Jump to content


Fotografije

Jakna


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
76 odgovora na ovu temu

#61 cikajowa

cikajowa
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 03 November 2011 - 01:52 PM

ZNam da se vecina pravi u kini ,radna snaga i td,ali nisam znao za colmar pa mi cudno. Kada sam pitao prodavca u Djaku da li je original,rekao je naravno, mi smo autorizovani prodavci za colmar..sta god to znacilo.
  • 0

#62 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 November 2011 - 02:36 PM

ni meni ne bi bilo svejedno da sam dao toliko love i još da moram da brinem da li je jakna original !!! Trebalo je prvo da vidiš na sajtu ko je zvanični distributer ali dobro, sad im možeš poslati mail kao što je neko predložio ili možeš da isprobaš nedelju-dve i vidiš da li je zaista vredela toliko tj. da li "radi" kako treba...
  • 0

profilepic.gif


#63 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 November 2011 - 06:51 PM

Odes kod zastupnika(pravog) i proveris sta pise na etiketi,ako ne pise kina tuzis prodavnicu u kojoj si kupio i naucis ih pameti!


Sem ako u pravilniku poslovanja Đaka prosto ne postoji klauza da prodaju isključivo originalnu robu. Ne bi me čudilo da je taj slučaj..



smeo bih se opkladiti u 100 evra da si potpuno u pravu.U ovoj zemlji su prevaranti zasticeni kao bubreg u loju.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#64 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 November 2011 - 07:28 PM

Bez ljutnje ali mislim da preko nigde ne moze da se kupi original colmar skijaska jakna za tako malo para.Mislim da nemaju modele ispod 350 eura.Tako da ni ne mozes da se bunis sto nije original kad ni cena nije original.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#65 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 November 2011 - 07:39 PM

Ne mora da znači, većina velikih firmi prilikom formiranja cena za svoje proizvode uzimaju u obzir i uslove tržišta (što uključuje i platežnu sposobnost kupaca), kada bi cene bile iste ovde i u austriji, nemačkoji ili italiji ne bi prodali 20 jakni godišnje a to im sigurno nije cilj, Ponekad se proizvodi prodaju čak i sa gubitkom kako bi se ostvarili neki drugi ciljevi...
  • 0

profilepic.gif


#66 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 November 2011 - 08:28 PM

Mmmmm,nisam cuo da su Levis farmerice jeftinije kod nas ili recimo NIKE patike.A o robi razlicitih klasa za razlicito trziste i da ne pricamo.BILO KAKO BILO OVDE IMA DOBRIH STVARI ZA MALE PARE http://www.shore.co.... ... s.html?p=2
  • 0
puno znoja,malo krvi

#67 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 November 2011 - 09:38 PM

Pa nisam ni ja rekao da su svi isti, nekima je ipak cilj da nas još više ojade (nike i tako ti...)...
  • 0

profilepic.gif


#68 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 November 2011 - 09:25 AM

Proverena informacija je da je svaki treci artikal fals u radnjama osim kod predstavnistava tipa NIKE.Mislim na radnje mesovite sportske opreme.A svi veliki i skupi brendovi se kopiraju.


Ovo je tacno. Drugar kupio odavno Air Force One low u Delti i trajale mu preko dve godine. Posle kupio isti model za poprilicno manje para, ali u nekoj drugoj radnji. I raspale mu se za mesec dana. Tj. jedna patika se razvalila na pola nakon sto ga neki lik zgazio u busu. Vrati on te krs patike, uzme lovu, ode u Deltu gde se opet isprsi posteno. Nema problema, jos ih nosi.

Ne mora da znači, većina velikih firmi prilikom formiranja cena za svoje proizvode uzimaju u obzir i uslove tržišta (što uključuje i platežnu sposobnost kupaca), kada bi cene bile iste ovde i u austriji, nemačkoji ili italiji ne bi prodali 20 jakni godišnje a to im sigurno nije cilj, Ponekad se proizvodi prodaju čak i sa gubitkom kako bi se ostvarili neki drugi ciljevi...


Ovo bi teoretski trebalo biti tacno. U praksi? Kamo srece. :^o Sto rece Vorda, poznato je da su kod nas te iste brendirane stvari jos skuplje nego u zemljama iz kojih potice brend (ili zemljama sa daleko vecim standardom od naseg).

@ Cikajowa - Najbolje da proveris kod zastupnika za Colmar (npr Colmar Shop).
  • 0

#69 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 November 2011 - 09:47 AM

Kod oprema za skijanje ti je slicna varijanta kao kod ramova za bajs.Sva ta platna prave iste firme a brendovi samo siju.Zato je bolje kupiti manje popularan brand od istog materijala nego popularan.Sve su firme skoro jeftinije od colmara.Pogotovo ove sto kao prave garderobu za bordere.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#70 cikajowa

cikajowa
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 07 November 2011 - 11:06 AM

Poslao sam mail colmaru,no prodje 5 dana nema odogovora... Izgleda da nema nista od toga, kako da utvrdim da li sam prevaren stvarno ne znam..
  • 0

#71 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 07 November 2011 - 02:29 PM

Poslao sam mail colmaru,no prodje 5 dana nema odogovora... Izgleda da nema nista od toga, kako da utvrdim da li sam prevaren stvarno ne znam..

Eto,a da si kupio kopiju sad ne bi imao tih briga :mrgreen:
Salim se naravno,budi bez brige,original je sigurno,ipak je to ozbiljna firma da bi se zaj...li sa kopijama jakni.A to sto ih nema na spisku zastupnika nista ne znaci,mozda su pod-zastupnici,jbg sve radnje imaju Nike,a samo je Delta generalni zastupnik.
  • 0

#72 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 07 November 2011 - 10:15 PM

Pre par dana sam u prolazu primetio Colmar jaknu u Intersportu, i pade mi na pamet ova tema i reko ček da bacim pogled. Made in China. A cena je bila, lele. E sad dali Intersport drži originale, *bem li ga...
  • 0
JoJ

#73 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Postavljeno 09 November 2011 - 01:01 AM

Vec se prica o "orginal" i kinezima..pa ajde da pitam i ja nesto. :D

1) Da li je ovo kinez ili ne?
http://www.cikloberz...ow.php?id=30191

(na jednoj od tema, vec je obradjeno pitanje robe koju prodaje Slavka)

2) Pored toga, pojavila se "ista" kombinacija na ciklonautu, koja kako prodavac tvrdi nije kinez, vec je napvavljena u EU.
http://www.ciklonaut...15_img/412b.jpg


Dakle, kako razlikovati ove dve kombinacije, odnosno kako prepoznati orginal????

#-o
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#74 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 09 November 2011 - 06:04 AM

Po etiketama. Kineske koje sam ja video imaju male neugledne etikete, na nekima cak i pise na kineskom. Originali uglavnom imaju malo vece i glomaznije etikete sa mnogo vise podataka o materijalu, pranju, susenju.... To je ono sto sam ja video a da sam znao da su kineske. Moguce da ima kopija koje su u svemu iste kao originali. Tu nikada necemo biti sigurni.
  • 0
.

#75 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 09 November 2011 - 08:11 PM

kada su u pitanju originali-najbolje kupovati od ljudi koji su i prof.biciklisti. To su obično takmičari koji preko svojih klubova nabavljaju originalnu ili robu od sponzora.Ako sa njima stupite u kontakt, pitajte da vas posavetuju kojim kanalima je moguće nabaviti originale-neće vas prevariti sigurno! :wink:
  • 0

#76 insaniacvb

insaniacvb
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 24 October 2015 - 07:14 PM

Pozdrav ljudi dali neko zna kako da prepozna original ICEPEAK jaknu?


  • 0

#77 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 24 October 2015 - 08:16 PM

S obzirom da to nije jak brend, ne verujem da ces naici na kopije.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika