Jump to content


Fotografije
- - - - -

Biciklom oko sveta -- www.snezanaradojicic.com


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
805 odgovora na ovu temu

#81 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2011 - 10:14 AM

Ovoj zeni treba zabraniti da simultano prevodi, prosto ubija ...
  • 0
Postavljena slika

#82 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 06 November 2011 - 02:48 PM

Slazem se, mada bih ja to prosirio na sve voditelje. Neka dovedu prevodioca pa lepo se ispricaju.
  • 0

#83 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2011 - 09:47 PM

Slažem se u vezi s tim prevođenjem. Ovo je mnogo bolje odrađeno:

http://www.mondo.rs/... ... ciklu.html
  • 0

#84 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 November 2011 - 12:41 AM

Slazem se, ova druga reportaza je daleeeko bolja. 8)
  • 0

#85 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 November 2011 - 12:04 PM

Krećemo dalje u četvrtak, 10. novembra (na moj rođendan Brajan mi poklanja nastavak putovanja oko sveta) :). Polazimo od Vukovog sapomenika u 10 h i idemo u pravcu Obrenovca. Na Adi ćemo biti oko 10.30. Ukoliko neko želi da malo vozi s nama, dobrodošao je.

U 9.45 h kod Vuka će doći ekipa Jutarnjeg programa Studija B da snimi naš polazak.
  • 0

#86 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 08 November 2011 - 02:08 PM

Koji je itinerer prema jugu? Obrenovac...?
Srećno u nastavku putovanja i srećan rođendan!!
Ako slučajno prolazite u četvrtak pored firme gde radim,dobićeš tortu za rođendan,istina kupovnu.A možete da dobijete i neku čajnu i kulen za uzput.Info na pp.
Pozdrav!
  • 0

#87 modesti

modesti
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 292 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 08 November 2011 - 08:19 PM

šteta što krećete u radni dan, četvrtak, jer nas sigurno ima podosta koji bi da vas upoznaju i makar malo pedalaju sa vama.... u svakom slučaju, srećno i uspešno putovanje vam želim, prilike za upoznavanje će biti, pratimo vas i dalje i .. srećan rođendan, naravno, škorpija je to!!!
  • 0

#88 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2011 - 11:54 AM

Koji je itinerer prema jugu? Obrenovac...?
Srećno u nastavku putovanja i srećan rođendan!!
Ako slučajno prolazite u četvrtak pored firme gde radim,dobićeš tortu za rođendan,istina kupovnu.A možete da dobijete i neku čajnu i kulen za uzput.Info na pp.
Pozdrav!


Idemo prema Ubu, pa u aljevo,zapravo Osečinu! Hvala unapred za čajnu i tortu! :D
  • 0

#89 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2011 - 11:55 AM

šteta što krećete u radni dan, četvrtak, jer nas sigurno ima podosta koji bi da vas upoznaju i makar malo pedalaju sa vama.... u svakom slučaju, srećno i uspešno putovanje vam želim, prilike za upoznavanje će biti, pratimo vas i dalje i .. srećan rođendan, naravno, škorpija je to!!!



Tako je ispalo s datumima.Hvala na lepim željama! :D
  • 0

#90 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2011 - 12:07 PM

Begradski dani


Bili smo planirali prolazak kroz Beograd sa zadržavanjem od nedelju dana, koliko da malo predahnemo, servisiramo bicikle, vidimo se i oprostimo sa mojim prijateljima. Međutim, ispostavilo se da smo umorniji nego što smo mislili i da imam(o) mnogo više poslova nego što smo očekivali, tako da smo ostali duplo duže. Jurili smo tamo i vamo da popravimo, doradimo ili dokupimo delove za naše makine, viđali se sa prijateljima, poznanicima i svim milim i dragim ljudima koji su želeli da nas pozdrave, kao i sa predstavnicima sedme sile koji su bili raspoloženi da čuju našu priču.

Da će tako biti, „javilo nam se“ još u Petrovcu, gde su nas sačekali Mirko, koga nismo poznavali ali nam je svejedno bio ustupio svoju vikendicu u Ždrelu, Sale zvani „Zvonce“ i njegova devojka Nataša. Prve Saletove reči kada smo se izljubili bile su: „Mrzim te zbog Transfagarašana!“ Toplo, prijateljski, od srca, i apsolutno neprevodivo na engleski – jer kako objasniti jednom rođenom zapadnjaku da to zapravo znači: „Nemaš pojma koliko mi je drago što si ti vozila rutu o kojoj ja maštam.“

S Igorom iz Smedereva tek smo se upoznali, tako da su njegova dobrodošlica i komentari ostali u okvirima društveno prihvatljivih čak i za Amere, dok me je Rajko, legenda pedalanja po Evropi, sasvim umereno zafrkavao, budući da se poznajemo još od vremena kada mi je i dvodnevno noćenje u šatoru predstavljalo izazov.

U Kovinu smo imali zakazano ne kod doktora nego kod Šoneta, koji nas je poveo na piće te propitao o svim detaljima našeg nedijagnostikovanog ludila a koje nas pogoni na ovakav poduhvat. Sve mi se čini da će on uskoro početi i recepte da izdaje.

A sutradan, negde kod Banatskog Brestovca presreo nas je Duca. U znak dobrodošlice, izložio nam je svoju teoriju o smislu putovanja kao takvog – tek koliko da se vidi da i mi, Srbi, umemo da filozofiramo.

U Pančevu su nas sačekali Jeca i Ivan, kobajagi (ciklo)sveci, a ovamo došli kolima. Ali ako im se to oprosti, u svemu ostalom bili su na visini svojih pozicija, generalne sekretarice i predsednika udruženja (od milošte zvanog UDBA ili Udruženje Debelih Biciklista Amatera). A na istoj (visini) su i ostali tokom našeg boravka u Beogradu, te smo, zahvaljujući njima, od Marka Gandže dobili bežični internet na korišćenje, potom nam je Jelena pozajmila svoj MagicJack telefon za besplatno telefoniranje u USA, a na kraju su, za naš ispraćaj, organizovali veliki parti.

U Beogradu smo bili smešteni u kancelariji moje prijateljice Dade. Jeste da njena firma broji malo ljudi, ali za dve nedelje, koliko smo ostali, svega su dva puta došli na posao, jer nisu želeli da nas ometaju.

A prvi dani prošli su nam u jurnjavi da zakrpimo što se da zakrpiti, posebno ako je koštalo brdo para, poput Mamutove podloške i Primusovog gorionika. Ako sam prethodna tri meseca bogala što sam za ove dve stvarčice dala tri stotine evra, nakon posete Iglušportu mogla sam samo da kažem: „Svaka čast firmi i ortacima“: Nikola, menadžer, zamenio je moju na četrdeset mesta zakrpljenu podlošku novom (kritikujuči me što mu nisam odmah poslala mejl i tražila zamenu) a oko gorionika se zabavio s Brajanom više od dva sata, dok ga nisu doveli u potpuno ispravno radno stanje.

Stigli smo taman na vreme da prisustvujemo prezentaciji o ekspediciji na Tibet biciklima, na kojoj smo sreli nekoliko dragih nam ljudi poput Jasne-Cace, Jelice, Pirketa te glavne Ciklosvece Jelenu i Ivana (opet).

Bili smo i na sedmoj beogradskoj Criticall Mass, gde smo sreli mnoge moje prijatelje a Brajan se upoznao sa svojim sunarodnikom koji već sedam godina živi u Beogradu. Ovde je došao iz revolta, kada je u San Francisku za guvernera izabran Švarceneger. Ništa neobično, kaže Brajan. Zna mnogo sličnih priča.

Napravili smo i četirihiljaditi kilometar od početka naše ture. Mali jubilej zatekao nas je između dva groblja u Ruzveltovoj, pa smo odabrali da se fotografišemo kod gorblja oslobodiocima Beograda. Još samo deset puta toliko -- i obišli smo svet.

U danima koji su usledili sreli smo se s mojim, a od marta, kada ih je upoznao, i Brajanovim prijateljima:

Rašom Bajkonijem, koji nas je poveo na večeru u "Ribolovačku pirču" i "kupio" nam još 50 km vožnje negde u Maloj Aziji.

Snežanom i Draganom Babović kod kojih smo bili na večeri, a Dragan je prethodno pomogao Brajanu da fiksiraju moj zadnji nosač bisaga za koji nigde nismo mogli da pronađemo odgovarajući deo.

A bilo je dovoljno vremena da Brajan upozna i većinu mojih ostalih prijatelja:

Tanju, koja nas je pozvala na ručak, njenu sestru Marijanu i Marijaninu bebu Božidara.

Draganu, prijateljicu koju "baštinim" od mojih počivših roditelja, te njenu ćerku Unu, kod kojih smo bili na večeri.

Već pomenutog Marka Gandžu i njegovu devojku.

Jelicu i Milana, s kojima smo ispijali pivo u kafanu "Znak pitanja".

Gocu i Saleta Freebikinga, koji nam je onomad napravio rutu kroz istočnu Srbiju a sada je s Brajanom podelio svoju strast prema kartografiji kao i topografske mape Srbije i Crne Gore.

Zokija Čubrila, koji nas je pozvao na Beogradac i verovatno najkasniju plovidbu u istoriji ovog legendarnog brodića.

Mileta Krembu, čoveka koji je napravio moj blog i koji ga diže iz mrtvih kad god ja nešto zabrljam. Poklonio nam je veliku teglu ajvara i turšije, te kamericu za snimanje videa koja se postavlja na kacigu.

Ipak, vrhunac je predstavljao oproštajni parti u organizaciji Ciklo Sveta Srbije. Ivan i Jelena su sve zamislili i organizovali, a Brajan i ja smo imali samo da uživamo. Jasna-Caca je umesila ogromnu tortu iznenađenja. Kada su/smo je videli i nekako uneli, pomislili smo da nema šanse da je celu pojedemo, a ja sam već počela da razbijam glavu oko toga kako ćemo višak transportovati do grada i ugurati u kancelarijski frižider. Ali, šta je par kilograma torte za tolike bicikliste -- dok si dlanom o dlan, a ostao je samo poslužavnik. Srećom, bila je tu i druga, nešto manja, koju je umesila Tanja.

Došlo je iznenađujuće mnogo ljudi, i većina na biciklima, uprkos košavi koja je dva dana ranije opet počela da duva: (stoje, sleva nadesno:) Dr, Raša, Nena, Borić, Caca, Miša roler, Jelica, Violeta, Jelena, Rile, Ivan Puja, Zoran, Sneki Babović, Daca, X?, Brajan, ja, Marko Gandža, x?, (čuče, sleva nadesno): Pirke, Basarić, Nada, Spasa, Toške, Nada Pirketova, Batalo, Ratko, Lole.
Neki su prethodno već otišli, poput Sime, Maje, Šukija, Srđana, Vlade, Peđa... Zahvaljujući njima, ovo nedeljno prepopodne dugo ću pamtiti.

Bilo je dovoljno vremena i da se malo promovišemo putem medija: gostovali smo kod Mire Adanje-Polak, snimili prilog i dali intervju za portal MONDO MTS, kao i za Blic (24 sata). Žao nam je zbog TV Prve i Happy TV-a, na kojima smo otkazali/odbili gosotovanje jer nismo imali dovoljno vremena za snimanje i/li odlazak u studio. Ekipa Jutarnjeg programa Studija B našla je solomonsko rešenje da uradi prilog s nama a da nam ne oduzme skoro nimalo vremena tako što će snimiti naš polazak iz Beograda.

A krećemo u četvrtak, 10. novembra, baš na moj rođendan. Najpre kroz Srbiju, Bosnu, Hrvatsku i Crnu Goru, pa Albaniju, Grčku i Tursku, a zatim ko zna kojim sve drumovima. S jedne strane, sada nam je lakše jer se već dobro poznajemo i prilično nam je jasno šta nas sve očekuje. S druge, biće nam neuporedivo teže jer se polako udaljavamo s evropskog kontinenta, a i zima samo što nije stigla. Ali u ostvarivanju snova nema lakšeg puta i prečica, jedino je važna snaga želje da se izdrže sva iskušenja. Nadamo se da je naša dovoljno jaka.
  • 0

#91 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2011 - 06:19 PM

na moj rođendan Brajan mi poklanja nastavak putovanja oko sveta



Tako i treba-I on je dobio Snežanu :D :D :D

Ja u četvrtak radim (nema šanse da izvrdam)-srećno i uspešno putovanje i pozdrav iz SD.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#92 Boycie

Boycie
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 404 posts
  • LocationZnači Zemun

Postavljeno 10 November 2011 - 11:03 AM

Brajan i Sneža su krenuli na dugačak put n:kolce

Postavljena slika

Večeras na STB u 19h i 21h (dnevnik) prilog o njima n2:1014[1]
  • 0

2010:5050 km 2012:4003 km 2014:1671 km 2016:3492 km 2018:0896 km 2020:0000 km  
2011:6755 km 2013:1851 km 2015:2294 km 2017:2110 km 2019:0495 km 2021:0000 km


#93 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 November 2011 - 01:05 PM

Hvala svima koji su danas dosli da nas isprate. Bilo je stvarno mnogo lepo, verovatno je ovo najlepsi rodjendan u mom zivotu.
Veceras u Dnevniku Studija B u 19 h i 22 h bice emitovan prilog o nasem putovanju i ispracaj ispred Vuka. Repriza je sutra u Jutarnjem programu.
  • 0

#94 Voyager

Voyager
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 247 posts
  • LocationTemišvar

Postavljeno 10 November 2011 - 01:13 PM

Snežana i Brajane, želim vam vetar u leđa i dobre ljude uz put :)

Kao što Mira reče-projekat je veliki. Amerikanac je došao da vozi sa Srpkinjom,i prihvata sve izazove zajedno sa našom Snežanom.
Mi smo mali narod,ali možemo mnogo štošta i spremni smo na sve.


Ovaj finiš je potpuno nepotreban komentar. Ne znam da li je tvoj ili Mirin (nju ne mogu da gledam/slušam), ali (bezrazložno) busanje u grudi nikad nije vodilo ničemu dobrom, osim podelama na naši i nji'ovi.
  • 0

#95 rajko55

rajko55
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationPOzarevac

Postavljeno 10 November 2011 - 06:33 PM

Pozdrav bajkeri evo i malo fotki sa današnjeg ispraćaja Sneže i Brajana na putu iz snova !
http://www.facebook.... ... 482&type=1
pozdrav i neka se pedale okreću
  • 0

#96 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 10 November 2011 - 06:59 PM

Dobre slike i svaka im čast i da im sve ide kako treba.
  • 0

#97 Milevuc

Milevuc
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBeograd - Vukov spomenik

Postavljeno 10 November 2011 - 07:00 PM

Evo i ovde par slika sa ispracaja.
https://picasaweb.go... ... tOkoSveta#
  • 0

#98 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 November 2011 - 08:36 PM

Pozdrav i srećno na putovanju!!! =D> =D> =D>
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#99 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 10 November 2011 - 10:12 PM

Srećan put! =D>
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#100 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 November 2011 - 11:33 PM

Dreždim tako na poslu n2:1014[1] u doba kad se kretalo i setim se koje je doba i pomislim, jbt, odoše... i krene da me drma; stislo grlo, pa kez od uveta do uveta, a oči samo što ne zasuze; i onako, blago im zavidim; mnogo se ponosim što se na to otiskuje neko/neki koga poznajem i ko mi je, dodaj/oduzmi, drag, pa sam nekako i sam ovolicni komadićak te priče, pa me 'vata frka-panika, ujbt ala idu u debelo nepoznato pa šta ako im ovo i ono... i tako u krug. Skroz lud osećaj, k'o da svoju decu šaljem n2:vid20budalepw9 n2:smiley-score010
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika