Jump to content


Fotografije

Teorija zavere, zaprasivanje, pauci...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
71 odgovora na ovu temu

#1 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 22 November 2011 - 06:58 PM

Избацити све од намирница из исхране што је животињског порекла је по мени тотално болесно. Најквалитетнији протеини су управо они који се налазе у млеку и млечним производима. На листи намирница биљног порекла нисам нашао ништа што је приближно млечним производима.


Ovo je samo poslednji citat. Nisam vegetarijanac, teško da ću i biti. Neću ostaviti ni duvan. Ni alkohol (u meni dobroj količini). Isto sam A biljojed i nema sad to sve veze. Sve što si napisao je ODLIČNO. Osim toga, a bilo je na protestu protiv CODEX-a ALIMENTARIUSA-a, zaprašivanje iz vazduha, hemtrejl. Procurelo je da se to stvarno radi (iz američke kuhinje je procurelo, videti kod Aleksića iz Ekološkog Pokreta) i to nano materijalima na bazi aluminijuma i drugih metala. Uz to i pesticidi i ostala hemija koja je u stanju da se ušunja u V OD U koju pijemo. Pa i u sve što jedemo.
Voda!
Voda koja treba da spasava od onih jedućih grešaka.
n:character0071
Hvala u ime onih koji su videli-čitali. Meni nije novo.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#2 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 22 November 2011 - 09:28 PM

Хм, не знам у ком си контексту овај цитат ставио. Међутим, вероватно си упознат са чињеницом да је Монсанто својевремено развио вештачки хормон раста - који су наравно у жељи за што већом производњом млека пољопривредници убризгавали кравама (да не кажем допинговали их). Као резултат јављала се упала млечних жлезда па су кравама давали антибиотике - у сваком случају такво млеко које је завршавало на тржишту је поред онога што млеко нормално садржи у свом саставу имало и антибиотике и гној. Поента је да је данас готово немогуће живети здраво и хранити се здраво. Соју иначе сматрам нездравом храном и никоме не бих препоручио да остави месну исхрану а да протеине надокнађује из соје...Иначе сам упознат са оним што Алексић (профил Никола Баш Челик на Фејсу) ради и мислим да за природу и екологију заправо свако треба да буде заинтересован.. Ко хоће нека погледа цео филм:



п.с. иначе ни многи суплементи који садрже протеине нису баш здрави - рецимо сојин лецитин је нуспроизвод прераде соје и често се налази у суплементима..

п.п.с. шта мислите ко је код нас "заступник" Монсанта, тј. ко по селима у Војводини иде па сељаке навлачи на "хибрид" да не кажем ГМО соју и кукуруз који су иначе забрањени по законима ове земље..
  • 0

#3 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 November 2011 - 10:33 PM

Sve što si napisao je ODLIČNO. Osim toga, a bilo je na protestu protiv CODEX-a ALIMENTARIUSA-a, zaprašivanje iz vazduha, hemtrejl. Procurelo je da se to stvarno radi (iz američke kuhinje je procurelo, videti kod Aleksića iz Ekološkog Pokreta) i to nano materijalima na bazi aluminijuma i drugih metala. Uz to i pesticidi i ostala hemija koja je u stanju da se ušunja u V OD U koju pijemo.


Je'l bila po koja o velikoj jevrejskoj zaveri, Opus Dei vatikanskim zlikovcima, i vanzemaljskim otmicama? :D
  • 0
Postavljena slika

#4 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 23 November 2011 - 12:19 AM

Rekao sam da je citat tu kao poslednji tvoj citat. Tek svi zajedno su dobro štivo, a nije zgodno da ih sve upotrebim.
Oprezno i sa kukuruzom i pirindžem kao, uz soju, najčešćim GEMO proizvodima.
Monsanto zastupa u Srbiji najveći naš trofejni lovac na ajkule. Bez sumnje kralj šećera u regionu, a nekad Slobin kralj koksa. Samo nema on vremena da obilazi seljake. Seljake će da obilaze oni koji veruju u Škodu Fabiju, 500 jura plate i smeju se teorijama zavere, vanzemaljcima, urođenim manama, juvenilnom dijabetu i debelom crevu. Ista ekipa zaverenjaka ima i šire planove sa tim debelim crevom. Pa ko više voli Fabiju može da stane u red.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#5 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 November 2011 - 12:33 AM

500 jura plata i skoda fabia nisu bas dobri drugari, osim ako fabia nije dobijena na poklon, a sluzi kao eksponat :)

Nekako smatram da je potraga ka odgovoru na prizemno ovozemaljsko pitanje tipa "kako da zaradim npr. 1500e/m radom a ne prevarom u zemlji Svrbiji?" kud i kamo pametnija zabava od balavljenja nad "teorijama" zavere.

Prosto nekako ne kapiram kako nn teoreticar zavere koji nije u stanju da nadje odgovor na prvo pitanje zna tako opasne tajne :)
  • 0
Postavljena slika

#6 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 23 November 2011 - 12:44 AM

Veoma zanimljiva tema...ali ja mislim da vegetanijanstvo i sport ne mogu zajedno..bar ne vrhunski sport...kao sto znamo meso se sastoji od proteina a proteini od aminokiselina koji su gradivni blokovi misicnih celija...bez dobre prehrane sa dosta proteina i UH nema nazalost vrhunskih rezultata..ja dnevno pojedem jako puno mesa,sira i proteina u prahu(uglavnom whey) ali sam odprilike na oko 200gr proteina dnevno.Posto je ovde tema biciklizam,mislim uglavnom se prica o njemu ja ne mogu da tvrdim tacnu ishranu biciklista ali sam siguran da bi doslo do velikog katabolizma ako se ne bi unosilo dovoljno proteina i prehranili misici nogu kao najveca misicna partija na telu...ali opet sudeci po gradji biciklista ne bih znao kako bih se hranio u tom slucaju jer prevelika masa je kontraproduktivna u ovom slucaju..ali opet treba naci neki balans i odrzati misice nogu koji prezivljavaju veliki stres u dobroj fizickoj pripremljenosti sto opet bez proteina u velikoj kolicini nije moguce..s druge strane proteine mozete jesti u velikim kolicinama jer oni ne goje kao UH i masti...ja sam evo za primer pred leto drzao low carb dijetu a zadnje 2 nedelje ketogenu dijetu sa 3gr proteina po kg telesne mase i smrsao 10kg za 5 nedelja(pod smrsao citaj otisla je samo suvisna mast sa tela dok je misicna masa ostala skoro netaknuta)...tako da rezimiramo..vegetanijanstvo i sport ne mogu zajedno..sport mora da sadrzi veoma izbalansiranu ishranu i veliki unos proteina ,multivitamina ,UH i zdravih nezasicenih masnih kiselina...sto je sa proteinima iz biljaka nemoguce jer aminokiselinski profil biljaka je neuporedivo losiji,dosta aminokiselina proteini biljaka nemaju a da ne govorimo o bioloskoj vrednosti proteina iz biljaka:)
  • 0

#7 QuBiSTa_sHaKa_ZuLuM

QuBiSTa_sHaKa_ZuLuM
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 23 November 2011 - 12:46 AM

Prosto nekako ne kapiram kako nn teoreticar zavere koji nije u stanju da nadje odgovor na prvo pitanje zna tako opasne tajne :)

8-[ ..... :-$ .... :-# .... n2:to_keep_order
[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0

#8 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 November 2011 - 07:39 AM

vegetanijanstvo i sport ne mogu zajedno..

Bilo kako neverovatno to tebi bilo, može. :)
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#9 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 November 2011 - 07:41 AM

E i mogo' bi neki moderator da izbriše ove gluposti o teorijama zavera... aj što su gluposti, al ovo nije tema za te gluposti. :lol:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#10 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 23 November 2011 - 09:27 AM

E i mogo' bi neki moderator da izbriše ove gluposti o teorijama zavera... aj što su gluposti, al ovo nije tema za te gluposti. :lol:



Да постоји временска машина и да се којим случајем вратите на Титаник сат времена пре судара са сантом леда - пошто знате шта ће се дешавати када би људима саопштили лошу вест сусрели би сте се са три профила људи: 1. они који вам не би веровали 2. они који би вест примили равнодушно - по принципу не могу ништа да урадим и 3. они који би нешто пробали да ураде.. Чињеница да су 1. у већини не мења ствар нити след догађаја. ГМО храна је здрава исто колико је ваздух у Панчеву чист. Или као када би Панчевачка Петрохемија кренула да производи "здраву" и "безбедну" храну...
  • 0

#11 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 23 November 2011 - 10:00 AM

E i mogo' bi neki moderator da izbriše ove gluposti o teorijama zavera... aj što su gluposti, al ovo nije tema za te gluposti. :lol:


Po istom modelu mugu da plačem moderatoru da ukloni agresivne.
Podsećanja radi, rekao sam da su Gajini tekstivi, svi zajedno, na mestu. Zgodni su jer je neko to prvi put video, neko uštedeo vreme videvši više stvari na jednom mestu.
Onda se pojavila provokacija o vanzemaljcima. Jel to više u temi?
Pa se pojavljuješ i ti da kvalifikuješ tuđe znanje kao gluposti. Znalci se u takvim situacijama koriste argumentacijom. Od tebe samo instant, rezolucija. Tvoja agresivnost i nadmenost su baš legli na priču o vegetarijanskoj ishrani u biciklizmu?
Dalje će moderator. Šta god usledilo mrzi me da polemišem o tuđim frustracijama. Ko god poželi 1500e neka mu. Može za sve pare da kupi koka-kolu, ne marim. Žito će negde nići.
Hvala i doviđenja.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#12 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 November 2011 - 10:31 AM

Onda se pojavila provokacija o vanzemaljcima. Jel to više u temi?

Pre vanzemaljaca su se pojavili konacno (Alfred Nobel prize u najavi) dokazani ChemTrailovi :) Verovatno je to na neki nacin vezano sa vegeterijanstvom i sportom, mozda zaverenici njupaju salatu i vrte pedale dok pilotiraju i bombarduju otrovom casne patriote, ali nisam bas siguran.

Jbg na zalost danas je tesko naci neko mesto gde prosveceni nece da zatruju paranojom i sopstvenim poznavanjem apsolutno svega sem resavanja prizemnih ovozemaljskih problema :)

BTW On Ground Chemtrails busted :D

[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0
Postavljena slika

#13 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 23 November 2011 - 03:20 PM

И онда одеш у Русију и данима гледаш небо и авионе који прелећу и иза којих се траг распрши за 10 - 15 мин. што је за кондензацију нормално...
  • 0

#14 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 November 2011 - 03:28 PM

Da Ruska vlada em voli da sama po sebi baca otrov, em nije sposobna da obori ikoga ko to pokusa.Jbg zafera je to :)
  • 0
Postavljena slika

#15 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 24 November 2011 - 01:55 PM

e stvarno otvorite temu za teoriju zavere i zagadjivanje vazduha...stvarno nije u redu ;)
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#16 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 24 November 2011 - 02:24 PM

Слажем се. На Фејсу иначе постоји група "За плаво небо над Србијом", о "хемијским траговима", па ако има расположених да се придруже дискусији - наравно има аргумената за и против и као и свуда има осташћених па ко воли нек` изволи :)
  • 0

#17 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 24 November 2011 - 04:32 PM

Kad bih inovirao, recept bi mogao da glasi:
Uzmeš zelenu salatu, popišaš je i pojedeš.
Razlog: vegetarijanac si, ali unosiš više amina od kojih organizam, sem esencijalnih, može da stvori aminokiseline koje ti trebaju za izgradnju belančevina.
Eto korisno je, ali tako nećemo.
Biljke su potencijalno ljudska hrana i na neki način, ne račinajući onaj gore, mogu biti manipulisane. Od semena pa do uslova. Voda, tlo, atmosfera, svetlost.
U kontekstu vegetarijanstva, ako se pomenu nedozvoljene ili po pravu jačeg i dozvoljene manipulacije biljkama, što je baš to van teme? Što su histerične rezolucije više deo vegetarijanstva? Što ako mene mrzi vas ne mrzi? Što je vegetarijanstvo samo tvoja tema jer si je ti pokrenula pa time nije moja pošto ja nisam vegetarijanac i time ne bih trebao da ti je kaljam? Što pismeni ne odvoje malo vremena i ne pročitaju sve od početka i ne pronađu momenat kad se pojavio cinizam, kad je ušla eto politika u temu? Što bi mene trebalo da ograničava pravo nervoznih? Koga sam to provocirao i čime? Na osnovu čega moderator treba da me isključi? Kad bi glupavi zaplet davali na veštačenje, tražili bi nutricionistu ili psihijatra?
Da se razumemo, pričao sam o biljkama, a ne o evrima.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#18 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2011 - 05:12 PM

Hehe ajd da raspravljamo o velikoj zaveri, vanzemaljcima, chemtrailovima, cipovanju, prisluskivanju i sl paranoid tripovima u svakoj temi, pa onda kukumavcimo na cinike kojima se te budalastine gade :)

Elem da ne budem nedrug.Umesto da se o tome naklapa ovde ili na bilo kojoj temi sa trunkom smislenosti, sve apetite kao raznim zaverama se mogu utoliti kod "ivone"
http://www.ivonazivkovic.net/
  • 0
Postavljena slika

#19 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 November 2011 - 07:52 PM

A dajte ljudi, ne bih imao ništa protiv otvaranja posebne teme o tim "teorijama zavera" ali ovde samo spamujete temu sa tim stvarima...

Što pismeni ne odvoje malo vremena i ne pročitaju sve od početka i ne pronađu momenat kad se pojavio cinizam, kad je ušla eto politika u temu?

Citiram momenat kad je eto ušla politika u temu:

Osim toga, a bilo je na protestu protiv CODEX-a ALIMENTARIUSA-a, zaprašivanje iz vazduha, hemtrejl. Procurelo je da se to stvarno radi (iz američke kuhinje je procurelo, videti kod Aleksića iz Ekološkog Pokreta) i to nano materijalima na bazi aluminijuma i drugih metala.


Izvini, neću da budem agresivan, jer to ni nisam, ali ovo stvarno nema smisla...

Što je vegetarijanstvo samo tvoja tema jer si je ti pokrenula pa time nije moja pošto ja nisam vegetarijanac i time ne bih trebao da ti je kaljam?

Nije ovo "ničija" tema (ne znam kako bi moglo da se poseduje, heh), svako može da kaže ili da pita nešto ALI da je vezano za temu. I super je kad neko ko razmišlja drugačije doda ili pita nešto vezano za temu. To je zdrava diskusija!
Naravno, može da se kaže da ovaj kodeks koji si pomenuo ima veze sa temom, ali po mom mišljenju, opet je druga tema jer se u njemu ne radi o meniju sportiste na vegetarijanski način. :)
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#20 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 24 November 2011 - 09:45 PM

Nije ovo "ničija" tema (ne znam kako bi moglo da se poseduje, heh), svako može da kaže ili da pita nešto ALI da je vezano za temu. I super je kad neko ko razmišlja drugačije doda ili pita nešto vezano za temu. To je zdrava diskusija!
Naravno, može da se kaže da ovaj kodeks koji si pomenuo ima veze sa temom, ali po mom mišljenju, opet je druga tema jer se u njemu ne radi o meniju sportiste na vegetarijanski način. :)


Јако мало има здравих дискусија ако се не уважава туђе мишљење. Поменути "кодекс" је додуше директно везан са исхраном била она вегетаријанска или не - тако да руку на срце може да се каже да има везе с темом. Поменути "кодекс" подразумева трпање свега и свачега као прихватљивог у људској исхрани по систему паштета (па штета да се баци :)... И кад се погледа начин на који се данас храна производи - да рецимо узгајивач пилића сам каже - ја ово својој породици никад не бих дао да једе - а продаје кланици рецимо поставља се питање шта је уопште здрава храна и колико је вегетаријанство исправно. Додао бих томе и отрове попут разноразних "заслађивача" као што је аспартам (по среди је иначе отров - ко пије газирана пића са 0% шећера директно се трује овим ђубретом) итд..
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika