Jump to content

Fotografije
* * * * - 3 glasovi

Trgovina medju kolegama (interni oglasi)

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
1251 odgovora na ovu temu

#41 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1255 posts

Postavljeno 24 April 2012 - 06:07 PM

Da li su patike za sve vrste pedala, imam jedne kombinovane... :oops:
  • 0

#42 Gox68

Gox68
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 April 2012 - 06:17 PM

Da li su patike za sve vrste pedala, imam jedne kombinovane... :oops:

I ja ću da ih teram na kombinovane :D
Postavljena slika
  • 0

#43 omega

omega
  • Members
  • 1255 posts

Postavljeno 24 April 2012 - 07:07 PM

Video sam kako ih je sirius probao sa nekom kopcom a ja to ne vidim na svojim pedalama....
  • 0

#44 Gox68

Gox68
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 April 2012 - 07:13 PM

Pločice se prodaju posebno, zato ih i ne vidiš na pedalama. Ima ih i ovde na CB:
http://cikloberza.co...ow.php?id=15269
  • 0

#45 omega

omega
  • Members
  • 1255 posts

Postavljeno 24 April 2012 - 07:45 PM

Pločice se prodaju posebno, zato ih i ne vidiš na pedalama. Ima ih i ovde na CB:
http://cikloberza.co...ow.php?id=15269

Znaci imam pedale bez plocica... :oops: hehe a plocice se stavljaju na svaki model takvih pedala?
  • 0

#46 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2429 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 24 April 2012 - 08:31 PM

Ima različitih pedala i različitih pločica za dotične, ove kod mene su SPD pedale (a i na ovoj slici dole su isto spd pedale) i pločice za njih, obično se pedale prodaju bez pločica koje montiraš na patike ali sve zavisi od dila, ja sam ih kupio u kompletu, takav paket bio...
Sve u svemu trebaju ti sve 3 komponente da bi sistem radio :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif

#47 dule0911

dule0911
  • Members
  • 1534 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 24 April 2012 - 09:51 PM

Hvala za dojavu ljudi, idem sutra po svim Max Sport radnjama za koje znam u BGu da nadjem da li negde imaju broj 46-47. Vrv nemoguca misija, ali barem da probam :)
Ako je neko vec trazio a nemaju, neka javi da ne trosim vreme za dzabe. A opet, vi sto ste kupovali u drugim gradovima javite da li ste tamo slucajno zapazili neki veci broj, u principu mi treba ulozak duzine 29-30cm.

Taman sam juce u Planetu probao 2 Shimano modela i vec pravio plan u glavi koju banku da opljackam za iste, ali s obzirom da sam dekintos ovo ce mi biti odlicna varijanta ako nadjem svoj broj! Cenim da kvalitet i nije neki, ali za pocetak ce biti odlicne, makar samo i jednu sezonu trajale.
  • 0
Postavljena slika

2012: 4210km
2013: 4098km

#48 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • 2429 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 24 April 2012 - 10:14 PM

A da lepo ko gospodin-čoek iz fotelje okreneš telefon radnji koje su ti interesantne i pitaš dal imaju broj koji ti treba ?
:mrgreen:
  • 0

profilepic.gif

#49 dule0911

dule0911
  • Members
  • 1534 posts

Postavljeno 24 April 2012 - 10:20 PM

Mudro zboris, mozak mi vec ne funkcionise znaci da je vreme za krevet :)
Nervira me sto na sajtu nema broja telefona od radnje koja mi je na 2km, a necu stici sutra pre faxa da odem do iste... Mada ako nadjem negde u gradu moj broj, necu ni svracati u ovu lokalnu, samo cu se iznervirati ako vidim da sam imao patiku ispred nosa, a ja je kupio ko zna gde :D

@Sirius
Kako ti dise noga u njima, jel se znojis vise ili ne? Nije ni preterano bitno za ovu kintu, ali da pitam... :)
  • 0
Postavljena slika

#50 dule0911

dule0911
  • Members
  • 1534 posts

Postavljeno 25 April 2012 - 10:58 AM

Sreca sreca radost :D :D
U bulevaru odmah preko puta etfa nasao patike i to su imali brojeve 46 i 47, uzeo sam 47 jer su mi 46 bile bas knap. Prosto sam bio odusevljen sto sam odmah u prvoj radnji nasao tako velike brojeve, i naravno po ovakvoj ceni :)
Inace stara cena je bila 8290din. Pitao prodavacicu, kaze da ih nisu prodavali uopste pa je zato popust.
  • 0
Postavljena slika

#51 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • 2429 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 25 April 2012 - 11:19 AM

dule zvani bigfut :mrgreen:
pazi, nisu ih prodavali uopšte pa su smanjili cenu za 7.100 din aj da ne živim u Srbiji pa da kaže OK al ovako mi je tu nešto mnogo sumljivo. Ako uzmeš kao predpostavku da bi malo (da ih nabrojiš na prste jedne ruke za celu Srbiju) prodavaca smanjilo cenu ispod nabavne i išlo u gubitak samo da bi se rešilo starih zaliha, prosto ti dođe da se zapitaš ako sa ovom cenom imaju kakvu takvu zaradu ili se samo pokrivaju da budu na 0 kakva je onda bila zarada sa prethodnom cenom (700% #-o ) ili koju oni zaradu ostvaruju na ostalim modelima patika koji se i prodaju još??? a veujem da to nije tako samo u maxsportu!!!

Kada bi u ovoj zemlji bio moguć bilo kakav dogovor među ljudima mogli da se udruženo suprotstavimo kupvini svih patika pa onda kad smanje cenu na 1200 din da kupimo lepo ko ljudi n2:Heristical
  • 0

profilepic.gif

#52 omega

omega
  • Members
  • 1255 posts

Postavljeno 25 April 2012 - 01:12 PM

Hvala za dojavu ljudi, idem sutra po svim Max Sport radnjama za koje znam u BGu da nadjem da li negde imaju broj 46-47. Vrv nemoguca misija, ali barem da probam :)
Ako je neko vec trazio a nemaju, neka javi da ne trosim vreme za dzabe. A opet, vi sto ste kupovali u drugim gradovima javite da li ste tamo slucajno zapazili neki veci broj, u principu mi treba ulozak duzine 29-30cm.

Taman sam juce u Planetu probao 2 Shimano modela i vec pravio plan u glavi koju banku da opljackam za iste, ali s obzirom da sam dekintos ovo ce mi biti odlicna varijanta ako nadjem svoj broj! Cenim da kvalitet i nije neki, ali za pocetak ce biti odlicne, makar samo i jednu sezonu trajale.

Ima u Indjiji 47....bio danas... ako nekom treba da se posalje tu sam...ja nosim 44 a odgovara mi 45 to je verovatno taj odnos...
  • 0

#53 dule0911

dule0911
  • Members
  • 1534 posts

Postavljeno 25 April 2012 - 01:55 PM

@Sirius9
Opste je poznato da su marze kod nas ogromne na obucu/odecu, tako da me uopste ne bi cudilo da ih sad prodaju po nabavnoj ceni, ili sa nekim malim gubitkom. Kako god, malo sam guglao i primetio da su ovde nesto malo ispod 70e, dok je zenski modelpriblizniji ovoj ceni iz Max Sporta.

Uglavnom nalazim da su za indoor upotrebu, ali mi to uopste ne smeta. Znam gomilu ortaka koji su indoor patike cepali napolju pa im nista nije falilo, a ova patika ce 5-10% svog zivotnog veka biti u kontaktu sa nekom podlogom, ostatak ce provesti na pedali.

Kako god, ovakva prilika se ne propusta, pa makar mi izdrzale samo ovu sezonu. :) Za 10e bre nemas ni normalne obicne patike da kupis, kamoli SPD.
  • 0
Postavljena slika

#54 omega

omega
  • Members
  • 1255 posts

Postavljeno 25 April 2012 - 01:55 PM

dule zvani bigfut :mrgreen:
pazi, nisu ih prodavali uopšte pa su smanjili cenu za 7.100 din aj da ne živim u Srbiji pa da kaže OK al ovako mi je tu nešto mnogo sumljivo. Ako uzmeš kao predpostavku da bi malo (da ih nabrojiš na prste jedne ruke za celu Srbiju) prodavaca smanjilo cenu ispod nabavne i išlo u gubitak samo da bi se rešilo starih zaliha, prosto ti dođe da se zapitaš ako sa ovom cenom imaju kakvu takvu zaradu ili se samo pokrivaju da budu na 0 kakva je onda bila zarada sa prethodnom cenom (700% #-o ) ili koju oni zaradu ostvaruju na ostalim modelima patika koji se i prodaju još??? a veujem da to nije tako samo u maxsportu!!!

Kada bi u ovoj zemlji bio moguć bilo kakav dogovor među ljudima mogli da se udruženo suprotstavimo kupvini svih patika pa onda kad smanje cenu na 1200 din da kupimo lepo ko ljudi n2:Heristical

Koga zanima moze da se informise o eksploataciji decje radne snage u Indoneziji i slicnim zemljama u proizvodnji obuce i odece, tako da je vrlo moguce da je stvarna cena jednog para 5e...pojava interneta je mnoge stvari razotkrila....
  • 0

#55 omega

omega
  • Members
  • 1255 posts

Postavljeno 25 April 2012 - 02:56 PM

Pitanje:da li na ovakve mogu plocice koje se uklapaju u one jeftine patike?

http://www.cikloberz...ow.php?id=67939
  • 0

#56 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • 2429 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 25 April 2012 - 03:01 PM

Meni se čini da mogu!

Nego, jel može neko ko je koristio SPD pedale malo da pojasni koliko treba zategnuti one šrafove kojima se pločica montira na patiku i u koje rupe je montirati, one gornje, bliže prstima ili one donje, bliže peti? Predpostavljam da to zavisi kako ko drži nogu pri vožnji, ali ipak da pitam.
I kako se isklipavaju? znam da bi trebalo izvrnuti petu napolje (pokret kao da se gasi opušak :mrgreen: ) ali meni to ne uspeva nekako, malopre mi ostala patika na pedali, šrafcigerom sam je vadio :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif

#57 DJ_ERA

DJ_ERA
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 25 April 2012 - 05:20 PM

Jedan dodatak na ovu divnu temu,
U prodavnici na Zlatiboru jos popust na ovu cenu patika tako da je sada cena koja se placa 950 din.
Znaci moze josh jeftinije :D :lol:
Nemaju jedino 42 i 43 brojeve
  • 0

#58 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 179 posts

Postavljeno 25 April 2012 - 05:51 PM

Ja sam pazario jedne Diadore, 43 broj i dobio gratis čarape :D sad ostaje još samo da nabavim pedale i onda da naučim da se kopčam i iskopčavam :P
  • 0
JoJ

#59 dule0911

dule0911
  • Members
  • 1534 posts

Postavljeno 25 April 2012 - 09:47 PM

@Sirius9
Ortak mi je rekao da plocice sto bolje stegnem za patiku. Nemam iskustva, ali on ga ima i to visegodisnje tako da mu verujem. Gde ces pozicionirati plocicu mislim da je tvoj izbor, negde na netu sam procitao da bi kost koja drzi prste (ona izbocina pre palca, ja i medicina ko dupe i tv :mrgreen: ) trebala da bude u liniji sa osovinom pedale.

Da li su ti opruge na pedalama opustene ili nategnute? Ja sam na mojim pedalama (shimano 520) totalno olabavio opruge, jer sam u nekom YT klipu video da je pocetnicima lakse da vezbaju sa opustenim oprugama. I bili su u pravu, ili je meni poslo za rukom. Kako god, lako ih skinem, ali samo i iskljucivo ako okrenem petu ka spolja.

Danas sam bas vozao 9-10km u ulici ispred kuce dok sam podesavao prednji menjac, i stalno silazio sa bajsa da bih nesto stelovao, stvarno nisam imao problema. Samo obavezno u pocetku budi statican i vezbaj, ja da nisam dobio taj savet od ortaka vrv bio roknuo prvi put u voznji da nisam ranije vezbao :D Prosto, navika je cudo, cim spustim jednu nogu ja mahinalno drugu vucem na gore, a sa njom i ceo bajs :lol:
  • 0
Postavljena slika

#60 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 25 April 2012 - 10:13 PM

Zarade na patikama u Djak, MAX SPORT, i sl radnjama mogu da garantujem da su oko 30-40 evra (zavisi koji model, i koja je cena).

Ako nekom tebaju Reebok Classic 42 broj, imam nekoliko na prodaju. Nove su, 50 evra.
  • 0

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika