Jump to content


Fotografije

Vegetarijanstvo i sport


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
285 odgovora na ovu temu

#41 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 20 November 2011 - 05:51 PM

Избацити све од намирница из исхране што је животињског порекла је по мени тотално болесно. Најквалитетнији протеини су управо они који се налазе у млеку и млечним производима. На листи намирница биљног порекла нисам нашао ништа што је приближно млечним производима.
  • 0

#42 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 20 November 2011 - 10:39 PM

ma necu izbaciti sve..eto danas sam jela sarme :)
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#43 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 20 November 2011 - 10:43 PM

ma necu izbaciti sve..eto danas sam jela sarme :)


A pivo ?! :D PI.ES. Možeš i posne sarme ! :mrgreen:
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#44 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 November 2011 - 12:21 AM

Hahahaha... n2:hahaha..nasmejao si me do suza!! :D

The Pleasure is mine :D

Meni je uvek bilo zanimljivo kako nesto sto je ocito zastranjivanje moze biti u nekim krugovima shvaceno krajnje ozibljno :)
  • 0
Postavljena slika

#45 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 21 November 2011 - 12:29 PM

i meni isto... :)

Gary fisher :) pivo tek kasnije kad padne mrak...sad mi malo rano :P
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#46 Martok

Martok
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Postavljeno 21 November 2011 - 04:21 PM

Ajde mesojedi, ostavite vegeterijancima temu. Zar bas sve morate da gricnete :D
  • 0
.

#47 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 09 December 2011 - 12:29 PM

Sve sto se nije odnosilo na temu prebaceno je u novu:
viewtopic.php?f=6&t=5680
Tamo nastavite o paucima a vegetarijancima ostavite ono sto im pripada.

Od 3 strane prebacenih u novu temu jedino sto se odnosi na vegetarijanstvo je ovaj link:
http://www.srbijafit... ... &Itemid=97
  • 0
.

#48 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 28 August 2013 - 10:24 AM

Postavljena slika

Good to know. Slomiti predrasude (svoje. pustite mesojede da se sami odluče) i stare neispravne paradigme.

Postavljena slika

Nezaobilazni pasulji. :) Njih jedino ne mogu da jedem sirove, mada... nisam nikad probao. Možda postoji način.

Još jedna kraljica.
http://www.blackseed...et/articles.php
  • 0
Hibridni drumaš

#49 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 28 August 2013 - 09:53 PM

Hajde da malo proverimo te zabavne izjave.

Na primer, spanać:
http://nutritiondata... ... cts/2626/2
http://en.wikipedia....inach#Nutrition

Hm, 1g proteina na 30g spanaća, odnosno 2,9g na 100g... To mu dođe oko 49%, je l' tako?

Lep je senzacionalizam, ali je istina lepša. Da idemo dalje?
  • 0

#50 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 28 August 2013 - 10:09 PM

they-werent-people-they-were-vegans.jpeg
  • 0
Pozdrav

#51 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 09:01 AM

Ne bih da kritikujem mesojede da nemaju pojma da to pilece belo isl. nagriza creva i truli stvarajuci ranice i bubuljice po kozi i da cela prica nema veze sa pravom prirodom coveka (anatomija probavnog trakta je veganska)da je sirovi vegan koji jede hranu iz okruzenja, potom programiran da je kuva i unisti sve vredno u njoj (zacini je da moze da guta) kao i da jede te konzerve ribe (sa kog drveta ih je ubrao) i ostale gadosti za skracivanje zivota.Da bi bili zdravi morate jesti sirovu hranu jer jedino ona ima sve potrebne nutrijente, minerale i vitamine dok proteine i masti unosite kroz orasaste plodove kao bademovo mleko isl.Kuvana hrana je mrtva hrana, mozda prija culu ukusa ali nicemu ne vredi celijama organizma, opterecije probavni trakt, oduzima snagu i prouzrukuje bolest.Ishrana sirovom organskom hranom je jeftina jer su to mali zakrzljali , netretirani plodovi cesto napadnuti crvom,u svetu veoma cenjeni i skupi, kod nas na svu srecu jeftini.Sve sto je potrebno je blender i sokovnik kao i recepti sa neta gde imate vrhuska jela i sa po desetine sastojaka.
  • 0

#52 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 10:00 AM

Hajde da malo proverimo te zabavne izjave.

Na primer, spanać:
http://nutritiondata... ... cts/2626/2
http://en.wikipedia....inach#Nutrition

Hm, 1g proteina na 30g spanaća, odnosno 2,9g na 100g... To mu dođe oko 49%, je l' tako?

Lep je senzacionalizam, ali je istina lepša. Da idemo dalje?


True story. Taj sajt pokazuje 3 g proteina na 100g spanaća. Sad tek vidim da se količina proteina računa i per calorie, a mnogi izvori navode spanać u high protein plants (hence mornar popaj). Izgleda da u baby spinach ima više proteina, a ono što ne znamo je da li količina proteina u spanaću varira od načina uzgajanja, zemljišta pa i klimi gde se uzgaja. :)

The good: This food is low in Saturated Fat, and very low in Cholesterol. It is also a good source of Niacin and Zinc, and a very good source of Dietary Fiber, Protein, Vitamin A, Vitamin C, Vitamin E (Alpha Tocopherol), Vitamin K, Thiamin, Riboflavin, Vitamin B6, Folate, Calcium, Iron, Magnesium, Phosphorus, Potassium, Copper and Manganese.

Ja teško da ću da gledam isključivo crno-belo na stvari. Ovde treba dodati još jedan momenat.
Jedan dan u svim novinama piše kafa je zdrava pijte kafu. Drugi dan piše kafa podiže pritisak i da je bolje piti čajeve. Kome verovati. Naručiocima teksta za kafu, ili naručiocima teksta za čajeve, pod uslovom da se više ne veruje u slobodno novinarstvo.

Ako čoveku treba 3500 kalorija i pojede toliko spanaća, dobiće 51% proteina u toliko kalorija. A ako želi da pojede istu toliko količinu proteina iz mesa, dobiće 15 puta više kalorija... i biće debela svinja. :)

Zeznuta situacija. Spanać definitivno spada u high prtein plants... Moj post je tu samo da razruši mit o mesu kao jedinom izvoru proteina.

Svuda po internetu, a verujem i u biblioteci, spanać je dobar izvor proteina. Jedino možda na sajtu živinostokgoj se spanać ne spominje. :D
http://www.fullcircl... ... ting-meat/
  • 0
Hibridni drumaš

#53 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 10:05 AM

Jedan um reče nešto slično:
Ako cenimo ingeligenciju riba po njenon načinu kako se penje na drvo, riba je glupo biće.

Evo na ovom blogu se priča o tome što si i ti spomenio.
http://friedaonline.... ... inach.html

Sama odluka šta će ko jesti je lična stvar. Takmičenje čija je hrana bolja ne bi trebalo da postoji.

Povlačim sličnost sa načinom na koji se uzgaja povrće. Neko će reći, uzgajauću organski i okopavaću korov svaki dan dok mi leđa ne popucaju. Drugi će reći, uzgajaću efikasnije i zaliću baštu glifosatom (roundup) da uništi sav korov za sva vremena umesto da kopam ko kreten. Imaću vremena da se zezam po ceo dan.

Biti vegan je teško. Ja sam pre za 250 dinara kupovao dve krmenalde i jedan vrat, ispečen, posoljen. Pojedem i miran sam ceo dan. Danas moram da jedem više puta, mnogo povrća, da ga opere, iseckam, napravi salatu. Vrlo brzo sam opet gladan. Al se zato penjem uz Dobrinjsku. :)

Penjao bi se ja i pre dok sam jeo meso. Samo mi se spavalo i bio sam previše umoran. Vario sam to meso. Trošio sam više energije da ga svarim nego što bi je dobio za penanje.

:mrgreen:
  • 0
Hibridni drumaš

#54 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 10:35 AM

Neko rece ja ne jedem meso samo ribu.Riba je gore meso i od svinjetine zato sto je puna teskih metala zive najvise , hrani se kao parazit smecem, ubajati se do trpeze, konzervisana puna aditiva, jednom recenicom;konzerva otrova.Idealna zamena puna proteina, omega 3 i 6 masnoh kiselina je bademovo mleko ili gorila milk zato sto po snazi je jednako bifteku.Sprema se tako sto se sirovi badem potopi min. 8h u vodi , potom samelje u blendru sa 3 dela vode.Da bi obrok bio potpun moze se dodati saka zelenog lista npr. spanac ili brokoli i pola dinje, zacini sa listom celera i malo djumbira.Za jos secera ide suvo voce isl.Dobili ste savrsen zdrav obrok bez icega stetnog u sebi i sacuvali zdravlje , sve ostalo je spekulisanje i stetna ishrana koja vremenom vodi u bolest nakon koje opet morate da se vratite u ovakvu ishranu.
  • 0

#55 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 10:39 AM

da da. :mrgreen:
  • 0
Hibridni drumaš

#56 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 12:41 PM

Aj da vidimo šta sam ja sve uneo u sebe za ručak od 100 rsd. :)

Krastavac 0,344g 27,52 rsd
Paradajz 0,446 kg 24,53 rsd
Paprika šilja 0,218 kg 15,26 rsd
tikvice 0,366 kg 20,13 rsd
crveni luk 0,154 kg 18,48 rsd

dve integralne kifle 60 rsd

Začini: Maslinovo ulje otprilike 3 velike kašike (15 mL je jedna, znači 45ml), bosiljak, origano, biber, so

Postavljena slika

Krastavac (ako ne računam koru koju sam oljuštio)
3g ugljikohidrata
3g kalcijuma
3g gvožđa
3g vitamina A
15g vitamina C

This food is very low in Saturated Fat, Cholesterol and Sodium. It is also a good source of Dietary Fiber, Thiamin, Vitamin B6, Folate, Pantothenic Acid, Magnesium, Phosphorus, Potassium, Copper and Manganese, and a very good source of Vitamin C and Vitamin K.

Paradajz
16g ugljikohidrata
4,4g kalcijuma
4,4g gvožđa
7,5g vitamina A
93g Vitamina C /&%)%/(&(/&(76230984 NE MOGU VIŠE DA RAČUNAM.

Nikad nisam računao kalorije, hranjive vrednosti i slično. Samo sam gledao da se hranim raznovrsno i ako je moguće zdravo. Odnedavno (7 meseci i bez mesa)
evo vam likovi.
luk http://nutritiondata... ... cts/2501/2
tikvice http://nutritiondata... ... cts/2639/2
zelena paprika http://nutritiondata... ... cts/2536/2
paradajz http://nutritiondata... ... cts/2682/2
krastavac http://nutritiondata... ... cts/2440/2

Obratite pažnju na mali tekst u sredini, a ne samo na ovaj label levo.

za 100rsd... bre pojeo sam brdo. :D
  • 0
Hibridni drumaš

#57 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 August 2013 - 12:44 PM

Postoje aminokiseline koje se mogu dobiti samo iz mesa. Tu za mene staje svako dalje razmišljanje na temu. Može se kvalitetno hraniti na razne načine, pa i bez mesa - može se živeti dugo i zdravo. Da li je bolje izbaciti meso? Za decu u razvoju verujem nikako, a za ostale - mogu kako hoće, svako sebi bira.

Meni je idealan obrok parče mrtve svinje na roštilju, uz puno svežeg povrća. To mi je najukusnije i mogao bih svaki dan jesti. Opet, pre nekog sporta, najbolje mi je kad jedem testeninu s malo mlevenog mesa nekih 4 sata pre zabave.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#58 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 12:57 PM

Čoveku u ishrani je potrebno 8 esencijalnih aminokiselina. Sve se mogu obezbediti iz biljne ishrane. Ostale aminokiseline se generišu u telu.

Esencijalnih amino kiselina su: Histidine, Isoleucine, Leucine, Lysine, Methionine (and/or cysteine), Phenylalanine (and/or tyrosine), Threonine, Tryptophan, Valine

Lysine and Tryptophan su, navodno, jako slabo prisutne u proteinima iz biljaka.

Tako da još jedna zabluda. Postoji par hranjivih materija koje su prisutne samo u mesu, ali na samo osnovu onogo što mi znamo i što smo naučili u školama.

Jesi meso je neophodno jer ako bi popularisali veganstvo baš svima, ljudi bi pomrli jer bi jeli samo kupus jer nit znaju nit imaju para za nešto drugo. A to ne može tako. Ja svedočim da je biti vegan zahtevno i da je potrebno svaki dan razmišljati o hrani. Ko to ne može, može da bude vegeterijanac i da jede jaja i mlečne proizvode. Biti vegan je malo teže. A biti raw vegan... e to je ravno ludilu. I to polako postajem jer imam takve težnje oduvek. :)

Jednom godišnje ću ceremonijalno da pojedem malo jagnjetine i to će biti to.
  • 0
Hibridni drumaš

#59 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 12:58 PM

Meso truli i raspada se u crevima, covek je za razliku od mesojeda vegan ima dugacko tanko crevo, mesojed kratko, ostre zube za kidanje i posebne kiseline u zeludcu.Prilikom truljenja mesa u crevima oslobadjaju se toksini koji dolaze u krvotok i ceo organizam se podize u zastitu kao kod alergije, izdrzava tako nekoliko god. i onda dolazi do bolesti gde se onda preporucuje detox ili vracanje na covekovu pravu hranu a to su u slucaju amino kiselina orasasti plodovi;badem, lesnik, orah itd. kao i zelena soja, leblebije isl.Meso se moze jesti u retkim prilikama i to iskljucivo od pasne stoke.
  • 0

#60 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 01:07 PM

Ne zaboravimo alkaline vs acidic diet.
Tebe spasava i drži mnogo povrća uz meso.

Ne preporučujem nikom da se pre dobrog i temeljnog izučavanja upušta u raw veganstvo.
Blago skuvano povrće, mnogo voća, semenki, kvalitetnih ulja... to je sve ok. Tako sam i otkrio vegeterijanstvo. Na postu. Postio bi 40 dana i onda bi se čudio svojoj energiji i zdravlju.

Ne pričam o verskom postu na vodi gde jedu samo hleb. To je debilno. Moj post se sastojao od kuvanih čorbi, povrća, voća bez ikakvog mesa i najvažnije, bez poluproizvoda, pašteta, slatkiša, grickalica alkhoola, sokova i ostalog junk fooda.

Imao bi osećaj da letim već prve nedelje. I taj mi se osećaj mnogo dopadao.
  • 0
Hibridni drumaš




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika