,moras sa dodatnom prijavom da pritisnes Policiju da radi svoj posao,i ovi podaci su im dovoljni da udju u trag pociniocu saobracajnog PREKRSAJA, samo im je tesko i mrzi ih...uzas, ma svaki dan bih podnosio prijavu Policiji o ovom dogadjaju i svaki put bih trazio zavodjenje moje prijave protiv NN pocinioca saobracajnog prekrsaja...
Mi biciklisti moramo da vodimo racuna kada prelazimo pesacki prelaz, ako je samo pesacki prelaz u pitanju tada moramo da guramo bicikl preko pesackog prelaza a ne da ga vozimo...
Sva sreca da nisi povredjen....sve najbolje...
  • 0

#11 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 26 January 2012 - 10:40 AM

Kada zoveš policiju ili Simex, napomeni im da ćeš da se obratiš medijima. Da ćeš reći da eto ti imaš te podatke, ali da policija neće da mrdne, da Simex neće da mrdne. Verujem da će naći motiva da ti pomognu...bez predtnje, sumnjam da će bilo ko da prstom mrdne.
  • 0
JoJ

#12 knjazmilos

knjazmilos
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 26 January 2012 - 11:14 AM

HR manager proverila sa svojom "saobracajnom sluzbom" ... pa mi je uzela podatke,gde i kad se desila nezgoda,popricace sa svojim direktorom pa su obecali da ce mi se javiti....shto mi govori da su po toj parcijalnoj registraciji skontali koje vozilo je bilo u NS tog dana .... videcemo da li ce zvati uopste...ako ne nazovu u roku od par dana... podnecu ja krivicnu prijavu protiv NN lica po vasoj preporuci.
  • 0

#13 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 January 2012 - 11:27 AM

Ja ne bi odma išao sa pretnjama, ima i sasvim korektnih ljudi nekad, koji hoće da učine uslugu, ako se ništa ne odradi na fin i kulturan način onda treba primeniti radikalnije mere a za policiju mi uopšte nije čudno, oni "revnosno" rade svoj posao sam i jedino ako od toga imaju finansijsku korist ako treba nešto raditi za dobrobit drugih onda se zavuku u mišju rupu i ne mrdaju...
Onaj ko hoće može ovo rešiti očas posla:
- ima približan podatak o vrsti vozila i natpisu na njemu
- ima parcijalan podatak o registraciji
- zna se da je čovek išao u TEMPO
- zna se vreme kad je tamo išao (tako da murija mogla i tempo da nazove i pita ko je u tom i tom periodu radio prezentacije Zlatibor vode, možda je slagao ali ne košta ništa proveriti, možda se nešto i tako sazna)

ja mislim da ako se hoće ovo može da se završi za 2-3 sata čak i manje telefonom...

P.S. Šta u roku od par dana, ako ne pozovu za 24h podnosi prijavu, nećeš valjda čekati da otopli!!!!
  • 0

profilepic.gif


#14 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 26 January 2012 - 11:52 AM

^slažem se sa tobom da ne bi trebalo ići odma sa pretnjama. Ali pogledaj kada se incident desio...mislim da mesec dana i jače posle ne može da se vodi kao odma.
  • 0
JoJ

#15 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 January 2012 - 01:10 PM

^^ pa tu je kriv sam knjazmiloš što je toliko čekao, taj dan kad se to desilo, ako je čovek rekao da će doći a nije došao, on je trebao da sa zapisnikom od lekara (hitne pomoći) i zapisnikom sa uviđaja podnese prijavu protiv NN lica. MOžda je bio u bolnici, nije mogao da hoda pa da ode u policiju, ništa za to pozove ih, oni moraju da dođu, ako ne dođu odmah sedne im na telefon dok ne dođu.
Ja smatram da odgovoran čovek nikako ne može da kaže "evo idem samo da održim promociju u Tempu pa se vraćam" (a šta ti da radiš povređen, da se sunčaš na travi pored puta 2-3-4 sata!!!) taj lik je trebao odma, istog minuta kad je izašao iz auta da pozove hitnu ili da povređenog stavi u kola i odveze u hitnu. Mogao je da mu da i vizitku, većina promotera ima vizitke sa brojem službenog telefona koji ne mogu da isključe tek tako kad im se oće, a siguran sam i da razmena podataka ne traje 10 sati, to što bi zakasnio na promociju 5-10 minuta ne bi značilo ništa nego je lik mislio da će se izvući.
Nije mi poznata situacija na terenu, kakva je to uličica, kakvi su znakovi, ko ima kakvu prednost ali ako murija kaže da je biciklista imao prednost a auto je morao da stane oda, s obzirom da je šteta načinjena službenim vozilom, firma čije je vozilo treba da u potpunosti nadoknadi svu štetu, kupi čoveku nov bajs (pa ne košta to 5000€ i troškove lečenja takođe, ne znam kakvi su propisi kod nas ali mogao bi da ih tuži i za nadoknadu izgubljene dobiti pošto je bio sprečen da radi, za pretrpljenu fizičku i duševnu bol itd... bla bla) sve u svemu nije trebao da čeka mesec dana, zašto čekati toliko???
  • 0

profilepic.gif


#16 knjazmilos

knjazmilos
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 26 January 2012 - 01:39 PM

Strajk saobracajne policije,praznici,noga u gipsu...mirovao....sve je to uticalo na "chekanje mesec dana".....a i naivno sam ocekivao da ce policija da odradi svoj deo posla i da krivicno goni coveka zbog napustanja mesta nezgode,pretpostavljao sam da im je to dosta shta sam im dao.mene je zainteresovalo da vidim dokle je to stiglo....stupio sam u kontakt nekako sa saobracajcem koji je izvrsio uvidjaj a on mi je rekao.... "bez pune tablice i marke vozila...to je problem"...zvucalo mi je kao u stilu...."joj mnogo posla,mrzi me". Tek sam pre par dana stao na noge normalno...posle fizikalnih terapija shto ambulatnih shto privatnih placanih iz svog dzepa.

Zvali su me,iz raznih advokatskih agencija,saznali su moje podatke (ocigledno imaju vezu u policiji) i nudili mi da me zastupaju..da imam pravo na odstetu i kad je NN lice u pitanju bla bla bla....nisam hteo time da se bakcem dok ne ozdravim.

Sad sam pun medicinske dokumentacije ali i besa,shto se stvar nije pomerila sa mrtve tacke i sto taj covek i dalje voza bez ikakve grize savesti ulicama...pa cu sad da isteram to na ovaj ili onaj nacin.
  • 0

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 January 2012 - 01:59 PM

covek je izasao napolje,pogledao me i ovim recima rekao "sedi ti momak,sad cu ja da se vratim,samo da zavrsim promociju u Tempu,donecu ti saobracajnu i licnu kartu"....i sede on u svoj auto i ode.


Ovo je samo po sebi porazavajuca cinjenica i da se je zaista vratio. Ali, verujem da je i tebi istog trenutka bilo jasno da ce smugnuti, sto je no comment.

HR manager proverila sa svojom "saobracajnom sluzbom" ... pa mi je uzela podatke,gde i kad se desila nezgoda,popricace sa svojim direktorom pa su obecali da ce mi se javiti....shto mi govori da su po toj parcijalnoj registraciji skontali koje vozilo je bilo u NS tog dana


Meni to govori, da ce oni malo izvagati situaciju (jer sam ubedjen da su u roku od 5min saznali ko je taj lik). Pa je moguce da ce te kontaktirati, da to prebijete "ispod ruke", bez policije, sudije i kaznjavanja. To im ne bih dozvolio.

Neminovno je da je covek pobegao sa mesta nesrece, sto mu na sve prethodno dodatno otezava prekrsaj. Kakve vizit karte, i slicne gluposti...pa nije to deljenje promo letaka. Trebao je da ostane na mestu dogadjaja i potrudi da ti se medicinska pomoc sto pre ukaze.

Sad, ovde si nas malo uskratio za informaciju...Kazes, ispao ti zglob? Jesi isao ti u hitnu pomoc, ili si sam namestao? Posto vidim neko pominje, mozda nije mogao zbog povrede da ode do policije. Zato sto hitna pomoc u slucaju nemilih dogadjaja obavestava policiju, tako da panduri dolaze hteo ili ne hteo , da uzmu izjavu od povredjenog licnog.

"bez pune tablice i marke vozila...to je problem"...zvucalo mi je kao u stilu...."joj mnogo posla,mrzi me". Tek sam pre par dana stao na noge normalno...posle fizikalnih terapija shto ambulatnih shto privatnih placanih iz svog dzepa.

Zvali su me,iz raznih advokatskih agencija,saznali su moje podatke (ocigledno imaju vezu u policiji) i nudili mi da me zastupaju..


Svakako da je to "maaalo" vise posla za policiju. Pih, ko ce gubiti vreme da se tobom bavi.
Nazalost, tako je to kod nas. I kad umre covek, vestak ce te preporuciti kod pogrebne sluzbe s kojom ima dil. Tako ce i ti isti panduri kojima se ne radi, podeliti plen sa advokatima.
Nego, ti angazuj sam nekog da te zastupa i potrudi se da naplatis sve do poslednjeg dinara (bicikl, lecenje, terapije i sl).
  • 0

#18 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 January 2012 - 02:14 PM

Predpostavio sam da nisi mogao odma da odeš zbog povrede isl ali ipak nije trebalo čekati mesec dana, usvakom slučaju barem imaš medicinske dokumen tacije, račune obavezno sačuvaj i sve naplati...
To što ti se advokati nude i nije tako loša stvar, oni su kao lešinari, čim namirišu pare i priliku da nekog opelješe evo ih tu su, a ovo je još veća kompanija, ako neće publicitet moraće to da srede tako što će sve da plate a advokati samo takve čekaju, ne bi bilo loše da barem informativno nazoveš nekog od tih advokata i pitaš šta bi moglo da se uradi, koliko love da izvuče, dal bi mogao da nadoknadiš bajs, lekare itd, informacija ništa ne košta svakako su se oni tebi prvi nudili...

@ stolegrom, vizitku sam pomenuo u smislu da je lik očigledno žurio (nebitno jel kasnio na posao ili je samo hteo da zbriše što pre) a ako mu je već prepisivanje podataka sa lične karte i vozačke bilo toliki problem mogao je da da vizitku, to je samo jedan od načina da ispadne koliko-toliko fer, zar ne bi bilo sad lakše da ima barem neka informacija ko je taj lik a da imaš vizitku sumnjam da bi je bacio samo zato što smatraš da je glupo da u takvoj situaciji neko deli svoje vizitke, jesam li u pravu?

P.S. @ stolegrom, zamisli da se tebi desi ovako nešto (ne daj Bože nikome) i da jedino što imaš je LETAK (kad si ga već pomenuo) od lika koji te je zgazio, na kome piše koja je firma u pitanju, šta se promoviše, gde i u koje vreme!!! Šta bi ti uradio, zgužvao letak i bacio jedinu informaciju koju si imao i rekao: "kakve gluposti, pa nije ovo deljenje promo materijala" ???
  • 0

profilepic.gif


#19 knjazmilos

knjazmilos
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 26 January 2012 - 02:16 PM

saobracajna patrola koja je dosla na uvidjaj me je odvezla u urgentni centar....koleno mi je ispalo iz lezista priliko udarca,ali se ubrzo samo vratilo nazad...ali je bilo kao podliveno i jako oteceno...a bolu i da ne pricam.na urgentnom su me pregledali,snimili,imobilizovali koleno...ustanovljeno da nema kidanja ligamenata ni lomova vec da su u pitanju razderotine ruku i nogu + dislokacija kolena....ja sam se obratio svoom dobrom starom sportskom lekaru dr. Soldatovicu...koji mi je odmah skinuo imobilizaciju...i krenuli smo sa terapijama za koleno da ga osposobimo,shto sam i uspeo.
  • 0

#20 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 January 2012 - 02:21 PM

@ Sirius, nisi razumeo moju poentu. Teoretski da...ALI (uvek ono "ali"). :D

Da je njemu zaista stalo da pomogne coveku, on bi tu i ostao. Jbg, propala promocija, ali bi opravdanje bilo jace od svega.
Posto je on u svakom slucaju hteo da se provuce i furne sa mesta dogadjaja...Zar mislis da ce mu pre toga na tacni ostaviti podatke, kako bi ovaj sutra mogao da ugosti policiju bar na jednoj jutarnjoj kafici? :lol:
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika