Jump to content


Fotografije

Le Tour 2011


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
75 odgovora na ovu temu

#41 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 21 July 2011 - 08:28 PM

Ogromna je prednost braće Šlek što su dvojica i braća, mnogo više od dva vozača iz iste ekipe, motivacija kojom se bore jedan za drugoga je daleko veća od novca ili slave koju dobijaju. Prosto su ostali u neravnopravnom položaju u odnosu na njih. Sada kada su obojica spremni i u vrhu plasmana, stvarno bi bilo pravo čudo da ne uzmu Tur.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#42 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 21 July 2011 - 09:59 PM

Ovo je prvi TDF koji sam baš pratio,sve pre toga je bilo onako informativno,i zadnjih par etapa!
Navijam za Pistolera,i da nije imao toliko pehova od starta,i da ima bolju ekipu,sada bi već Tour bio rešen,ali to već spada u "šta bi bilo-kad bi bilo?",Vokler i braća mi,iako ne znam zašto,idu na živce,a kad već Kontador ne može,navijam za Evansa!
  • 0

#43 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 09:57 AM

Bracu Schleck postujem uostalo kao i sve momke koji voze, ali mi je degutantna stvar sto voze u timu koji je pravljen za jednu trku. To sto primenjuju "Pharmstrong-ov" recept je po meni totalna glupost, jer nikad nece postati to sto je on bio ni u komercijalnom ni u bilo kom drugom vidu, pravljenje tima radi postizanja samo jednog jedinog cilja, pa opet nisu nesto mnogo ni pokazali do sad...Iako se Contador mnogo potrosio na Giro-u i da nema na ledjima Clenbuterol aferu (koliko god on bio uveren da je nevin, ipak u glavi sigurno postoji bojazan od postojeceg suceljavanjem sa celnicima UCI-a), da nije bilo padova i povrede koja ga je mucila i verovatno jos uvek i muci, bio bi mnogo jaci juce ubedjen sam u to. Zbog svega navedenog voleo bi da bilo ko drugi u odnosu na Leopard i bracu osvoji Tour. Verujem i ja da ce Frank biti glavni izbor, to bi bilo logicno, kada se sve i sabere i oduzme. Sto se tice jacine, nesto mi govori da nisu nesto mnogo jaci od Evansa, juce je sam neutralisao ogroman zaostatak i to na najtezem delu sto dosta pokazuje. Ako nije sagoreo, ako je sacuvao toliko energije da bude egal sa njima na kraju danasnje etape, eto njemu zute majice na Grenoblu, na 42 km braca nemaju sta da traze sa njim
  • 0

#44 petrovicivan

petrovicivan
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2011 - 09:59 AM

Koju taktiku smišlja ovaj ludi Europecar kada šalju Rolana skoz do cilja sa Voklerom, umesto da povuče pa posle nije bitno koje će vreme napraviti kada već ne vozi za generalni plasman (kao da nisu zahvalni na Voklerovoj žutoj majici).

Sestre Šlek su napokon počele da voze, inače bismo ih pljuvali cele naredne godine
  • 0

#45 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 03:52 PM

KENGUR MAJSTOR!!!!!!!!!!!!!!! Svaka cast Rollandu. Steta sto Contador nije bio u boljoj formi
  • 0

#46 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 July 2011 - 05:30 PM

Znali su da danas Vokler gubi majicu, Rolland je bio u dobroj formi i pustili su ga da radi sta hoce.
Mada Vokler je opet izvozao stazu kao pravi heroj, da je ovaj mali bio pored njega, sigurno bi napravio manji zaostatak.
Nadam se da ih Evans sutra sve kida, Contador na podijum, zajedno za Voklerom ? :)
  • 0

#47 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 06:07 PM

Tesko da Contador moze da nadoknadi 3 minuta. Mada uz neki pad/tehnicki problem za protivnike sve je moguce mada malo verovatno.
Najlogicnije bi bilo da Evans dobije trku. Vokler moze do podijuma ali to zavisi mislim vise do brace nego od njega.
I sve zavisi od toga koliko ko ima snage za sutra posle ove 2 paklene etape. Bez obzira na to koliko je ko dobar na hronometru.
  • 0
.

#48 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 06:24 PM

Koliko god sam očekivao od Frenka da nešto danas uradi, ipak ga je totalno izduvao! Pustio je već na prvom usponu, iako se juče najmanje od svih favorita cepao. Endi je vozio pošteno, ali zbog bate je izgubio priliku da overi pobedu. Evans je čudovište i zaslužio je da pobedi, kad je i danas, uz sve nedaće, uspeo da prespoji i pohvata sve što je trebalo. Da je Contador bio 80% od onoga što jeste, mogao je i on danas u žuto na Alp D'uezu. Vokleru i Europcaru svaka čast, bilo je već nerealno i ovo od njih očekivati. Iako sam mislio da hronometar neće rešavati pobedu, ipak se tu odlučuje.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#49 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 06:50 PM

Iako mi je Alberto omiljen, Evansu kapa dole i duboki naklon. Covek je dobio toliku sigurnost, nikakav grc u 20 dana totalno pokeraska faca i guli do kraja. Zaista je zasluzio da pobedi iz vise razloga, da se ne ponavljam.
  • 0

#50 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 06:54 PM

Thomas je realno los hronometras, licno mislim da ce Alberto da zauzme 4. mesto, a da ce Cunego biti 3. Ipak jos nista nije gotovo za Andy-ja je ovo pitanje mozda i karijere. Mnogo je ulozeno u ceo tim, a sa ciljem da on dobije trku, ako ne uradi nista, svasta je moguce
  • 0

#51 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 07:01 PM

Ipak je i taj Leopard ispao bušna ona stvar, kad uz sve što su imali nisu uspeli da već reše trku, nego da se tresu pred sutrašnji TT. Čisto bih voleo da ih sutra crvena BMC Time machine sa bucmastim Ozijem kolektivno skalpira!
http://www.bmc-racin... ... -tm01.html
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#52 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 07:10 PM

Apsolutno se slazem, ali nisu oni tek tako rasformirali ekipu Saxo Banka koja je imala skoro najveci budzet, morali su jos vise da se otvore. Posto kriza drma i fudbal, a ne biciklizam, ako Andy ne pobedi, (ne slutim da ce bas rasturiti tim) pola njih ce dobiti zahvlanicu sto zbog krstenice sto zbog plate. Mada ono prvo i nije merodavno Jens Voigt, je vukao kao lokomotiva iako je +40
  • 0

#53 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 07:21 PM

Ne znam za koliko su se otvorili u Europcaru, ali su definitivno imali mladu i kompaktnu ekipu koja je sa motivisanim Voklerom imala dovoljno snage da uđe u ozbiljnu rezultatsku borbu. Možda je i rešenje za budućnost i neizvesne budžetske izazove praviti ekipe po tom principu, a ne po modelu Real Madrida.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#54 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 07:38 PM

Cadel deluje buckast, ali on ima 67 kg, na 174 cm visine, sto ga cini idealnim ako uzmemo u obzir sve za sta je sposoban i koliko snage proizvodi. Doduse nema tu exploziju kao Alberto, ali zato ima staminu da sve neutrlise, a za hronometar je idealan. Licno mnogo bi voleo da pobedi sutra, samo zbog ziherisanja Leoparda. Ako bude u stanju da drzi kao sto zna, verujem da ce minut pasti.
A te fore kao sto je radio Lance, su mi zivo smaranje. Doduse on je covek bio industrija, najpametniji biciklista ikada ako uzmemo u obzit finansije, ali ne znam sta ovi drugi pokusavaju imitirajuci taj njegov nacin. Niti imaju harizmu da privuku toliko kesa, niti imaju zaledje da im se moze bilo sta, niti mogu da urade delic toga sto je on uradio na tarmacu, jer voleli ga mi ili ne covek je prosto receno terorisao ostale i to one najbolje iza njega. Izadji brate pa se saketaj, za to zivis, time se bavis, zato i postujem Alberta koji iako je dobio Giro, grize do maksimuma kad god oseti da moze, pa su ovde sa pravom svi zazirali od njega, dok sa druge strane ne razumem Andy-a, koji iako ima potencijal da bude vrhunski, ako i pobedi sutra bice samo jedan dobar biciklista, niposto me nece ostavljati bez daha, jednostavn mu nedostaje srca.
  • 0

#55 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 07:56 PM

Verovatno će se mnogo štošta promeniti u budućnosti, već je prošla i ova godina dovela do prekompozicije ekipa, pre svega zbog finansija, što i nije loše, s obzirom da se pojavljuju ekipe kao što je ovaj Eurocar ili Netap i još neke gde se uvode mladi vozači i daje im se šansa. Definitivno bi trebalo sve to očistiti i postaviti na zdrave noge. A Lensa uopšte ne bih komentarisao, toliko mi je tu stvari nejasno, da bih ga radije ostavio da počiva u legendi.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#56 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 08:10 PM

Ma Lance-a sam pomenuo u smislu da je bio covek jedne trke, nista drugo nije ni pokusavao, bas kao ovi iz Leoparda, samo zbog toga
  • 0

#57 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 10:48 PM

Neverovatno koliko sam se navukao na Tour!!
Jeste da tu ima puno taktike i raznih ciganluka,ali ipak na kraju pobeđuju snaga, spremnost i srce u junaka,možda je ovo zadnje i najbitnije!!!
Moj favorit je bio Alberto,i da nije bio u maleru od starta,sad bi stvari bile drugačije!
Što se braće tiče,površno poznavanje sporta uopšte,dovoljno je da se vidi da nisu šampionskog kova,čak iako Endi uzme Tour neće biti šampion,jednostavno nedostaju mu "COJONES!!",što bi rekli Španci!
  • 0

#58 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 23 July 2011 - 03:05 PM

KENGUR CAR!!!!!!!!!! Iz planinskog biciklizma u drumski i domaci zadatak svima, a brate i zasluzio je najkonstantniji vozac Toura 2011, a bogami i najkompletniji.
  • 0

#59 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 23 July 2011 - 03:08 PM

Veockler bi ladno tukao Andy-a na hronometru, Leopard se pretvorio u mace, rasformirace tim 100%
  • 0

#60 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 23 July 2011 - 03:28 PM

Zeznuo sam se, nije vozio crveni nego crni Timemachine!
Al' je stvarno car!
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika