Jump to content


Fotografije
- - - - -

Jedno (glupo) pitanje !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
720 odgovora na ovu temu

#41 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 February 2012 - 09:18 PM

E a gde ima da se kupi to ulje ?!


P'otprilike na svakoj krštenoj benzinskoj...


A od soli je najbolja zaštita da otuširaš bajk posle vožnje i parkiraš ga uz grejno telo da se osuši.
  • 0

#42 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 05 February 2012 - 09:24 PM

Nešto sam se setio, znaš ove u pečenjarama, što odeš pa naručiš ono 1/2 kilo belo u slaninici, 1/2 ćevapa, pljeski... pa dok oni završe sa svim tim mesom ostane dosta masti, siguran sam da im to ne treba (čitaj: džaba je)... podgreješ i dobiješ ulje a još ti i bajs miriše na ćevape n2:hahaha

P.S. još jedna prednost, tih pečenjara/fastfud-ara ima u svakom gradu pa ako ti se istroši uvek možeš da zamoliš da ti sipnu kašiku-dve dok ti držiš bajs i vrtiš pedale n2:1097[1]


Genijalno ! :mrgreen:
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#43 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 05 February 2012 - 09:27 PM

E a gde ima da se kupi to ulje ?!


P'otprilike na svakoj krštenoj benzinskoj...


A od soli je najbolja zaštita da otuširaš bajk posle vožnje i parkiraš ga uz grejno telo da se osuši.


A šta, često dolaze sa testerama da im sipaju gorivo i ulje ?! :mrgreen: hahaha...šalim se ! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#44 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 February 2012 - 09:39 PM

Nekako zgodno, obzirom da testere piče mešavinu, ne? x)
  • 0

#45 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 06 February 2012 - 05:26 PM

Imam i ja jedno koliki je unutrasnji promer vrata vile ahead seta.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#46 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 06 February 2012 - 05:51 PM

Imam i ja jedno koliki je unutrasnji promer vrata vile ahead seta.

kakvo pitanje takav i odgovor: o kojoj meri pricamo?

Kod "ahead" sistema je bitna spoljna mera jer na nju ide lulica.
Takodje je bitna odredjena cvrstoca i ona se postize razlicitim
debljinama razlicitih materijal. Čelik ima natanji zid i samim tim
najveci unutrasnji precnik. Alu ima srednje mere dok vratovi
od ugljenicnih vlakana po pravilu imaju najdeblje zidove i
samim tim najmanji unutrasnji precnik.

Ali cak i ako su iste "dimenzije" i "materijal" u pitanju
jedan te isti proizvodjac koristi razlicite debljine zida vrata
vile u zavisnosti od namene vile npr: drum/tandem, xc/fr.
  • 0

#47 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 06 February 2012 - 06:20 PM

Hvala Igore pokusacu da budem jasniji.Porucio sam sinoc xcr vilu sa berze.Treba da produzim vrat za oko 5 cm tako sto cu napraviti umetak od 15 cm i raseci vrat na pola duzine.Umetnucu produzetak po 5 cm u obadva dela vrata i dobiti zeljenu duzinu.Najgore je sto ne znam da li je alu ili cro mo vrat.tako da cu verovatno morati da sacekam sutra da amort stigne.E sad ako neko ima neku sugestiju vezanu za ovo voleo bih cuti prije no sto bilo sta pocnem raditi!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#48 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 06 February 2012 - 07:18 PM

Hvala Igore pokusacu da budem jasniji.Porucio sam sinoc xcr vilu sa berze.Treba da produzim vrat za oko 5 cm tako sto cu napraviti umetak od 15 cm i raseci vrat na pola duzine.Umetnucu produzetak po 5 cm u obadva dela vrata i dobiti zeljenu duzinu.Najgore je sto ne znam da li je alu ili cro mo vrat.tako da cu verovatno morati da sacekam sutra da amort stigne.E sad ako neko ima neku sugestiju vezanu za ovo voleo bih cuti prije no sto bilo sta pocnem raditi!


predpostavljam da je rupa 25,4, ali ne mogu da garantujem.
Ja bih broj varova smanjio tako sto bih samo produzio postojeci vrat za zeljenih 50mm
ali bih verovatno umetnuti rukavac ostavio skroz do vrha
time bih skratio onih tvojih 150 na 100mm (50 u vilu + 50 u produzetak)
Ako ti treba celicni materijal od vrata vile za produzetak mozda nadjem nesto :mrgreen:
  • 0

#49 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 06 February 2012 - 08:00 PM

Hvala Igore mislim da ce mi ova moja varijanta zavrsiti posao jer u slucaju koji si ti opisao morao bi produzivati sraf ahead kape a ovako cu umetak napraviti od dosta debljeg materijala.A da razmisljao sam da santimetar posle vata sa obe strane probusim po rupu i popunim je varom kao dodatnu sigurnost,mislim nepotrebno je al ne moze da skodi!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#50 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 06 February 2012 - 08:24 PM

Poslušaj Igora,s tim što vilu možeš produžiti i 15mm više,pa stavi koji spejser,od viška makar glava ne boli,ostaće ti mesta i za ježa.
Edit:Sad sam skapirao da nećeš stavljati ništa osim umetka,probaj prvo kod nekog strugara da ti odradi nastavak i umetak po meri,a sa igorom vidi da ti pošalje nastavak,ako strugar neki čudom ne može da odradi posao.
  • 0

#51 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 07 February 2012 - 01:30 AM

Sveto ovo ti je dobra ideja kada vec pravi umetak neka odradi i nastavak o istom trosku.Sigurno tako lepse izgleda a i jace je mada je i ovo moje resenje solidno jako kako rece covek koji to treba da mi vari "sinovac ako to otkines ja ga pojedem".E sad samo ostaje da cekam vilu da stigne sutra pa da je batalim ocistim i podmazem i posle samo cekam produzetak vrata i prolece.

Inace sam popizdeo sto nisam imao dovoljno para za onog tvog skareba pa sam morao da ga preporucim doduse teska srca onom liku sto ga je kupio al jbg ne moz se stigne na 300 strana!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#52 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 07 February 2012 - 09:01 AM

...Sigurno tako lepse izgleda a i jace je mada je i ovo moje resenje solidno jako kako rece covek koji to treba da mi vari "sinovac ako to otkines ja ga pojedem"....


Da li ja tebe dobro razumem? Produzujes vrat viljuske
(sto je po meni jedan od nekoliko NO-NO-a na biciklu, osim kad nema drugog resenja)
i bitno ti je kako ce da izgleda? Unutri u, u sklopu ram/lezaj/vila, gde sa ič ne vidi?
Bitno ti je da tu "lepse izgleda"? To je OK i postujem,
sa time da je vila jako zeznuto mesto da nesto podje po krivu
te stoga prednosta dajem bezbednosti/sigurnosti.
Jedan var ima upola manju sansu da otkaze od dva vara.
Vidim da to ne radis sam, vec imas coveka koji to zavaruje.
Verovatno ocekuje nesto za uzvrat (pivo, novac, zeta)?
Jednim varom stedis njegov materijal i vreme a sebi trosak (svadba?).
Znaci, sem bezbednosnog tu je i troskovni argument.

Cevi za upravljacku cev od viljuske se uglavnom rade od hladno vucenih bezsavnih cevi te zbog toga preporucujem koriscenje iste/slicne za produzetak. Mislim da je dosta tesko naci odgovarajuci materijal za struganje odgovarajucih dimenzija. Sigurnosna caura sem kasnije pojacane bezbednosti (zastita vara od bocnog opterecenja npr: nagli pritisak/udar na lulicu tj produzetak cevi) sluzi i za bolje centriranje prilikom zavarivanja (ako se uradi lepo, po meri)
  • 0

#53 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 07 February 2012 - 01:11 PM

@Igor
Znam da je no-no ali.....kad vec mora.mislio sam da umetak uradim sa izuzetno malom tolerancijom pa da ga na toplo ukucam pa onda zavarim.E sad mislim da je Svetino i tvoje resenje lepse jer se ne vidi umetak.Sa tehnicke strane mislim da su varovi izmesteni iz zone udara na smicanje tako da su solidno bezbedni(zone smicanja nazivam lezajeve upravljaca spoj vile sa krunom i spoj vile sa lulom.Sto se tice varenja ako je alu varice najbolji-najskuplji argonac u Kraljevu,ako je cromo onda moj matori (preko 30 godina iskustva sa aparatom za varenje).Sto se svadbe tice ne dolazi u obzir jer je poligamija na opstu zalost zabranjena.Sve u svemu uradicu najverovatnije jednim varom kao sto vas dvojica predlazete.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#54 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 07 February 2012 - 06:44 PM

Evo i mene sa jednim pitanjem. Na prednjoj kočnici su maaalo ukrivo potrošene pločice i nikako ne mogu da lepo centriram čeljust i ne hvataju celom površinom. Kad zadnju stavim napred, sve radi perfeks. Pitanje: da li će to samo od sebe da se sredi tj. kad se pločice malo potroše ili moraju da se izvade pa da se poravnaju? Hvala! :)
  • 0
.

#55 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 07 February 2012 - 07:24 PM

Ako koci cepaj :D .brzo ce da legnu lepo.Kod mene isti problem bio,ali nije bilo do plocica vec do nosaca na vili.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#56 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 07 February 2012 - 07:31 PM

Probao sam po hodniku i zakucava u mesto 8) Samo što ono grebanje mnogo nervira :twisted: Sad pločice ne naležu celom površinom na disk već samo jednim krajem, pa kontam da kad se poravna ima još bolje da koči :) Kakav problem može da bude sa nosačima?
  • 0
.

#57 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 07 February 2012 - 07:40 PM

namojoj staroj vili je bio PM nosac kocnice i nikako nije moglo da se podesi kocnica da idealno stoje plocice.A probao sam vise kocnica.Dok su pozadi sve mogle idealno.Zato se neni svidja AVID.Imaju one podloskice i mozes kako hoces.E onda sam malo turpijao i dobio idealno 8) .
  • 0
puno znoja,malo krvi

#58 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 07 February 2012 - 07:45 PM

Ja imam IS nosač, tako da je onda verovatno do pločica. Samo da prođe malo ovaj sneg, pa da se sjurim niz Kameniči Vis da malo spaljujem pločice, pa da vidim onda :twisted: Zadnju sam uspeo iz prve da namestim, mada i ona malo kači, ali se to jedva primećuje. Hvala Vorda n:anim_32
  • 0
.

#59 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 08 February 2012 - 02:29 PM

@Igor
Znam da je no-no ali.....kad vec mora.mislio sam da umetak uradim sa izuzetno malom tolerancijom pa da ga na toplo ukucam pa onda zavarim.E sad mislim da je Svetino i tvoje resenje lepse jer se ne vidi umetak.Sa tehnicke strane mislim da su varovi izmesteni iz zone udara na smicanje tako da su solidno bezbedni(zone smicanja nazivam lezajeve upravljaca spoj vile sa krunom i spoj vile sa lulom.Sto se tice varenja ako je alu varice najbolji-najskuplji argonac u Kraljevu,ako je cromo onda moj matori (preko 30 godina iskustva sa aparatom za varenje).Sto se svadbe tice ne dolazi u obzir jer je poligamija na opstu zalost zabranjena.Sve u svemu uradicu najverovatnije jednim varom kao sto vas dvojica predlazete.



Izgleda da smo sto bi rekle babe dzabe tupili zube.Porucio vilu covek kao poslao u ponedeljak nema je ni juce ni danas pa ako ne dodje do 5 zovem da otkazem.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#60 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 08 February 2012 - 09:24 PM

Moguce je da kasni kurir zbog vremena, meni je Sveta poslao vilu u ponedeljak a tek danas oko 5h su zvali da je stigla i to da idem ja da je preuzmem zbog loseg vremena.
  • 0
Specialized




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika