Jump to content


Fotografije

KMC lanci - "vrh brate..."


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
19 odgovora na ovu temu

#1 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 October 2007 - 11:31 AM

Verujem da je većina onih koji voze bicikl čulo za KMC lance. Ovoga puta je ovaj industrijski gigant utrošio oko 3 godine konstantnog razvoja a rezultat - najlakši lanac na tržištu!
Nova serija X-SL je profi race serija sa težinom od 228 gr. Karakterišu ga šuplji pinovi, prosečene karike, LAT STEP proces koji daje čvrstoću lanca od 350 kg/pinpower, pa je ovo i najjača konekcija lanca na tržištu. Svaka karika je obložena titanijum-nitridnom prevlakom, koja garantuje bolje šiftanje, veću izdržljivost i dugu upotrebu. Upotrebljena je i tzv. extreme strech proof tehnologija, koja ima za cilj da što je moguće više spreči istezanje lanca.
X-high performance je sledeći u "lancu" lanaca. Radi se za 7,8,9 brzina, kompatibilan sa svim postojećim sistemima transmisije.
Dvostruki "X - bridge" je zadužen za savršeno menjanje brzina, pinovi sa tzv. "bulls eye" za dodatnu čvrstinu i trajnost, a titanijum-hidridna prevlaka za već pomenute performanse. KMC je toliko uveren u kvalitet i ovu prevlaku, da uz svaki ovakav kupljen lanac dobijate i sertifikat i garanciju kvaliteta.
Ono što ja mogu da kažem je da već duže vreme vozim njihov Z-9000 lanac i nisam imao ama baš nikakvih zamerki niti problema. Ove bih voleo da probam, ali da li će ih biti na našem tržištu - ko zna.

Attached Thumbnails

  • Graphic21.jpg

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#2 saleee

saleee
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 07 March 2018 - 10:14 PM

Jel ima jos neko iskustva sa ivim lancima? ili je shimano-shimano i to je to?
  • 0

#3 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 March 2018 - 05:32 AM

Pre nekoliko godina sam vozio KMC lanac iz Z serije i bio je očajan. Vrlo brzo se razvukao k'o žvaka.

Posle toga sam kupio prvi lanac iz X serije i ostao oduševljen. Kad je u pitanju odnos cena/kvalitet, ja ne znam za bolje lance od KMC X. Trenutno vozim treći lanac iz te serije a i četvrti će biti isti takav.


  • 0

#4 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 08 March 2018 - 10:48 AM

  Koristim X seriju na MTB-u već nekoliko godina i ne planiram menjati, odnos cene i kvaliteta najbolji mogući. KMC je firma koja proizvodi samo lance i ništa drugo a održava se na tržištu već godinama u uslovima kad Šimano i Sram praktično imaju duopol.


  • 0

#5 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 March 2018 - 07:52 PM

Pre nekoliko godina sam vozio KMC lanac iz Z serije i bio je očajan. Vrlo brzo se razvukao k'o žvaka.

 

Meni nov kmc Z riknuo do Hilandara i nazad.. na 1700km otišao u off.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#6 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 08 March 2018 - 09:25 PM

Isto i kod mene, kupio nov KMC Z i posle 33.000 km počeo da zahebava i morao da menjam.


  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#7 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 March 2018 - 11:06 PM

 posle 33.000 km počeo da zahebava i morao da menjam.

Pa jesil reklamirao i tražio novce nazad? :)


  • 2
Homesick for a place you've never been...

#8 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 10 March 2018 - 07:23 AM

Ја баш нешто и нисам задовољан са том x серијом.Возио сам x9 и кратко ми је трајао,па сам прешао на срам који је малтене дупло дуже трајао,тако да сам опет купио срам.Иначе ако се добро сећам x9 је тада када сам га куповао био скупљи од срама.


  • 0

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 March 2018 - 07:28 AM

Ја баш нешто и нисам задовољан са том x серијом.Возио сам x9 и кратко ми је трајао,па сам прешао на срам који је малтене дупло дуже трајао,тако да сам опет купио срам.Иначе ако се добро сећам x9 је тада када сам га куповао био скупљи од срама.

 

SRAM ima nekoliko nivoa cene - razlike u trajnosti su manje - oni skuplji su zaštićeniji od rđe (na delovima koji se spolja vide) i nešto lakši.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 10 March 2018 - 07:32 AM

Мислим да су оба била никлована,па зато и поредим цене.Али свеједно и да је Срам дупло скупљи постоји рачуница.


  • 0

#11 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 23 August 2018 - 04:01 PM

Ljudovi jel vredi ovaj KMC kupovati?


  • 0

profilepic.gif


#12 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 01 August 2019 - 05:14 PM

Pozdrav, menjam lanac i sad posle ovog kojeg vec 3 puta kupujem ne znam dal da predjem na nesto drugo, nisam nesto zadovoljan duzinom tajanja, vozi se uglavnom asvalt redovno se sve cisti i podmazuje ali nisu nesto dostignute te duzine o kojima citam na forumu

 

trenutno immam  Shimano deore CN-HG54 HG-x 10 brzina 116 karika i njega sam imao i preo ovog i pre :)

 

a ne znam kakva su vasa misljenja za ovaj

 

lanac KMC X-10 , 10 brzina sa brzom spojkom 114 karika

 

 

razlika je oko 800 dinara po cenovniku iz planeta u koristi shimana, pa ne znam hoce li tih 800 din pokazati neku bitnu razliku ili da teram i dalje po starom, jedni tvrde bolji lanac duze traje drugi opet da je bolje losiji lanac jer se pre istrosi pa cuva duze kasetu , ima li neko da vozi ovo isto pa da me posavetuje.


  • 0

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 August 2019 - 07:26 PM

Pozdrav, menjam lanac i sad posle ovog kojeg vec 3 puta kupujem ne znam dal da predjem na nesto drugo, nisam nesto zadovoljan duzinom tajanja, vozi se uglavnom asvalt redovno se sve cisti i podmazuje ali nisu nesto dostignute te duzine o kojima citam na forumu

 

trenutno immam  Shimano deore CN-HG54 HG-x 10 brzina 116 karika i njega sam imao i preo ovog i pre :)

 

a ne znam kakva su vasa misljenja za ovaj

 

lanac KMC X-10 , 10 brzina sa brzom spojkom 114 karika

 

 

razlika je oko 800 dinara po cenovniku iz planeta u koristi shimana, pa ne znam hoce li tih 800 din pokazati neku bitnu razliku ili da teram i dalje po starom, jedni tvrde bolji lanac duze traje drugi opet da je bolje losiji lanac jer se pre istrosi pa cuva duze kasetu , ima li neko da vozi ovo isto pa da me posavetuje.

 

Izdužen lanac će pre pohabati kasetu. Tako da ne shvatam prednost lanca koji se pre potroši u smislu produženja veka kasete.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 01 August 2019 - 07:33 PM

mislio sam vise u kontekstu cesceg menjanja lanca, nego voziti sa istrosenim


  • 0

#15 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 01 August 2019 - 08:48 PM

Izdužen lanac će pre pohabati kasetu. Tako da ne shvatam prednost lanca koji se pre potroši u smislu produženja veka kasete.

Ja sam u svom brzinskom prelijetanju foruma da upijem sto vise znanja (nije se pokazalo dobro), nailazio na tvrdnje da je bolje sto nekvalitetniji lanac pa da se tako on trosi a zupcanici ne trose... Iz mog nekog iskustva s neke druge strane da kvalitetniji lanac koji se ne izduzuje tek tako moze i bez mazanja. Negdje mora da radi na suvo da se ne lijepi prasina i probavali smo kao i kod svakog privatnika s jeftinijom varijantom, za 15 dana se izduzi i onda unisti zupcanik, sa najskupljom varijantom koja se ne izduzuje radi godinama. Ja sam vjerovao svom iskustvu i neki dan kupio najskuplji shimano koji je bio a bio je i kmc za 3x manje ali nisam mogao protiv sebe :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#16 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 August 2019 - 09:57 PM

Kaseta se haba pa se haba. I da menjaš lanac novim posle svake vožnje kaseta će se pre ili kasnije pohabati i preskakati.

Ja sam za sebe našao sistem od kojeg nema ekonomičnijeg :D a svako neka radi i menja kako i kad voli.


  • 0

#17 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 03 August 2019 - 10:17 AM

i na kraju da se vratimo, kaseta mi CS-HG62-10 , 11-34  pogon deore 48-36-26  da li da uzmem

 

Shimano deore CN-HG54 HG-x 10 brzina 116 karika 

 

ili

 

KMC X-10 , 10 brzina sa brzom spojkom 114 karika

 

sta preporucujete


  • 0

#18 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 03 August 2019 - 12:21 PM

Imas i shimano deore XT CN-HG95 HG-X 10 brzina za 2600 dinara. Nema ti druge nego da kupis i probas nekima lanci traju 2000km nekima 20000km. KMC ima spojku ako ti je to bitno ako nije mozda da probas deore XT lanac. Habanje lanca dosta zavisi i od kvaliteta prednjih lancanika, sto su preciznije uradjeni zubi na lancaniku to se lanac manje haba.
  • 1

#19 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 03 August 2019 - 12:39 PM

pa pogon je shimano FC-T551  koliko je kvalitetan tj koliko utice na trosenje lanca to ne znam, svakako je daleko od ovih visih i boljih serija

 

zato i pitam ima li onda nekog uticaja uzimati bolji lanac ili da mu uzmem ovo sto je i fabricki bilo na njemu


  • 0

#20 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 03 August 2019 - 12:58 PM

Ako imas 600 dinara viska u novcaniku uzmi shimano deore XT CN-HG95 HG-X 10 posto je ista firma u pitanju bar ces za tih 600 dinara dobiti informaciju da li kvalitetan lanac jedne firme duze traje od osrednje kvalitetnog lanca iste firme.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika