Jump to content


Photo

Ronilacka oprema


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Posted 24 June 2011 - 08:48 PM

Drage kolege biciklisti, da li neko od vas zna gde je moguce kupiti ronilacku opremu (maska i disaljka) u Beogradu ili generalno u Srbiji?

Ako bi mogli da mi date neki link ili slicno sa polovnom opremom (dakle, nesto sto je nalik cikloberzi samo za ronilacku opremu), bio bih vam i vise nego zahvalan!!!!!


Veliki pozdrav svima i UNAPRED HVALA!!
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#2 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Posted 24 June 2011 - 09:05 PM

Imaš to u Intersportu, što se tiče kvaliteta, to ne znam, čini mi se da nije neki.
  • 0

#3 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Posted 24 June 2011 - 09:13 PM

Treba mi nesto ala Tehnisub ili Mares...po mogucstvu neka polovna varijanta...dakle, neki domaci sajt ili forum koji se bavi prodajom/kupovinom.
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#4 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2011 - 09:38 PM

Koliko sam primetio u Intersportu je krs oprema. Ja sam svoje kupio u Budvi, Mares Lyrica maska i Technisub disaljka zaboravio sam koji model i bilo je preskupo (maska) ali posto nije bilo gde drugde ok. Za Srbiju znam jedino ovaj sajt pa probaj tamo http://www.powersub.rs/.
Jedan savet ako uzimas onu "fensi" disaljku sto voda otice dole, tj. ne mora da se izduva na gore, kupi onu sa dva ventila posto sa jednim radi dosta lose tj. treba jako dunuti, mada je meni pukla i plastika koja drzi disaljku za masku. Kada bih ponovo uzimao uzeo bih najobicniju disaljku. Za masku nema potrebe dati preko 40 max 50 eura (nova) posto su te i vise nego dobre.

Poz
  • 0

#5 Buda

Buda
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 24 June 2011 - 09:57 PM

Treba mi nesto ala Tehnisub ili Mares...po mogucstvu neka polovna varijanta...dakle, neki domaci sajt ili forum koji se bavi prodajom/kupovinom.


Pogledaj na Tašu. Tamo bi trebala da bude prodavnica Mares-a (makar je bila pre dve godine).

A adresa jednog od foruma je http://ronjenje.forumado.net/
  • 0

#6 zzz

zzz
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 June 2011 - 06:09 AM

Kao to buda rece, bila je ranije Mares radnja na Tasu, imas u ronilackom klubu Amfora na Dunavskom keju, barem je ranije bilo, a pre par godina je bila radnja i na Bazaru koja je drzala Cressi uglavnom.
  • 0

#7 bubamario

bubamario
  • Members
  • Pip
  • 29 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 June 2011 - 08:15 AM

Можеш све да нађеш што ти треба у вези роњења код Божане, која држи радњу у Ташу ( улаз за затворен базен). Само што је она прескупа!!!
  • 0

сами идемо брже, заједно даље


#8 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 25 June 2011 - 11:14 AM

Proveri prvo na netu cenu za npr. masku, cisto da znas koliko kosta, ja sam tako kupio peraja za 70ak evra, pa su sledece godine ta ista bila oko 50. #-o
  • 0

#9 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Posted 25 June 2011 - 12:51 PM

Ljudi, HVALA VAM PUNO JOS JEDNOM NA INFORMACIJAMA!!!
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#10 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 25 June 2011 - 03:51 PM

Ovo je škola ronjenja na dah, pa pretpostavljam da su momci vrlo dobro upućeni u "materiju". Nemaš ništa da izgubiš ako nekoga od njih kontaktiraš i pitaš. :wink:

STATE OF MIND
  • 0

#11 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 31 August 2011 - 10:15 PM

Ja bi imao jedno pitanje: da li postoje da se kupe oni mali rezervoari za vazduh za ronjenje ili plivanje oni što se često vide u filmovima, boca je nekih 15tak cm visoka (max 20cm) kao flašica vode od 0.5l, na sebi ima sve potrebno, ventil i šta sve ide tj. treba samo se stavi štipaljka na nos i diše se iz te boce!!! Ne znam koliko minuta traje ali meni bi i 5-10min bilo extra.
Postoji li tako nešto i koliko košta ako postoji...
poz
  • 0

profilepic.gif


#12 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Posted 01 September 2011 - 12:54 PM

Oprezno sa tom bocom ako planiras da ronis malo dublje. Dobro se informisi pre nego sto se upustis u tako nesto.
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#13 zzz

zzz
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationBeograd

Posted 01 September 2011 - 02:01 PM

Sirius9, ako ne znas sta radis, ronjenje cak i sa tom bocom moze biti jako opasno, pa bih ti savetovao ili neki ronilacki kurs, ili da batalis ideju [-X
  • 0

#14 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 01 September 2011 - 05:07 PM

@ Sirius9
Sto rece zzz ronjenje nije bas za zezanje. Ja ronim samo na dah i dosta sam citao i o ronjenju na dah i sa bocama i nije bas bezopasno moze se lako poginuti ako ne znas sta radis. Tako da ili kurs ili se zadovolji da gledas sa povrsine. Na dah mozda i ne mora kurs barem ja nikada nisam isao ali se prvo jako dobro informisi ili jos bolje roni sa nekim ko zna. Ronjenje je jako lepa stvar cak i bez boca moze biti predivno :).
Pozz
  • 0

#15 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Posted 01 September 2011 - 06:42 PM

@ Sirius9
Ronjenje je jako lepa stvar cak i bez boca moze biti predivno :).

I tek kako: ... ion_953076
Sta je meni danas sa ovom Jessicom? :D
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#16 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 01 September 2011 - 07:59 PM

Nađoh nešto zove se diving spare air :)
Zapravo, pre no što sam video koliko tako nešto košta ideja mi je bila da uz pomoć toga naučim da plivam :D pošto bi mi tako bilo svejedno da li mi je nos i usta u vodi ili iznad nje a kad naučim samo izbacim iz upotrebe bocu i sve super, ALI onda sam video cenu, tako da jbg. ništa od plivanja pod stare dane... :(
  • 0

profilepic.gif


#17 zzz

zzz
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationBeograd

Posted 01 September 2011 - 08:12 PM

Nađoh nešto zove se diving spare air :)
Zapravo, pre no što sam video koliko tako nešto košta ideja mi je bila da uz pomoć toga naučim da plivam :D pošto bi mi tako bilo svejedno da li mi je nos i usta u vodi ili iznad nje a kad naučim samo izbacim iz upotrebe bocu i sve super, ALI onda sam video cenu, tako da jbg. ništa od plivanja pod stare dane... :(


Ako je to bio razlog, onda bi sasvim lepo radila posao samo ronilacka maska sa disaljkom?

Sve kvalitetnije disaljke imaju ventil pomocu koga se lako izbaci voda ako slucajno udje u disaljku, a dosta ih ima i sigurnosti ventil na vrhu koji ne dozvoljava da voda uopste udje unutra.
  • 0

#18 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Posted 03 August 2017 - 02:11 PM

Nastavljam da vadim teme iz naftalina  n2:crazy

 

Sirius, jesi naučio da plivaš?

 

P.S. Pre mesečak dana kupim peraja da zamenim stara (propala, omekšala). Opet uzmem Cressi Pluma. Platim ih 32 evra u CG.

Pre neki dan dođem u Intersport i vidim identična za 1800 din :( Eeee, sudbino..

Jako dobra peraja, ako neko traži eto da znate. 


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#19 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Posted 03 August 2017 - 02:47 PM

Nisam ni znao da na biciklističkom forumu postoji tema posvećena ronjenju :smile:

Pošto sam instruktor ronjenja, i bavim se ronjenjem više od 17 godina, pokušaću da dam neke smernice za kupovinu osnovne opreme tj maske, peraja i disalice

 

Za ronjenje na dah obično se uzimaju peraja sa zatvorenom petom, po mogućnosti sa dužim listovima. Ko ima novca najbolja su peraja sa izmenjivim listovima gde možemo da biramo dužinu lista prema potrebi. Naravno ova peraja su prilično skupa. Ako se roni pretežno u hladnoj vodi treba uzeti peraja bar za jedan broj veća da bi u njih moglo da udje stopalo preko kog je navučena ronilačka neoprenska čarapica.

 

Kod skuba ronjenja preporučuju se peraja sa otvorenom petom i čizmice. Za tu vrstu peraja poželjno je da nemaju nikakve kopče na sebi već federe radi lakšeg i pouzdanijeg nameštanja na stopalo i dužeg upotrebnog veka.

 

Što se tiče maske, za ronjenje na dah preporučuju se maske manjeg volumena radi lakšeg kompenzovanja pritiska ako ronimo na većoj dubini na dah, tipa preko 10 metara.

Kod skuba ronjenja možemo nositi masku po želji, s tim da ja uvek preporučujem masku koja daje šire vidno polje. Takodje jako je bitan kvalitet silikona od kog je maska napravljena. Firma Mares je prva jos pre 10 godina izbacila tkz liquid skin silikon koji je mekan, bolje prijanja uz lice i posle ronjenja ne ostavlja tragove na koži lica. Kasnije su i drugi proizvodjači krenuli sa ovim. U suštini na masci ne treba štedeti, to je lični deo opreme koji naleže na lice i mora savršeno da pasuje, da bi mogli satima da ronimo sa njom bez skidanja.

 

Za disalicu treba uzeti najobičniju disalicu bez bilo kakvih nepovratnih ventila, završnih kapica i sličnih gluposti.

 

EDIT:

 

Ovo je grupa na fb posvećena ronjenju: https://www.facebook...ps/36383649509/


  • 3

#20 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 03 August 2017 - 03:14 PM

^Na temi za kupovinu u Decathlonu sam preporučio full face masku za ronjenje, konkretno ovu:

http://www.decathlon...tml#/78-200-s_m

 

Služila mi je mnogo bolje od nekih klasičnih kompleta koji su koštali približno, konkretno, udobnija mi je, lakše se diše pošto može i kroz nos, ima široko vidno polje i ne zamagljuje se pošto vazduh koji udišeš prelazi preko unutrašnje strane maske. E sad ja sam amater koji roni do par metara dubine, možda ima boljih klasičnih kompleta ili nekih mana koje nisam otkrio. Imaš li iskustva sa ovakvim maskama?


  • 0
Pozdrav




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users