Jump to content


Fotografije

Online kupovina (ebay itd..)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
529 odgovora na ovu temu

#381 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 02 October 2019 - 03:57 AM

Takodje imam istu karticu kao sto je kolega gore naveo iz komercijalne banke nikakvo odrzavanje nije potrebno i vezem je za pey pal nalog i to je to kad kupujem uplatim na taj racun i placam vrlo prosto
  • 0

#382 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14610 posts

Postavljeno 02 October 2019 - 04:34 AM

@Sirius9    Narucivao sam, kad se prijavis na internet stranicu i stavis u korpu proizvod pise koliko ce kostati transport obicno oko 20e za sitne delove bez obzira koliko kostaju, mogu da kostaju 2e naplatice transport jos 20e


  • 0

#383 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 October 2019 - 02:54 PM

Dali je neko naručivao sa bike24.com?

Gledam neka dva proizvoda od ukupno 100€, dali oni imaju nekad akcije, kupone, popuste isl.

 

Имају акције нон-стоп, од пролећа мислим да ме спемују сваких 10-15 дана. Баш недавно им је била нека велика распродаја.

Ипак, трошкови испоруке у Србију су 20 евра, за вредност робе до 600 евра (за скупље и испорука може да кошта више, због осигурања). То је највећи проблем за наручивање од њих. Иначе, кад изабереш Србију за земљу, све цене ће аутоматски бити без (њиховог) ПДВ-а, јер плаћаш после овде.


  • 0

#384 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 October 2019 - 05:09 PM

Registrovao sam se i proverio cenu šipinga pre no što sam okačio post tako da to znam, jeste, 20tak €.

Ono što me više interesuje su popusti, kako bi naravno prošao što jeftinije i način isporuke tj. kurirska služba.

Vidim da kažu

 

 

Depending on destination country, package size, volume and weight, Bike24 ships with the carriers German PostDHL or the German parcel service DPD

 

ali nigde ne piše kako tačno ide za srbiju. Ako je DHL onda je NO GO jer će mi DHL u startu ćapiti oko 40€ za špediiju pa ispadne: 120€ dva proizvoda sa isporukom, + 32% carina i pdv = 158€ + oko 40€ DHL špedicija, 200€ na kraju. Neka hvala.

Ne znam šta je DPD!

Oba proizvoda su mala i lagana, ukupno sigurno ispod kilograma, ako ne ubace fakturu ili ne napišu tačnu vrednost pošiljke na njoj moglo bi da se provuče i bez dodatnih dažbina ali ne znam kakva im je praksa i politika.

U principu najbolja varijanta bi mi bilo naći nekog ko uskoro dolazi iz nemačke pa da mi to donese...

Na kraju, nije to nešto bez čega ne mogu da živim, ako ne može, NE MOŽE, šta da se radi, naviko sam već na to u srbistanu.


  • 0

profilepic.gif


#385 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14610 posts

Postavljeno 02 October 2019 - 05:21 PM

Nisam placao nista dodatno mozda 200 ~ 300 dinara za kurira, svakako ne 40e DHL. DPD (link)


  • 0

#386 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 October 2019 - 05:51 PM

Ako je porudžbina ispod 50€ onda se ne plaća špedicija DHLu a ako ide DHL-am na taj paket se ne plaća ni carina ni PDV ali ako je preko 50€ onda nemože da se izbegne carina + pdv + špedicija.

Ali, kako ide do srbije, DHL-om ili DPD-om i ako je ovaj drugi ko njihove pakete preuzima ovde i kao u tom slučaju ide carina i porez (za DHL route je gore navedeno)?

 

Sve mi se čini da je ovo previše cimanja...


  • 0

profilepic.gif


#387 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14610 posts

Postavljeno 02 October 2019 - 06:00 PM

U pravu si, ja sam verovatno narucivao nesto ispod 50e.


  • 0

#388 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 02 October 2019 - 06:26 PM

Ako je porudžbina ispod 50€ onda se ne plaća špedicija DHLu a ako ide DHL-am na taj paket se ne plaća ni carina ni PDV ali ako je preko 50€ onda nemože da se izbegne carina + pdv + špedicija.

Ali, kako ide do srbije, DHL-om ili DPD-om i ako je ovaj drugi ko njihove pakete preuzima ovde i kao u tom slučaju ide carina i porez (za DHL route je gore navedeno)?

 

Sve mi se čini da je ovo previše cimanja...

Ako budes porucivao nesto sa bike24, javi se da podelimo tu postarinu od 20e ja bi narucio neki deo za sticnu cena 8e ali me odbija ta postarina skuplja od mog dela :)


  • 0

#389 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 October 2019 - 06:45 PM

Najverovatnije neću jer moje je 120€ sa isporukom ali bi to sa svim dažbinama ovde izašlo 200€ jer 95% da šalju DHL-om (pogledao sam i na bike-discount.de, imaju iste delove, poštarina isto 19.95€ (bike24 je 19.99€) i ovde je naglašeno da ide DHL-om) tako da mi 10€ manje ne znači puno nažalost.


  • 0

profilepic.gif


#390 shonnan

shonnan
  • Members
  • 1 posts
  • LocationIndjija

Postavljeno 02 October 2019 - 07:00 PM

Pozdrav svima,  koja online prodavnica salje za Srbiju biciklove?  bike 24, bike discount ne salju biciklove, CRC i ostale engleske isto ne, Alltricks navodno salje, DHL 99e, nije frka al u korpi izbaci gresku da nema opciju slanja za Srbiju.

Gledam  hardtail, 29er, XL, 11/12 speed , alu, vila 100mm,  thru axle obe. Ima svasta za 1000 i malo preko al dzaba kad nema kako da stigne


  • 0

#391 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 02 October 2019 - 07:13 PM

Vazi, ako neko bude narucivao nesto, nek se javi na pp pa da se dogovorimo, :)


  • 0

#392 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 October 2019 - 08:13 PM

Ако си регистрован, ставиш у корпу и видиш шта ти нуди за транспорт и колико то кошта. Наводе сами да контактирају купце ако се испостави да кошта више. Ја нисам наручивао на Србију, али сећам се да је све било баш како је писало, ништа додатно нисам плаћао него тај износ поштарине. Није то била "права" ДХЛ пошиљка, на адресу је донео обичан поштар.

 

Најбоље да контактираш продавницу. Напуниш корпу, кажеш им шта и како и питаш.

Иначе, мени је са њима проблем био што је писало да примају Виза картице, а тек после регистрације испоставило се да су примали само Виза кредитне, али не и дебитне картице. Не знам како је сада.

 

А што се тиче фактуре и износа, нема шансе да Немац нешто ту мути. Увек ће послати комплетну фактуру и на тачан износ. Штавише, пуне три године (!) касније, луди Немци су ми послали "исправљену" фактуру. Кажу, оригинална је била са немачком пореском стопом, па су то исправили. То су ти Немци.


  • 0

#393 Qzma

Qzma
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationSD

Postavljeno 02 October 2019 - 08:30 PM

Skoro sam uzimao nesto preko bikecomponents.de. Deo + postarina iznosilo je oko 65€. Preuzeo sam u posti i platio jos 1000 din za carinu. Ne znam kako mi nisu naplatili PDV...
  • 0

#394 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 October 2019 - 08:41 PM

@caneee

registrovan sam, stavio u korpu i nigde decidno ne piše da je DHL ali sam ubeđen da jeste jer se na stranici gde opisuju Shipping and Handling više puta pominje DHL a i na slici je kombi DHLa :D

Nego sad sam se nešto setio, moooožda ću sledeće godine ići u nemačku, firma svake godine ide na sajam u Frankfurt pa mogu da naručim da mi isporuče u hotel :)


  • 0

profilepic.gif


#395 asdarko

asdarko
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 02 October 2019 - 08:56 PM

Nije dhl expres pitanju. Nema spedicije. Imao sam porudzbine preko 200e. Porez i carina na porudzbine od preko 50e je neizbezan, nijednom nisam prosao bez toga, ali to je to.
  • 0

#396 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 October 2019 - 09:02 PM

Рекао бих да је асдарко у праву. У корпи ако не пише идеш на завршетак куповине, свакако мора да буде истакнуто/избор пре плаћања. И опет, ако их сада питаш мислим да би ти одговорили пре тог сајма. ;) Друга је ствар ако ти није битно да стигне пре сајма.


  • 0

#397 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 October 2019 - 09:11 PM

registrovan sam, stavio u korpu i nigde decidno ne piše da je DHL ali sam ubeđen da jeste jer se na stranici gde opisuju

DHL je nemačka pošta, i brza i obična. Ako ti napišu da je 1 evro poštarina, toliko je. Razlika između brze i obične je da li će ti stići za 2 ili 10 dana. Naknadni troškovi koji će te iznenaditi, ili neće, biće samo od naše carine :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#398 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 03 October 2019 - 04:06 AM

Pa i nece biti samo od carine, zato sto ako ide kurirskom sluzbom DHL, to kod nas isto radi firma DHL i naplatice mu spediciju, sto je bdodatni trosak koji nema veze sa nasom carinom. Kad ide DHL postom (ima neki poseban naziv to, zaboravih), onda i kod nas dolazi postom i nema troska spedicije.
  • 0

#399 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2019 - 09:27 AM

Ево, Бике24 има распродају, Црни новембар. Гармин Еџ 820 за 147 евра, бицикли и групе на попусту и до 50 % (можда и више, кажу да су попусти генерално до 75 %). Занимљиво је да на акцији нису само бицикли од 10.000 евра или само рукавице од 300. :) На први поглед, ипак, некако је најмање компоненти, али нека свако погледа за себе. Ја бих наручио свашта, али сад ме затекоше, ко ће тиме да се бави...


  • 0

#400 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 20 November 2019 - 07:17 PM

To, to, crni petak, 29. novembra, bas svuda ima popusta.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika