Jump to content


Fotografije
- - - - -

Jedno (glupo) pitanje !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
720 odgovora na ovu temu

#401 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 14 July 2021 - 09:58 PM

Živ je himzo, umro nije :).

 

Kad sam već ovde, nikako da nađem gume za Shimano 5500/6510 šamaraljke. Ima li ikakve šanse da neke od novijih odgovaraju (makar približno)?


  • 1
Pozdrav

#402 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 14 July 2021 - 10:01 PM

n:yahoo


  • 0

#403 Dany6

Dany6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Postavljeno 23 July 2021 - 11:50 AM

Kako da znam da je majstor dobro uradio posao,sto se tice stelovanja i zatezanja konusa osovine tockova nakon zamjene lezajeva.

U mom slucaju,imam u gradu jednog jedinog majstora za bicikle,i imam bikeshop/pravi servis 80km od mene i morao bi slati brzom postom.

Kod njih veliki servis 40 evra plus dostava 10evra i pored toga ako se bude neki dijelic morao mjenjati posto vise je kao vintage bicikl i nije mu radjen servis sigurno jedno 5 godina...Te se sada dvoumim kome da dam bicikl na popravu,ovom majstoru za kojeg nisam bas siguran,ili slati ovima u servis i platiti duplo i mozda kusur vise.

Takodje majstor mi rece da se nece bakcati oko skidanja traka i vracanje trake samo da bi zamjenio sajle/burzire (to je podavno bilo,ne znam da li bi sada isto rekao)

Ali da se ipak odlucim za mog majstora,kako da znam da li su konusi dobro stegnuti i uradjeni,jer ne zelim da mi ima previse lufta,niti da primjetim u na pola voznje da tesko pedalam jer je previse stegnuto,onda koji je nacin?

Cuo sam da kada je quick release (QR) otpusten da mora imati trunku lufta kada se uzme za obe strane i "klacka",a kada se stegne na bicikl da ne bi trebao imati lufta,tako da je li to nacin ili kako?


  • 0

#404 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 July 2021 - 12:51 PM

@ himzo
:) :) :)
"Jel' ziv kolega @himzo, zna li neko?"
ovo pitanje je zbog naslova teme samo.

Ja našao za neke 47xx na Aliexpresu za 7€ obe čini mi se sve sa poštarinom. Odlične su. Originalne dimenzije. Treba malo više truda dok se nadje.
  • 0

#405 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8884 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 July 2021 - 06:32 PM

Kako da znam da je majstor dobro uradio posao,sto se tice stelovanja i zatezanja konusa osovine tockova nakon zamjene lezajeva.

U mom slucaju,imam u gradu jednog jedinog majstora za bicikle,i imam bikeshop/pravi servis 80km od mene i morao bi slati brzom postom.

Kod njih veliki servis 40 evra plus dostava 10evra i pored toga ako se bude neki dijelic morao mjenjati posto vise je kao vintage bicikl i nije mu radjen servis sigurno jedno 5 godina...Te se sada dvoumim kome da dam bicikl na popravu,ovom majstoru za kojeg nisam bas siguran,ili slati ovima u servis i platiti duplo i mozda kusur vise.

Takodje majstor mi rece da se nece bakcati oko skidanja traka i vracanje trake samo da bi zamjenio sajle/burzire (to je podavno bilo,ne znam da li bi sada isto rekao)

Ali da se ipak odlucim za mog majstora,kako da znam da li su konusi dobro stegnuti i uradjeni,jer ne zelim da mi ima previse lufta,niti da primjetim u na pola voznje da tesko pedalam jer je previse stegnuto,onda koji je nacin?

Cuo sam da kada je quick release (QR) otpusten da mora imati trunku lufta kada se uzme za obe strane i "klacka",a kada se stegne na bicikl da ne bi trebao imati lufta,tako da je li to nacin ili kako?

 

Generalno - ne savetujem saradnju sa ljudima u koje čovek nema poverenja.

To kažem i za svoj posao ako vidim da ljudi izražavaju sumnju.  :)

 

Što se tiče servisa nable i podešavanja predopterećenja - ovde sam objasnio podešavanje predopterećenja ležajeva nable - ukratko je upravo tako, luft treba da postoji kada je QR otpušten, a da nestane kada se QR propisno zabravi.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#406 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 01:28 PM

@ himzo
:) :) :)
"Jel' ziv kolega @himzo, zna li neko?"
ovo pitanje je zbog naslova teme samo.

Ja našao za neke 47xx na Aliexpresu za 7€ obe čini mi se sve sa poštarinom. Odlične su. Originalne dimenzije. Treba malo više truda dok se nadje.

 

47xx najverovatnije ne bi odgovarae, no svejedno odustah od potrage, moraću menjati komplet šamaraljke.


  • 0
Pozdrav

#407 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 01:52 PM

Ja sam ozbiljno pitao posto nisam vidjao @himzo na forumu neko vreme ali mi bilo GLUPO da otvaram temu samo zbog toga pa sam zato pitao ovde. @himzo je jedan od redjih inteligentnih ljudi na forumu pa bi mi bilo zao da ga izgubimo.


  • 1

#408 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 03:06 PM

Ja sam ozbiljno pitao posto nisam vidjao @himzo na forumu neko vreme ali mi bilo GLUPO da otvaram temu samo zbog toga pa sam zato pitao ovde. @himzo je jedan od redjih inteligentnih ljudi na forumu pa bi mi bilo zao da ga izgubimo.

Желиш ли да кажеш да су неинтелигентни људи на овом форуму већина? Или си неспретно саградио реченицу?
🤔
  • 0

#409 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 04:37 PM

Nisam nespretno sagradio recenicu. Postoje ljudi normalne inteligencije, ispod prosecne i nadprosecne.


  • 0

#410 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 04:46 PM

To je Božija volja kome će dodeliti neki dar a mi smo odgovorni ako se pogordimo ako ga dobijemo.
  • 0

#411 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 04:50 PM

@himzo je jedan od redjih inteligentnih ljudi na forumu.


Ако ниси неспретно саставио реченицу, а Химзо је ,,један од ређе интелигентних људи на форуму", онда испада да је већина на форуму другачија од онога какав је Химзо. Неинтелигентна. Осим ако не сматраш да је већина овде надпросечно интелигентна? Можда си хтео да истакнеш да је Химзо један од ретких надпросечно интелигентних људи који је на форуму? То је нешто друго од онога што си написао.
  • 0

#412 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 05:05 PM

Za nekoga ko je nadprosecno inteligentan se kaze da je inteligentan, ostali su normalni pa se to ne istice, a ako su bas ispod prosecne inteligencije i jos drski onda im ne bi bilo zgorega reci gde pripadaju. Jel' morate najobicnije pitanje gde sam iskreno pitao za zdravlje coveka da zloupotrebljavate i izvrcete za obracun sa mnom. Sta to govori o vasoj inteligenciji?


  • 5

#413 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 05:10 PM

Čovek (@ himzo) se i sam našalio na svoj račun.
Sem obične šale da razbije "ozbiljne" priče nema ovde ničeg lošeg ni sa čije strane.
  • 0

#414 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 05:16 PM

...Sem obične šale da razbije "ozbiljne" priče nema ovde ničeg lošeg ni sa čije strane.

možda  n2:hahaha


  • 1

#415 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 05:17 PM

Za nekoga ko je nadprosecno inteligentan se kaze da je inteligentan, ostali su normalni pa se to ne istice, a ako su bas ispod prosecne inteligencije i jos drski onda im ne bi bilo zgorega reci gde pripadaju. Jel' morate najobicnije pitanje gde sam iskreno pitao za zdravlje coveka da zloupotrebljavate i izvrcete za obracun sa mnom. Sta to govori o vasoj inteligenciji?


Имаш поенту у једном, свакако, нема неке потребе за овим, нити имам жељу за неким обрачуном. Међутим и ти си извртао и злоупотребљавао оно што сам ја рекао у неком другом посту, тако да смо ту исти. А да се ово не би претворило у досађивање осталима у теми која није за ово, први ћу престати, надам се на време.
  • 0

#416 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 05:26 PM

"ovde ničeg lošeg ni sa čije strane."

Ima jer neki razmisljaju samo crno-belo bez nijansi sive. To sto se covek nasalio na svoj racun ide u prilog mom uverenju o njemu kao inteligentnoj osobi.

 

@omega   Ne izvrcem ja nista, to ti mislis da ja izvrcem kao sto ovde mislis da ako pohvalim nekog kao inteligentnog da to odmah znaci da ostale smatram neinteligentnim, cak i ako sam ti objasnio da postoje i ljudi normalne inteligencije koji verovatno cine vecinu foruma. 


  • 1

#417 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 05:32 PM

Ja bi rekao zbog te šale na svoj račun da je pre dobar čovek nego inteligentan. Bio mi njegov komentar simpatičan baš zbog te njegove širine ako si meni uopšte nešto zamerio.

Nisam onda u toku ako je nešto drugo.. 👍
  • 0

#418 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 06:36 PM

NIsam ti nista zamerio nego sam mislio da ima potrebe da objasnim da sam ozbiljno pitao za covekovo zdravlje a napisao sam vec da mi je bilo glupo da otvaram posebnu temu jer znam da @himzo kao inteligentnu osobu zanima ova rubrika sa "glupim" pitanjima. Tako da sto se tebe tice odgovaram ti da pitanje nije "zbog naslova teme samo" iako znam da si hteo da dodas saljiv komentar ali sam nazalost predosetio kojim ce smerom dalje poci pa sam pokusao da zaustavim dalje skretanje sa teme ali nisam uspeo u tome.


  • 1

#419 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 28 July 2021 - 09:50 PM

Dule shvatio sam je tebe pravilno a jeste da se moja šala mogla i tako protumačiti mada mi nije bio na umu loš smisao. Taman posla. Ovde sam da razmenim mišljenja sa vama kolegama, ne isteravam pravdu ni gde treba a kamo li ovde. :)

Kad hoću da se ispraznim ja vičem na vozače kamiona i autobusa, oni su uvek krivi :) :) zato ovde dolazim uvek pozitivno nastrojen.
Živeli mi!
  • 0

#420 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 July 2021 - 10:02 PM

Ima ovde vozača autobusa, pazi šta pišeš
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika