Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bicikl u bus, voz


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#1 milebass

milebass
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 18 September 2011 - 06:28 PM

Čitao sam neka iskustva sa raznih balkanskih tura i vidim da ekipa kad opadne moral masovno pribegava trpanju bicikala u bus ili voz, pa ako bi neko mogao detaljnije da opiše proceduru? Koliko naplate prtljag i gde stoji, u kupeu? Isto i za bus, gde i kako bicikli stoje? VIđao sam napolju da u prtljažnicima imaju one žljebove za točkove, ali toga ovde sigurno nema :)
  • 0

#2 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2011 - 06:54 PM

Za autobus zavežaš bajs nekom jakom trakom i on ide sam za busom dok se ti udobno zavališ u sedište :D :D :D
Zezam se-stavi se u bunker i platiš kartu prtljag. Za voz ne znam kako ide.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#3 milebass

milebass
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 19 September 2011 - 08:19 PM

A kako to u bunker ako nije rasklopljen? Na trasi kojom obično idem i gde sam par puta bio u iskušenju da čekam bus, busevi obično idu praznog ili polupraznog bunkera, kako onda? Kako se obezbeđuje bajs da ne leti po bunkeru?
  • 0

#4 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2011 - 08:46 PM

Ne moža da leti po bunkeru. Samo se lepo položi na dno i nema kud. Ne idu autobusi na trke pa da sve leti na sve strane.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#5 Boycie

Boycie
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 404 posts
  • LocationZnači Zemun

Postavljeno 19 September 2011 - 08:47 PM

Ako je prazan bunker i dobar kondukter onda ga ne rasklapaš nego celog ga baciš.Ako mu je do šetnje neka se šeta :mrgreen: Ukoliko ideš busom moraš da obratiš pažnju da to budu oni niviji,visoki što imaju na sred busa vrata.Skineš prednji točak,spustiš sedište i okreneš volan da ispadne ceo pljosnat i takav ukeće u bunker uspravno.Opuštenija je vožnja busom nego vozom.U vozu je drkačina i to stojiš na onoj platformi između vagona i to u prvom ili poslednjem.
  • 0

2010:5050 km 2012:4003 km 2014:1671 km 2016:3492 km 2018:0896 km 2020:0000 km  
2011:6755 km 2013:1851 km 2015:2294 km 2017:2110 km 2019:0495 km 2021:0000 km


#6 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 19 September 2011 - 09:45 PM

Stalno, ajd da kazem 6-7 puta godisnje, ubacim bajk u boks busa, uglavnom Veolija transport, na relaciji BG-Kladovo.

Dobri su i visoki busevi, tako da uvek ima jedan boks prazan, ili je tu R guma busa, pa bajk stavim preko gume. Nista ne skidam, skinem eventualno prednji tocak kada vidim da nemoze da stane cela, tj onda kada ima vise torbi i stvarno nema mesta za celu!

Poslednji put kad sam je transportovao tako, bilo je pre mesec dana stade bus pun! Ja otvorim sve bokseve trazim gde da je stavim, vidim drajver zauzet, i nikako da nadjem i pronadjem onaj treci sa strane. Medjutim i tu je bilo onih torbi kao kofer...ali ih ja povadio, ubacim bajk pa vratim...drajver nista cak mi je uzeo samo 30din, a za veliku torbu je 40din. Kaze kad si se sam snasao, a ne da ja otvaram zeza se...mladji lik...Inace, pre kada nisu bili privatizovani, zvali se Litas, tad su mi trazili pare ono 200din, ali sada i ovi matori drajveri ne smeju, jer je Veolija francuska firma, boje se da ih ne prijavim...a zamisli da saznaju da nisu hteli bajk da mi poteraju, a kod njih je to dobar dan...i ne samo to na BG-Kladovo, to je dunavska ruta i cesto bajkove tearju i stranci, tako da su se bar malo drajveri navikli!

E sad u polasku za dole, jedan mi nije trazio pare, ali vidim da mi je uracunao uz povratnu kartu i plus svojih 100din sto mi tera bajk, mislim se ma OK.

Dobro, nekad im zauzmem dosta prostora, ako ima guzve, ako nema cesto idu i prazni boksovi, dve tri torbe i to je...Dakle sa njima ja za sada, 3 godine dosta dobro prolazim.
Zadnji put, isla dva busa, sve puno, moj bajk sam smestio u prvom, a ja se vozio u drugom do Velikog gradista, pa se prebacio u prvi...sve je ok bilo...Jedanput sam morao da cekam sledeci polazak jer fizicki nije bilo mesta, drajver je hteo, kaze ako ubacis nema problema, ali videh stvarno nema gde...

Kada je ubacim u bok, samo na volanu, obmotam starom unutrasnjom gumom gumu na samaraljci da se ne iscepa, dve gume, za dve samaraljke...sediste mi nije neko, pa moze i na pod boksa, mada tu ulogu uglavnom ima pedala leva...

Nema treskanja, kako ostavis bajk, tako stoji...

Gde mislis da ga ubacis na kojoj relaciji... :?:
  • 0

#7 milebass

milebass
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 19 September 2011 - 11:27 PM

Gde mislis da ga ubacis na kojoj relaciji... :?:


Ista firma, relacija ista ili malo kraća :D
Hvala na iscrpnom odgovoru, dobro je da stvari s Litasom stoje ovako dobro.
  • 0

#8 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 20 September 2011 - 09:59 PM

Hm, ne mogu da verujem da se potrefi ista relacija. I ja je nisam transportovao do Kladova, vec do Milanovca, ali je relacija BG-Kladovo.

Onaj u 17h iz BG je uglavnom manje opterecen... :wink:
  • 0

#9 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 25 October 2011 - 08:36 PM

e bre sta komplikujete..i previse cuvate te bajseve..pa sta ako se ogrebe.. :wink:

a sto se voza tice,sve sto je u kupeu ne placa se doplatno..mi smo do sarajeva isli,s tim sto smo rasklapali bajseve...ali vasi bajsevi su 3x laksi od nasih konjina tako da skines samo tockove i bacis gore na ono sranje za prtljak i ram isto..i eto ti...ne placa se nista,nama su pokusali da naplate i to samo u srbiji...u hrvatskoj i bosni nista...ali smo mi bili pametniji od konduktera i naterali ga da nam pokaze pravilnik gde nista nije pisalo za bajseve u kupeu..i on se samo pokupio i otisao ;)
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#10 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 26 October 2011 - 06:16 AM

...ali smo mi bili pametniji od konduktera i naterali ga da nam pokaze pravilnik gde nista nije pisalo za bajseve u kupeu..i on se samo pokupio i otisao ;)


NEPROCENJIVO!!!!! :D

Savet zlata vredan :)
  • 0
Vozi Miško

#11 Schpytzyo

Schpytzyo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1201 posts

Postavljeno 06 December 2011 - 08:07 PM

Što se tiče vozova, neznam tačno kako je kod vas.
Ali na IC vozovima, ako nema poseban vagon za bajkove ... vrlo teško da te uzme gore.
I kondukteri na ovim vozovima su vrlo ''prepotentno za*ebani'' :D .. ali ponekiput se nađe koja dobra duša.
Tako stoji bajk na IC. Poslednji vagon:
Postavljena slika

Kod nas ima i starih lokalnih vozovova (gomuljke), na kojim nema problema za bajkove. U lokomotivi, odmah iza 'šofera' ima uvek dovoljno mesta za par bajkova. Sada su jih preuredili, tako da se može bajk obesiti za prvi točak, tako se može strpati i +10 bajkova.
Kad nema gužve:
Postavljena slika

eeee .. U novim vozovima (kod nas su od Siemensa) je puno s*ranja ... nema mesta za bajkove. Ali so na takvim vozovima kondukteri stvarno fer. Najviše mesta ima pored wc-ja. Ali veliki problem nastaje kada ima bajkova više. Tamo do 2kom još nekako ide ... ako je više ... stavrno sve ovisi od konduktera i naravno eventuelne gužve na vozu.
Postavljena slika

Na žalost ... uvek mi upale i kartu za prevoz bajka .. i dosta puta dam više za prevoz bajka nego za mene. Ako se ne varam je karta za bajk cca 3€ :shock: (mamicu jim ..)
  • 0

#12 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 December 2011 - 12:52 AM

Evo novih vesti sa železnice (B92), važi od 11. decembra...

"Železnice Srbije", po prvi put od novog reda vožnje uvode novu ponudu za korisnike železničkih usluga, a to je prevoz bicikla. Ova ponuda će za sada biti dostupna samo putnicima međunarodnog voza "Avala", koji saobraća na relaciji Beograd (6.46 sati)-Budimpešta-Prag (5.39 sati) - Beograd.

Putnike će prevoz bicikla, bez obzira na destinaciju, koštati pet evra u jednom smeru.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#13 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 10 December 2011 - 08:03 AM

Ajde da vas informisem kako je u MKD.

Kod nas u principu terba da se plati karta za bajk koja kosta oko nesto vise od 2e sto i nije nesto preskupo kada vidis da ti nose bajk sa jedne tacke zemlje na drugu tacku. Ali sta se desava....posto su kondukteri korumpirani do maksimuma(jer drzava im daje male plate) cesto hocu da prevare ljudi trazeci i po 4-5e za bajk. Medjutim i za to ima lek. Neki kondukter samo da bi pisao kartu za bajk ubaci na kartu 6 njih i naplati 2e. Foru koju ja koristim(ipak nekad smo u skripcu) je da takve karte cuvam u novanik i po potrebe kada idem vozom i kondukter se pravi pametan samo mu pokazem tu kartu neprocenjive vrednosti i tako ustekamo par eura koje posle potrosimo u neki restorancic ili kafanicu na gozbu. Inace kad bi prevozili strane turiste verujem da bi im naplatili po 5e po bajku.

E sad posto ja(mi) cesto idemo vozom(3-4 puta mesecno) vec smo se zapoznali sa kondukterima i kada ides na voz kupis Skopsko Pivo od 1.5 litara i pocastis ih u 6:30 ujutru............kao da su doboli na Bingo
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 10 December 2011 - 08:13 AM

HA,HA,bomba piva i gvozdena vrata otvara.Balkanci su cudo :D .
  • 0
puno znoja,malo krvi

#15 dzekula

dzekula
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 09 March 2012 - 06:59 PM

Sa svanicnog sajta zeleznice Srbije:

Prevoz bicikla

Za prevoz bicikala obezbeđena su kola 370 u vozu 270/271 koji saobraća na relaciji Beograd – Prag – Beograd. S obzirom na ograničen kapacitet potrebno je unapred rezervisati mesto za bicikl.

U svim ostalim vozovima prevoz bicikala je moguć ukoliko se bicikl sklopi i upakuje na odgovarajući način tako da se može smestiti kao lični prtljag u istom odeljku u kojem je smešten putnik.


O naplati ne pise nista
  • 0

#16 Rih

Rih
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 25 August 2013 - 08:32 PM

Da oživim malo temu...
U lokalnim,putničkim vozovima (oni koji staju kod svake bele kuće) postoji doplatna karta za bajk i košta 100din :D ,mislim da nije bitna relacija.
Meni je nedavno kondukter pisao tu doplatu i to od Užica do Zlatibora,ali se jadva snašao kako da to uradi,preturao je 10min po knjigama.Kaže čovek da to nije pisao dve-tri godine....tad je morao jer mu je šef stanice rekao da je "neki bisciklista ušao u voz" :oops: .Na kraju je pronašao neki pairić sa nacrtanom biciklom i to je kao doplatna karta.U celoj toj zbrci potpuno je zaboravio da MENI naplati kartu :lol:
Uglavnom se sve svodi na to da mu tutneš 100-200din u ruke,i svaki problem je rešen...
  • 0

#17 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 14 May 2015 - 08:37 AM

Evo da se javim i ja u ovoj temi. Posto trenutno nemam auto, kako bi bajs nosio kuci dok sam tamo na godisnjem odmoru naisao sam na problem i negodovanje autobuskog prevoza. 

 

potreban mi je prevoz od Novog Sada do Kikinde. Obracaju se samo 2 auto prevoznika. Autoprevoz Kikinda i Becejprevoz. Ljubazno sam nazvao radi informacija da li je dozvoljen prevoz bicikla. Iz Kikinde mi rekli da je velika guzva i da tesko moze da se preveze, dok su mi u Becejprevozu rekli da nazovem par sati pre polaska autobusa da vide koji autobus ide tj.da li je mali mini bus ili veliki sa vecim boksovima... Da li je moguce da je bicikli toliki problem u ovoj nasoj drzavi? 


  • 0

#18 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 14 May 2015 - 08:53 AM

Evo da se javim i ja u ovoj temi. Posto trenutno nemam auto, kako bi bajs nosio kuci dok sam tamo na godisnjem odmoru naisao sam na problem i negodovanje autobuskog prevoza. 

 

potreban mi je prevoz od Novog Sada do Kikinde. Obracaju se samo 2 auto prevoznika. Autoprevoz Kikinda i Becejprevoz. Ljubazno sam nazvao radi informacija da li je dozvoljen prevoz bicikla. Iz Kikinde mi rekli da je velika guzva i da tesko moze da se preveze, dok su mi u Becejprevozu rekli da nazovem par sati pre polaska autobusa da vide koji autobus ide tj.da li je mali mini bus ili veliki sa vecim boksovima... Da li je moguce da je bicikli toliki problem u ovoj nasoj drzavi? 

Koliko bi bilo isplativo da odletimo mojom Lanciom,nije mali potrošač:-)


  • 0

#19 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 14 May 2015 - 09:09 AM

Ne znam zašto se odmah hvataš za pojam "Država"...

Zvao si konkretno prevoznika, odgovorili su ti u skladu sa mogućnostima I informacijama koje imaju.

Ti se lepo spremiš, odes na stanicu, rasklopiš biciklu, malo upakuješ kao paket.

Dobar dan ja bih ovo u Bunker, platiš kartu I sedneš da se voziš.

 

E sad ako je informacija da bude mini bus, šta da se radi, verovatno neće biti mesta za kabast prtljag poput bicikle.

 

Lično ne vidim nikakav preterani problem da bi se pozivala "Država" system I slično...

Neke stvari se lakše, neke teže organizuju, a neke nikako... sve je stvar šta je u pitanju I pitanje nekog momenta.

 

Sretno sa prevoznicima I putovanjem... :)


  • 0

#20 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 14 May 2015 - 09:12 AM

Koliko bi bilo isplativo da odletimo mojom Lanciom,nije mali potrošač :smile:

Ma samo da ne pada kisa idem bajsem :)


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika