Jump to content


Fotografije

Sajla za zakljucavanje bajsa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#1 bike_noob

bike_noob
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 23 May 2011 - 04:33 PM

Zdravo svima,

Da li mi mozete preporuciti neku ok sajlu za zakljucavanje ili bilo koji drugi sigurnosni mehanizam?
Znam da ne postoji 100% sigurna sajla/brava/nesto trece, jer se sve one mogu ili preseci ili otkljucati, ali valjda postoji nesto sto mi moze dati 5-10 minuta odmora ako bajs eventualno ostavim negde.

Inace kako se vi branite? :)
  • 0

#2 chunga

chunga
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 23 May 2011 - 05:00 PM

Najbolje je da izbegavas da ga ostavljas. Od kada sam uzeo novi bjas, nigde ga ne ostavljam. Jer se svi lanci obijaju za kratko vreme. Evo ti jedan odbar tekst, pa ga procitaj. :wink:

http://www.ciklonaut...ako/Drpstop.htm
  • 0

#3 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 23 May 2011 - 06:33 PM

Sve moguće sajle i lanci se kleštima za armaturu kidaju za manje pola minuta. Ja koristim deblju sajlu a biciklu vezujem jedino ispred fakuleta gde uvek ima gomila ljudi i bicikala (od kad su zabranili pušenje nikad nema manje od 10-15 ljudi). Tanke sajle mogu da se pokidaju za minut ako uzmeš pajser ili palicu i motaš sajlu oko nje dok ne pukne.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#4 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 23 May 2011 - 07:23 PM

Besplatna zivotna skola!
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#5 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 May 2011 - 07:59 PM

Covek je trazio sajlu, znaci mora da ostavi bicikli negde iz ko zna kojih razloga.
I meni treba neka preporuka za neki mehanizam za zakljucavanje.

Gledam kod Jankovica "Abus" brave, ima li neko iskustva sa tim bravama?

http://shop.jankovic... ... 4&Itemid=1"
  • 0

#6 chunga

chunga
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 23 May 2011 - 09:07 PM

Lepo mu je odgovrio @Sherif_Gile sto deblja sajla, to bolje. Ove tanke se kidaju za par sekundi. Samo sto opet te debele sajle znaju da budu teske i po kilogram i vise, tako da dodatno opterecuju bicikl.
Najbolje je ako moze negde da se utera gde ce biti blizu tebe ili ostaviti ga gde ima dosta prolaznika, mada i tad nije siugran. Prolaznici u vecini slucajeva i ne obracaju paznju ako se neko vrzma oko bicikle.
  • 0

#7 bike_noob

bike_noob
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 23 May 2011 - 09:57 PM

Hvala svima na odgovorima!

Videcu da uzmem sto deblji lanac, pa sta bude :D
  • 0

#8 Galenika

Galenika
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationZemun - Nova Galenika

Postavljeno 23 May 2011 - 10:04 PM

Svoj bajs nigde ne ostavljam, pogotovo zato sto na njemu imam opremu vrednu 25 000 dinara, dakle samo opremu. Uvek je podmazan, doteran, opran i ulickan, brzo upada u oci. To je moj verni saputnik jos od juna 2000. godine kada sam ga i kupio, ima tu nesto vise izmedju mene i bicikle, tako da bi mi " rastanak " jako tesko pao :)
Volim svoj bajs, jer sam sa njim prepeglao mnoge sa ovog foruma koji su vozili azdaje i zbog toga sam veoma ponosan O:)
Momci, vidimo se na stazi :P
  • 0

#9 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 May 2011 - 12:04 PM

Vi koji stalno govorite da se bajs nigde ne ostavlja - shvatite da je to nekimo prevozno sredstvo. Ne koriste bajs svi samo za rekreaciju ili za trening.

Jeste, sa kljestima za armaturu se svako sredstvo moze preseci (i sa akumulatorskom brusilicom), ali ako bajs ostavljate ispred fakulteta, trznog centra ili bilo kog prometnog mesta ne treba ocekivati lopova sa tim stvarima "u dzepu". Ono sto stvarno treba izbegavati su vrlo tanke sajle jer se one mogu preseci sa dzepnim alatom.

Ja koristim lanac i katanac. Lanac se nalazi u platnenom "kurtonu" tako da ne grebe bajs (i ne zvecka) a katanac je onaj okrugli. Kod katanca sam gledao da kad se zakaci za lanac da se ne moze tu ubaciti i pajser.

Postavljena slika
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#10 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 May 2011 - 12:25 PM

Ja koristim neki "Trekov" U-lock ali je ustvari proizvodjac Kryptonite samo su ovi nalepili svoj logo, kostao je 2500din, za sada nisam imao problema ali moj bajs ne vredi preko 50 eura, ne ostavljam ga nocu i ostavljam ga na prometnim mestima. Po meni je uvek najbolje resenje krs ali funkcionalan bajs za ostavljanje, a za voznju neki drugi ako bih vec morao da ostavljam neki bolji bajs onda bih kupio npr. ove neke skuplje Abus lancuge ili slicno i jedan U-lock, mada kada to sve saberes lanac+neki U-lock izadje 70ak eura i vise, a neki stvarno vredan bajs ne bih ostavljao uopste. Poz
  • 0

#11 chunga

chunga
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 24 May 2011 - 03:05 PM

Bas ti U-Lock lanci su najkriticinij, jer se otvaraju sa bic olovkama bez problema. Kazu da su se oni najgore pokazali i da nista ne valjaju. Ima link gore koji sam ostavio i u njemu sve lepo pise o njima i ostalim lancima.


@astrodule
Gde si ti kupio taj lanac i katanac i koliko su kostali?
  • 0

#12 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 May 2011 - 08:43 PM

@astrodule
Gde si ti kupio taj lanac i katanac i koliko su kostali?


Lanac sam kupio u Holandiji. Kostao je oko 15 evra. Imao je na sebi i neku bravu koji sam pokusao da otvorim pomocu hemijske olovke (kao na jednom video klipu) i uspeo sam da polomim zupce na bravi #-o

Isekao sam tu bravu i kupio katanac sa slike za oko 1000 rsd u Merkuru na Bezanisjkoj Kosi
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#13 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 May 2011 - 10:09 PM

Taj problem sa Kryptonite U-lock bravama je bio 2004. god ili jos ranije i resen je odavno, ja sam svoj kupio pre 2 godine valjda nije bas neki od tih #-o .
  • 0

#14 chunga

chunga
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 24 May 2011 - 10:29 PM

@astrodule
Hvala na odgovoru.

Reci mi da li mozda znas gde takav lanac moze da se nabavi u BG-u i koliko kosta ili da li neko mozda zna? I gde bi jos moglo da se prodaje takav katanac? Dalek mi je Merkur dosta.

@BojanNS
Kako god i da je taj problem resen, ja se opet ne bih igrao sa njima sa tim U-Lock bravama.
Bolje je uzeti sto deblji lanac i cao.
  • 0

#15 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 24 May 2011 - 11:43 PM

neki ljudi pokusavaju da pobede lopove brojem brava kojima zakljucaju bicikl
a meni je logicniji pristup onih koji raznorodnim sredstvima zasticuju svoje prevozno sredstvo.
Znaci moj je savet dobar lanac + katanac, dobra sajla, dobar Ulock
pa sve to ispravno povezati na bicikl da ne moze da ga pomeri
te ce lopov shvatiti da se vlasnik potrudio da sacuva svoj prevoz
i okrenuce se ka nekom manje rizicnom poslu.
Ako je bajs tipovan, spasa nema
ali i tu gornja logika pomaze jer lopov
mora da se opremi bar sa 3 vrste alata
koja je svaka efikasna za odredjenu vrstu zastite.
Univerzalni obijacki alat jos nisu smislili.
  • 0

#16 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 25 May 2011 - 10:40 PM

Ako je bajs tipovan, spasa nema
ali i tu gornja logika pomaze jer lopov
mora da se opremi bar sa 3 vrste alata
koja je svaka efikasna za odredjenu vrstu zastite.
Univerzalni obijacki alat jos nisu smislili.


Jesu. Aku-brusilicu, listove za bonseke koji idu kroz keramiku kao kroz sir (imalo jedno vreme i na top-shopu da se kupi), itd, itd... :lol:
  • 0

#17 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2011 - 11:22 PM

Ma da vozim neku ozbiljnu mašinu, mogao bi bajs da bude tipovan koliko hoće :mrgreen: šta god vam to tačno značilo, ne bi niko dobio šansu da ga ukrade. Jednostavo kad se recimo ne ostavlja nigde već koristi samo za rekreaciju i uvek si uz njega a noću je u kući/stanu, za lopine slaba vajda.
  • 0

#18 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 May 2011 - 11:40 PM

Ja sam isao Igorovom logikom. Jeftin bajs, zakljucan bolje nego neki pored njega i to je to. Mada me jako vuce da sredim i ovaj bajs ali sam rekao sebi da necu :? .
  • 0

#19 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 May 2011 - 07:46 AM

@astrodule
Hvala na odgovoru.

Reci mi da li mozda znas gde takav lanac moze da se nabavi u BG-u i koliko kosta ili da li neko mozda zna? I gde bi jos moglo da se prodaje takav katanac? Dalek mi je Merkur dosta.


Da sad krecem da pravim zastitu, otisao bih u neku zanatsku radnju gde prodaju gvozdjuriju. Tamo bi trebalo da imaju sve sto treba za ovo. Lanac bih stavio u gumeno crevo, ili bih sasio od kepera "kurton".
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#20 maxpower

maxpower
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 10:45 PM

Razmisljam da kupim neku brazvu za zakljucavanje, kad odem do prodavnice, kad odem na fudbal (naravno u oba slucaja pogled ce mi biti na bicikal koliko je moguce) Razmisljam izmedju ove 3

Broj 1

Broj 2

http://www.delovizab...va-spiralna-na-šifru-4-broja-15-x-120-cm-sa-držačem-crna

Znaci sve bi bile 15x120, e sad kad bi mogli da mi kazete koja je boljai zasto? I zasto druge su losije?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika