Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bicikl u bus, voz


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#21 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 14 May 2015 - 09:24 AM

Jedino kako bi mogli da ti prevezu bicikl je u bunkeru.
Popusti imbusom lulu, zarotiraj korman i malo pritegni. Skini pedale i zapakuj posebno.
Ako želiš da zaštitiš bicikl od grebanja probaj streč folijom, ili onom folijom koja se koristi za pakovanje na palete (ako možeš da nabaviš negde), a možeš da uzmeš i izolaciju za cevi, 3m je bilo 50 din kada sam kupovao.


  • 0

#22 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 17 May 2015 - 04:53 PM

I ja imam loše iskustvo, ali 100-200rsd više vozaču rešava taj problem :) Za prevoz iz Negotina do Beograda sam platio vozaču 400rsd, ali bukvalno sam samo ubacio bicikl i zauzeo ceo bunker, prošli put sam rastavio bicikl i omotao folijom (lanac, srednji pogon...) pa sam platio 100rsd. 


  • 0

#23 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 May 2022 - 09:15 PM

Vozio li se neko ovim novim brzim soko vozom BG-NS-BG sa biciklom?

Video sam predviđeno mesto ali je drugačije nego u dosadašnjim vozovima. Na koji način se obezbeđuje da ne padne, ne izgrebe se ili još gore da ga neko ne iznese? U starijim vozovima je moglo da se sedi odmah uz bajs i pridržava.

Da li se u vozu kupuje doplatna karta ili kako? Negde po netu piše i da je besplatno, oprečne informacije..


  • 0

#24 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 11 May 2022 - 08:14 PM

Isao pre neki dan do NS vozom. Ne moze da se rezervise karta + bajs. Ulazis u voz sa bajsem i onda placas jos 100 din. Mislim da svaki vagon ima mesto gde moze da se stavi bajs. A bajs se vezuje nekom sajlicom koja se izvlaci kao ona kolica u megamarketima. Ubacis 5 din i izvuces sajlicu koja je toliko kratka da jedva uspes da je omotas o tocak. Nema sanse da stavis jos jedan bajs pored ovog i da ga dohvatis tom sajlicom, prekratka je. Kad sednes na sediste ne vidis bajs. Ne postoji nesto sto bi fiksiralo bajs. U prinipu voz je vrlo stabilan i nema nekog mrdanja pa ne bi trebalo da moze da padne. Mesto za bajs je na ulazu izlazu pa ako nije vezan svako moze da ga uzme i iznese. Kondukter me pita kako nemam sa sobom sajlu ili lanac pa da vezem za drugi bajs. Ne dozvoljavaju da se stoji u vozu. Ali kad je video da ne moze da mi resi bajs dozvolio je i onda stajao sa nama u onom kao malom hodniku kod vrata do NS. Sve u svemo lose resenje, vise je kao poluresenje, kao i vecina stvari u ovoj drzavi. Sve moze a nista ne moze.


  • 2

#25 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 11 May 2022 - 08:32 PM

Ne zna nemac da napravi voz kako treba :)


  • 0

#26 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 11 May 2022 - 08:47 PM

U vozu nema kanta za otpatke. Na podu je itison, ili tako nesto, nisam siguran kako se to zove. Zene to usisavaju u pauzi od 10-15 min dok se voz ne "okrene" za kontra smer. Pitam se samo kako ce biti zimi, kad bude ona bljuzgavica ... Dozvoljavaju ulaz kerovim. Vec u vozu ima dlaka po podu i sedistima...


  • 1

#27 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 May 2022 - 09:27 PM

Tačno tako, sve može a ništa ne može, tj ne zna se može i ovako i onako. Ja sam se vozio danas po drugi put, ovaj put sam nosio bicikl. U odlasku platio sam kartu za soko a došao je onaj stariji voz te sam uobičajeno sedeo na obarajućim sedištima pored toaleta i pridržavao bicikl nogom. Nisu me pitali ništa za bicikl ni naplaćivali doplatnu kartu kao u ranijim vozovima. Na netu isto negde piše da se plaća negde ne kao recimo na informeru.

 

mJeWIz7.png

https://informer.rs/...ovanje-brzi-voz

 

Pošto nisam znao kako izgleda taj vez, išao sam starom mtb kršinom za koju me nije briga ako je sajla izgrebe ili padne iskrivi se kuka, ispraviću je rukom sa sve menjačem. Pitao sam i drugara koji se nedavno vraćao iz NS, njih dvojica su naslonili drumaše jedan na drugi i nisu se pomerali. Ja sam imao nogaru pa je bilo lakše. I u povratku kada je bio soko voz sa itisonima, utičnicama za punjače.. tim predviđenim mestom za bicikle, seo sam odmah pored njega preko puta iako su sedišta numerisana to niko ne proverava. A tek će voz biti sablasno prazan kad bude 1000 din u jednom smeru. U povratku me takođe ništa nisu pitali za bicikl, samo očitali kartu.

Inače drugarima ne samo da takođe nisu naplaćivali za bajseve nego im niko nije proveravao ni karte, ne znam kako.


  • 1

#28 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 12 May 2022 - 04:58 PM

Opste rasulo


  • 0

#29 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 May 2022 - 06:45 PM

Opste rasulo


Kao i u svemu ostalom. Bitno je da su se izreklamirali pred izbore a posle ko živ, ko mrtav.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#30 packelini

packelini
  • Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Postavljeno 14 May 2022 - 06:46 AM

Моје искуство од четвртка 12.05.22, од БГ до НС и назад.

 

Карта купљена путем морбидног (Србија воз, програм ''скинут'' са Гугл плеј продавнице). Потребно је да, се региструјете и да имате важећу адресу електронске поште на коју вам стигне карта у ПДФ. Исту сачувате у морбидни и покажете приликом контроле карата.

Горе наведени програм користим зато што, често путујем возом и носим бицикл са собом. Добије се око 10% попуста на карту.

 

Приликом уласка у Соко воз сам сазнао од кондуктера да, не можеш да бираш у која кола/вагон ћеш ући већ само у она која су наведена у карти. Такође, можда још битније је то што су седишта назначена те стога мораш сести на седиште наведено у карти.

Можда може да се бира кад се карта купује на благајни (проверићу следећи пут, ако будем носио бицикл и путовао Соко возом).

 

У стварности то значи да бицикл оставиш у простор предвиђен за то, а ако је твоје седиште на спрату или крају кола/вагона ти мораш сести тамо.

Можеш замолити неког да, се замените са местима па да будеш близу бицикла. Покушати, можда и успе.

Стајање у возу није дозвољено.

Пошто није било гужве, било ми је ''дозвољено'' сести прекопута бицикла, али сам добио горе наведено ''упозорење о кућном реду'' тј., седењу и понашању.

 

Прве две фотке су из кола/вагона 1, док су друге две из кола/вагона 2. Просудите сами.

По мени, у колима/вагону 1, има довољно места за до 3 бицикла, ако се исти поставе у контра смеру а волани окрену за 90 степени.

Можда може и четврти бицикл на горњу платформу али сумњам зато што, сам стекао утисак да су кондуктери прилично ''крути'' по питању сарадње.

Друге две фотке су из кола/вагона 2, где се може ставити само електрични тротинет или можда Пони бицикл. Све остало...

Каква је ситуација у колима/вагону 3 и 4, не знам. По речима кондуктера, иста као у колима/вагону 1.

 

Доплатна карта од 100 динара за бицикл зависи од кондуктера. Неко наплати, неко не.

Можда је то док траје ''попуст'' на цену карте.

Све у свему, ја ћу избегавати кола/вагон 2, ако је могуће.

 

П.С. На бициклу на фоткама су точкови 29'', чисто ради размере простора.

П.П.С. Умало заборавих. Обавезно имати код себе, растегљив канап, траку или ти нешто чиме ће се бицикл везати за метални део испод прозора. У противном, постоји могућност (додуше мала али постоји да ће бицикл пасти).

Да ли се може извући појас  за везивање који се налази на металном делу изнад бицикла не знам али видех да, има назначено место за кованицу од 5 динара.

Attached Thumbnails

  • unnamed3.jpg
  • unnamed2.jpg
  • unnamed.jpg
  • unnamed1.jpg

  • 1
.

#31 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 May 2022 - 08:51 AM

Popust na online kupovinu karte je tačno 5% ne oko 10.

Greška je uopšte pitati ikog može li i sme li nešto (onda im se daje na bitnosti da glume neki red, pravila..) nego treba odmah sesti negde blizu bicikla. Niko ništa ne pita i ne proverava. Čak i sad kad su kao gužve (mada nisu više) ima više nego dovoljno slobodnih mesta. Kad prođe promo period vozovi će biti sablasno prazni.


  • 1

#32 MilosB29

MilosB29
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 29 October 2022 - 06:48 AM

Da podelim svoje iskustvo sa Sokolom, u oba pravca, pre par dana. U kolima 1 je bajs bez problema (moj gravel) stajao bez vezivanja (mada su neki momci tokom puta komentarisali kada će da padne i pitali se kako može da stoji n2:Heristical. Ja sam za svaki slučaj nosio sa sobom svoju bravu i sajlu i bio spreman da privežem ako bude bilo potreba.

Na putu ka NS kondukter uopšte nije prošao, u povratku kondukter se nije raspitivao za bajs, nego je samo očitao kartu. Inače mi se i u Švajcarskoj dešavalo da vagonom ne prođe kondukter, pa mislim da to nije ništa specifično za nas. Nadam se da ću uspeti da iskombinujem do kraja godine BG-Karlovci onim "sporim" vozom (koji ide svega 150km/h  n2:cool2  i putuje sa svim stanicama čitavih 57 minuta), pa ćemo videti kako tamo funkcioniše, mada sam letos već video da ljudi prevoze gradske i drumske bicikle, pa kontam da nije neka komplikacija.

Sve u svemu, putovanje je bilo bez problema, udobno i tačno u minut.Solidna popunjenost i nadam se da su nadležni shvatili da će ljude privući da koriste ove vozove samo ako cena nastavi da bude pristupačna (760 RSD povratna, kupljena online). Savet svima je da iskoriste ovo malo dobre železnice koju imamo, jer se ne možemo nadati boljem stanju vozova i infrastrukture ako ne bude bilo ljudi koji će je koristiti.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika