Jump to content


Fotografije

Sve o amortizerima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
424 odgovora na ovu temu

#61 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 08 March 2010 - 03:47 PM

ajde nema potrebe za tenzijama :)

znam Ariota, pretpostavljam da je to mislio vise na saljiv nacin, ali da ne bude da izigravam advokata, neka on to sam kaze :wink:
  • 0

#62 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 March 2010 - 04:15 PM

Jao kako da objasnim ovom ceoveku neke stvari. Kada sam rekao da brise postove mislijo sam i na moje koji su nepotrebni u ovu temu. Plus nikoga na forumu nisam prozivao kao pacijenta jer to nije na moje nivo da se svadjam po internetu. Ajde Bomber molim te lepo procitaj moj post

O ulju koje prelazi iz komore u komoru nisam cuo jer komore sadrze vazduh :shock:

Čak i u komori koja se naduvava mora biti ulja. Ne smem ni da pomislim šta bi bilo sa viljuškom kada bi bila suva :-#


Imao sam takvog pacienta u servisu. Hteao sam da mu oduzmem vilu sa policijom :mrgreen:


Ajde lepo da objasnim sve gore napisano:

- Marko pise da da nije znao da u komore za vazduh ide ulje
- Gamzzy je napisao da ima ulje u tim komora i nece da zamisli vilu koja nema ilje u tim komorima. Jednostavno sve gumice i ostale stvari ce biti zajebane
- Arioth(Ja) je napisao da je imao takvog pacijenta u servisu u Makedoniji koji nije imao ulje u tim komorima jer je svakodnevno prao bajk na kompresor voda kao voda ulazi sugde i rastvara(tj) pretvara ulje u dzem :mrgreen:

Sa mojim recima nisam hteo nikoga da uvredim licno a to ako se neko bezveze sam pronasao u recima i odma pocinje da negoduje neznam sta da kazem. Toliko od mene i lep pozdrav svima n:anim_32
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#63 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 08 March 2010 - 04:22 PM

n:anim_32

A ovo poslednje znači da Arioth plaća pivo svima kad sledeći put (stvarno) dođe u Beograd :mrgreen: =D>
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#64 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 March 2010 - 04:23 PM

Svako od nas u poslu povremeno naleće na "pacijente" i ljude-balvane, znači one kojima je teško bilo šta objasniti. Nisam primetio da je Ariot bilo koga sa foruma u tu grupu svrstao. Ajd da ne tražimo neprijatelje - među nama...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#65 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 March 2010 - 04:38 PM

n:anim_32

A ovo poslednje znači da Arioth plaća pivo svima kad sledeći put (stvarno) dođe u Beograd :mrgreen: =D>


Ah jos da radim u pivari lepo bi bilo. Mada ja svaki put stvarno dodjem u BG ali samo proletimo autoputem n2:5524
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#66 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 08 March 2010 - 04:44 PM

n:anim_32

A ovo poslednje znači da Arioth plaća pivo svima kad sledeći put (stvarno) dođe u Beograd :mrgreen: =D>


Ah jos da radim u pivari lepo bi bilo. Mada ja svaki put stvarno dodjem u BG ali samo proletimo autoputem n2:5524

Ma razmišljam, bolje da raspravljamo o turama piva, nego pacijentima ;)
A bilo bi greota da radiš u pivari, ko bi onda ovde diskutovao u dvotočkašima? :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#67 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 08 March 2010 - 05:49 PM

Ma opusteno vrat moje vile je i onako kratak :mrgreen: , nekih 19cm nista strasno hahaha salim se naravno.
Pivo sve resava n2:icone10sr6
  • 0

#68 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 March 2010 - 05:56 PM

evo i ja da iznesem moje mišljenje o amortizerima, zapravo o proizvođačima :)

...što se Marzocchi-ja tiče, taj proizvođač ima ono što ni jedan drugi nema, a to je 60 godina postojanja! E sad, to što su zajebali stvar tamo '07-e, to je već druga stvar, pre toga je Marzo važio za najizdržljivije, najjednostavnije (open bath sistem npr.) amorte, jest' da su uvek bili malo teži od konkurencije, al neka, ništa nije savršeno... Mada nisu im svi modeli bili loši ni ovih godina, samo su se ljudi nešto previše tresnuli na tu naglu promenu kvaliteta, verovatno... Ja sad trenutno vozim Marz MX Comp iz '06-e, i prezadovoljan sam s njim nemam nameru da ga menjam, jer jako lepo upija neravnine, čvrst je i IZGLEDA PRETERANO LEPO :mrgreen: a nije ni previše težak... I sledeći amort kad budem kupovao, gledaću da bude neki veliki M 8)
Po mom mišljenju, Rock Shox je uvek bio među najboljima, kao što je i sad, uvek je imao izvrsne modele, i spada među "lakšima" što se težine tiče, ja sam dosta vremena vozio RS Duke SL, i voleo sam ga (al ostario je, pa je otišao u penziju), sad ne znam zašto se kod RS-a ne pominju nedostaci - kao kod Marz-a npr. - jer ni RS nije savršen, Boxxeri su pucali, SID-ovi su dobijali luft dosta brzo itd.No sid mise nije nikad ni dopadao, al to je većstvar ukusa.
A za Fox ne znam ništa konkretno da kažem, nikad nisam vozio Fox-a duže od pola sati, ali mi se jako svideo kako radi! i po forumima se može videti kako ih cene, ipak je sad Fox najbolji, al i najskuplji :P
eto to bi bilo neko moje subjektivno mišljenje :P

@bomber: po tvom nicku pretpostavljam da si i ti veliki fan Marzocchi-ja, koji model voziš? :mrgreen:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#69 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 08 March 2010 - 05:57 PM

Pivo sve resava n2:icone10sr6


Ipak preferiram voce, na primer kajsiju, dunju, a ni kruska nije losa. Steta sto "iz bezbednosnih" i carinkih razloga ogranicavaju kolicinu "voca" koja se moze nositi :twisted:

Pardon za n:sign0006
  • 0

#70 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 08 March 2010 - 06:06 PM

Ja verujem u DT Swiss :D
  • 0
Nemanja Glisic

#71 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 March 2010 - 06:13 PM

Boxxer puca DA, ali i ne vozi se laganica da se razumemo. Sve sto je za agresivnu voznju, Boxxer, 40 888, 66 Totem to ce da puca bez razlike da proizvodjaca jer se vozi adrenalinski. Druge pucaju slabije jer se montiraju na bajkove koje ne dozvoljavaju veliko maltretiranje. SID je imao i ima probleme. Za sada od onoga sto sam iskusijo i doziveo FOX ima najmanje problema sa vilama ali opet su previsoke klase vile da bi pokazale neki problem. Plus radnici vise vremena obrate paznju na jednu vilu sto na kraju izlazi da je super. Ali jbg sada postavljamo diskusije iz tipa Golf 1.4 kao motor je losiji nego 1.9 tdi ili bolji od Fiat 1.9 JTD. Sve stvar ukusa i mogucnost kupovine. JBG da imam mogucnost da kupim Liju ili Zabara za uslove koje kupujem RS ne bi se mnogo razmisljao
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#72 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 March 2010 - 06:28 PM

Sve stvar ukusa i mogucnost kupovine.


slažem se! :D
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#73 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 09 March 2010 - 03:26 PM

@bomber: po tvom nicku pretpostavljam da si i ti veliki fan Marzocchi-ja, koji model voziš?

Fan sam, pouzdanosti i trajnosti, a posto sam rekreativac i lakim odrzavanjem, jer mi ne pada na pamet da za fox-a ili rs-a dajem skoro 100e (za rs nesto manje ) godisnje za servis. Da imam para na bacanje, naravno fox ,dt ili lefty bi bili tu, ali ne zbog potrebe vec sminke :mrgreen:
Inace, vozim MXR-a iz 2002 sa ugradjenim Gold Valve Emulator-om( home made), tako da imam podesavanje high i low speed kompresije. A na njemu je XT sa 203, i prezivljava maltretiranje bez posledica. Servisiranje ? da, mjenjanje ulja svakih recimo 100 sati voznje, ostalo je nepoznanica! Jedno vreme sam imao i drop off II 2006, takodjer sve 5 !
Takodjer stoji konstatacija da ne bih uzeo ni jednog poslije 2008, ali ni od drugog proizvodjaca.
A zelja mi je Marathon, pa eto, ako neko ima, nek slobodno ponudi : :D
  • 0

#74 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 March 2010 - 05:42 PM

@bomber: n2:thumbsup
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#75 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 09 March 2010 - 06:26 PM

@bomber: po tvom nicku pretpostavljam da si i ti veliki fan Marzocchi-ja, koji model voziš?

... Fan sam, pouzdanosti i trajnosti, a posto sam rekreativac i lakim odrzavanjem, jer mi ne pada na pamet da za fox-a ili rs-a dajem skoro 100e (za rs nesto manje ) godisnje za servis. Da imam para na bacanje, naravno fox ,dt ili lefty bi bili tu, ali ne zbog potrebe vec sminke :mrgreen: ...


Ne znam za FOX, ali mi se čini da je redovan servis RS-a u CAPRIOLO mnogo manje od 100 EUR, ispravite me ako grešim :!: :?:
Inače i ja sam rekreativac i nosim moju REBA viljušku u CAPRIOLO jednom godisnje na proveru, i mislim da je zamena ulja oko 15 EUR.
  • 0
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.

#76 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 09 March 2010 - 07:53 PM

Menjanje businge i semeringe na Totem i Boxxer(najskuplji servis u RS porodici) i promena ulja je oko 100e. A to se ne radi jednom godisnje. Ali ajde da pretpostavimo da se radi, pa to nije skupo. JBG vila kosta 1000e a neko hoce da prodje sa minimalcem. E nece moci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#77 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 09 March 2010 - 08:39 PM

Moja ispravka. Servis kosta oko 120-140e :cry: 8)
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#78 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 09 March 2010 - 09:47 PM

Evo ipak cemo se arioth i ja sloziti na kraju :)
Ok, ja sam ipak bio u domenu XC-a, pa sam mislio na recimo rebu, a ima ih dosta u mom drustvu i nisam bas vidio neku koja se vozi a da su joj brtve izdrzale vise od godinu !
Poenta mog stava je ta da mi je malo bezveze ( za rekreativce ), da kupim recimo polovnu rebu za 150 e, i svake godine dajem na nju jos najmanje nek bude 50 e ?
Mislim super je kad si mozes priustiti i izmjenjati godisnje par vilica, ali koliko je nas u mogucnosti to uraditi ?
Sorry arioth, ali opet cu se uhvatit tebe :) , koliko vidim ti imas neku radnju i servis dole, soponzore itd..... svaka cast, skidam kapu, Ali ima nas 80% obicnih smrtnika i neke si stvari ne mozemo priustiti. NPR. koliko si ti te vile sto ih dizes u nebesa dugo vozio.....jednu te istu par godina ? sumnjam, ali onda bi bilo realno da kazes kakve su one za odrzavanje i koliko su vrijedne para, a ne da je provozas dok ne izadje nova bolja !
Takvima kao ti su vecinom najbitnije samo performanse, i to cijenim, ali ovih 80 % ne moze realno ni da osijeti tu razliku u performansama.
Za mene, nije nabolja vilica koja "samo" najbolje radi, a i to je pod upitnikom, jer sad da napravis anketu, jaaaaaako velik broj ljudi nebi ni znalo kako amort. uopste treba da radi !
  • 0

#79 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 09 March 2010 - 10:05 PM

Normalno lepa rec kucu gradi :mrgreen: Vidi ja nisam nikakav reper za bilo koji proizvod jer imam super ponude kada uzimam nove stvari i necu uopste ljudi da se ugledavaju na mene. Evo primer iz zadnjih dve nedelje. Ja sam prodao dve godine stari x.9 i za iste pare uzeo ganc nov x.9 za 2010 godiste. Lyrik-a sam vozijo sve na sve realno 2-3 meseca(vise sam ga cekao nego sto sam ga vozijo) pa uzeo Totem. Iskreno da mi padne neka lepa zamena menjam i Totem-a sada. Ali opet vodim racuna o svojim delovima koliko toliko. Kako sto sam vec pisa imao sam Lyrik-a od Aprila do Decembra ali vozijo ga samo April-Maj, krajem Jula pocetka Avgusta i jednom u Schladming ali za to vreme sam ga dva puta otvorijo i podmazao semeringe sa Juddy Butter i jednom promenijo ulje. Ono ''staro'' sipao u jednu Tora-u jednog prijatelja za dzabe. Ja sam otvorijo moj Vivid samo posle nedelju-dve koriscenja jer nije mi se svidjao kako radi. Malo ga pimpao i sada je prava stvar. Ali cudi me to sto tvoji prijatelji menjaju brtve=semeringe jednom godisnje. Ja dosad u MKD sam promenijo sve na sve 1-2 para semeringa na obicne 28/32mm RS vile dok samo u zadnjih nedelju-dve menjao sam 3-4 para semeringa na Boxxer-e. Ali opet Boxxer se maze pomadicom kuci. Ali da uzmemo u predvig da ljudi u MKD jos ne postuju dobar servis vile jer im to izadje "skupo". Skupo im je 20e za redovan servis/ciscenje/promena ulja godisnje(imaju vile od 300-500e) ali zato menjaju neke stvari mesecno(recimo mobilne) na koje bacaju brdo para. Ne mogu da i shvatim. Jenostavno ne mozes da kupis Mercedes od 100000e i da ga ne nosis u servis
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#80 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 09 March 2010 - 11:14 PM

Cini mi se da cemo nas dvojica na pivo :)
Ovaj put cu te samo citirati !
1.

Lyrik-a sam vozijo sve na sve realno 2-3 meseca

ali za to vreme sam ga dva puta otvorijo i podmazao semeringe

2.

Ja sam otvorijo moj Vivid samo posle nedelju-dve koriscenja jer nije mi se svidjao kako radi. Malo ga pimpao i sada je prava stvar

Opet ti kazem, tebi skidam kapu jer ocigledno znas sta radis , ali koliko ce ljudi biti sposobno da od ne tako dobre suspenzije naprave dobru, kao sto ti to radis ;)
  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika