Jump to content


Fotografije

Online kupovina (ebay itd..)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
529 odgovora na ovu temu

#481 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 22 January 2021 - 09:02 PM

Замисли да ми неко упадне на овај налог и почне да поставља линкове на гомиле глупавих бициклистичких снимака у реалном времену који никога не занимају? Десило ми се неколико пута.

eee, to, to..primetio sam da se desilo, da ti je neko hakovao nalog i postavljao neke bezvezne voznje iz Dubajija i Istre..i pisao neke kilometarske postove!

Stvarno zvezbeze!  n2:hahaha


  • 1

#482 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 January 2021 - 09:19 PM

 

pa onda valjda kontaju da sam ja zapravo ja a ne udebljani Srdjoni :)

Da sam znao da se tajno viđamo, ne bih to silno pivo popio sam :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#483 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 22 January 2021 - 09:35 PM

Probajte da na mestima koja nisu bitna: mail-ovi za otvaranje naloga na forumima, forumi i raznorazne gluposti... gde ste članovi i gde ne ostavljate naloge za plaćanje koristite glupe šifre. Ja imam Google nalog za ovde i za još dosta foruma/subscribe listi/ostalih gluposti. Dok imam mail nalog kod drugog provajdera, (kome plaćam zakup) nije povezan sa internet provajderom, koga koristim za sve naloge gde nešto plaćam.

@IgorN Nije samo PayPal način plaćanja na zapadu. Svi nalozi koji se plaćaju online koriste 2step verification.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#484 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 January 2021 - 08:09 AM

Koga zanima, pisao sam i o "Internet bezbednosti":

 

- Višefaktorska autentifikacija ("2FA")

- Gotovo podjednako važno: bezbedno rukovanje mejlovima.

 

Nisu za baciti ni prva tri poglavlja u članku koji je baziran na bezbednost sajtova (prva dva su univerzalna).

Kao ni prva tri poglavlja u članku o bezbednosti domena (isto su univerzalna).


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#485 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 January 2021 - 07:37 AM

Odlični i korisni tekstovi, bravo!
  • 0
The sea, the sea

#486 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 27 January 2021 - 04:57 PM

Nema veze s računarom, za svaku transakciju moraš da dobiješ security code na mobilni. U naše vreme nije bilo tako... :)

hmm..nije ni ovo sto vi pominjete..ne trazi mi nikakv security code za transakciju

( msm da mi nikad nije ni trazio :( )

nego mi uopste me prepoznaje kada sa eBaya pokusavam placanje PayPalom.

 

Jednom me pusti i platim bez problema i bez ikakog koda sa mobilnog, cisto klik i stize poruka da je placeno

al danas me eBay vodi na PayPal koji mi odmah, bez trazenja ikakve verifikacije, kaze isto sto i Srdjoniju:

Sorry, we couldn’t confirm it’s you.


  • 0

#487 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 January 2021 - 05:24 PM

@ИгорН Не рече да ли си их питао да ли постоје покушаји упада на твој налог?

Да ли ти се негде појављује она трагедија звана кепча?

Јеси ли пробао да обришеш сав кеш? Из браузера, не са рачуна. :)

Можда је и због блокирања огласа (блокира још нешто важно, типа кепче).

Да ли си мењао оператера за телефон, односно пренео број? Овде људима нису стизале поруке из банака после преноса броја. Банке траже да их обавестиш о промени оператера, иако је исти број. Ваљда користе смс гејтвеј према оператеру.


  • 0

#488 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 27 January 2021 - 06:44 PM

@ИгорН Не рече да ли си их питао да ли постоје покушаји упада на твој налог?

Да ли ти се негде појављује она трагедија звана кепча?

Јеси ли пробао да обришеш сав кеш? Из браузера, не са рачуна. :)

Можда је и због блокирања огласа (блокира још нешто важно, типа кепче).

Да ли си мењао оператера за телефон, односно пренео број? Овде људима нису стизале поруке из банака после преноса броја. Банке траже да их обавестиш о промени оператера, иако је исти број. Ваљда користе смс гејтвеј према оператеру.

nisam ih nista pitao..cutim i ne talasam :)

jos nema kepče, fala Bogu :)

nemam keša u brauzeru (bar da ja znam..il da supruga zna) a kad bih pokusao sa racuna ne bih dugo disao.

 

Nisam primetio nikakva blokiranja oglasa nit menjao bilo sta vezano za telefon

Nista nisam menjao osim sto pored desktopa sad koristim i nov laptop.

Nekad mi dozvoli placanje putem PayPala jednim klikom na eBayu

kao pre neki dan, sve ladno, proslo, jedan klik i gotovo,

a nekad mi ne dozvoljava ni da kliknem na placanje, ni da se ulogujem na PayPal ni nista!?!?!


  • 0

#489 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 January 2021 - 07:37 PM

Можда је баш због два уређаја. Поготово у последње време приметно је форсирање да корисници користе све тако да их најлакше и најбоље прате. Питање је и шта све уписују у кукије, па ако си мало на десктопу, мало на лаптопу, они виде да се подаци не слажу у потпуности са оним што имају. Ко зна. Пробај неко време да користиш само један уређај за њих. Са другог гледај и претражуј, али се не пријављуј и бриши кукије.

 

Али, стварно би ти било лакше да се обратиш њима. :)


  • 0

#490 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 27 January 2021 - 07:48 PM

Можда је баш због два уређаја. Поготово у последње време приметно је форсирање да корисници користе све тако да их најлакше и најбоље прате. Питање је и шта све уписују у кукије, па ако си мало на десктопу, мало на лаптопу, они виде да се подаци не слажу у потпуности са оним што имају. Ко зна. Пробај неко време да користиш само један уређај за њих. Са другог гледај и претражуј, али се не пријављуј и бриши кукије.

cu da probam, ima logike, fala


  • 0

#491 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 January 2021 - 07:34 AM

hmm..
Sorry, we couldn’t confirm it’s you.


Uđi na Paypal preko sajta, bez veze sa plaćanjem, pa tu proveri i promeni lozinku.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#492 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 28 January 2021 - 12:17 PM

Uđi na Paypal preko sajta, bez veze sa plaćanjem, pa tu proveri i promeni lozinku.

od sinoć mi ni to ne dozvoljava :(


  • 0

#493 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 28 January 2021 - 02:57 PM

blesavoća...

 

karticu koju koristim za PayPal sam prijavio kao sredstvo placanja na eBay i kliknio na placanje...

Ebay (koji ima zajednickog vlasnika sa PayPalom) me prosledio na placanje kroz PayPal za..ne-klijente, odnosno platise koji nemaju PayPal racun!?!?!

Verovatno neka vrsta kratkorocne, jednokratne usluzne delatnosti bez potpisivanja ugovora ili sl...ali sa nekom (verovatno debljom) provizijom

nakon toga sam odmah krenuo da platim neki drugi proizvod sa eBaya ali preko PayPali i proslo sa samo jednim klikom, kao sto je bilo i do sada.

Nista ne razumem!?!?!


  • 0

#494 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 28 January 2021 - 04:36 PM

blesavoća...

karticu koju koristim za PayPal sam prijavio kao sredstvo placanja na eBay i kliknio na placanje...
Ebay (koji ima zajednickog vlasnika sa PayPalom) me prosledio na placanje kroz PayPal za..ne-klijente, odnosno platise koji nemaju PayPal racun!?!

Nisam siguran, proveri, mislim da su se paypal i eBay razdvojili, još od onda kada je eBay počeo da prima kartice.

Da razdvojili su se prwko pet godina još.
https://www.marketwa...ires-2020-07-20

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#495 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 January 2021 - 09:42 PM

Kad kod nas kupuješ na nekom sajtu, broj kartice ne unosiš na tom sajtu nego te većina prebaci na sajt procesora kartica. Tako na ebay imaš mogućnost plaćanja karticom, ali te oni prebacuju na "svog procesora kartica" Paypal. Tada plaćaš ukucavanjem broja kartice, ne koristiš PP nalog, kao i kod naših procesora kartica.
Ako izabereš način plaćanja Paypal, onda plaćaš logovanjem na PP nalog i on skida sa one kartice koju si dodelio nalogu (ili iz balansa ako ga imaš).
Ja ponekad platim preko PP kada deca poručuju sa svojih računara i tada mi uvek traži drugi faktor i drago mi je zbog toga, iako nikad ne držim velike pare na internet kartici.
  • 0

#496 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 January 2021 - 11:24 PM

Jeste, nije se žalila na vreme PayPal-u. Na CRC je možda kraće ali PayPal je taj koji odlučuje o svemu na kraju.


Nisam ni bila plaćala PayPal-om, nego karticom
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#497 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 01 February 2021 - 10:17 AM

Ako ima neko od članova foruma ko živi u Nemačkoj trebala bi mi jedna informacija.

 

Naime, pre Nove Godine kad sam kupovao robu u UK i slao na adresu u Nemačkoj Englezi su uredno naplaćivali VAT 19%, i po prispeću robe na adresu u Nemačkoj dalje nije postojala obaveza nikakvog dodatnog plaćanja.

 

Posle Nove Godine, UK je zvanično izašla iz EU i vidim na UK sajtovima kad označim Nemačku kao destinaciju za slanje više mi ne obračunavaju VAT.

 

E sad verovatno se to sad plaća u Nemačkoj, ali mene interesuje da li postoji neka mogućnost da to ja platim odavde karticom on-line. Ne mogu tog drugara u Nemačkoj što mi posle donosi robu da molim da plaća VAT umesto mene i ne znam kako to tamo uopšte ide.


  • 0

#498 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 02 February 2021 - 12:47 AM

Koliko vidim, neke prodavnice obračunavaju porez i carinu u cenu (na primer CRC), tako da se ništa dodatno ne plaća.

 

Živim polovično u Nemačkoj, tako da dok se ne javi neko sa pravim iskustvom... ne vidim kako bi ti to mogao da platiš. Mislim da je standardna procedura da se ide u carinsku ispostavu gde se plaćaju dažbine pri preuzimanju paketa, ili da se dopisuješ sa carinom nakog čega ti pošalju paket pa se sve plati po prijemu. Mislim da neke kurirske službe (DHL?) isto mogu da odrade sve, ali pretpostavljam da deru za tu uslugu.


  • 0
Pozdrav

#499 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 February 2021 - 10:16 AM

Ja bih rado pomogao sa informacijom ali iskren da budem, mislim da nikad nista nisam ni porucivao iz Engleske da stigne za Nemacku.

Ako vec imas nekoga u Nemackoj, zar nije daleko jednostavnije poruciti sa nemackih sajtova jer sam skoro pa siguran da ne postoji nista sto se u Engleskoj moze kupiti a da to nema kod nemaca. Ruku na srce, mozda je par eura skuplje, ali se ne isplati cimati se na duzu isporuku i ko zna jos kakve peripetije oko tih sad carina koje su uvedene od kada je Engleska izasla iz EU.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#500 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 02 February 2021 - 11:25 AM

Kupujem neke stvari ne vezano za bicikle koje su Engleskoj dosta jeftinije nego u Nemackoj.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika