Jump to content


Fotografije
- - - - -

Jedno (glupo) pitanje !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
720 odgovora na ovu temu

#441 Dany6

Dany6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Postavljeno 05 October 2021 - 01:28 PM

To ti je prijatelju borba sa vetrenjačama. Za tako malu sumu novca za koju smatraš da si oštećen mislim da ti se nikako ne isplati da pokrećeš nikakav sudski postpupak.

Jedino što možeš je da im pripretiš da ćeš raširiti svoje loše iskustvo sa njima kroz sve moguće medije po internetu i lično, to ih obično boli više nego pretnja advokatom.

Suma sumarum, dobar a pošten majstor za bicikle danas je izumiruća vrsta u Srbiji. Ja znam za jednog takvog iz Novog Sada, naš čuveni forumaš Relja Novović širim narodnim masama poznat kao Gremlin, a u Beogradu je takav isti Grbić. Možda ima tipa i u Nišu takav neki ali nisam siguran.

ŠTo se ostalih tiče, veruj mi da ti se više isplati da ako voziš bajs dosta i ako ti je to strastveni hobi, da lagano kupuješ kvalitetniji alat i pokušaš da sam servisiraš neke osnovne stvari, pa onda i malo komplikovanije. Na youtube-u imaš pregršt korisnih klipova na tu temu, nekad se malo i namučiš ali kad ti nešto prođe kroz ruke, onda si to naučio a ostaje ti dobar alat pa je dobit zapravo dvostruka.

Da vidis toga se nisam ni sjetio,mada u svakom slucaju ih nikome ne bih preporucio bar ne iz ovog grada,jer imaju i vise gradova shopove...

Za Relju znam,da sam iz NS-a njemu bih definitivno bicikl svaki put davao da sredjuje :D.

Imao sam u planu tj jos uvjek imam,da uzmem alat pa da krenem lagano sam ali eto uvjek "nesto" iskrsne.


  • 0

#442 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5453 posts

Postavljeno 05 October 2021 - 04:02 PM

Imam jedno pitanje...

...nemam pojma koliko ce reci,i uz to opet dostava....

posto neces da otkrijes koji grad i koji servis su u pitanju, zanima me koliko je pomenuti servis udaljen od tebe?

 

Kakve su sanse da sa njima dogovoris licno preuzimanje, npr u subotu (ako ne radis) oko 10,

sto bi trebalo da ti pruzi dovoljno vremena da se organizujes za dolazak do radnje

ali istovremeno dovoljno vremena da reaguju na neke tvoje eventualne zamerke i reklamacije jer verujem da rade bar do 14h subotom.

 

Uzmes bicikl, ako treba ostavis LK, provozas bicikl i onda im... ili platis i nosis bicikl ili

reklamiras sta smatras da treba i naglasis da neces da platis dok ne budes zadovoljan

sto mislim da je tvoje pravo kao kupca/korisnika/musterije...

a takodje msm da i njima to ide u korist, da imaju zadovoljnu musteriju :)

 

 

...Jedino što možeš je da im pripretiš da ćeš raširiti svoje loše iskustvo sa njima kroz sve moguće medije po internetu i lično, to ih obično boli više nego pretnja advokatom.

 

Ja bih im svakako naglasio da cu po internetu da iznesem svoje utiske, pa bili oni dobri da ih pohvalis ili bili oni loši, da ih popljujes.

Ako im je stalo, potrudice se, pa pokusaj da dodjes nekako do (kontakta) poslovodje, sefa, vlasnika.

Verujem da je njima vise stalo nego majstorima :) Internet je čudo!!!


  • 0

#443 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 05 October 2021 - 04:18 PM

Ja nikad nemam problema sa majstorima, treba se samo lepo obuci. Ako majstori kazu da je kvar takav da treba zavrnuti rukave ja lepo skinem rolku i pitam u cemu je problem  :). Ne boli internet :)

 

DJ OIP.jpg


  • 0

#444 Dany6

Dany6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Postavljeno 06 October 2021 - 10:38 AM

posto neces da otkrijes koji grad i koji servis su u pitanju, zanima me koliko je pomenuti servis udaljen od tebe?

 

Kakve su sanse da sa njima dogovoris licno preuzimanje, npr u subotu (ako ne radis) oko 10,

sto bi trebalo da ti pruzi dovoljno vremena da se organizujes za dolazak do radnje

ali istovremeno dovoljno vremena da reaguju na neke tvoje eventualne zamerke i reklamacije jer verujem da rade bar do 14h subotom.

 

Uzmes bicikl, ako treba ostavis LK, provozas bicikl i onda im... ili platis i nosis bicikl ili

reklamiras sta smatras da treba i naglasis da neces da platis dok ne budes zadovoljan

sto mislim da je tvoje pravo kao kupca/korisnika/musterije...

a takodje msm da i njima to ide u korist, da imaju zadovoljnu musteriju :)

Nije tajna ko su i gdje su heh,M bikeshop Tuzla,a udaljen sam 90km od njih.Auto nemam niti nekog sa prevozom,da imam otisao bi naravno jer znam da je sve drugacije kada nekome odes licno,oci u oci :D.Tako da moram ovako...dostavom.

 

 

Ja bih im svakako naglasio da cu po internetu da iznesem svoje utiske, pa bili oni dobri da ih pohvalis ili bili oni loši, da ih popljujes.

Ako im je stalo, potrudice se, pa pokusaj da dodjes nekako do (kontakta) poslovodje, sefa, vlasnika.

Verujem da je njima vise stalo nego majstorima  :) Internet je čudo!!!

Da to sam i planirao,ukoliko nastane (nadam se da nece) neki problem ili komplikacija od stranje njih onda bi se obratio sefu,menadzeru ili kome vec.

Kako ti vec rece vise je njima stalo moguce,nego majstorima,sto i ja vjerujem jer je razvijenija i ozbiljnija firma.


  • 1

#445 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 23 November 2021 - 02:51 PM

Zna li neko jel' sve u redu sa Mirekom (@mirek200), nema ga vec neko vreme na forumu. Da je ziv i zdrav.


  • 2

#446 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 933 posts

Postavljeno 23 November 2021 - 09:43 PM

Gotovo, Dusan011 preuzeo forum. Trenutno je njegov post poslednji na 7 tema (sada na 6)
Umesto 2bike - a , predlažem novo ime - 2BiDu

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#447 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 23 November 2021 - 09:49 PM

Zna li neko jel' sve u redu sa Mirekom (@mirek200), nema ga vec neko vreme na forumu. Da je ziv i zdrav.



ŽIv je kažu, umro nije.

Sad je zatišje pred buru. Brk mu se smeje, trlja ruke i sprema osvetu. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#448 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 23 November 2021 - 10:31 PM

Ja opet ozbiljno pitam, drugo je kad se salimo.


  • 0

#449 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 23 November 2021 - 11:11 PM

Možda je rešio da piše samo kada ima nešto pametno da kaže

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 6

#450 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 24 November 2021 - 03:33 PM

Gotovo, Dusan011 preuzeo forum. Trenutno je njegov post poslednji na 7 tema (sada na 6)
Umesto 2bike - a , predlažem novo ime - 2BiDu

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Covek umesto da vozi bajs postao je glavna torokusa, ima vise naloga, valjda da bi bio zanimljiviji, ovaj ovde marvas to je u stvari on a pretpostavljam da je on i "Himzo" i ko zna koliko jos ima naloga.

 

Covek sam sebi deli komplimente, kao da vodi ljubav sam sa sobom.  O:)

 

 

ŽIv je kažu, umro nije.

Sad je zatišje pred buru. Brk mu se smeje, trlja ruke i sprema osvetu. :)

Ajde sada kazi ti meni o cemu da razgovaramo,ti vozis drumasa koji ja organski ne mogu da podnesem,,a zimi vas nema ni za leka a tu kao veliki biciklisti.Jbt-e vi se userete od zime vec na 10stepeni.  Iii!!!!!- onda, kako i o cemu da razgovaramo? Nema ni jednog rekumbentasa osim ovog sto daje hiljade i hiljade evra na USA skalameriju od kruzera,  ili nekog koji sebi pravi bicikl, bilo koje vrste,ako neko  necim  se i pohvali obicno ga ovaj Dusan prepametni da ne kazem prvovencani poklopi ,da ne gresim dusu ima ih jos dosta prvovencanih. Secam se kako su Grbica isprepadali  sto kao nije dobro zavario vilu,od tada nije aktivan.Tu neko hvali Zorana legionara ,sada  zali za njim ,a kada je bio ziv i prisutan na forumu, nije nesto bio cenjen ako gledamo pozitivne ocene,ja tada nisam bio prisutahn na forumu,ali vidim da je mnogo njih odustalo od natezanja. Ako ti ovaj moj post shvatas kao osvetu, neka ti ,iskreno,bas me briga kako ti to shvatas. Pozdrav, ziv sam, umro nisam. O:)  I SVI-cuvajte se korone,ili vakcine,kako ko. O:) Bicu tu u prikrajku, i vozicu bajs CELE godine,jer mi to pruza zadovoljstvo,a valjda i zdravlje,videcu,vreme ce da pokaze.


  • 0

#451 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 24 November 2021 - 04:01 PM

Gotovo, Dusan011 preuzeo forum. Trenutno je njegov post poslednji na 7 tema (sada na 6)
Umesto 2bike - a , predlažem novo ime - 2BiDu
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

:) :) :)
  • 0

#452 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 November 2021 - 04:18 PM

Nesoni legendo :) :)
Zavidim na tolikom samopuzdanju :)
  • 0

#453 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 24 November 2021 - 11:39 PM

Čemu ovo služi?

https://www.yourbike...α-dropper-post/
  • 0

#454 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 25 November 2021 - 12:34 AM

Za sticnu koja moze da se spusta i dize (primer link ne znam da li je rucica odgovarajuca) u toku voznje, uglavnom se koristi na MTB biciklima.


  • 0

#455 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 November 2021 - 12:59 AM

Covek umesto da vozi bajs postao je glavna torokusa, ima vise naloga, valjda da bi bio zanimljiviji, ovaj ovde marvas to je u stvari on a pretpostavljam da je on i "Himzo" i ko zna koliko jos ima naloga.

 

Covek sam sebi deli komplimente, kao da vodi ljubav sam sa sobom.  O:)

 

 

Ajde sada kazi ti meni o cemu da razgovaramo,ti vozis drumasa koji ja organski ne mogu da podnesem,,a zimi vas nema ni za leka a tu kao veliki biciklisti.Jbt-e vi se userete od zime vec na 10stepeni.  Iii!!!!!- onda, kako i o cemu da razgovaramo? Nema ni jednog rekumbentasa osim ovog sto daje hiljade i hiljade evra na USA skalameriju od kruzera,  ili nekog koji sebi pravi bicikl, bilo koje vrste,ako neko  necim  se i pohvali obicno ga ovaj Dusan prepametni da ne kazem prvovencani poklopi ,da ne gresim dusu ima ih jos dosta prvovencanih. Secam se kako su Grbica isprepadali  sto kao nije dobro zavario vilu,od tada nije aktivan.Tu neko hvali Zorana legionara ,sada  zali za njim ,a kada je bio ziv i prisutan na forumu, nije nesto bio cenjen ako gledamo pozitivne ocene,ja tada nisam bio prisutahn na forumu,ali vidim da je mnogo njih odustalo od natezanja. Ako ti ovaj moj post shvatas kao osvetu, neka ti ,iskreno,bas me briga kako ti to shvatas. Pozdrav, ziv sam, umro nisam. O:)  I SVI-cuvajte se korone,ili vakcine,kako ko. O:) Bicu tu u prikrajku, i vozicu bajs CELE godine,jer mi to pruza zadovoljstvo,a valjda i zdravlje,videcu,vreme ce da pokaze.

 

Ček jel ova tema beše za glupa pitanja ili za glupe odgovore, hmm n2:scratch

 

Mirek ponovo jaše. n2:crazy n2:hahaha

Imaš li ti ikad išta da napišeš a da nije hvalisanje, veličanje sebe i pljuvanje po drugima? n2:Heristical

Zašto bi drumaši vozili po hladnom kada mogu da voze unutra, lepo toplo i ugodno :D kome je bitno da vozi i zimi i održava formu.

Ima svašta što može da se priča na forumu osim tvojih podviga, zimskih vožnji i rekumbenta, to si se ti nešto istripovao da si najbitniji. :D


  • 0

#456 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 25 November 2021 - 06:03 AM

Retko glup i nesrećan čovek, da je manje nadobudan možda bi i izazvao sažaljenje, ovako je samo za podsmeh...
U subotu videh grupu od 20-ak drumaša, al to mi se verovatno učinilo

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#457 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 25 November 2021 - 11:39 AM

Ne treba baš tako, grubo je ipak. Ne treba sve nas ni tako ozbiljno shvatati. Uvek se može na šalu prebaciti priča. Mi smo kolege biciklisti, ako se mi ne budemo držali pa uništiće nas kamiondžije, busdžije, ulični reli vozaci i ko sve ne. I onako smo u nezavidnoj situaciji.

Nedostaje malo veći smisao za šalu ovde inače i labavije shvatanje svakolikog mišljenja...
Vidite da nam je ipak nedostajao :)
  • 5

#458 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 November 2021 - 11:50 AM

U subotu videh grupu od 20-ak drumaša, al to mi se verovatno učinilo
 

Gde?

Mi smo vozili krug na Moštanicu i Ripanj nekih 90 km u subotu, bilo nas je dosta, preko 10. A u nedelju isto 90ak km samo skroz ravno, krug na Obrenovac ali jak tempo i u još brojnijem sastavu bar 15ak ljudi. Nije bilo naročito hladno.

I inače po hladnoći nije nikakva nauka i podvig voziti, problem je što ne može da se vozi jako i trenira, zato ljudi voze unutra. Al to ne može svako da razume.

Narokati se odećom i klaj klaj polako nije problem.


  • 0

#459 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 25 November 2021 - 04:27 PM

Kroz Surčin zu prošli, sad kad razmislim možda ste i vi to bili u nedelju sa Obrenovačkog kruga ako ste išli na Boljevce i Surčin. Jedna veća grupa i iza u zaostatku jos 2,3-jica.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#460 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 25 November 2021 - 04:31 PM



Ne treba baš tako, grubo je ipak.


"Svako žanje šta je posejao"
U današnje politički korektno vreme moja izjava možda zvuči grubo, ali ne znači da nije istinita.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika