Jump to content


Fotografije

Bidon boca


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
125 odgovora na ovu temu

#21 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 10 March 2015 - 04:23 PM

Meni je bitno kod bidona da ima cep preko da ne ulazi prasina na pipak. Sve ostalo ie manje vazno. Vec godinama koristim http://www.decathlon...id_8234971.html. Cena mu dodje oko 200din. Kupim na pocetku sezone 10tak kom. Sto izgubim sto podelim. Bidon je odlican. Ima cep, ne smrdi voda, voda se ne greje tako brzo.
  • 0

#22 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 March 2015 - 04:35 PM

Meni je bitno da ima higijenski poklopac protiv prašine i blata, da mu je zapremina 1l, da ne curi i da nije napravljen od smrdljive plastike.

Iz tih razloga koristim ovaj http://planetbike.rs...idon boce/2807/ kupljen na rasprodaji za -20% u odnosu na sadašnju cenu, mada je bolji ovaj http://planetbike.rs...idon boce/2806/ jer ima plastični poklopac preko celog gornjeg dela...

Voda se sasvim malo oseća na plastiku, nije skroz neutralan miris, ali je skroz podnošljivo...


  • 0

#23 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 10 March 2015 - 04:38 PM

A mene nerviraju ti poklopci. Shvatam higijenski momenat, ali mi na biciklu otvaranje i zatvaranje poklopca predstavlja jednu suvišnu operaciju. Zato više volim bidone bez poklopca. Prvi guttljaj ionako služi da ovlaži usta i pljujem ga.

 

Imam jedan termo Elite iceberg bidon na kojem piše da drži 2h, al od toga nema ništa. Sat vremena max po vrućinama.


  • 0

#24 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 March 2015 - 04:44 PM

A mene nerviraju ti poklopci. Shvatam higijenski momenat, ali mi na biciklu otvaranje i zatvaranje poklopca predstavlja jednu suvišnu operaciju. Zato više volim bidone bez poklopca. Prvi guttljaj ionako služi da ovlaži usta i pljujem ga.

 

Imam jedan termo Elite iceberg bidon na kojem piše da drži 2h, al od toga nema ništa. Sat vremena max po vrućinama.

nije problem otvaranje i zatvaranje, ivica poklopca malo viri sa strane, zakačiš na zube i otvoriš, a posle bradom zatvoriš... može i jednom rukom da se sve uradi, palcem otvaraš poklopac, kažiprstom zatvaraš.

pošto koristim iste bidone i na mtb-u, kada vozim off-road i prodejm kroz blato, sve se usvinji, tada poklopci dođu do izražaja, zlata vrede u tim situacijama!


  • 0

#25 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 10 March 2015 - 05:02 PM

Takođe sam koristio bidon bez poklopca, dok mi nije jedan fin komad konjske balege završio na njemu! Pazario sam aluminijumski bidon, ne smrdi i ima poklopac. Mana je što ga ne možeš pritisnuti kako bi istinuo brže vodu iz njega, a ko vozi u grupi, neka ga zaobiđe, ako nekom ode pod točak neće se dobro završiti.


  • 0

#26 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 10 March 2015 - 05:24 PM

Моје искуство је да је поклопац пре сметња и непотребна компликација него корисна ствар. Размислите, шта се све нађе на нашим лицима, уснама, носевима током једне вожње? Све оно што подигну са пута возила која нас претекну као и наш вечити непријатељ, ветар. Верујем да се десе екстремни случајеви као што је коњска балега. Ја тако запрљан бидон не би употребио током вожње тако што би само подигао поклопац и пио! Да ли обратите пажњу на чињеницу да код употребе бидона са поклопцем исти млати по носу образима, деловима усана и при том меша зној и све оно што сам већ поменуо, подигнуто са пута и околине,а завршило нам је на лицу.
  • 0

#27 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 10 March 2015 - 05:29 PM

Ne mogu reći šta je bolje, to će svako za sebe odlučiti. Moguće je da će taj poklopac u trenutku frustracije da odleti negde :)


  • 0

#28 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 10 March 2015 - 05:43 PM

Nikada nisam vido poklopac kao smetnju.otvorim palcem poklopac kaziprstom ga drzim dok pijem. Mislim da je bolja opcija sa poklopcem. Mada 100 ljudi 100 cudi. 100 zena 200 sisa.
Trnutak frustracije na biciklu.... Jos to nisam doziveo. Pored svakodnevnog stresa i nervoze samo mi jes treba da budem nervozan na bajku
  • 2

#29 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 March 2015 - 05:49 PM

Poklopac je dobra stvar, a ako se nekome ispostavi da mu smeta, uvek može da ga skine sa bidona i da isti koristi bez poklopca, a kad zatreba vrati se na bidon, ali kad kupiš bidon bez poklopca, ne možeš da kupiš poklopac posebno, tako da je moj savet kupovina bidona sa poklopcem....


  • 1

#30 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 10 March 2015 - 05:50 PM

Takođe sam koristio bidon bez poklopca, dok mi nije jedan fin komad konjske balege završio na njemu!

 

:D. Nisi se valjda šlepao iza konja?

 

Razumem za offroad kada blato prka na sve strane, ali za put da li treba poklopac (ne računajuči mogućnost pojave balege :D). Zar se na usnama ionako ne nakuplja sve ono što bi se nakupilo i na bidonu. Nekad ako vidim prašina da se nakupila, obrišem malo otvor bidona o dres.

 

Od bidona mene dobro služi Tacx Shiva, ne usmrdi se, a ako kupiš crni ne moraš ni da ga pereš.


  • 1
Pozdrav

#31 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 10 March 2015 - 06:57 PM

a ako kupiš crni ne moraš ni da ga pereš.

 

n2:Heristical

 

Ma kad blato leti na sve strane, najbolja prevencija je da zatvoriš usta :) Na drumu mislim da nema nekog smisla, osim kada pada kiša i mnogo je mokro a i tada mi se čini nije preko potreban.

 

P.S. konji u blatu ostavljaju tragove od kopita koje ja koristim kao stepenice da mi se točkovi ne bi zaglavljivali... na žalost ostave još ponešto  :mrgreen:


  • 0

#32 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 March 2015 - 10:04 PM

Koristim vec dugo vremena https://www.google.r...BsQsAQ#imgdii=_

Nikad nikakav problem osim sto sam jedan upropastio pranjem u sudo masini :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#33 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 10 March 2015 - 10:08 PM

za drum bez poklopca i ako je moguce providan manje se greje tecnost u njemu mada koristim crne,sive ne prija mi mnogo hladno na 30 35 stepeni


  • 0

#34 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 11 March 2015 - 12:20 PM

Ovaj zefalov bi bio savršen da je kvalitetniji. Gumica koja štiti pijaći usisni deo se odmah istegne i stalno moraš da je vraćeš. Takođe i veza sa poklopcem brzo puca. Tako da...

Ali bitan je taj usisnik koji zefal ima. NE može da se prospe i moraš da vučeš vodu u gutljajima što je meni savršenstvo. Drugar koji drži bike shop se oduševio kada sam naručio preko njega.

Ali kažem, kvalitet malo iritira. A kada već pričamo o ovim standardnim o kojim ste pisali ovde. Totalno me ne interesuje koji je. Samo da je bar 750ml i da je plastik ok vrste...


  • 0

#35 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 March 2015 - 12:37 PM

Ja imam neki no name koji sam dobio uz bajs kad sam uzeo...odradjen je od neke providne plastike poput pleksiglasa,znaci tvrd kao staklo,nema ono da ga stisnes pa da sipas u usta,mora da vuces :-D Inace ima taj mali poklopcic usisnik kako ga vec zovete koji se izvlaci zubima,ali moze dva puta da se izvuce..prvi put slabije pusta vodu a kad ga cimmes jos jednom skljocne pa pusta jaci mlaz..inace ide tako u gutljajima ne moze da se prospe sam od sebe..dobra stvar ne smrdi ni najmanje voda na plastiku,llosa stvar providan je tako da se glat ugreje..to resavam tako sto pre voznje sipam vode i natovarim leda do pola bidona tako da drzi par sati lepu temperaturu...
  • 0

#36 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 11 March 2015 - 12:49 PM

Ја користим овако нешто http://ecx.images-am...LjL._SY355_.jpg,гледао сам када сам куповао да буде са поклопцем јер ми је бидон стално на бајсу.


  • 0

#37 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 11 March 2015 - 06:40 PM

Ja koristim Polisport termo bidon i skroz je ok.
  • 0

~be here now~


#38 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 11 March 2015 - 06:55 PM

Da li opravdava naziv što se održavanja temperature tiče?


  • 0

#39 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 11 March 2015 - 07:28 PM

Pa da, ako sipaš hladnu vodu sa česme i posle tri sata vožnje bude upotrebljiva za piće.
  • 0

~be here now~


#40 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 11 March 2015 - 10:37 PM

http://www.wandel-ge...wart-grijs.html dobar ne oseca se plastika kad se ne koristi skinem poklopac


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika