Jump to content


Fotografije

Top 10 opasnosti na putu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
101 odgovora na ovu temu

#21 Andrey

Andrey
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts

Postavljeno 15 March 2011 - 02:03 PM

I taman kad biciklista pomisli da je na biciklističkoj stazi bezbedan, e nije, jer uvek ima pešaka koji nit' vide nit' čuju, nego ko' krave na livadi šetaju po bici stazi.... aaa kad im biciklista dovikne, zazvoni ili zviždi, začude se kao "juu nisam te video" ili "mrš u p***u m******u" (pa majku mu, odakle biciklista na biciklističkoj stazi?). Mislim da takvi ljudi (pešaci) nisu baš socijalizovani...

E mene to mnogo više nervira nego vozači motornih vozila, a i oni mogu da me iznerviraju....


+1 :evil:
  • 0

#22 boki_ribolovac

boki_ribolovac
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 18 March 2011 - 11:56 PM

Evo moje situacije od juče. Nalazim se u kružnom toku (naravno imam prednost) , uleće neka budala sa kolima i da ne bi mojih žestokih refleksa i krvavog kočenja leteo bih preko haube. Stao sam u zadnjem deliću sekunde.
  • 0

#23 TucoKV

TucoKV
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 19 March 2011 - 10:40 AM

Ovo se meni često dešava u Kraljevu... Iz jednosmerne ulice pokušava automobil da nastavi, ja imam prednost u dvosmernoj, vidi me da mu prilazim, i onda sa tim drndalom od kola ima slabo ubrzanje, a ja već idem jedno 30ak km/h, dok se pokrene automobil da nastavi svoj put, ja već moram da kočim da se ne zakucam u njega... To mi je bilo jedno 300 puta...

Mada često se dešava da uopšte i ne proveravaju ima li koga, nego samo prolete, vide da nema automobila, i samo prolete :/

Ili autobus onaj dvodelni, sa harmonikom, kada pokušava da skrene u krivini (90 stepeni), a mene je već zahvatio, nemam kud nego da skačem sa bajsa i bežim na trotoar, ako nema trotoara onda pored puta... takođe 300x mi se desilo :/

Attached Thumbnails

  • 3.jpg

  • 0

#24 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 26 March 2011 - 02:02 PM

Miletovo skretanje desno preko bicikliste


Cek bre ... Ja sam biciklista! :)

obilazi te autobus ili kamion koji gleda da se što pre vrati u traku. Više puta mi se dešavalo da kočim da me ne opali zadnjim krajem vozila.



[attachment=0]4.jpg[/attachment]


Prošlog leta sam ušao u gradski bus da bijem majstora koji me je isekao. I ne možeš ništa, ima 70 leta i samo se izvinjava. Derem se na njega 10min, a putnici ćute. NIŠTA SE PROMENITI NEĆE. Ovde je normalno da drugi ne postoje. Njih 20 ćuti dok im neki majmun drži autobus, tj. ja. Ubvieni smo kao narod. Vozi i preživi. I gledaj s kim živiš. Svi će dobiti poziv za glasanje.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#25 Harpier

Harpier
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationBatočina

Postavljeno 18 July 2011 - 06:56 PM

Ne pomenuste situacije gde zapravo ne utiču druga prevozna sredstva, ili šta već.

Mislim, konkretno, na retardirani, pružni prelaz u, na primer, Svilajncu. Danas sam skoleteo međ' šine, jer sam gledao reku. Seče se pruga s putem pod jako oštrim uglom.

Ili one rešetke, popreko na putu, u Botunju sam jednom uletao u njih i to širim gumama...
  • 0

#26 Harpier

Harpier
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationBatočina

Postavljeno 19 July 2011 - 04:41 PM

Zapravo, postoji s leve strane mosta, kad ideš za Svilajnac, postoji nešto kamo možeš proći, da ne prelaziš prugu, odmah.
  • 0

#27 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 05 September 2012 - 11:51 AM

Top lista; 1. Gledaj uvek ispred sebe jer te pola vozaca ne vidi, 2.Nisi nikad u pravu, odnosno nemoj da dolazis u situaciju da ti je potrebno isterivanje pravde,3.Ne seci krivine, vozi tako da ne ometas nikoga,3.Automobili sa poluispravnim motorima (yugo sampion), i sa losim trapovima(iznenadna promena pravca),4.Rupe,rizla,ulje itd. Dosta je i ovo, dodao bi i nedostatak bankine i jos mnogo stosta, ali prva tri su osnov.
  • 2

#28 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 05 September 2012 - 12:18 PM

Meni su omiljeni traktori koji voze tanka drva u prikolici pa ih tako naređaju da sa zadnje strane budu šiljati delovi koji su isečeni. Bukvalno naletiš na gomilu neosvetljenih kolčeva. Drugo mesto zauzimaju traktori kojima ne radi signalizacija i nemaju retrovizore pa onda kreneš da pretičeš lika koji ima zakačene plugove ili drljaču, a on naglo skrene levo da bi otišao u njivu.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#29 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 05 September 2012 - 03:30 PM

I taman kad biciklista pomisli da je na biciklističkoj stazi bezbedan, e nije, jer uvek ima pešaka koji nit' vide nit' čuju, nego ko' krave na livadi šetaju po bici stazi.... aaa kad im biciklista dovikne, zazvoni ili zviždi, začude se kao "juu nisam te video" ili "mrš u p***u m******u" (pa majku mu, odakle biciklista na biciklističkoj stazi?). Mislim da takvi ljudi (pešaci) nisu baš socijalizovani...

E mene to mnogo više nervira nego vozači motornih vozila, a i oni mogu da me iznerviraju....


Danas trudna "curka" pustila "pilence" da bez gledanja predje preko biciklisticke do autobuskog stajalista a onda se i ona zaputila k istom (NS kod crkve na detelinari, dijagonalno od "Pilota") takodje negledajuci. Videvsi "pilence" izdaleka smanjim brzinu a ugledavsi nosecu "curku" jos vise,
taman da se lagano prokotrljam iza njenih ledja, jer ipak je tu autobusko stajaliste, kad hoces...
na po bici staze ona se setila da pogleda i kad me ugledala krenula da koraca u nazad. Ja pustih obe ruke sa volana i zakukah sa sakama na glavi "pa sta radis!" u sledecem trenu uhvatih volan i "jedva" se provukoh iza nje a ona ce meni: pa kad ne zvonis!
Ta je mogla dobro da me iznervira, ali nisam dao!
  • 0

#30 rooby

rooby
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 05 September 2012 - 06:32 PM

Neko jutro na putu na posao: jednosmjerna ulica, ja idem u dozvoljenom smjeru i sustizem automobil koji stoji i ne namjerava da krene, sacekam da vidim hoce li ici... Nakon zakljucka da gospodine nema namjeru da krene obilazim ga sa desne strane i on bas u tom momentu odluci da se popne na desni trotoar. Ja j***m, grebem, kocim (uspjesno, na srecu) a on me nije dozivio ni na jedan djelic sekunde...
  • 0

#31 mladja86

mladja86
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 13 February 2013 - 02:02 PM

ja bih ovde dodao i pesake, letos sam imao ni manje ni vise nego sudar sa nekim magarcem koji je resio da pretrci ulicu kod terazijskog tunela:/ ja izlazim iz tunela nekom solidnom brzinom i naravno ne ocekujem da tu neko prelazi ulicu jer postoji podzemni prolaz... i opet ona situacija kad nas ne vide ili ne kontaju da mozemo da se krecemo brzinama vecim od 10 km/h... mocina izlece na ulicu 2m od mene... nisam stig'o ni da zakocim... posteno smo se ispreturali po ulici, sreca niko nije povredjen osim mog prednjeg tocka. i sreca pa iza mene nije isao neki auto ili ne daj boze autobus...
  • 0

#32 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 13 February 2013 - 07:41 PM

Koj ces djavo biciklom u tom tunelu? :roll: Imao si srece k'o niko. n:smil42d2
  • 0

#33 mladja86

mladja86
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 13 February 2013 - 08:44 PM

pa nije kao da sam vozio bajs na auto putu :) nit je zabranjeno nit je opasnije nego na ostalim ulicama... mene samo muce ovi sto gledaju kroz nas bicikliste :?
  • 1

#34 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 February 2013 - 02:49 PM

Posto su ovde vecinom pominjana motorna vozila i pesaci, da malo pomenemo i same bicikliste.
Voznja sa slusalicama u usima, paralelna voznja dvoje biciklista na putu, voznja bicikla bez ruku, voznja bez svetla pri slaboj vidljivosti, provlacenje izmedju automobila u gradskim guzvama, prolazak kroz crveno svetlo...
Sve ovo spada u opasnost na putu, a prvenstveno ugrozavanje licne bezbednosti.
  • 3

#35 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 19 February 2013 - 04:42 AM

Posto su ovde vecinom pominjana motorna vozila i pesaci, da malo pomenemo i same bicikliste.
Voznja sa slusalicama u usima, paralelna voznja dvoje biciklista na putu, voznja bicikla bez ruku, voznja bez svetla pri slaboj vidljivosti, provlacenje izmedju automobila u gradskim guzvama, prolazak kroz crveno svetlo...
Sve ovo spada u opasnost na putu, a prvenstveno ugrozavanje licne bezbednosti.


Jel ti to o meni? :lol: Malo me stid. :oops:
Sve si pogodio, kao da me posmatraš. Na dve-tri vožnje nosio i slušalice, pa odustao, dosadno. Kako da pričamo, ako nismo jedan pored drugog, ko će čekati na raskrsnici i semafor da menja boje, valja malo ruke odmoriti..........
Malo zezanja, u pravu si, ali li.
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#36 brancko

brancko
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • LocationLazarevac-Vrbovno

Postavljeno 23 February 2013 - 10:43 PM

Cesto vozim Ibraskom magistralom,ima opasnosti sa svih strana,moja deonica je inace poznata kao crna tacka 40 km od BG ka LAzarevcu.Jako je zeznuta razlika u visini asfalta i zemlje i preko 10 cm,ako vozis samom ivicom i omakne ti tocak lako padas,a iza tebe moze da ide svasta pa i Golf 2 koji juri preko 100 km/h ili ti autobus svira da se pomeris jako gadno ako neko ide drumskim biciklom. A likovi koji voze golf 2 stvarno misle da su seli u F1 :x
  • 0

#37 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 24 February 2013 - 12:44 AM

Prodjoh ja tom Ibarskom letos...Ko u banju da sam isao. Sta ces, navikne se covek zrenjaninski put. :P
  • 0

#38 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 March 2013 - 09:16 PM

Posto su ovde vecinom pominjana motorna vozila i pesaci, da malo pomenemo i same bicikliste.
Voznja sa slusalicama u usima, paralelna voznja dvoje biciklista na putu, voznja bicikla bez ruku, voznja bez svetla pri slaboj vidljivosti, provlacenje izmedju automobila u gradskim guzvama, prolazak kroz crveno svetlo...
Sve ovo spada u opasnost na putu, a prvenstveno ugrozavanje licne bezbednosti.


I sve osim tih slušalica i svetala radim često & rado. :)
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#39 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 12 March 2013 - 07:10 PM

Kad smo kod opasnosti na drumu, ko je iz Nisa neka ne krece u smeru Prokuplja, jer je kod ulaza u Novo Selo haoscina najveca koju sam video do sada na putu... Jedna strana tj. traka je dobro asfaltirana (iz smera ka Prokuplju) dok kad se ide na tamo, kao da se vozi po Marsu... Dzombe napunjene, ne blatom, nego malterom, pa ko krene vraca se fino zacemetriran... ono je stvarno strasno ](*,) ](*,) ](*,)
Ko proba (kao ja) da vozi na normalnom delu, svi seljaci idu pravo na vas, ni ne razmisljajuci da mozda zaobidju, a onda vi morate da odete na Mars gde se lome tockovi, vile, pogoni a bogami i dupe i ruke...
  • 0

#40 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 12 March 2013 - 09:11 PM

Ziveo mtb :P
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika