Jump to content


Fotografije

Bidon boca


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
125 odgovora na ovu temu

#81 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 30 July 2021 - 09:44 AM

Прање бидона детерџентом за судове уклањају се масноће и прљавштине, док непријатан мирис потиче не од пластике, већ од развоја невидљивих гљивица и бактерија. Оне се најлакше могу уклонити раствором алкохолног сирћета (око 30 посто) или лимунтуса (лимуна). То је једноставан рецепт који можете наћи у упутству за одржавање сваког фрижидера где се јавља исти проблем са "мирисом" пластике.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 2

#82 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 10:22 AM

Ok. Ali lako je prici povrsinama u frizideru. Bidon se najlakse cisti iznutra sa onom cetkom sto se ciste flase kada se kuva paradajz,Ono teorijski najbolji bidon bi trebao da bude taman crne boje,da se ne stvaraju alge jer se one najvise na svetlosti stvaraju,ali onda je i voda najtoplija. A i ne vidi se prljavstina. A bakterije i gljivice bi najlogicnije trebalo da poticu iz nasih usta,znaci najbolji bi bio tip otvora kao sto je kolega Alekzz napomenuo,jer se najlakse cisti.

 

Ja imam jedan takav koji sam dobio,i uopste nije ni namenjen za bicikl ali njega nekako najvise koristim,zato sto je praktican,samo da nije providan bio bi idealan.

SSA56919.JPG


  • 2

#83 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 10:27 AM

Прање бидона детерџентом за судове уклањају се масноће и прљавштине, док непријатан мирис потиче не од пластике, већ од развоја невидљивих гљивица и бактерија. Оне се најлакше могу уклонити раствором алкохолног сирћета (око 30 посто) или лимунтуса (лимуна). То је једноставан рецепт који можете наћи у упутству за одржавање сваког фрижидера где се јавља исти проблем са "мирисом" пластике.
Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока

30% је три дела сирћета и седам делова воде? Или не мора тако стриктно?
  • 0

#84 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 10:28 AM

Sad mi reče žena, bolje je ispirati sa mešavinom sode bikarbone i limuna jer miris sirćeta se teško ispira.


Да ли мора неки посебан однос соде и воде или може и одокативно?
  • 0

#85 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 July 2021 - 02:56 PM

@bakara:

na koji zefal mislis: Nadjo neke, npr: Zefal Premier 75 (crni i transparent). Crni je... crn, a ovaj transparent, bar gledajuci sliku uopste nije transparent, vec beo :D Jesi li na te Zefale mislio, ili na neki drugi model? Koliko vidim ovi 'Premier' su 'BPA free i cena im je (bila) 370 u ProBike-u (nema na zalihama).
U PlanetBike-u imaju one Zefal Sense Grip (za 390 din), doduse nema providnog, vec samo crni. Razmisljam... crna...privlaci najvise sunca, brze se zagreje voda. :)

sad vidim da se to rasprodalo, taj sense grip crni ima poluprovidan.

 

Meni inace zefal najduze traje od svih bidona a nije ni skup, preferiram providan sa poklopcem na zavrtanje i pipom na izvlacenje bez dodatnih poklopaca i mora da bude relativno mekan na stisak.

 

Za amatere najbolja mera je 700ml, a za napredne oni od 500ml, oni litarski su za totalne amatere koji su vecito zedni.

 

Bidoni iz decathlona izgledaju dobro, ali providni je skuplji od ofarbanih i tvrdji je na stisak.

 

Ovaj giant koji je dusan preporucio deluje dobro, nisam koristio.

 

Elite je odlican, ali im procuri gumena pipa.

 

Force, pukne na poklopcu i premekan je..

 

Polisport krs u svakom segmentu, ne preporucujem.

 

Metalni, alu bidoni, ne preporucujem, neprakticno.

 

 

Meni bidon traje oko godinu, posle pocinje da curi i nervira...

 

Ponekad operem u masini za sudove, cetka nikad, niti bilo sta abrazivno ne treba upotrebljavati za pranje bidona.

 

Samo krs bidoni smrde, njima nikakvo ispiranje ne pomaze.


  • 0

#86 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2021 - 04:05 PM

Huh dobro je, znači ja spadam u napredne :D


  • 0

#87 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 04:42 PM

Ja kupio danas Giant providni 750ml za 270 dinara, pise PP 5, casa viljuska FDA 90/-20 stepeni celzijusa, made in Taiwan.


  • 1

#88 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2021 - 05:17 PM

Već više od pet godina vučem ovakva dva bidona, a nažalost više se ne proizvode niti ih igde ima, a ova dva cure a jedan od poklopaca se i polomio pa ne drži kako treba

EliteIcebergThermo.jpg

Elite Thermo Iceberg 620ml, termo bidoni sa poklopcem i malom plastičnom pipom umesto ogromne gumenjare kojom su ih zamenili pre par godina (nema više ni njih, mada me ta verzija ionako ne zanima). Probike u Beogradu ima slične ali samo u verziji od 0.5l, što je premalo za ture na kojima ih koristim.

 

Za ove max jednodnevne vožnje koristim opet Elite termo varijantu, ali tu sam već ok sa dva puta po 500ml i nešto slabijim kvalitetom (bilo u PB za nešto oko 500 dindži dok je drmala korona prošle godine)

EliteThermoIceFly500.jpg

Iskreno, ladno bih dao solidne pare za ovakav bidon da postoji (onaj gore), ali sam očigledno u manjini čim su prestali da ih proizvode. Kada sam ih uzeo, mislim da su bili oko 1200, što je najgore... ne bi mi bilo žao da dam i dvostruko više, ali hoćeš k***c sine

 

P.S. Ima ih po sajtovima srpskih prodavnica. Po sajtovima.


  • 0

#89 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 July 2021 - 05:27 PM

Termo bidon je isto glupost, em ne drzi temperaturu em ima manji kapacitet.

 

 

Huh dobro je, znači ja spadam u napredne :D

Na tebe sam mislio n2:redbull


  • 0

#90 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 30 July 2021 - 05:38 PM

30% је три дела сирћета и седам делова воде? Или не мора тако стриктно?

Naravno da je odokativno, možeš i 100 posto sirće :), sirće deluje na kamenac i buđ, to što stvara smrad... voda je medijum da pomogne da se cela površina tretira. Važno je reći, što sam propustio... da treba ostaviti bar 10-15 min da deluje taj rastvor. To je važnije, nego da se nešto trlja, nepotrebna je bilo kakva četka. Nakon tretmana, samo ispereš.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 1

#91 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2021 - 05:42 PM

Termo bidon je isto glupost, em ne drzi temperaturu em ima manji kapacitet.

 

 

Na tebe sam mislio n2:redbull

 Pazi, apsolutno ništa ne drži temperaturu, pa sigurno neće ni bidon bio on termo ili ne. Ali ta izolacija može mnogo da znači, samo očigledno ne dovoljno velikom procentu ljudi.

 

Iskreno, meni čaki ni to koliko dugo drži temperaturu nije problem, nego što je hladnija voda uvek na dnu - e to je bedak! :D


  • 0

#92 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 05:46 PM


Nisi u prvu Bakara.Elit termo drze temperaturu.Doduse ne dva i po sata kao sto pise na sajtu vec oko sat ipo.,a i to je bolje nego nista.IMG_20210730_194034.jpg
  • 3

#93 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 05:53 PM

..."nego što je hladnija voda uvek na dnu - e to je bedak!"

 

Okreni bidon naopako :)


  • 2

#94 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2021 - 06:02 PM

Da, ali se tada voda u solidnoj meri izmeša. Stvarno sam razmišljao da za ture napravim nešto sa cevčicom koja izlazi iz dna, ali me mrzi... :D

 

Edit. Aaaa, misliš da ga stalno držim naopako... da, vidiš, to mi nije palo na pamet haha


  • 0

#95 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 06:07 PM

Stalno, jasta.

 

Mozes i ovako

 

beerhelmet.jpg


  • 2

#96 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2021 - 06:20 PM

To je dobra ideja, ali bi jaaaako retko radila za mene. Na turama m toliko često bude toliko gadno vruče da vozim ne bez kacige, nego skinem sve osim gaća, bermuda i patika. Skinuo bih i gaće i bermude jer obično nema nikoga osim mene i životinja koje nije briga u čemu sam, ali sam odgajen sa ugrađenom sramotom :D

 

Ali ovo sa držanjem bidona naopako ću da implementiram odma, ne znam kako mi to nije palo na pamet ali eto stvorio si se kao dobra vila.


  • 0

#97 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 06:31 PM

Samo pazljivo da ti ne iscuri sva voda :)


  • 0

#98 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 06:44 PM

Termo bidon je isto glupost, em ne drzi temperaturu em ima manji kapacitet.

 

 

Na tebe sam mislio n2:redbull

 

Da, ali ima jednu prednost. Uzmeš termo bidon od 700ml, pa pošto to zbog izolacije nije 700 nego recimo 600 ml, onda shvatiš da nisi onaj jednostavan običan amater što koristi 700. Doduše ne spadaš ni u grupu napaljenih amatera od 500, ali bar si napravio korak bliže tome. Dakle napreduješ. .)

 


  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#99 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 08:07 PM

Sad mi reče žena, bolje je ispirati sa mešavinom sode bikarbone i limuna jer miris sirćeta se teško ispira.

 

Po mom iskustvu, miris siréta potpuno nestane kada se bidon ispere i osuši. Dok je još mokar oseća se, kada se osuši nestaje i više se ne vraća.


  • 0

#100 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2021 - 08:07 PM

Već više od pet godina vučem ovakva dva bidona, a nažalost više se ne proizvode niti ih igde ima, a ova dva cure a jedan od poklopaca se i polomio pa ne drži kako treba
attachicon.gifEliteIcebergThermo.jpg
Elite Thermo Iceberg 620ml, termo bidoni sa poklopcem i malom plastičnom pipom umesto ogromne gumenjare kojom su ih zamenili pre par godina (nema više ni njih, mada me ta verzija ionako ne zanima). Probike u Beogradu ima slične ali samo u verziji od 0.5l, što je premalo za ture na kojima ih koristim.

Ima Iceberg u Dekatlonu, samo je crno bela štampa. Ja ga uzeo pre 1,5 mesec. Tačnije, tada je bilo.. da li ga ima još to ne znam.

IMG_20210730_220246.jpg
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika