Jump to content


Fotografije

Tapatalk? :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#1 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 20 March 2011 - 10:24 AM

Sad ću ja malo da izvoljevam :)

Nikola, da li postoji mogućnost da instaliraš add-on za Tapatalk? Dosta je zgodniji za pregled foruma sa mobilnog nego OperaMini... ja se u celu priču oko foruma uopšte ne razumem, i ne znam koliki je to posao, i da li je uopšte izvodljivo (kao i da li ima zainteresovanih korisnika - članova Cikloberze - kojima bi ovo značilo).

Btw, Tapatalk je aplikacija za pregled foruma na mobilnim telefonima, za sad podržava iPhone, Andorid platformu, BlackBerry i Nokiu.
http://www.tapatalk.com/mobile.php

Forum o instalaciji samog addona na sajt/forum:
http://www.tapa.tk/f...display.php?f=3

Toliko od mene u ovoj kišnoj nedelji :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#2 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 20 March 2011 - 11:17 AM

+1 :)
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#3 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 21 March 2011 - 12:16 PM

Važi, ako ima potrebe za ovim, što da ne
  • 0

#4 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2011 - 01:13 PM

Cenim da je veca potreba da se sredi haos u oglasima, jer im je upotrebljivost bas ubijena neodgovornoscu pojedinih oglasavaca.Tapatalk je k'o lakiranje babinih noktiju :D

BTW meni forum jako lepo i solidno brzo radi na i na chrome-tu i na operi mini i ne zalim se ic :)
  • 0
Postavljena slika

#5 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 21 March 2011 - 02:52 PM

Kažem opet, ne znam da li je za Tapatalk dovoljno da klikneš 2x i središ sve, ili moraš da odvojiš dan vremena za nameštanje.

@Dežurni Whinger aka Pri3ak :)
Ja bih voleo da Tapatalk radi, mnogo mi je lakše da čitam forume nego u OperaMini (imam rezistivni ekran, i onda neprecizno skrouluje - na sve strane umesto samo na dole); kod default Android browsera (a opet zbog ekrana) ne mogu da zumiram sa "2 prsta" već klikćem po "+"/"-" itd... Taptalk mi posloži forum na širinu ekrana, skrol ide samo gore/dole (ne može levo/desno), na početni ekran mogu da stavim widget sa cikoberzom pa da je direktno učitavam, sortira mi postove na više načina (najnoviji, oni koje sam gledao, oni u kojima učestvujem) itd - ima svojih prednosti. Naravno da nije neophodan, ali sa njim je lepše, i lakše...

Što se MODinga oglasa tiče, javljam se dobrovoljno za tu poziciju, ako nema kandidata ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#6 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2011 - 08:13 PM

Kažem opet, ne znam da li je za Tapatalk dovoljno da klikneš 2x i središ sve, ili moraš da odvojiš dan vremena za nameštanje.

E vol'o bi ja da vidim to sto se "namesta" u produkcionim sistemima sa dva klika, taman da ne umrem neobavesten :)

@Dežurni Whinger aka Pri3ak :)

Njah ... Znam da je lakse, a da se primetiti i mnogo popularnije biti konformista, al jbg od loseg materijala sam za tako sta :)

Ja bih voleo da Tapatalk radi, mnogo mi je lakše da čitam forume nego u OperaMini (imam rezistivni ekran, i onda neprecizno skrouluje - na sve strane umesto samo na dole)


Znas kako, nabavi nesto sa kapacitivni ekranom, jer ako imas u vidu da od dvoklik price nema nista, a da gazda od neceg mora da zivi (pa tako vlada haos u oglasima, niko ne biva proglasen za kuma :D , dizajn i funkcionalnost celog sistema su za danasnje doba malo anahroni itd ..) neces ti ovo docekati.Da me neko ne shvati lose, ne krtikujem nikog.Da je neko cekao na mene ne bi ni ovoga sto sada postoji bilo :)
  • 0
Postavljena slika

#7 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 October 2011 - 06:14 PM

da li se radi na implementaciji tapatalk-a? :-)
tapatalk ima plugine za sve poznatije forum aplikacije.
  • 0

#8 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 October 2011 - 10:32 PM

da li se radi na implementaciji tapatalk-a? :-)

ubistvenim tempom :D


tapatalk ima plugine za sve poznatije forum aplikacije.

ima, i lepo je to :D
  • 0
Postavljena slika

#9 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 October 2011 - 12:04 PM

tapatalk kosta par dolara

koliko ljudi ga koristi ovde?
  • 0

#10 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 October 2011 - 12:58 PM

Kosta, ali kao i sve ostalo moze lako da se nadje i za DZ :)
  • 0

#11 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 October 2011 - 02:06 PM

Windows kosta koji red velicine vise, a nesto me bije ozbiljna sumnja da slucajno nije trzisno dominantan client os :)

Inace tapatalk osta 2.96$ sto bi se reklo dva sokica u prosecnom bg bircusu.Neverovatan trosak ako se ja pitam :D
  • 0
Postavljena slika

#12 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 October 2011 - 05:36 PM

Naravno. Medjutim nisam upucen u to da li se i za telefon moze naci "pirat" a pretpostavljam da je jednocifren broj ljudi koji ce platiti aplikaciju pa makar bila i 3$.
Ne pitam da bih se protivio uvodjenju tapatalka vec me interesuje koliko ljudi koristi aplikaciju. Mozda postoji i bolje resenje, mod za forum kako bi se ispis prilagodio telefonima.
  • 0

#13 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 October 2011 - 05:57 PM

Realno prica sa tapatalkom je nebitna i ja bih je ladno zabatalio :) Ako imas ograniceno vreme koje mozes da posvetis forumu, onda ima daleko bitnijih stvari za poraditi od poboljsanja ugodjaja na mobilnim uredjajima.Iako se tapatalk moze naci i piratizovan pa i platiti, saobracaj na mobilnim uredjajima i dalje nije dzabe ..
  • 0
Postavljena slika

#14 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 28 October 2011 - 03:49 PM

Naravno. Medjutim nisam upucen u to da li se i za telefon moze naci "pirat" a pretpostavljam da je jednocifren broj ljudi koji ce platiti aplikaciju pa makar bila i 3$..

Ma naravno da je pirat na 99% naših telefona :) Mislim da je deo koji ide na forum/server besplatan, a da oni zarađuju kroz nas koji plaćamo app za telefon... (a to što krajnji korisnici - mi sa telefonima - to piraterišu ili ne piraterišu - to već nije problem foruma, tj. nije tvoj problem ;))

Tapatalk jeste zgodniji za pregled foruma sa android telefona nego preko browsera - barem na mom 3" ekranu jeste (npr. Benchmark ne gledam nikad preko OperaMini, isključivo preko TTalka); ali isto tako nije neka neophodnost ako traži previše vremena za integraciju...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#15 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 28 October 2011 - 04:54 PM

Realno prica sa tapatalkom je nebitna i ja bih je ladno zabatalio :) Ako imas ograniceno vreme koje mozes da posvetis forumu, onda ima daleko bitnijih stvari za poraditi od poboljsanja ugodjaja na mobilnim uredjajima.Iako se tapatalk moze naci i piratizovan pa i platiti, saobracaj na mobilnim uredjajima i dalje nije dzabe ..

Prizrace ja u 90% slucajeva koristim telefon za internet,cak i kada sam kuci,u pitanju je nokia e71,nije spektakularan telefon ali posto ima operativni sistem,i Wireless,koristim ga i za skype i sit se ispricam sa drugarima u Australiji,Bosni ..itd..a sve za dz.Danas bukvalno na svakom cosku ima besplatan wireless tako da upotreba telefona u svakom slucaju nije za zanemariti.
Tapatalk meni licno ne treba,jer sam zadovoljan kako Opera zavrsava posao,ali nove tehnologije i pogodnosti koje donosi nisu apriori za odbacivanje"posto ima i vecih problema" vec treba polako po prioritetima implementirati u CB ono sto ce je uciniti "user friendly"i jos aktuelnijom.
  • 0

#16 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 October 2011 - 05:03 PM

Da otvorenih mreza ima bas na svakom koraku, ne znam bas, nije da se bavim wardrivingom pa da ima neki pouzdan pregled i presek.Pre ih je bas bilo je bilo dok ljudi nisu otkrili cari enkripcije,a danas i po kaficima, restoranima sve vise imas sifre koje se dnevno menjaju, a dobijes ih na fiskalnom.

Sa druge strane, ako gazda ima realne probleme koje mora da resava malo je bzv razmisljati o tome da trosi vreme na iscitavanje dokumentacije, testiranje, probni rad, ... necega sto ce koristiti mozda do 2% korisnika.Napokon pristup dodavanja novih feature-a pre resavanja poznatih postojecih problema nije narocito preporucljiv.
  • 0
Postavljena slika

#17 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 28 October 2011 - 05:09 PM

E da, na konto potrošnje GPRSa... nekako se podrazumeva da ko ima android uređaj ima i pristup netu - da li preko WiFija ili kroz megabajte ukljčene u paket. Naravno, to je i dalje "2% korisnika" foruma, ali ko ima android net mu nije problem - ili je promašio platformu ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#18 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 October 2011 - 05:23 PM

Ne se zamlacuj.Ko ima android masinu sa rezistivnim ekranom dijagodnale 3incha nije siroke ruke i inace, pa ni za placanje telekomunikacionog saobracaja u paketskim mrezama javnih mobilnih servisa. Obaska sto android sam po sebi ne mora da potrosi ni kb protoka godisnje ...
  • 0
Postavljena slika

#19 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 28 October 2011 - 05:31 PM

Ne slažem se sa tobom, ali dobro - da ne mlatimo praznu priču. (ja imam jeftini LG GT540 sa 3" rezistivnim ekranom, i plaćam paket sa internetom - i koristim ga obilato ;) )

No, poštujem tvoje mišljenje. n:bye
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#20 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 28 October 2011 - 07:24 PM

Implementiran je Tapatalk. Dark, vidi kako radi.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika