Jump to content


Photo

Online kupovina (ebay itd..)


  • Please log in to reply
529 replies to this topic

#441 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 05 November 2020 - 10:29 PM

Ima li neko ideju zašto mi paket iz (valjda) Francuske nije stigao nego vraćen pošiljaocu, šta može da bude? Adresa mi je naravno tačna, potpuna, takođe i broj telefona.

Poručio sam kasetu sa ovog sajta, 30tog septembra.

 

https://www.xxcycle....m-14-25,,en.php

 

Dobio sam pdf fakturu, i broj za praćenje LD085817945FR sa obaveštenjem i linkom za praćenje na kome piše www.coliposte.net ali vodi na

 

https://www.laposte....?colissimo=true

 

Danas mi se javili mailom da im se pošiljka vratila, pitaju da li da mi pošalju ponovo ili refund. I pored translejta ne razumem one statuse..

 

r4kWfnO.png


  • 0

#442 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts

Posted 05 November 2020 - 10:33 PM

Ima li neko ideju zašto mi paket iz (valjda) Francuske nije stigao nego vraćen pošiljaocu, šta može da bude? Adresa mi je naravno tačna, potpuna, takođe i broj telefona.
Poručio sam kasetu sa ovog sajta, 30tog septembra.

https://www.xxcycle....m-14-25,,en.php

Dobio sam pdf fakturu, i broj za praćenje LD085817945FR sa obaveštenjem i linkom za praćenje na kome piše www.coliposte.net ali vodi na

https://www.laposte....?colissimo=true

Danas mi se javili mailom da im se pošiljka vratila, pitaju da li da mi pošalju ponovo ili refund. I pored translejta ne razumem one statuse..

r4kWfnO.png

"Ostavljen" ti je izvestaj 07.10.2020. i nisi podigao u posti do 14.07.2020, posle 8 dana je vraceno posiljaocu..

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0

#443 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 05 November 2020 - 10:54 PM

Ovaj broj može i na sajtu pošte da se prati, isto piše da je isteklo vreme...

Moguće da ti je neko maznuo ceduljicu ili je poštar nije ni ostavio.


  • 0

profilepic.gif


#444 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts

Posted 05 November 2020 - 11:29 PM

Ovaj broj može i na sajtu pošte da se prati, isto piše da je isteklo vreme...
Moguće da ti je neko maznuo ceduljicu ili je poštar nije ni ostavio.

Meni su to uradili prosle godine, oko 20funti bila porudzbina i nisam dobio refund jer jos nije vracen paket u Englesku iako je prosla cela godina..doduse bila posiljka bez pracenja..Postar ostavio ceduljicu 28.10. A na njoj napisao datum 18.10. Mislim., a paket vracen 25.10...svakog dana sam proveravao sanduce..i kad sam se zalio u posti, samo sam dobio objasnjenje da je nov postar i da nije mogao da nadje ulicu udaljenu 300m od poste..

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0

#445 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 06 November 2020 - 08:47 PM

Bezveze.. pošta nam se raspada. Nije trebalo da poručim na ovu adresu, kao što već odavno ne poručujem s alija. Dve godine imam problem, više mi ne stigne nego što stigne. Izmenjalo se 5 poštara, ili kradu ili ni ne nose, te kineske bez praćenja propadaju u zemlju, džabe sam i išao u poštu više puta na blef da vidim ima li šta. Na drugu adresu kod drugara u BG uredno stiže, a takođe i na adresu u selu eno stiglo mi svih nekoliko.

Ovo je imalo tracking a i nije sitan iznos pa sam mislio da će i ići na carinu i sigurno stići. Ova adresa je firma, koja radi 24h i ima interfon, a i sanduče. Prve dve godine je sve normalno stizalo, nikad papirići nisu ostavljani u sanduče (niti sada) poštar je uvek zvonio i ostavljao nekome sve. Dok se nisu izmenjali i došla korona pa praktično prestali da rade. Očigledno nije ni pokušana dostava, a tu je i broj telefona. Ono kad se onomad malo digla prašina pa kad su ih stisli, samo tada i nikada pre i kasnije su me više puta zvali na telefon da imam kineske pošiljke i uredno sam ih preuzimao u pošti. Drugačije u ovoj državi očigledno ne može bez pištaljki i pobune.

Inače Francuzi su ispali korektni i poslali ponovo danas. Sad ću pratiti tracking status svakodnevno ko debil, pa kad vidim da je stiglo, ako opet ne donesu tj ne pozvone na interfon niti ostave papir niti pozovu ići ću tamo da im se prvo načestitam, a onda da preuzmem.


  • 0

#446 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 06 November 2020 - 09:06 PM

Zato sam ja stavio 17Track app na telefon i sve što ima tracking ubacim tu, jeste da aplikacija baš nešto i ne radi kako treba, na postal njinja može često da se dobije više informacija, ali me podseća da pratim.

Ove godine zbog situacije uglavnom naručujem stvari od 1-5$ retko kada nešto skuplje tako da većina nema tracking ali, na sreću, imam ok poštare pa sam im rekao da mogu slobodno da ostavljaju moje pošiljke u pošti jer u zgradi iiz sandučeta može neko da izvuče koverte i danas ode kad ono 5 paketića u pošti čeka mene :D

Sreća sreća radost :P

Generalno stižu paketi u roku od 4-5 nedelja, retko i brže a retko i sporije, uglavnom oko 30 dana.


  • 0

profilepic.gif


#447 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 07 November 2020 - 06:43 AM

Ljudi, evo ovako... ja to ne bih čekao u sandučetu i sa poštarom, to bar sve vrednije što ima ok tracking.

Čim vidim na trackingu da je prošlo carinu znači da sledi sortiranje, za par dana odem u poštu sa ličnom kartom i odštampanim trackingom sa šifrom, i uglavnom ga nađu, paket mislim ili me upute gde je ili odem opet za koji dan ako ga još nema u evidenciji. Bolje i to nego da se gubi i vraća.


  • 0

#448 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Posted 09 December 2020 - 08:31 PM

Jel uzimao neko nesto sa bike24, u skorije vreme stizu li paketi za Srbiju, direktno bez nekih posrednika, prevoznika, itd

Na sajtu pise isporuka za Srbiju dostupna, 11-18 dana, ali me interesuje dal je neko nesto uzimao i stize li ili su granice pozatvarane za transport
  • 0

#449 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 09 December 2020 - 11:21 PM

Hteo sam da posle dužeg vremena uzmem nešto sa Ebay-a, ali mi za plaćanje PayPal-om traže duplu autentikaciju, uz pozivanje broja telefona koji sam u podacima ostavio (naravno, ostavio sam fiksni), gde treba da ostavim šifru koju su mi napisali.

 

Pristanem i na to, ali telefon ne zvoni, napišu mi: Sorry, we couldn’t confirm it’s you.

 

Da im ostavljam broj mobilnog, ne pada mi na pamet. Ima li neko rešenje?


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#450 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 09 December 2020 - 11:24 PM

Hteo sam da posle dužeg vremena uzmem nešto sa Ebay-a, ali mi za plaćanje PayPal-om traže duplu autentikaciju, uz pozivanje broja telefona koji sam u podacima ostavio (naravno, ostavio sam fiksni), gde treba da ostavim šifru koju su mi napisali.

Pristanem i na to, ali telefon ne zvoni, napišu mi: Sorry, we couldn’t confirm it’s you.

Da im ostavljam broj mobilnog, ne pada mi na pamet. Ima li neko rešenje?

Misliš da će da te cimaju i da će da dahću u slušalicu pa im ne ostavljaš broj?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#451 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Posted 09 December 2020 - 11:28 PM

E stvarno nisi normalan

Srdjoni, treba im broj da ti pošalju sms sa kodom

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#452 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 09 December 2020 - 11:43 PM

E stvarno nisi normalan

To stoji :) ali neće da mi pošalju sms, nego hoće da zovu, pa da ja onda ukucam šifru koju su mi napisali kod logovanja. Možda je čudno, al mi se ne sviđaju interkontinentalni pozivi na mobilni, čak ni rođački :)

 

EDIT - nisu dali opciju sms-a jer nije bilo mobilnog broja, a na fiksni očigledno nisu hteli da zovu. Rešeno.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#453 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 10 December 2020 - 12:29 AM

To stoji :) ali neće da mi pošalju sms, nego hoće da zovu, pa da ja onda ukucam šifru koju su mi napisali kod logovanja. Možda je čudno, al mi se ne sviđaju interkontinentalni pozivi na mobilni, čak ni rođački :)

EDIT - nisu dali opciju sms-a jer nije bilo mobilnog broja, a na fiksni očigledno nisu hteli da zovu. Rešeno.

Kažem ja lepo...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#454 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 444 posts

Posted 11 December 2020 - 11:36 AM

Jel uzimao neko nesto sa bike24, u skorije vreme stizu li paketi za Srbiju, direktno bez nekih posrednika, prevoznika, itd

Na sajtu pise isporuka za Srbiju dostupna, 11-18 dana, ali me interesuje dal je neko nesto uzimao i stize li ili su granice pozatvarane za transport

 

Ne znam kojom službom oni šalju, ja sam poručio patike sa bike discount i oni šalju DHL-om za 20 eur šta god osim bicikala, s tim da to nije DHL Express, nego oni u Nemačkoj u nekom momentu predaju našoj Pošti. Doneo mi malopre lik iz Post Expresa i naplatio carinu (regularno prema fakturi) i morao sam da potpišem neki "međunarodni" papir, verovatno ih kontrolišu ovi u međunarodnom prometu. U svakom slučaju granice nisu pozatvarane sva roba ide normalno, problem može biti samo sa našom Poštom i Carinom i time što oni gnjave. 


  • 0

#455 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Posted 11 December 2020 - 03:21 PM

Porucio sam pa nek ide zivot :)  javljam sta bude, dal pukovnik ili pokojnik :)


  • 0

#456 LittleJacob

LittleJacob
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 12 December 2020 - 12:42 PM

Stize sve najnormalnije, samo je paket putuje malo duze nego pre korone. Inace kada Nemci salju DHL-om (to je obicna posta, ne DHL express), carinu prolazi za jedan dan, jer se vodi kao medjunarodna brza posta i donosi ti post express kurir na kucnu adresu.


  • 0

#457 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 353 posts

Posted 06 January 2021 - 07:15 AM

Jel ste poručivali ulja sa bike24 i bike-discount?

Poručio bih Fox gold 20wt i neko sedište od ne znam kako ovi naši sa carine tretiraju ulja.
  • 0

~be here now~


#458 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 06 January 2021 - 07:32 AM

Jel ste poručivali ulja sa bike24 i bike-discount?

Poručio bih Fox gold 20wt i neko sedište od ne znam kako ovi naši sa carine tretiraju ulja.

Ja jesam poručivao i nije problem sa carinom, ali ne znam da li ti se isplati zbog troškova carine i poštarine, jer imaš i ovde kod nas sve za fox http://www.ris-cycli...e-20wt-gold-1l/

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#459 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 353 posts

Posted 06 January 2021 - 07:37 AM

Ne bih uzimao samo ulje, uzeo bih i Ergon SM Pro sedište. A Ris nema na stanju za prodaju, samo za njihov servis.
  • 0

~be here now~


#460 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 06 January 2021 - 07:41 AM

Ne bih uzimao samo ulje, uzeo bih i Ergon SM Pro sedište. A Ris nema na stanju za prodaju, samo za njihov servis.

Nije mi jasno zašto oglašavaju i stave cenu a ne prodaju... Jel si ih zvao da proveriš?
U svakom slučaju meni je sa bike discounta ili bikecomponents više se ne sećam odakle sam poručivao stiglo i sram ulje i fox ulje i još neke stvari bez problema sa carinom, jedino što sam platio pdv i carinu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users