Jump to content


Photo

Bicikl ili pešačenje-pitanje je sad?


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#21 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 12 June 2013 - 03:36 PM

Da, Joga se dosta zasniva na istezanju, ali malo ko zna da Joga popravlja i misicni tonus, a tu je i pravilno disanja i meditacija. Neke vrste Joge kao Ashtanga su vise posvecene snazi i misicima.

Takve povrede kicme u vecini slucajeva (sem ako uzrok nije neka nezgoda) nastaju zbog fizicke neaktivnosti, loseg drzanja, sedenja, spavanja, loseg kretanja (cuvena je fora sa podizanjem tereta: savijanje u kicmi vs podizanje tereta cucnjem, a takvih fora ima milion).

Ergonomija ergonomija. Kompletno telo mora da se osnazi da drzi kicmu, a sad je to utoliko teze jer je kicma vec povredjena. Neko je pomenuo plivanje, i tu je joga. E sad, da li ima prirodni nacin da se stvari vrate na mesto,da se zaleci hrstavica. Ima. Dosta toga sam citao. Al necu da pisem nista o tome da neko ne pomisli da je to lek i da moze i dalje da sedi iskrivljeno i pije lek. :)


Plivanje, joga i ucenje o svom telu, kako funckionise, sta mu prija sta mu smeta, sve ispocetka.
  • 0
Hibridni drumaš

#22 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Posted 12 June 2013 - 04:34 PM

E sad, da li ima prirodni nacin da se stvari vrate na mesto,da se zaleci hrstavica. Ima. Dosta toga sam citao. Al necu da pisem nista o tome da neko ne pomisli da je to lek i da moze i dalje da sedi iskrivljeno i pije lek. :)

Mene zanima to za hrskavicu... Malo mi kolenca klecaju zadnjih godina :mrgreen: .
  • 0
.

#23 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 12 June 2013 - 05:00 PM

to su godine. :mrgreen:
  • 0
Hibridni drumaš

#24 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Posted 12 June 2013 - 05:05 PM

Jesu :mrgreen: :mrgreen: .
  • 0
.

#25 gorci

gorci
  • Members
  • 5 posts

Posted 23 December 2013 - 04:53 PM

za ovo je najbolje plivanje
  • 0

#26 Maja74

Maja74
  • Members
  • 3 posts

Posted 16 October 2019 - 06:37 PM

Imala sam problem sa diskus hernijom svaki nesec, tri godine, primala koktele sve dok mi jednog dana nije palo stopalo, nisam imala kontrolu nad levim stopalom. Predlagali su mi ooeraciju ali srecom nisam ih poslusala, onda sam cula za coveka koji je magistar biomehanike, zivi u Prijedoru, otisla kod njega i evo vise od godinu dana nemam problema, preporucujem svima.
  • 0

#27 Maja74

Maja74
  • Members
  • 3 posts

Posted 16 October 2019 - 06:41 PM

Covek se zove Tomislav Gasic i zivi kod crkve u Prijedoru
  • 0

#28 Maja74

Maja74
  • Members
  • 3 posts

Posted 16 October 2019 - 06:44 PM

Sto se sportskih aktivnosti tice radite samo ono sto vam prija, a sve je individualno, meni recimo prija plivanje i bike, duze hodanje, trbusnjaci nikako
  • 0

#29 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Posted 17 October 2019 - 07:40 AM

Moram da napomenem iz licnog primera da zavisno od povrede diskusa ni plivanje nije preporucljivo, makar ne svaki stil...

Meni npr pomaze biciklizam vec 2 godine i bez problema sam za taj period sto se tice ledja iako vozim drumasa..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#30 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 17 October 2019 - 09:42 AM

Sto se diskus hernije tice, sve je individualno i zavisi gde i kakva je povreda. Meni klasican bajs nije odgovarao, ni krace voznje (2-15km) nisu bile prijatne. Dugorocno je cak bio stetan i vracao problem. Znam za nebrojeno slucajeva gde ljudima odgovara bajs, cak neke kojima je i pomogao u terapiji.

 

Treba slusati svoje telo, probati razlicite stvari i na osnovu toga praviti odluku. Sto se tih povreda/predispozicija tice, nema univerzalnog odgovora, nazalost.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users