Jump to content


Fotografije

savet u vezi obruca


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#1 cilavert

cilavert
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 02 October 2011 - 07:03 PM

poz svima!

namerio sam da pazarim nove obruce za moju specijalu i trenutno imam nekoliko modela za koje bih da vas priupitam:

1. rigida chrina b 36h planetbike 2750din
2. rigida dpx 36h planetbike 2690din
3. MAVIC MA 3 SILVER capriolo 2100din (a crna je 3000, nije valjda razlika samo u boji ?! )

ako postoji nesto bolje u toj ceni(ili malo iznad) slobodno preporucite...inace googlao sam i za prve dve nema skoro nista, za MA3 neki kazu da zna da pukne brzo dok je neki hvale...

imam 80kg i planiram da sledece sezone odvezem oko 3000km...

I takodje dvoumim se oko zbica - u planetu imaju DT za 67 i za 82din, pa ne znam sta mi je ciniti s obzirom da su tockovi sami po sebi cvrsti sa 36zbica...

svak isavet dobrodosao! hvala unapred :D
  • 0

#2 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 02 October 2011 - 07:20 PM

Remerx Stormy su odlične felne za nekih 1200-1300 din u Total bike-u. E sad, što se tiče Total bike-a, nek ti je Bog u pomoći.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#3 cilavert

cilavert
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 02 October 2011 - 07:49 PM

e pa hvala na brzom odgovoru! sacekacu jos koji odgovor pa ako nista drugo, ove su makar najjeftinije, a opet proverene :)

a kakva je situacija sa totalbike-om? nista jos nisam uzimao od njih, a vredi znati :D
  • 0

#4 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 02 October 2011 - 07:57 PM

Remer x stormi kupio pre par dana.To su jedni bas bas cvrsti obruci.Duplo nitovani sto je retko za te pare,i sto znaci da mogu i malo vise stegnuti zbice.I ima ih u plavoj,crvenoj,sivoj i crnoj boji.1350 kom u capriolu,sto znaci da ih ima i totalbike.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#5 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 02 October 2011 - 08:04 PM

A zice uzmes dt stainles u planetu za 14 din ako imaju duzinu odgovarajucu.Meni su trebale 287mm pa sam imao srece :D .
  • 0
puno znoja,malo krvi

#6 cilavert

cilavert
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 02 October 2011 - 08:28 PM

a koja je fora sa niplama, jel treba i njih uzimati ili... ?

iskreno, sad me interesuje kakva je razlika izmedju zica za 80din i za 15 din,sto bi uzimao skuplje kad i ove rade posao? isto i sa felnama, ove remerx svi preporucuju, a maltene bagatela, a sa druge strane stoje mavic i rigida duplo skuplje...?
  • 0

#7 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 02 October 2011 - 08:51 PM

n:sign0006 n:sign0006

Kakve su DT Stainless žice ? I da li mogu da posluže za MTB ? Ja bih krajem godine da menjam glave (ne košta me pletenje ništa) al ne bih menjao felne (Remerx Grand Hammer). Koliko su one jake, jer ja imam preko 90 kg. :-k
  • 0
.

#8 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 02 October 2011 - 09:12 PM

Sve remerx felne su teske ali i jakeeee.Proslu sezonu sam vizio remerx dragon koje su po konstrukciji slabije od hammer obruca i ni delic milimetra se obruc nije iskrivio.A te stainles su isti odlicne zice.Duplo skuplje su od obicnih ali i vrede.A i nije neka stavka.Izadju malo preko 1200 din za oba tocka sa niplama.Preporucujem ih.Mada i te crne sto imas na hammer tockovima nisu za bacanje.I one su oko 14 din u capriolu i znam da ljudi sa tim tockovima na agami nemaju muke.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#9 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 October 2011 - 05:39 AM

Znam da su dobre, ali neće da mogu na SLX glave :wink:

Hvala \:D/
  • 0
.

#10 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 October 2011 - 05:46 AM

a sto nece moci
  • 0
puno znoja,malo krvi

#11 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 October 2011 - 05:58 AM

"Krug" gde se kače žice je manjeg prečnika na slx (nisam merio, al mi tako izgleda). Bilo bi ekstra ako ne mora da se menjaju :)

[attachment=1]191832.jpg[/attachment]
[attachment=0]123606.jpg[/attachment]
  • 0
.

#12 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 October 2011 - 06:00 AM

A ti za zice govoris :D .Dac treba da se menjaju.A gde ti zuris sa zamenom nabli,kad su te nove.Ako uzme te slx moras i rotore da menjas
  • 0
puno znoja,malo krvi

#13 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 October 2011 - 06:06 AM

Prednju možda neću da menjam, ali zadnju sigurno hoću jer sam već iskrivio osovinu, a i ne deluje mi kao da će još dugo :wink: A za diskove ću da probam da nađem adapter :)
  • 0
.

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 October 2011 - 06:30 AM

Osovinu iskrivio,kakooo :?:
  • 0
puno znoja,malo krvi

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 October 2011 - 10:52 AM

Bolje ti je da kupis par tockova sa kacenjem na 6 srafa. Mnogo jeftinije ces proci u ukupnom zbiru.
Inace, ti od kako si kupio Agamu, svaki dan imas neke kvarove i riknjavanja?
Sta radis s njom, vozis DH (ali pravi)?
Prosto neverovatno. :roll:
  • 0

#16 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 October 2011 - 03:20 PM

Osovina nije kriva, učinilo mi se :oops: #-o A probleme sam imao jer majstori u servisu nemaju pojma (bajs je došao u delovima pa su ga sklapali #-o ). Sad sve radi super jer sam otišao kod normalnog majstora. Sve, ali bukvalno sve je bilo raštelovano. Kočnice i menjače sam sam namestio a pogon mi je stego majstor. Konusi su bili labavi a glave bez i malo masti, tako da sam i to sam namestio. Lock ring na kaseti je bio labav, tako da sam to nosio kod majstora. Navoj je bio u stvari pokvaren na pedali a ne na pogonu, pa sam uspeo da je skinem i namestio nove. Ko god je hteo da ide kod Micka na servis bolje da ne ide. Nego šta mislite, da li da kupim SLX ili da ostavim ovu Quando a da pare bacim na nešto drugo :mrgreen:

Bolje ti je da kupis par tockova sa kacenjem na 6 srafa. Mnogo jeftinije ces proci u ukupnom zbiru.
Inace, ti od kako si kupio Agamu, svaki dan imas neke kvarove i riknjavanja?
Sta radis s njom, vozis DH (ali pravi)?
Prosto neverovatno. :roll:


Ne, ne vozim DH. I meni je bilo neverovatno kad sam kupio bajs (dao sam tolke pare a ništa ne radi kako treba). Ali od kad sam bio kod normalnog majstora, sve radi kao švajcarski sat :wink: i ja sam prezadovoljan.
  • 0
.

#17 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 October 2011 - 03:32 PM

Nego šta mislite, da li da kupim SLX ili da ostavim ovu Quando a da pare bacim na nešto drugo :mrgreen:

Baci na nesto drugo, po mogucnosti neku ribetinu :D

SLX ni po cemu nije znamenita nabla, neke neverovatne pomake u odnosu na taj quando nece napraviti, a zestoku razliku u novcaniku hoce, jer ces platiti nju, adapter, (verovatno ) zice i preplitanje ... A to sve nema da bude malo za jedan tocak, cak za ne mnogo vise novca po oglasima mozes naci krstenije tockove (komada dva) ...
  • 0
Postavljena slika

#18 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 October 2011 - 04:00 PM

Nego šta mislite, da li da kupim SLX ili da ostavim ovu Quando a da pare bacim na nešto drugo :mrgreen:

Baci na nesto drugo, po mogucnosti neku ribetinu :D

SLX ni po cemu nije znamenita nabla, neke neverovatne pomake u odnosu na taj quando nece napraviti, a zestoku razliku u novcaniku hoce, jer ces platiti nju, adapter, (verovatno ) zice i preplitanje ... A to sve nema da bude malo za jedan tocak, cak za ne mnogo vise novca po oglasima mozes naci krstenije tockove (komada dva) ...


Ma za to uvek ima para :mrgreen:

Ovim točkovima ništa ne fali (već su isprobani :twisted: ). Jedino me to oko nable mučilo. Ako nema razlike u radu, onda ću sebe da častim Speed Dial 7 (ili SL) ručicama :) :mrgreen:
  • 0
.

#19 cilavert

cilavert
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 03 October 2011 - 04:18 PM

sve je ovo super, drago mi je da se vi ispricaste, drago mi je alas sto si utegao bajk, a jel moze sad jos koji komentar na ove felnice iz prvog posta ili nesto slicno? =D> :D

i da, zna li neko neku pumpu koja moze da duva 7Bara? nije mi zao dinara, samo da se vise ne pojavljujem ovom vulkanizeru :D
  • 0

#20 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 October 2011 - 04:29 PM

Remerx felne + DT žice = NEUNIŠTIV točak. Svi kažu da su generalno sve Remerx felne opasno jake :wink:

sve je ovo super, drago mi je da se vi ispricaste, drago mi je alas sto si utegao bajk, a jel moze sad jos koji komentar na ove felnice iz prvog posta ili nesto slicno? =D> :D

i da, zna li neko neku pumpu koja moze da duva 7Bara? nije mi zao dinara, samo da se vise ne pojavljujem ovom vulkanizeru :D


Imaš u planet bajku pumpe, pa biraj. Ja uzeo neku za 700 dinara, ima manometar i probao sam je do 5 bara. Ali bi trebalo da može 7 bez problema. Svaka bolja pumpa može da nabije 7 bara. Ja sam pre imao neku praistorijsku ručnu sa manometrom i bez problema sam pumpao i preko 7.
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika