Jump to content

Fotografije

Drum i disk

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
521 odgovora na ovu temu

#521 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4909 posts

Postavljeno 13 October 2021 - 08:30 PM

To je zato sto tada nije bilo specijalizovane grupe za downhill, pa su za to preporucivali XT kao najsnazniju grupu 

XTR je bio za cross country trke, gde nisu po prirodi trka potrebne neke extremno jake kocnice, nego lake a istovremeno sa dovoljnom kocionom silom.

Msm da prva je XTR hidraulika dolazila iskljucivo uz (3x9) samaraljke,

koje takodje nisu bile najbolje resenje za tadasnji DH

koji je vec tada imao samo jedan prednji lancanik

a nazad najcesce smanjen broj lancanika u kaseti (7 umesto 9 i sl.)

Koliko se secam te SHIMANO BR-M755 (kao i prve SRAMove iz serije 9.0 hidraulicne disk kocnice)

sa 2 para klipova razlicitih precnika (i funkcija) je radila italijanska GRIMECA.

grimeca hydraulic disc brake caliper.jpg

shimano xt br-m755 hydraulic disc brake caliper.jpg

sram 9.0 hydraulic disc brake caliper.jpg

• 0

#522 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2458 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 08:13 AM

Moje iskustvo sa mehaničkim diskovima se u velikoj meri slaže sa Milovukovim. Samo bih dodao da sa hudova mora baš da se zapne da bi se kočilo jako (zbog nepovoljne "poluge"). Iz dropova je mnogo lakše i dozirati i kočiti jako. Kod mene su Sora ručice, moguće da bi sa ručicama više klase bilo lakše.
U nekom periodu sam razmišljao da stavim ovo sa linka, ali sam odustao zbog nekoliko mana koje sam našao na Internetu (zaboravih šta tačno, ali ima po YT), a i cena im je (bila) visoka za kompromisno rešenje.https://trpcycling.com/product/hyrd/

Ја имам пар таквих чељусти, али никако да их пробам. :)
Колико сам схватио то што сам проверавао на интернету, највећа замерка је била што наводно не иду уз стари тип ручица какав је на онима за десет (и старијим) брзина. Кратке су, према неким корисницима. Међутим, то се решава (има исто на интернету) другсчијим провлсчењем сајле кроз чељусти, једино што мора да се турпијоцом направи каналић (неки нису чак ји то радили) и онда је све у реду. Други неки проблеми су узроковани лошом инсталацијом, бар колико сам схватио. Што се тиче самог кочења, нигде нисам нашао да је неко од корисника незадовољан, напротив, већина каже да је боље него код механичких ТРП.
Ваљда ћу их пробати у догледно време. Ако неко јесте, нек подели овде искуство.
  • 0

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika