Jump to content


Fotografije

Bidon boca


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
125 odgovora na ovu temu

#61 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 06 March 2021 - 11:49 AM

Camelbak podium. Najbolji bidon ikada.
  • 0

#62 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2021 - 11:58 AM

Setih se imam jedan stariji elite od litar, hteo sad da uzmem pipu da zamenim sa svojim prednjim jer je ova bolja i manje propala. Stiso malo bidon on se smrvio ko grisina, lomi se gde god pipneš. Stajao na sobnoj temperaturi od kad ga ne koristim..

Ili je krš plastika ili ima rok trajanja da je napravljen kao one biorazgradive kese. Poklopac i pipa su ok pa ću iskoristiti taman da mi onaj manji prednji od 550 mililitara ne curka.

Attached Thumbnails

  • 20210306_124928.jpg

  • 0

#63 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 06 March 2021 - 05:53 PM

Za pranje bidona savetuje se rastvor alkoholnog sirćeta. Sirće sprečava "buđanje” i uklanja neprijatne mirise plastike.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 0

#64 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 29 July 2021 - 09:46 PM

Pozdrav svima!

Treba mi 'mala' pomoc Procitao sam post-ove u ovoj temi ali ne mogu da odlucim.

 

Elem, pre nekih...6-7 godina kupio sam svoj prvi bicikl (Capriolo Anolis). Uz njega je 'kao poklon' dosao bidon 'tour de france' (bele boje).

 

JMhwssE.png

 

Koristio sam ga godinama, jer eto... bio je 'free'. Medjutim desavalo se da kada ne vozim (a ne vozim cesto) da nakon zime taj bidon se usmrdi od te plastike. Operem ga deterdzentom za pranje sudja i taj 'miris' se kao izgubi. Ali odmah nakon sto odstoji jedan dan (cak iako u njemu nema vode i ako je bio ostavljen opran), sutradan opet taj odvratan miris. Jasno mi je bilo da je zbog plastike. Na kraju (cak se i ne secam momenta) taj bidon je (...'cini mi se') ispao dok sam stao da popijem gutljaj vode. Pre neki dan, rekoh da ga opet operem kako bi mi bio spreman da kada mi 'naleti' zelja da se provozam sve bude spremno. I... vidim on pukao na dnu. Verovatno nijsam ni primetio na prethodnoj voznji.

 

Sad', gledam da kupim bidon jer bez njega ne krecem nikuda (posebno ne po ovoj vrucini). Taj bidon je bio od 0.7 Litara. Tako da bih kupio bar jedan te zaprememine jer ja uglavnom ispraznim skoro ceo bidon tokom voznje.

E... ono sto me 'muci' jeste sto sada zelim da kupim neki bidon koji nece smrdeti na tu plastiku, tj. da je BPA/BPS FREE. (neko je spomenuo i LDPE4 bidone)

Nesto sam gledao cene, i cene su besne za neke bidone. Ja sam bio navikao na ovu 'sisaljku' ili kako je vec zovete na ovom. Jeste se ona vrlo brzo 'sj*bala' pa sam je namontirao da bude 'povucena' nagore koliko mi treba da kada pritisnem bidon voda ide bez problema. I tako sam ga i koristio.

Sada me zanima, koji da kupim a da cena nije paprena. Vidim da dobar deo vas predlaze te Podium bidone ali cena je ...ehm... 'malo jaca'.

 

Znaci bidon MORA da je BPA (BPS) free, i da je od te plastike u koju se moze stavljati 'hrana i pice', ali koji izabrati a da me ne osamari.

Ima li neko neki predlog za bidon koji je licno isprobao i koristi (i gde tacno i po kojoj ceni)? Ja sam iz okoline Beograda.

Hvala unapred!


  • 0

#65 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 July 2021 - 09:54 PM

Kupi zefal, on nije skup a dobar je

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 1

#66 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 29 July 2021 - 10:07 PM

(link) Verovatno ih prodaju samo u prodavnici kod SRPC 25 maj, proveri prvo telefonom


  • 0

#67 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 29 July 2021 - 10:21 PM

Ja sam prošle godine uzeo taj Giant u Markoniju I stvarno je ok, posle sam uzeo kao dodatni neki u Decathlonu i mnogo mi je neprakticniji. Po ovoj ceni cu da odem da uzmem još neki :)

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
  • 0

#68 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 July 2021 - 11:05 PM

U Dekatlonu ima bidona sa sisaljkom kao na Camelbak ali za mnogo manju cenu


  • 0

#69 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 29 July 2021 - 11:53 PM

@bakara:

na koji zefal mislis: Nadjo neke, npr: Zefal Premier 75 (crni i transparent). Crni je... crn, a ovaj transparent, bar gledajuci sliku uopste nije transparent, vec beo :D Jesi li na te Zefale mislio, ili na neki drugi model? Koliko vidim ovi 'Premier' su 'BPA free i cena im je (bila) 370 u ProBike-u (nema na zalihama).
U PlanetBike-u imaju one Zefal Sense Grip (za 390 din), doduse nema providnog, vec samo crni. Razmisljam... crna...privlaci najvise sunca, brze se zagreje voda. :)


@Dusan011:

MarkoniSport su ovi likovi sto imaju izdavanje bicikla na Adi, i duz stazom sve do 25 maja?

Elem, pogledah link koji si ostavio. Ovi Giant imaju 'ok' izgled, medjutim ni za jedan od modela: (Pour Cube 750ml, ili Liv 750ml, Fast Autospring 750ml, Doubles 750ml), nigde ne pise ('Opis Proizvoda', 'Specifikacija') da su BPA free. Samo su za neki (meni) no-name 'Mighty' napisali da je 100% BPA free. Tako da mi taj Giant ne uliva bas poverenje kada je u pitanju materijal od koga su bidoni napravljeni.

@mhetlerovic:

Nje kod mene problem koji je brand, vec koji bidon (od oko 700-750ml) a da je BPA/BPS FRE, i da nije papreno skup. Aj da kazem.... oko 750-ak dinara bih najvise dao. Valjda nece da se sj*be odmah, pa ce mu se koriscenjem i cena od max ~750-ak dinara vremenom isplatiti. Ovi sto su 1700-2000-3000+ dinara...mislim se... jesu li oni normalni? Ja ne pratim mnogo biciklizam i te stvari... Jel' taj Podium neki bas jak brand, kada imaju tako naduvane cene?

 

@Gadjan:

Na koje konkretno bidone mislis? (moze link?) Mozda mislis na Van Rysel FastFlow bidon?
Gledao sam neke bidone u Decatholon-u, i nigde informacije za neke da li su BPA free. Pazi opis:
 

 

Nema ništa gore od ukusa i mirisa plastike kada pijete iz flaše, a to je karakteristično za većinu biciklističkih flašica.

Naši dizajneri su testirali više vrsta plastika, pre nego što su pronašli pravu, koja je gipka i ima neutralan ukus i miris. Nezavisni testeri su pokrivenih očiju testirali naše flašice i flašice drugih priznatih marki, te naše izabrali kao najneutralnije.


:D Mislim se, daj napisi od cega si napravio bidon, nemoj da mi tu filozofiras jesu li su testeri 'zatvorenih' ociju nesto namirisali ili nisu. :)
 

 

 

Takodje gledao sam i ove: Elite Jet (clear), ali iako je proizvodjac napravio bocu sa 3 zapremine (550, 750, 950), ovi nasi valjaju samo 550ml i 950ml verziju, gde ova od 950ml kosta 750 dinara. Jedino se plasim da je malo preteska pa da se ne prevrnemm sa bicikle kada to 'izvadim' sa nosaca (salim se). Ne znam, mislim da bi mi 950ml bilo malo previse, a nigde nema 'Jet' modela kod nas od 750ml.


  • 0

#70 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 02:20 AM

(link) (link)


  • 1

#71 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 04:19 AM

Kad već spominjemo bidone... Interesuje me koliki je taj neki "rok upotrebe" bidona? Mislim da sam negde pročitao da je neko napisao da se koriste jednu sezonu i onda treba menjati. Jel to važi za sve bidone ili postoje neki od bolje plastike koji mogu i više sezona da se koriste uz naravno redovnu dezinfekciju?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#72 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 30 July 2021 - 04:52 AM

Na dnu skoro svakog bidona imaš broj, nekada je u malom trouglu zaobljenih ivica. Brojevi idu od 1 do 7. Oni koji su za upotrebu su 1,2 i 5 mislim da je 5 i 2 najbolji. Ti brojevi su na svakoj plastici.

P. S. Izbegavati držanje tople/vruće tečnosti u bidonima.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#73 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 30 July 2021 - 04:54 AM

Oko sezone, možda i manje. To su stvari koje često treba menjati.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#74 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2021 - 05:18 AM

Oko sezone, možda i manje. To su stvari koje često treba menjati.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Ili češće prati u sirćetnom rastvoru.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#75 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2021 - 05:25 AM

Jedino se plasim da je malo preteska pa da se ne prevrnemm sa bicikle kada to 'izvadim' sa nosaca (salim se). Ne znam, mislim da bi mi 950ml bilo malo previse, a nigde nema 'Jet' modela kod nas od 750ml.


Imam ja 2 od 960ml. Ne smeš ga vaditi u krivini jer zna da te zanese i odvuče sa puta.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#76 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 06:15 AM

U Dekatlonu ima bidona sa sisaljkom kao na Camelbak ali za mnogo manju cenu

 

Na koji model tačno misliš? Ja sam kao odokativnom metodom uzeo ovaj "najskuplji" i uopšte nisam zadovoljan, nekako mi je nepraktičan da pijem iz njega jer ne mogu da ga stisnem lepo pa moram da sisam što mi je nezgodno u vožnji. A delovao mi je dosta solidno u prodavnici https://www.decathlo...w-800-ml.html#/

 

Možda je bolji ovaj Softflow? Ali nisam ga tad ni video kad sam uzimao čini mi se.


  • 0

#77 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 06:15 AM

Meni je najvaznija higijena,i najvaznija stvar mi je da bidon ima poklopac ,da necistim prasinu  ustima koja se nakupi.


  • 1

#78 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 06:32 AM

Сирћетни раствор о којем је овде било речи, да ли је куповни или може да се направи код куће од обичног сирћета разблаживањем?
  • 0

#79 Alekzz

Alekzz
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 30 July 2021 - 08:15 AM

Najbolje da bidon ima onu zastitnu kapicu zbog prasine u toku voznje a da nema sisaljku vec otvor, jer se sisaljka zaprlja i nema sanse da se skroz ocisti.

 

Kad bih nasao ovakav (ovaj bas imam) samo unutra ima neki normalan otvor koji se lako cisti

505987hXt1648394868_5ce65edfb0e5a.jpeg

 


  • 0

#80 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2021 - 09:20 AM

Сирћетни раствор о којем је овде било речи, да ли је куповни или може да се направи код куће од обичног сирћета разблаживањем?


Sad mi reče žena, bolje je ispirati sa mešavinom sode bikarbone i limuna jer miris sirćeta se teško ispira.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika