Jump to content


Fotografije

Bidon boca


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
125 odgovora na ovu temu

#41 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 11 March 2015 - 11:23 PM

Ja imam nekoliko bidona...

Zefal premier providni koji je neko vec pomenuo je bio najbolji ali njemu puca ona ruckica za otvaranje poklopca, pa bi bilo bolje da je poklopac na sraf.

 

Polisport - beli bidon, poklopac na sraf ima "miris" i uzasan sistem za uzimanje tecnosti, prska na sve strane. Njega ne mogu da koristim na biciklu. Nikako ne preporucujem.

 

I na kraju najvise koristim ELITE MAXICORSA (bez poklopca), on je providan, poklopac na zavrtanje, lepo dihtuje i ima jako dobar usisnik.

Zapremine je 1L sto mi se nije svidjalo ali ispada da je leti ta kolicina taman.

 

Najslicniji njemu je zefal magnum, ali njega nikako da nahvatam transparentnog, bele ne podnosim.


  • 0

#42 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 March 2015 - 06:35 PM

Meni je bitno kod bidona da ima cep preko da ne ulazi prasina na pipak. Sve ostalo ie manje vazno. Vec godinama koristim http://www.decathlon...id_8234971.html. Cena mu dodje oko 200din. Kupim na pocetku sezone 10tak kom. Sto izgubim sto podelim. Bidon je odlican. Ima cep, ne smrdi voda, voda se ne greje tako brzo.

 

Ovo je baš povoljno, 10 leja a lepo izgledaju i kvalitetno mi deluju sa slike kao i par puta skuplji bidoni... I pipak je kolko vidim silikonski.

Još da ima od 750ml bilo bi idealno, ali nema veze. Kupio bih ja jedan par za probu pa ako nisi već išao u Rumuniju u nabavku uzmi i za mene dva ovakva zelena

http://www.decathlon...id_8314986.html

Skoknem ja do Vršca na breg prvom prilikom, samo da još malo otopli, da nije ujutru i uveče ledeno


  • 0

#43 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 16 March 2015 - 06:59 PM

Uzecu nije problem. Ako ti boja ne igra ulogu mogu ti poslati postom crni da vidis kakav je. Platis samo postarinu bidon je gratis
  • 0

#44 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 March 2015 - 07:48 PM

Boja nije igrala ulogu dok nisam bacio pogled na sajt da vidim ima li od 750ml. Sad igra ulogu :) baš bih zelene hteo kad već ima da se bira.


  • 0

#45 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 17 March 2015 - 07:37 AM

Javljam kada odem i donesem ti.
  • 0

#46 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 19 June 2015 - 02:09 PM

Da li je neko koristio Zefal Magnum 1000ml, tačnije ovo? http://planetbike.rs...ml-black/17518/

Dosta je jeftiniji od ostalih pa me zanima kakav je ventil i koliko menja ukus vode?


  • 0

#47 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 August 2015 - 11:15 PM

Najzad. Tri puta sam vozio preko 100 km do Temišvara dok nisam konačno dobio šta sam hteo. Dopisivao se s njima, razmenili gomilu mailova, kažu mi ima 30 komada ja dođem ono nema, opet samo gomila crnih... a okačim link i sliku bidona, ne znam ko je tu lud :)

 

Uglavnom bidon je stvarno odličan, a kad se uzme u obzir i cena (manje od pet eura za par) onda je izuzetan. Belgarath, hvala za preporuku.

Još sa slike mi je izgledalo da je to baš ono što mi treba, malo su debeljuškasti i savršeno pasuju u korpicu za razliku od elitovog litarskog koji je malo uži dole. Ovi kad se ubacuju pružaju umeren otpor taman kako treba. Elitov ima malo lufta, dok drugi par kineskih korpica je malo preuzan, čak i uska aqua viva flašica se teško ubacuje.

Baš su super, lepo izgledaju, providni, čep na šraf + poklopac.

Attached Thumbnails

  • 20150811_180715.jpg
  • 20150811_180753.jpg

  • 0

#48 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 11 August 2015 - 11:17 PM

Najzad si naleteo na zelene :). Ja sam svaki put kada sam bio trazio,da ti uzmem ali uvek budu crni providni zuti nikada zeleni
  • 1

#49 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 August 2015 - 11:44 PM

Ma nisam naleteo nego su tek iz trećeg pokušaja zaista dobavili iz magacina u Brasovu i rezervisali mi dva komada. Aj prvi put nisam ni proveravao, išli smo turistički drugar i ja u obilazak, uzeli ceo dan za to. A drugi put me zeznuli rekli da je stiglo a nije. A ja verglam na skoro 40 stepeni :) i oba puta sam izbušio gumu, jednom jurio iza neke cisterne asfalt katastrofa a drugi put kamen na putu i cap snakebite, divota a meni treba skoro sat vremena da skinem ošmirglam zalepim pa se namučim kod navlačenja na felnu pa onda mučenje da guma ne baca i nema jaje, pa onda mučenje dok naduvam s minijaturnom pumpicom...

A ovima na carini mora da sam već sumnjiv, svako malo idem, dobro mi nisu pregledali bicikl, kolke su cevčuge svašta bi moglo da se prošvercuje :mrgreen:


  • 0

#50 Yoda

Yoda
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 12 September 2016 - 10:45 AM

Kakvi su ovi Zefal bidoni?

 

http://probike.rs/Bi...rmo-700-ml-beli


  • 0

#51 Sapsan

Sapsan
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 18 September 2016 - 07:59 AM

Da ozivimo temu preporuka za FORCE SAVIOR

Attached Thumbnails

  • 19282h35Q3003226703_5772e658e4181.jpeg

  • 0

#52 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2016 - 09:24 AM

Juče sam u Temišvaru uzeo dva za kolegu. Ovi oduvek dobri i jeftini su još pojeftinili, sad su 8 lei. 230 din komad, a isti su ko elite, providni, silikonski zatvarač, kvalitetna ldpe4 polietilen plastika, made in italy. A ima i poklopac ko voli

http://www.decathlon...-detasabil.html

Attached Thumbnails

  • bidon-sport-gri-600-ml-cu-capac-detasabil.jpg

  • 0

#53 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 04 March 2021 - 04:29 PM

Elite Corsa ili Elite Fly ? Koji je, generalno, bolji bidon ? Razlika u tezini od 20-ak g mi je nebitna kao faktor.


  • 0

#54 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 05 March 2021 - 01:06 PM

Fly bi trebalo da je bolji, ali ja preferiram bidone sa poklopcem.


  • 0

#55 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 March 2021 - 02:55 PM

Давно сам „завршио“ са пластичним бидонима.

 

Први купљен у Тивту („BMW“-продајно место, 18е) а други у сервису на Н.Београду по цени од око 1800,00 динара, па сам купио још два за поклоне…

 

Било је у „Homecentru“ сличних термоса за свега 600,00 динара

 

Држе „хладноћу“ нешто преко 2 сата. У току лета их држим у фрижидеру.

У њих се не сме сипати ништа што је газирано.

 

Њихово одржавање је једноставно и чини ми се да су вечни....

 

Attached Thumbnails

  • Slika0395.jpg
  • Slika0396.jpg
  • Slika0397.jpg

  • 1

#56 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 05 March 2021 - 03:22 PM

To aluminijumski? Ne mogu da se stisnu, bar ne više od jednom. ( :


  • 2

#57 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 March 2021 - 09:29 PM

To aluminijumski? Ne mogu da se stisnu, bar ne više od jednom. ( :

 

Не, нису од алуминијума.

Нерђајући челик или као га често жаргонски називају:

-инокс

-ростфрај

-......

 

About this item

  • Product Colour: Grey
  • Thermal mug: Brushed stainless steel
  • Lid: Plastic
  • Volume: 450 ml
  • Product Dimensions: 20 x 8 x 8 cm
  • Item Weight: 0,22 Pounds (99,79 gr)
  • Brand: BMW

  • 0

#58 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 March 2021 - 09:36 PM

Elite Corsa ili Elite Fly ?

Ako mene pitaš, nijedan.

Camelbak podium! Jesu skupi, ali vrede svaku paru. Ja sam ih ulovio na popustu za 900 din 620 mililitara ali i sada nisu puno skuplji, ima ih za 1100. Jes duplo skuplje od Elite 550 mililitara koje i dalje (i mnogo duže) koristim ali daleko mi je bolja ona Camelbak pipa, čak i kad je poredim sa novim Elite bidonom koji dihtuje kako treba. A kad se ubrzo razglavi i otvrdne što im se obavezno dešava e onda je užas, radi sve suprotno nego što treba, kad se obrne pušta i curka umesto da drži vodu a kad je u ustima pritisak vazduha ga gurne nazad pa neće da pušta dok ne izvučeš zubima. Plus najgora stvar pušta sa strane između pipe i plastike pa prska i podliva. Ako se koristi intenzivno pipa relativno brzo izgubi funkcionalnost i onda je bidon za kantu, bar iz mog iskustva.


  • 0

#59 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 06 March 2021 - 12:21 AM

Hvala Gadjan na odgovoru. Kapiram da nijedan bidon nije idealan, ali me od Podium-a odvraca ona sklonost ka budjanju na ventilu (pipi), to bi me bas smaralo da cistim. Nista, morace neki kompromis da se napravi...


  • 0

#60 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2021 - 11:48 AM

Čuo sam i ja za to od kolege, ali nisam još primetio kod mojih, uzeo sam ih još prošlog proleća, koriste se, prednji za vodu zadnji za dekstrozu i elektrolite i pipe su čiste kao nove.

Više mi ovi stari elite buđave, zelena neka splačina se nahvata iznutra u poklopcu, na pipi, neke alge krenu da niču šta li hahah pocrni, pozeleni.. mislim da je to neizbežno na svakom bidonu i da samo treba redovnije održavati


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika