Jump to content


Fotografije

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1391 odgovora na ovu temu

#1 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 18 August 2011 - 09:04 PM

Da li je moguće na neki način individualno odrediti koje bi sedište najviše odgovaralo, osim da kupujem i probavam sve dok moja zadnjica ne bude zadovoljna ? :)

Ako mi neko može preporučiti muško sedite koje pruža udobnost i nakon dužeg putovanja, bio bih zahvalan :wink:
  • 0

#2 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 August 2011 - 09:36 PM

Nisam još čula da je nekome neudobno turaško sedište Selle SMP TRK. Pa ako ti se daje 65e za novo, eto tebi odgovora.
Inače, nikako ne možeš da znaš koje ti odgovara dok ne probaš i ne voziš se malo duže. Možeš dobiti preporuku za tip sedišta, ali koje tačno.. :-k
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#3 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 August 2011 - 09:55 PM

Pa sad si cula, i nista cudno ljudi nemaju identicnu geometriju sedalnog dela :) Jeste poznato i dobro prihvaceno, ali ruzno je ko grob ...
  • 0
Postavljena slika

#4 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 19 August 2011 - 06:10 AM

Probao sam dosta modela Specialized MTB sedišta,i odlučio se za Avatar 143
Pre toga sam vozio sedlo sa Hardrocka bez naziva,Body geometry,i na 155 mm širine imao osećaj kao da sam u fotelji
Posle sam pazario Spec trekera Crosstrail i na njemu još jedno udobno sedlo,bez naziva,osim oznake BG(nije Beograd)
Viđao sam te modele po berzi,pa ti ih preporučujem,a pogledaj i na njihovom sajtu,imaju modele i za pijačare,koji izgledaju još udobnije od ovih( prilično udobnih) sedišta
  • 0

#5 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 19 August 2011 - 03:24 PM

A šta kažete za neko od ovih sedišta iz grupe selle royal ?

*http://www.totalbike.rs/delovi/sedista/sedla/sedlo-selle-royal-lookin-umereno-musko

*http://www.totalbike.rs/delovi/sedista/sedla/sedlo-selle-royal-lookin-opusteno-musko

*http://www.totalbike.rs/delovi/sedista/sedla/sedlo-selle-royal-lookin-atletsko-musko
  • 0

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 19 August 2011 - 03:44 PM

Meni licnu su sva ta selle royal sedista previse mekana.Probao sam to lookin i posle 20-ak km je pocelo da smeta.Kao da sam upao u njega i da se stvrdlo.A za voznjice do grada i nazad je odlicno.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 19 August 2011 - 03:47 PM

za ovo sam cuo da je ok skroz,a ima i rupu pa nece da zulja gde ne treba :D http://www.cikloberz...ow.php?id=45724
  • 0
puno znoja,malo krvi

#8 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 19 August 2011 - 06:46 PM

Jedino što mi preostaje je da kupim sedište za koje mislim da će mi najbolje odgovarati i da ga probam. Ako moja zadnjica kaže NE, probaću sa nekim drugim. Pa tako dok ne nađem ono pravo :)
  • 0

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 August 2011 - 07:25 PM

Losa ideja. Mozes proci na kraju sa par stotina, ili par hiljada dinara manje u dzepu.
Bolja ideja je da probas razlicita sedista od ljudi koji ih vec imaju, pa mozda nadjes srodno. :wink:
  • 0

#10 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 19 August 2011 - 07:46 PM

Pokušaću i tako. Ovu sezonu ću odvesti na svom sedištu, a onda ću imati celu zimu da tražim adekvatno rešenje kako bih od proleće mogao da vozim bez neprijatnog bola u sedalnom delu. :)
  • 0

#11 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 19 August 2011 - 07:57 PM

Pre svega guzica treba da ocvrsne!

I ja uvek s proleca, hocu da menjam sediste jer me uzasno zulja, ali kako se gomilaju kilometri sve je udobnije.

Evo sad mi guzica lezi na sedistu samo tako ;)
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#12 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 19 August 2011 - 07:58 PM

Za pocetak vidi da li ti odgovara ravno ili sa udubljenjem.Tako ces suziti potragu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#13 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 August 2011 - 08:00 PM

Makelele zbori pametno. Nije stvar samo u sicu, vec i u broju sati provedenih na istom.
A i kad ces ga traziti, ako ne u jeku sezone. Zimi se uglavnom manje vozi, a tu su i kilogrami koji imaju uzlaznu tendeciju. :D
  • 0

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 19 August 2011 - 08:24 PM

Ja sam se u vreme kada nije bilo izbora na svako navikao.Na neko teze a na neko lakse.Tako da ono sto se nekad ucini neudobno na par kilometara moze da tako ostane i na 100 km,a neko sto je na kratko ekstra udobno moze da bude katastrofa na duze staze.
  • 1
puno znoja,malo krvi

#15 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 19 August 2011 - 10:00 PM

Potrebno je da ima udubljenje, ali i ne mora. Položaj mog sedišta je takav da ono nije u ravni sa zemljom, već je malo nagnuto ka dole. I to baš zbog toga što je u tom slučaju pritisak manji na prostatu i kanale. Pritisak se malo prenosi i na ruke, tako da, nije sav pritisak na zadnjici.
Neki moji prijatelji, inače, biciklisti se ne slažu sa mnom kada je u pitanju takav položaj sedišta. Ali meni odgovara, navikao sam tako, a navika je navika.

I, mislim da je potrebno da mi sedište u sedalnom (zadnjem) delu bude šire kako bi 80, 90 % zadnjice naleglo na tu površinu. I, naravno, biciklistički šorts, koji je neizostavan. Na taj način bih rešio svoj problem.

Dakle, sve što mi treba je sedište poput ovog http://www.totalbike... ... reno-musko. Mislim da ću kupiti jedno takvo.
  • 0

#16 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 20 August 2011 - 12:35 AM

Vuce me "jezik" posto imam razne modele sedista pa ako pomogne coveku... Sedista sirine 175 ne omogucavaju da 80-90 posto sedalnog dela sedne na sedlo. Na jednom biciklu imam sediste sa rupom dimenzija 210 sirina i 280 duzina. Ja imam sirinu kukova 300 mm tako da bi tek za sediste sirine 210 mm + moglo da se kaze da vecina guze sedi. Na biciklu koji vozim u poslednje vreme imam sediste sa rupom dimenzija 175 sa 270 proizvodjaca VeloPlush kupljenog u Planetu za oko 1900. E sad cudnim sticajem okolnosti ono je jednako udobno kao i staro ako ne i bolje. Ali ja postavljam sediste blago podignuto uvis. Inace oba su udobna, obicno provedem oko 2 do 2 i po sata u voznji a zbog nacina voznje, uzbrdo ili penjanje na prepreke, nisam sve vreme u sedecem polozaju. Ovo je bio uvod a sada sledi zakljucak... Mozete ustedeti nesto novca kupovinom jeftinijeg sedista od Selle-a slicnih dimenzija (doduse 2000 din i nije bas malo) ali nazalost zbog nacina postavljanja sedista nanize sumnjam da bi vam sedlo koje ste oznacili linkom odgovaralo. Da meni daju domaci zadatak da vam nadjem udobno sediste koje se moze kupiti u Srbiji ja bih se odlucio za neki od modela SQ-lab 621. Pogledajte na Internetu njihove modele a u Srbiji se mogu naci na http://www.jankovic-comp.rs Jedino sto su skupa uhuuu...
  • 0

#17 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 20 August 2011 - 07:57 AM

Na jeftino (2000-3000 din u radnji) i dobro sediste zaboravite. Desava se previse retko da bi bilo istinito.
Sto je sire sediste to se uspravnije sedi. Nije namenjeno za nizak sportski polozaj vec za lagane penzionerske voznje. Nema sportskog sedista sireg od 15-tak cm. Ta sedista od 20-tak i vise cm sto neko pominje su namenjeni mlekadzijskim i postanskim biciklima. I onima kojima city bajk sluzi da idu na posao u odelu i kravati.

Sirina kukova nema nikakve veze sa tim koje ce ti sediste odgovarati. Bitna je sirina sedalnih kosti, na njima se sedi. A ni to opet nista ne znaci dok ne probas.

Previse je ovo komplikovana prica da bi ti neko dao savet kakvo ti sediste ogdovara ako ti nemas nikakvu predstavu sta ti makar priblizno odgovara.
Prvo moras da probas "ravna" i "kriva" sedista pa da vidis koji ti od ta 2 tipa vise odgovara pa onda probas sto vise modela od tih koji ti odgovaraju. Da li ima rupu ili nema je potpuno nebitno.

E da. I obicno je mekoca sedista obrnuto srazmerna udobnosti sedisa. Tj. sto mekse sediste to vise zuljeva na zadnici :mrgreen: .
  • 0
.

#18 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 August 2011 - 09:50 AM

Zare je lepo objasnio. Pogotovo u delu

E da. I obicno je mekoca sedista obrnuto srazmerna udobnosti sedisa. Tj. sto mekse sediste to vise zuljeva na zadnici :mrgreen: .


A dodao bih da je broj predjenih kilometara obrnuto srazmeran sa udobnosti sedista. Vise prelazis, tvrdji sic.
Ovo Selle od celih 175 sirine i pola kg-a gile vidim kao dobru variajntu za do pijace i nazad. Tesko da moze biti udobno na voznji od 50 km-a. Sto rece Vorda, propadnes k'o u bunar i onda taj isti gel postaje tvoj neprijatelj jer ce te nazuljati kao nikad.

I jos jedna stvar...Sic ne treba biti "malo nagore" montiran ili obrnuto. Samo pod libelu, da bi prethodna prica imala smisla.
  • 0

#19 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 20 August 2011 - 09:59 AM

To je tacno, sire sediste uspravniji polozaj tela, uze sediste vise pognuto telo u aerodinamican polozaj (ja da imam mlekadzijsku firmu odmah bi im stavio sportska sedista da brze raznose mleko :) Ipak covek rece da misli da mu sire sediste odgovara i da ga postavlja blago nanize pa mu ja predlozio model sedista zeleci da mu udovoljim.
  • 0

#20 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 20 August 2011 - 10:08 AM

To je tacno, sire sediste uspravniji polozaj tela, uze sediste vise pognuto telo u aerodinamican polozaj (ja da imam mlekadzijsku firmu odmah bi im stavio sportska sedista da brze raznose mleko :) Ipak covek rece da misli da mu sire sediste odgovara i da ga postavlja blago nanize pa mu ja predlozio model sedista zeleci da mu udovoljim.


Ako voli sire sediste onda neka proba k2 ono je nesto izmedju ni siroko ni usko ni tvrdo ni meko a ni skupo!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika