Jump to content


Fotografije

Biciklisticki ranac


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
132 odgovora na ovu temu

#1 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 28 December 2010 - 03:03 PM

Trenutno koristim neki obican ranac, ali mi se svaki put oznoje ledja na mestu ranca, posto ne propusta vazduh, pa onda nastaje problem pri naletima vetra.
Ako neko koristi neki biciklisticki ranac, ili ima neku preporuku za isti...

Unapred hvala
  • 0

#2 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 28 December 2010 - 05:16 PM

U Intersportu imas McKinley ranceve. Ima dosta modela. Nadji one koji u onom delu koji ide uz ledja imaju zakrivljene shine i zategnute trake koje ti idu uz ledja, tako da ti ranac uopste ne naleze na ledja... Ja konkretno imam model McKinley Freeway 28 i mogu da kazem samo reci hvale za njega, kao i za vecinu McKinley proizvoda... 8)
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#3 as

as
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 28 December 2010 - 05:31 PM

U istom Intersportu imas i Deuterove rančeve koji su par klasa iznad McKinley, ali su logično i skuplji.
A pogledaj i http://gora-i.com/ i http://www.zelenodrvo.com možda i oni imaju nešto što bi ti odgovaralo.
  • 0

#4 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 29 December 2010 - 12:43 AM

Hvala na brzim odgovorima.
Ne gine mi odlazak do Intersporta, posto im je sajt uzasan.
  • 0

#5 milos24

milos24
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 29 December 2010 - 12:51 AM

Ja sam se bavio trazenjem idealnog resenja za ranac jako dugo. Moja iskustva su sledeca:

1. Ako ne moras da nosis ranac, nemoj. To ti je najbolje, ako mozes da prezivis sa torbicom na biciklu, vecom pederusom, dzepovima na dresu ili kombinacijom, to ti je najbolje.

2. Ne postoji ranac ispod koga se ne znojis. Ja sam mislio da ta mreza odlicno funkcionise, dok nisam kupio ranac sa tim. Ta mreza ti pritisne majcu ili dres uz telu i opet se znojis. Malo manje, ali se ipak znojis.

Ja imam 4 ranca za bike, pa cu ti dati kratak opis.

1. Mali, jeftini ranac, kupljen u planetu. Pise na njemu e-bike. Bordo-crna kombinacija boja. Ako ti treba mali ranac za sitnice i relativno kratke ture, ovo je resenje za tebe. Jako je uzak, tako da ti veliki deo ledja ostaje slobodan i ne greje se.

2. Scott ranac, mislim da je model airstrike 15.
http://www.eshop-gor... ... rike15.jpg
To je ranac sa mrezom. U pocetku je barem bilo udobno, posle se ta mreza istegla i onda je plastican luk preko koga je zategnuta mreza poceo da me uzasno zulja. Posle jedne jako duge voznje, sam imao ogromnu masnicu na ledjima. Jos jedna mana je nestandardni oblik zbog tog luka i mreze koji otezava pakovanje.

3. Deuter transalpine 30
http://www.deuterusa... ... t=commuter
Fantastican ranac za prenos vece kolicine stvari. Udoban i prakticno neunistiv.

4. Ergon BD2
http://www.competiti... ... k_307.html
Genijalno. Oni u reklami sve vreme pricaju o mogucnosti pokretanja gornjeg dela tela. To jeste super, ali glavna fora je ram koji ti rasterecuje ledja i spusta tezinu na kukove. Mozes da vozis satima i nikada te nece zuljati ranac ili boleti ramena. Takodje je jako dobro sto ti je teziste nisko. Neka te visoka cena ne prevari, ako ti treba ranac ove velicine za duge ture, onda nemas mnogo izbora. Takodje ga rade u jos dve velicine. Ovaj je srednji.

Nadam se da sam pomogao
  • 1

#6 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 December 2010 - 02:10 AM

Ja sam koristio ranac dok nisam napravio trouglastu torbu koja se zakopčava za ram, ne može mnogo da stane u nju ali bez problema staju alat, pumpa, unutrašnja guma, svetleći prsluk, flaša vode i klopa. Kasnije sam napravio i jednu veću da mogu da ponesem i više stvari kad krenem negde.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#7 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 29 December 2010 - 09:48 AM

@milos24
eto vidis ja moj airstrike 15 koristim vec 3god i nije se ispravio ni malo,jedino ako ga nisi neki put pretovario :|
  • 0

#8 jota

jota
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 29 December 2010 - 10:16 AM

imam mcinley enduro 18,extra me sluzi 2 god.Ima mrezu do ledja,oznojis se malo,ali nije strasno.ima pregradu za vodu,navlaku za kisu(jako korisna stvar),i mozes da nakacis kacigu.
  • 0

#9 milos24

milos24
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 29 December 2010 - 11:50 AM

@milos24
eto vidis ja moj airstrike 15 koristim vec 3god i nije se ispravio ni malo,jedino ako ga nisi neki put pretovario :|


Moguce da je od primerka do primerka, a mozda sam promenom bicikla promenio poziciju dovoljno da me nazulja. Moj drugar ima isti ranac i nema nikakvih problema, a on ga bas pretovaruje.
  • 0

#10 milos24

milos24
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 29 December 2010 - 11:53 AM

E da, zaboravih. Na sva 4 je moguce okaciti kacigu, a Scott, Deuter i Ergon imaju i navlaku za kisu. To je super stvar, jer kada dodjete kuci, samo istusirate navlaku i ranac vam bude kao nov.
  • 0

#11 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 December 2010 - 02:25 PM

Ja imam McKinley Discovery30, meni obavlja posao, nije nista spektakularan ali je dobar. Ima navlaku za kisu, moguce je montirati H2O sistem, nema neki poseban deo za kacigu sto bi bilo korisno da ima ali opet se moze zakaciti kaciga na prednji deo ranca, nema nesto mnogo dzepova ali je ok. Sto vec ljudi rekose znojices se sa svakim rancem, po meni je bitnije da li ti generalno odgovara da vozis sa rancem, jer neki ljudi to jednostavno ne vole i mislim da im nijedan ranac ne bi bio zadovoljavajuci.
  • 0

#12 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 01 January 2011 - 05:22 PM

Nisi napisao za kakve voznje ti treba ranac. Ako su voznje drumske/trekking - zaista je bolje da nabacis trouglastu torbu na ram, ili bisage. One sic torbice su jad i beda, zaklanjaju ti zadnje crveno svetlo/treptalo, imaju tendenciju da se otvore, uvek tandrcu (ako ne vozis MTB to ces manje primetiti)...

Za sve ostale, prave off-road (XC/AM/FR ili DH) voznje, nema boljeg resenja od ranca. Glavni razlog je sto je za svaku tehnicku voznju bitno da odnos tezine vozaca/bicikla ide u korist vozacu, da bi pomeranjem tela u odnosu na bicikl (napred/nazad, levo/desno) lakse mogao da manipulise tezistem. Znaci ako trebate da se popnete na kamencinu/stepenicu visine 40cm, to ce vam biti puno lakse ako vam je dodatni teret (od recimo 5kg) na ledjima a ne fiksiran na bicikl. Fiksiranjem tereta za bicikl se taj odnos kvari i sto se pokretljivosti tice, posle svih vasih upgrade-ova i pravljenja lakog bicikla, dobili ste mrcinu nekoliko kila tezu...

Na zalost, milos24 je u pravu sto se tice znojenja - sa svakim rancem ces se znojiti, ali sa nekim manje, sa nekim vise. Ovi koji imaju nekoliko "tapaciranih" odbojnika, i mrezu su u proncipu bolji po tom pitanju (malo su tezi doduse). U te spadaju i Source i Camelbak NV serije.

Prednost ranca je i to sto omogucava samostalnost i nezavisnost. Najmanji nose vode kao dva bidona i imaju mesta samo za novcanik/mobilni, dok oni veci dolaze sa mehurom za 3l tecnosti, plus 5, 10, 20 pa i vise litara za mobilni, alat, rezervne gume, prvu pomoc, pumpu, klopu i eventualno dodatnog pica, a neki imaju i mogucnost kacenja stitnika i cacige.
Bike ranci su pravljeni tako da su dobro fiksirani na vozacu - ne landaraju slobodno kao obicni ranci.

Zato razmisli dobro za kakvu namenu ti treba ranac, da bi pravilno mogao da ga odaberes.
Nemoj se ogranicavati samo na lokalne prodavnice, ponekad na e-bay-u moze da se nadje roba koja je sa postarinom i carinom jos uvek jeftinija od lokalnih radnji...
  • 0

#13 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 01 January 2011 - 06:09 PM

ja sam uzeo "kao biciklisticki ranac"za 1700din mozda je malo veliki ima na ledjima onu ventilaciju u tref prodavnicama kod Meka
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#14 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 02 January 2011 - 12:18 PM

One sic torbice su jad i beda, zaklanjaju ti zadnje crveno svetlo/treptalo...

Ne ako se svetlo dobro postavi.

...imaju tendenciju da se otvore...

Ne ako imaju traku kao ova:
Postavljena slika

Ili ako se zatvaraju kao ova:
Postavljena slika

...uvek tandrcu (ako ne vozis MTB to ces manje primetiti)...

Ne ako se dobro napune i pritegnu trakom, a i nisu baš za MTB kao što si dobro objasnio :)
  • 0

#15 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 05 January 2011 - 04:45 PM

imam mcinley enduro 18,extra me sluzi 2 god.Ima mrezu do ledja,oznojis se malo,ali nije strasno.ima pregradu za vodu,navlaku za kisu(jako korisna stvar),i mozes da nakacis kacigu.



+1 :mrgreen:
  • 0
Potpis

#16 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 11 January 2011 - 07:46 PM

Izvinjavam se sto nisam odgovarao, ali bio sam zauzet.

Naiso sam na neka dva-tri ranca ali mi se nisu svidela, a do Intersporta nisam ni isao zato sto su bili praznici.
Ranac uglavnom koristim da ponesem duks i jos neke stvari pa trougao ne moze da ga zameni.
Uglavnom vozim neki blazi xc, tako da mi nije zgodan veci ranac a ionako mi ne treba mnogo prostora.
  • 0

#17 Fishing

Fishing
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 23 February 2011 - 02:48 PM

ewo sta ja nabavio

http://www.facebook.... ... 6bf75a8030

http://www.highcolorado.de/
  • 0

#18 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 February 2011 - 02:58 PM

Ja imam McKinley Impact 28 , dobar ranac , ima mesto za "camel pack" i za kacigu.
Ali sta bih ja preporucio to su Deuter rancevi , on su dosta skuplji ali imaju vrhunski odradjen deo za ledja, tako da ranac ne dotice ledja.
  • 0

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 25 February 2011 - 03:11 PM

Imas i McKinley tako vrhunski odradjen u ledjnom delu (Vario System), samo treba se ispruzis vise.
  • 0

#20 Fishing

Fishing
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 26 February 2011 - 07:58 AM

Meni je ovaj High Colorado extra,nije ni mali niti je prevelik.Vrlo lagan i udoban,izradjen od kvalitetnog materijala.Ima sasvim dovoljno mesta za moje potrebe,jednodnevne voznje do 100Km u jednom pravcu,ako budem krenuo da kampujem kupicu nesto vece
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika