Jump to content


Fotografije

Sve o amortizerima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
424 odgovora na ovu temu

#41 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 March 2010 - 08:57 AM

Ah kakav je? Ukoliko ides na asfaltne voznje 2-3 puta nedeljno po samo 10-20km bice OK. Nije predvidjen za neku jaku offroad avanturu ali izdrzace i to. Sto se tice lockout-a da tacno je da nije najbolje resen kod ovog amortizera no pare opravdaju cilj. U svakom slucaju ako si rekreativac koji bi vozijo lagano slobodno kupi amortizera, ali ako ides nesto agresivnije treba ce ti nesto skuplje
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#42 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 05 March 2010 - 11:13 AM

Pa ne bih se ja bas ni slozio s ovim, mislim nije to bas tako prosto. Npr, nepobitno je to da je marz prije 2006 god bio izuzetno kvalitetan, te da se nakon toga pojavilo puno vilica sa problemima kao i rusenje rejtinga sa santurovim iznutricama. Ali, takodjer nemozes reci da su kao kaca sljiva, jer ja npr imam jednog mxr-a iz 2002 godine i ima 1700gr, sto i nije lose jer je skoro u sitno kao i reba 5-6 god mladja. Takodjer ja licno, vec pomenutu na siroko hvaljenu Rebu nikako ne volim, jer koju sam god do sad sreo te je pustala ulje , te ne radi lock... te je ne smijes okrenuti naopako jer se prelije ulje iz jedne komore u drugu i td, te je MORAS servisirati najmanje jednom godisnje.....ok postujem. Ali mi smeta zasto se marzu uzima vise za manu, kad recimo tst steka (moze se srediti veoma lako i tada ce raditi godinama bez greske ) nego rs-u kad svake godine moras jednom najmanje mjenjati brtve, zasteka lock, dolazi iz fabrike bez ulja itd !!! Iz licnog iskustva je jedna tora dosla iz capriola bez ulja, dartova da ne govorimo....ali to je ok jer je rs ? zasto ? Napravi usporedbu koliko se polomilo boksera a koliko 888-ica, licno nisam u dh vodama ali da jesam, bilo bi mi bitnije da imam cijelu vilicu nego kojih 100gr laksu. Ili kad uzimas za komparaciju za top xc vilicu pa kazes sid vs marathon , ok jeste laksi, ali gdje je fleksanje, rekordno brzo pojedeni businzi, te da ne pricam o tome da nikako nije za vozace preko 70kg !?
Eto, malo se oduzilo, ali morao sam :)
Naravno, ovo nije zbog komparacije ko je bolji ili losiji, vec da budemo realni!
  • 0

#43 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 March 2010 - 08:06 PM

Ah kakav je? Ukoliko ides na asfaltne voznje 2-3 puta nedeljno po samo 10-20km bice OK. Nije predvidjen za neku jaku offroad avanturu ali izdrzace i to. Sto se tice lockout-a da tacno je da nije najbolje resen kod ovog amortizera no pare opravdaju cilj. U svakom slucaju ako si rekreativac koji bi vozijo lagano slobodno kupi amortizera, ali ako ides nesto agresivnije treba ce ti nesto skuplje

To 2/3x nedeljno po 10-20km na asfaltu ce i bilo koji zoom/logan/zing hui feng :D da izdrzi, a kamoli dart :) Malo si ga preblatio.Za voznju po asfaltu ljudima koje ne streca tezina je idealan izbor pogotovu imajuci u vidu cenu :)
  • 0
Postavljena slika

#44 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 March 2010 - 08:37 PM

Pa ne bih se ja bas ni slozio s ovim, mislim nije to bas tako prosto. Npr, nepobitno je to da je marz prije 2006 god bio izuzetno kvalitetan, te da se nakon toga pojavilo puno vilica sa problemima kao i rusenje rejtinga sa santurovim iznutricama. Ali, takodjer nemozes reci da su kao kaca sljiva, jer ja npr imam jednog mxr-a iz 2002 godine i ima 1700gr, sto i nije lose jer je skoro u sitno kao i reba 5-6 god mladja. Takodjer ja licno, vec pomenutu na siroko hvaljenu Rebu nikako ne volim, jer koju sam god do sad sreo te je pustala ulje , te ne radi lock... te je ne smijes okrenuti naopako jer se prelije ulje iz jedne komore u drugu i td, te je MORAS servisirati najmanje jednom godisnje.....ok postujem. Ali mi smeta zasto se marzu uzima vise za manu, kad recimo tst steka (moze se srediti veoma lako i tada ce raditi godinama bez greske ) nego rs-u kad svake godine moras jednom najmanje mjenjati brtve, zasteka lock, dolazi iz fabrike bez ulja itd !!! Iz licnog iskustva je jedna tora dosla iz capriola bez ulja, dartova da ne govorimo....ali to je ok jer je rs ? zasto ? Napravi usporedbu koliko se polomilo boksera a koliko 888-ica, licno nisam u dh vodama ali da jesam, bilo bi mi bitnije da imam cijelu vilicu nego kojih 100gr laksu. Ili kad uzimas za komparaciju za top xc vilicu pa kazes sid vs marathon , ok jeste laksi, ali gdje je fleksanje, rekordno brzo pojedeni businzi, te da ne pricam o tome da nikako nije za vozace preko 70kg !?
Eto, malo se oduzilo, ali morao sam :)
Naravno, ovo nije zbog komparacije ko je bolji ili losiji, vec da budemo realni!


To se sve naziva ISTORIJA. JBG i Aleksandar Veliki je imao pola sveta pa sada to vise ne postoji. Zabari su bili ODLICNI pre 2007 i svaka im cast za to. Ali posle 2007 jednostavno su crna vrana u jato labudova. Neznam kako da ti objasnim situaciju u koju je Marzocchi. Na Eurobike na njihov stand nema nikoga, kao da se nalazimo na groblje. Nikoga nista ne interesuje. NA RS i na FOX standove ljudi ko na fudbalskoj utakmici. Idemo na post prodajni progrm zabara. Dali znas da ima ljudi u Bugarskoj koji su kupovali 66 i 888 u 2008 koje su normalno bile zaejbane i do dan danas nisu dobili delove kako bi ih promenili. Evo vec dve godine ljudi cekaju na delove. Neznam sto se smaraju kad evo brzo ce 2012 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Milijon primea iz Slovenije kada Marzocchi nije hteo da prizna garanciju na svoje zajebane iznutrice. Kada ih je njihov Cedric Gracia otpustijo sta da pricamo vise. Dozivotni promoter Marzocchi amortizere. Ali jbg kada nesto ne valja ne valja. Ali nadam se da ce u 2010 Marzocchi vratiti svoj ugled izmedju bajkerima sa vracanjem open bath sistema.

Kako drugo reci mi koje ulje u Rebu prelazi iz komore u komoru kada se vila obrne naopako? Plus kada se neki proizvod na veliko stanca bez da se obrne paznja za kvalitet desavaju se takve stvari. Evo iz iskustva znam da Recon SL koji se ugradjuje na Specialized bajkove za 2009 je imao brdo problema. Nasproti toga After Market Recon nije imao ni jedan problem. Neznam sta da kazem vise. Trenutno No 1 je FOX hteli mi to da priznamo ili ne. Broj 2 je RS mada ima svojih aduta koji bi ga odneli na prvu poziciju.

Nego da ne spamujemo vise mozemo lepo preko PP da se objasnimo :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#45 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 05 March 2010 - 09:10 PM

Ma ok, u ovom postu sam saglasan s tobom gotovo 100%
Ni ja ne bih uzeo ni jednog novog marza, ali bome ni rs-a, ali to i je bit, i ono sta sam htio reci, sasvim mi je svejedno jel jedan ima patuljke u TST-u ili drugi slini nakon par voznji, naprosto sam razocaran s njihovim novim proizvodima, pogotovo za XC ! Ja mislim da je trenutno lisica No1(ako izuzmemo egzotiku ) i najvise drze do svog brenda, ali je brate paprena, pa i to se moze polemisati, kakav bi npr RS bio za te pare ?
Mislim da je najbolja opcija za vecinu koji su naravno rekreativci, naci neki stariji ali top model !.....dok ne skupimo pare za Lefty-a :)
  • 0

#46 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 05 March 2010 - 09:26 PM

U upustvu Rebe je naglaseno da ako se vila drzi naopako ulje iz lock-a moze da iscuri malo i da to narusi funkciju zakljucavanja amortizera,tako da to ne bi naveo kao manu jer nema potrebe ama bas uopste okretati bicikl ili ceo amort naopako.O ulju koje prelazi iz komore u komoru nisam cuo jer komore sadrze vazduh :shock: .Marzocchi-ja je sve manje gotovo i da ne znam marku bicikala koja pakuje ovaj amortizer na svoje XC bicikle(srednje i vise klase),uglavnom je to RS,FOX,Magura i tu i tamo DT.Meni to govori nesto o Marzocchi-om trenutnom kvalitetu :wink: i kotiranju na trzistu...Probao sam Corsu SL Retro Look za 2008 i tu mi se bas nista nije svidelo pocev od rada koji je uzasan pa do prepotopnog sistema za zakljucavanje,ventil na koji se pumpa vila je 15cm u nogici tako da doci do njega obicnom pumpom za amort je umetnost :-k
  • 0

#47 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 05 March 2010 - 09:45 PM

U upustvu Rebe je naglaseno da ako se vila drzi naopako ulje iz lock-a moze da iscuri malo i da to narusi funkciju zakljucavanja amortizera

Samo da znas mislim da se ovo ne odnosi samo na rotaciju od 180 vec i od 90 stepeni !!!
Ok , mozda to tebi ne smeta, ali je... ti vilicu koju ne smem da okrenem naopako ma iz kog razloga,...pada, mjenjanja gume negdje u nedodjiji, ili bilo kakvog kvara na terenu, transporta, kacenja o zidni nosac, i sl... Ili da moram da strahujem kad polegnem bic na travu hoce li da zasteka lok? Jedino mozda da nabavim nogicu ili da ga uvijek naslanjam na neko drvo ! Ja o tim stvarima ne zelim ni da razmisljam!
To je moj stav i na to imam pravo, a ni u jednom momentu nisam rekao da je novi marz dobar, cak sto vise !
  • 0

#48 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 March 2010 - 09:56 PM

O ulju koje prelazi iz komore u komoru nisam cuo jer komore sadrze vazduh :shock:

Čak i u komori koja se naduvava mora biti ulja. Ne smem ni da pomislim šta bi bilo sa viljuškom kada bi bila suva :-#
  • 0

#49 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 March 2010 - 10:03 PM

Ok , mozda to tebi ne smeta, ali je... ti vilicu koju ne smem da okrenem naopako ma iz kog razloga,...pada, mjenjanja gume negdje u nedodjiji, ili bilo kakvog kvara na terenu, transporta, kacenja o zidni nosac, i sl


To bi bilo potpuno bolesno. Padneš i zezne ti se amort. Možda se preporuka odnosi na stajanje u tom položaju DUŽE vreme. Jer, ako se ulje istog trena kad se promeni položaj sjuri gde ne treba, to bi značilo i da će da se sjuri na svoje mesto čim se vila vrati u normalu, zar ne?
  • 0

#50 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 05 March 2010 - 11:15 PM

To je preterivanje. Ja svoju rebu okrecem svakog drugog dana naopako, kako bi foamring-ovi bili natopljeni uljem od samog pocetka voznje i nikakvih problema nema. lock i sve ostalo radi kako treba. takodje za shimano hirdaulicne kocnice pise da se ne okrecu naopako jer vazduh iz rezervoara moze stici do celjusti i tu ostati u nekom uglu. ignorisao sam to naravno i opet sve radi kao prvog dana.
  • 0

#51 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 06 March 2010 - 07:57 AM

O ulju koje prelazi iz komore u komoru nisam cuo jer komore sadrze vazduh :shock:

Čak i u komori koja se naduvava mora biti ulja. Ne smem ni da pomislim šta bi bilo sa viljuškom kada bi bila suva :-#


Imao sam takvog pacienta u servisu. Hteao sam da mu oduzmem vilu sa policijom :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#52 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 08 March 2010 - 07:42 AM

Imao sam takvog pacienta u servisu

Vredjanje nekog(bez razloga) govori mnogo vise o tvojoj (ne)kulturi nego o njegovom neznanju !
  • 0

#53 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 March 2010 - 10:18 AM

Dajem si za pravo takac recnik iz samo jednog razloga. Kada je covek(oko 55-60godine) kupijo vilu potrosijo sam 2h mog vremena da mu lepo objasnim sta da radi sa vilom a sta da ne radi. Plus sa vilom ide prirucnik koriscenja gde je sve lepo objasneto. Jeste na engleski ali covek zna engleski i to nije prestavljalo problem. E ali posle 7-8 meseci kada je dosao da se zali kako mu vila ne radi dobro kao na pocetku nije objasnijo zasto. Ali kada je otvoris i pogledas sta ima unutra jasno ti je sta je on radijo sa njom. E zato sam uzeo toliko slobodu i da ga nazovem pacijent.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#54 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 March 2010 - 10:53 AM

Pa znaš kako je, kad ti neko prihefta da loše radiš svoj posao ili da ga varaš (u ovom slučaju uvaljuješ krš vilu), osetiš potrebu da i ti njega etiketiraš.
Jer takav će sutra nekom da kaže, ma pusti onog, gde njemu da daš pare - a neće reći da nije hteo da čita uputstvo i da sluša savet.

Imam iskustva s takvim strankama - potrošiš ohoho vremena objašnjavajući kako da se nešto ne desi (ili popravljajući i objašnjavajući kako da se to više ne desi), nikom ništa, Jovo nanovo, za dva dana me zove, e znaš, nisi ti ono dobro namestio, opet ne radi.
Pa čekaj burazere, jel' ti to mene motaš oko plota?
Niko od takvih likova neće reći, ej, jbg, nešto sam pogrešio, ne mogu da se setim kako beše.

Znaš li koliko puta sam se cimao preko grada da bih utvrdio da sve radi iz prve?

Da zalepim 10€ po satu angažovanja počevši od trena kad telefon zazvoni pa da jedva čekam takve mušterije.
  • 0

#55 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 08 March 2010 - 11:21 AM

Nisam mislio na vase musterije, vec na doticnog kolegu s foruma, kojeg si isto svrstao u "pacijente", jer nesto nije kako je rekao.a za to nikako nemas pravo [-X , jer on je to rekao na mjestu gdje bi neko ko zna trebao da ga ispravi, a ne odmah svrstava u pacijente.
Po meni, bilo bi dovoljno da si rekao, da ulje ne ide u komore za zrak, jer je ulje kao takvo nestisljivo i ne mjenja zapreminu pod pritiskom, pa bi u komori sa zrakom koja nije predvidjena za to mogao izazvati hidrodinamicki lock,smanjenje hoda,ostecenje nekih iznutrica....itd. Ali kad bi svi sve znali kako bi onda serviseri mogli uzimati pare za "zeznute" poslove koji u stvari i nisu tako zeznuti!
Inace vi sto radite po servisima molite boga da takvih pacijenata imate sto vise, jer dok je njih imacete i sta da servisirate i kome da prodajete pamet :mrgreen:
Sorry zbog off topic, ali stvarno me nervira da dok neko pogresi ,ili nesto ne zna, odmah je glup ili pacijent !
  • 0

#56 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 08 March 2010 - 11:22 AM

Dovoljna za mene je bila i Gamzijeva info da ima tu i ulja.Sto se mene tiche ne bi trebalo da bude tu nekih emocija i vredjanja,covek je kupio vilu zeznuo stvar i sad treba da plati a to sto ne kapira da je zeznuo opet njegov problem.Nismo svi isti i podjednako razumni a i ako ne znam(da komore imaju i ulja) to ne znaci da mi serviser moze reci 'pacijent' iza ledja.Neka izvoli da naplati to sto nisam slusao i sve cool(doduse ja znam da priznam kad sam pogresio) a kad bi mi rekao da sam 'pacijent' nabio bi mu vrat one vile tamo gde se najmanje nada i to suv nenamazan mascu :twisted: .Radi ti druze svoj posao i daj dijagnozu vili kao serviser a za ostale dijagnoze su neki drugi ljudi zavrsili mnogo vise skole od kursa Rs-a,Fox- itd.
  • 0

#57 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 March 2010 - 12:20 PM

Meni stvarno nije jasno kako neznate da citate one smiley-e na kraju recenice. Nije stavljen za dzabe. I nema potrebe da predajete etiku na forumu jer smo dovolno odrasli da znamo sta radimo/pisemo u zivotu. Plus bespotrebno je komentarisati na vakvom forumu stvari koje ste zapoceli da pominjete
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#58 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 08 March 2010 - 02:11 PM

@ arioth :
1-ti si prvi otisao van domena foruma davajuci dijagnoze, ljudima umjesto biciklima !
2-u prethodnom postu nisi pomenuo smajlija vec rekao da

Dajem si za pravo takac recnik

.....jos jednom pokazana profesionalnost nasih servisera- brdoviti balkan!
3- i te kako znam da citam pa sam iz ovog tvog

Imao sam takvog pacienta u servisu

zakljucio da si nekog i ovde nazvao tako!
Bez obzira na to, ja sam ovde novi, pa mi treba vremena da vidim ko je ovde najpametniji i cija mora biti zadnja, tako da vise necu ovo komentarisati!
  • 0

#59 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 March 2010 - 02:21 PM

Ma nema potrebe da se objasnjavamo sta/kako/zasto. Uzivaj na forumu

p.s Nikola Brisi bespotrebne postove u ovu temu
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#60 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 08 March 2010 - 02:59 PM

:) vidi se ko misli da je glavni :)
P.S. Nikola, moze i jedna javna opomena za ariotha, da ne naziva ljude po forumu pacijentima !
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika