Jump to content


Fotografije
- - - - -

Jedno (glupo) pitanje !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
720 odgovora na ovu temu

#421 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 10:11 PM

Kad bolje razmislim, samo kamiona u stvari :)
  • 0

#422 acarr

acarr
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 06 August 2021 - 07:14 PM

Da ne otvaram novu temu.
Koliko je stresno voziti kroz Ovčarsko kablarsku klisuru?
Ima li neka alternativa da se zaobiđe?
  • 0

#423 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 06 August 2021 - 07:18 PM

Ima, voze ljudi ali je stresno mnogo. Ima velikih vozila mnogo a mesta ne toliko, pogotovo sada u sezoni je velika frekvencija saobraćaja.
  • 0

#424 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 11 August 2021 - 05:13 PM

Da stavim u ovu temu. Da li neko ima preporuku/kontakt za rentiranje krštenog električnog mont bajka na Kopaoniku. One opšte poznate rentere u centru i oko Konaka i njihove nazovi bajsove bih preskočio

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#425 milandimi

milandimi
  • Members
  • 1 posts
  • LocationNish

Postavljeno 15 August 2021 - 12:19 PM

Potrebna pomoć oko kupovine bicikla.

 

Hoću da kupim mtb za neki budžet od 350e. Kako sam visok 183 veličina rama koja bi mi odgovaral je L tj 20". Pratim oglase, jasno mi je da ima neke razlike u opremi između bicikla od 200, 400 i 1000e ali ne znam koliko je ta razlika bitna.

 

Vozio bih po rekrativno po Nišu i okolini. Želja mi je da mogu da izvozim 40km. Za mtb sam se odlučio jer mi je plan da vozim po neravnom terenu ali bih dobar deo vožnje svakako obavljao putevima, možda je bolje da gledam nekog drumaša?

 

NIje mi bitno da li je bicikl nov ili polovan, samo želim da me služi.
 

Još nešto, dobio sam preporuku za dekatlon st 530. Da li vredi?

 

Unapred hvala!


  • 0

#426 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 August 2021 - 07:00 AM

Uzeo polovan na cikloberzi za 160 E,sada koji Decathlonov je ,nemam pojma, ali vazno je da sam prezadovoljan 3x9,mehanicki diskovi, 80 mm hod prednje viljuske, miselinka i swalbe gume,utegnut, nitovane FELNE, Zadnji amortizer odlicno obavllja funkciju na nasim ruinama,brz,lagan, tu oko 15 kg bez opreme,sa opremom sam dogurao vec do 20 kg. Sve preporuke za Decathlon. Da,i bicikl se pravi u Portugaliji, Sram pogon. Sigurno vise ovakvih 3 vrede vise nego jedne pedale,kod ovde nekih.Ovo kazem jer sam isti video na Decathlonovom sajtu. 

 

 

SSA56922.JPG


  • 2

#427 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 16 August 2021 - 08:04 AM



Potrebna pomoć oko kupovine bicikla.

Hoću da kupim mtb za neki budžet od 350e. Kako sam visok 183 veličina rama koja bi mi odgovaral je L tj 20". Pratim oglase, jasno mi je da ima neke razlike u opremi između bicikla od 200, 400 i 1000e ali ne znam koliko je ta razlika bitna.

Vozio bih po rekrativno po Nišu i okolini. Želja mi je da mogu da izvozim 40km. Za mtb sam se odlučio jer mi je plan da vozim po neravnom terenu ali bih dobar deo vožnje svakako obavljao putevima, možda je bolje da gledam nekog drumaša?

NIje mi bitno da li je bicikl nov ili polovan, samo želim da me služi.

Još nešto, dobio sam preporuku za dekatlon st 530. Da li vredi?

Unapred hvala!


Probaj 19" i 18,5". 20" je dosta veliki ram. Pazi na dužinu od sedišta do volana. Moja preporuka je da iznajmiš nešto što će biti najpribližnije tome što želiš kupiti i vozi bar 1 sat. Posle probaj ostale veličine pa onda odluči. Kada jednom izabereš lošu veličinu bicikle možeš imati jako dugo (sve dok je ne dovedeš u ono što ti treba) probleme zbog toga.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#428 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 25 August 2021 - 01:57 PM

Da li koristite neoprenski štitnik ili nalepnicu na zadnjoj viljuški na drumašima? Imam Canyon bicikl koji nema nikakvu zaštitu od lanca.


  • 0

#429 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 25 August 2021 - 02:10 PM

Stavi nesto, ja isecem traku 1cm visine od onog sintetickog sundjera koji se koristi u kutijama za pakovanje proizvoda pa oblepim sa onom sivom lepljivom trakom. Nije mozda lepo i ostane lepka od trake na ramu ali je tise od vecine kupovnih proizvoda.


  • 0

#430 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 August 2021 - 02:27 PM

Zalepi parce izolir trake, to je sasvim dovoljno za drumasa.


  • 0

#431 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 August 2021 - 02:48 PM

Da li koristite neoprenski štitnik ili nalepnicu na zadnjoj viljuški na drumašima? Imam Canyon bicikl koji nema nikakvu zaštitu od lanca.

Nalepnica providna, najdiskretnije je, nemoj te neoprenske na drumaša, recimo
https://fanatic.rs/s...ransparent.html

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#432 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 25 August 2021 - 03:19 PM

Da, najpre bih providnu nalepnicu stavio.


  • 0

#433 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 August 2021 - 05:48 PM

https://www.2bike.rs...ce#.YSaB1BjRZPw



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#434 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 August 2021 - 03:43 PM

eto vidak ti resio :)


  • 0

#435 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 24 September 2021 - 02:21 PM

Ne znam koliko je glupo ali da probam ovde, naime treba mi rebound ketridz za Manitou R7 mrd. Moj se polomio prilikom odvrtanja, izgleda da je bio nacet, neko je vrv krenuo da odvrce kontra kazaljke na satu i naceo ga. Da li je moguce samo sraf zameniti ili mora komplet. Pomagajte. Deo pod brojem 7IMG_20210924_161240088.jpg Screenshot_20210924-162104.jpg

Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
  • 0

#436 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 01 October 2021 - 10:08 PM

Treba mi obostrani hvatač lanca za srednji pogon - 1x11. Da li može preporuka odakle bi bilo najekonomičnije i najbrže da se naruči? Hvala

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#437 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 02 October 2021 - 09:11 AM

Pazi i na kačenje. Dok ne nađeš možeš i prednji menjač koristiti.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#438 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 02 October 2021 - 11:18 PM

canyon full_commuter-al-3_c1024.png


  • 1

#439 Dany6

Dany6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Postavljeno 05 October 2021 - 11:06 AM

Imam jedno pitanje...

Slao sam bajk na veliki servis dobio ga nazad,ali oba tacka se prerano zaustavljaju tako da su pretegli konuse malo vise,i prasinari uopste nisu stavljeni da nalegnu fino i pokriju da ne ulazi prasina/prljavstina,tj razvaljeni su....

Poslao im nazad cekam 25i dan kazu sve sredjeno i dodatno zamjenili samaraljku jer je unutar nje nesto puklo... :/.

 

E sad me zanima sta ako opet dobijem bajs i opet ista prica,nepravilno podeseni konusi,i pogotovo ne namjesteni prasinari.

I sta ako krenu sa pricom da su bili tako namjesteni ili da se ne mogu vratiti kako su bili,imam pravo na zalbu na to?tipa da im nekog na visem polozaju tamo,pa ako treba i advokata da angazujem pa bar da im posalje opomenu da ih zastrasi haha.

Prosli put platio 100 i nesto evra,sad za samaraljku nemam pojma koliko ce reci,i uz to opet dostava....Stvarno previse.

Glupo zvuci mozda ali kada bi toliko bili bezobrazni podnijeo bi cak i tuzbu kad bi bilo moguce,jer puna mi je kapa tih "najprofesionalniji smo",a ovamo posve druga prica....


  • 0

#440 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 05 October 2021 - 01:18 PM

To ti je prijatelju borba sa vetrenjačama. Za tako malu sumu novca za koju smatraš da si oštećen mislim da ti se nikako ne isplati da pokrećeš nikakav sudski postpupak.

Jedino što možeš je da im pripretiš da ćeš raširiti svoje loše iskustvo sa njima kroz sve moguće medije po internetu i lično, to ih obično boli više nego pretnja advokatom.

Suma sumarum, dobar a pošten majstor za bicikle danas je izumiruća vrsta u Srbiji. Ja znam za jednog takvog iz Novog Sada, naš čuveni forumaš Relja Novović širim narodnim masama poznat kao Gremlin, a u Beogradu je takav isti Grbić. Možda ima tipa i u Nišu takav neki ali nisam siguran.

ŠTo se ostalih tiče, veruj mi da ti se više isplati da ako voziš bajs dosta i ako ti je to strastveni hobi, da lagano kupuješ kvalitetniji alat i pokušaš da sam servisiraš neke osnovne stvari, pa onda i malo komplikovanije. Na youtube-u imaš pregršt korisnih klipova na tu temu, nekad se malo i namučiš ali kad ti nešto prođe kroz ruke, onda si to naučio a ostaje ti dobar alat pa je dobit zapravo dvostruka.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika