Jump to content


Fotografije

Online kupovina (ebay itd..)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
529 odgovora na ovu temu

#361 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 June 2019 - 02:56 PM

Odavno koristim Intesa karticu za kupovinu iz inostranstva preko interneta i nemam nikakvih problema. Interesuje me da li Komercijalna banka ima ima takvu karticu i kakva su iskustva?

 

Има визу електрон припејд. Једина мана је што су уплате динарске па се после плаћа конверзија у валуту плаћања. Уплата на картицу је тренутна па се може користити одма.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#362 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 27 June 2019 - 02:59 PM

Mislis na ovu:

https://www.kombank....ne/visa-prepaid

 

Koliko kosta konverzija, ne verujem da je to neka velika cifra?

 

Dosadilo mi vise da svaki put moram da idem u Intesu i uplatim novac kada hocu nesto da kupim...


  • 0
.

#363 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 June 2019 - 03:06 PM

То је та. Конверзија је по званичном курсу банке на дан плаћања, генерално нису неки износи. Варира у 0,20-30$ горе/доле. Ако користиш комерцијалну банку као матичну онда ти је још лакше да пребациш паре преко апликације, онда су доступне за 10ак минута док не прође налог.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#364 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 June 2019 - 03:15 PM

Koristim obe banke.

Najveća mana Komercijalne je što se plaća održavanje računa (mesečno). Čak i ako tamo imaš dinarski račun, doplaćuje se za tu deviznu karticu.

 

Kod Intese mi se sve ostalo manje dopada. Da me ne mrzi menjati sve one SWIFT IBAN i ostala čuda podatke, već bih davno i sa deviznim otišao u Komercijalnu. Duže drže uplate na kartici, lošiji su uslovi za dinarski račun, konverzija (kurs) koju naplaćuju za dolare je katastrofa (ne znam kakvi su za evre) - mada se nisam nešto puno ni baktao s tim, ali treba to sve videti i proveriti.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#365 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 27 June 2019 - 03:28 PM

Intesa ima pljackaski kurs za dolar. Za evro su svi isti, i to je pljacka ali manja nego za dolar. Sad gledam evro je 115/120 a u menjacnicama je oko 118 din. 

Dolar u Intesi 98/109 a u Komercijalnoj 101/106.

 

Ova kartica sa linka kosta 500 dinara za tri godine i nema mesecnog odrzavanja. 


  • 0
.

#366 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 27 June 2019 - 03:33 PM

Znači u onih 50e treba da bude artikal i poštarina da bi se izbeglo carinjenje?

 

Ovo je izgleda jedina zemlja gde se carini i poštarina...


  • 0

#367 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 27 June 2019 - 07:57 PM

Narucio sam 14. uvece, koliko se vremenski ceka da stigne?
attachicon.gifScreenshot_2019-06-27-14-40-29-214_com.android.browser.jpg

 

Kako vidim, dostava je DHL-om, znači verovatno je već odavno stiglo ... Zovi da pitaš, ili proveri gde je pošiljka preko njihovog trekinga, pa onda zovi.


  • 0

#368 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBor

Postavljeno 27 June 2019 - 08:28 PM

Koristim obe banke.
Najveća mana Komercijalne je što se plaća održavanje računa (mesečno). Čak i ako tamo imaš dinarski račun, doplaćuje se za tu deviznu karticu.

Kod Intese mi se sve ostalo manje dopada. Da me ne mrzi menjati sve one SWIFT IBAN i ostala čuda podatke, već bih davno i sa deviznim otišao u Komercijalnu. Duže drže uplate na kartici, lošiji su uslovi za dinarski račun, konverzija (kurs) koju naplaćuju za dolare je katastrofa (ne znam kakvi su za evre) - mada se nisam nešto puno ni baktao s tim, ali treba to sve videti i proveriti.

U komercijalnoj uzeo ovu karticu pre godinu i nesto, samo zbog online kupovine, nikakvo odrzavanje za nju ne placam.27524d941aeb9d056300c1274347ca99.jpg

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
  • 1

#369 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 June 2019 - 09:12 PM

U komercijalnoj uzeo ovu karticu pre godinu i nesto, samo zbog online kupovine

 

Kako si zamrljao ove cifre, jedva sam uspeo da rekonstruišem. Zamalo da mi propadne kupovina :)


  • 2
Homesick for a place you've never been...

#370 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBor

Postavljeno 27 June 2019 - 09:20 PM

Hahahaha maaa paranoja je cudo

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
  • 0

#371 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 27 June 2019 - 09:21 PM

Iz mog dosadasnjeg iskustva sa bankama, MTS banka se za sad pokazala kao najpostenija. Potrebno je da se otvori se klasicni tekuci visevalutni racun. Sve se zavrsava preko inteneta i postar donosi karticu na kucnu adresu. Izrada Masters debitne kartice kosta 500 dinara. Nemaju nikakvu proviziju prilikom placanja preko interneta ili pos terminala u inostranstvu, a uz to imaju kurs cak i povoljniji od mnogih menjacnica. Mesecno odrzavanje racuna iznosi 100 dinara i to samo u mesecu u kom je ostvaren neki promet preko racuna. Od mana bi naveo nedovoljan broj poslovnica gde mozete uplatiti novac na tekuci racun. Uvek je moguce uplatiti preko poste ali onda ide provizija.

Pre MTS banke Telenor Banka je bila ta za koju sam mogao da dam preporuku, ali su prodajom banke od strane Telenora nekom investicionom fondu, mnoge usluge poskupele, a i one koje su bile besplatne pocele su da se naplaciju. I kurs se pogorsao, konkretno mislim na raspon izmedju kupovnog i prodajnog kursa, ali je i dalje povoljniji nego u vecini ostalih banaka osim MTS banke. Uveli su i proviziju od 1% na svaku transakciju preko interneta ili na pos terminalima u inostranstvu. Posto cesto putujem po inostranstvu i prakticno svo gorivo i putarine placam karticom to na godisnjem nivou uopste nije bio mali trosak.

Pre ove dve banke racun sam imao u AIK banci skoro 15 godina, i sve je bilo u redu dok banku nije kupio Miodrag Kostic, tj njegova MK Grupa.
Nakon toga odmah su uveli naplatu odrzavanja tekuceg racuna, ali ok to manje vise, nego vrhunac bezobrazluka je bio kad sam saznao da imam kreditnu karticu, koju uopste nisam ni trazio, niti sam je ikad preuzeo, ali su mi uredno naplacivali na posebnoj stavci odrzavanje kreditne kartice zajedno sa odrzavanjem racuna to je izlazilo skoro 500 dinara mesecno. To je bila kap koja je prelila casu i ugasio sam racun nakon toga, mada su se izvinjavali i nudili da vrate sve uzete pare na odrzavanju.

Takodje imao sam i njihovu VISA deviznu karticu i problem sa njom je bio sto sam uvek morao da imam bar 20 evra vise od iznosa koji placam, da bi mi uplata uopste prosla.


  • 0

#372 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 June 2019 - 10:17 PM

U komercijalnoj uzeo ovu karticu pre godinu i nesto, samo zbog online kupovine, nikakvo odrzavanje za nju ne placam.27524d941aeb9d056300c1274347ca99.jpg

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

Ima li SWIFT / IBAN za primanje uplata iz inostranstva na taj račun?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#373 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBor

Postavljeno 27 June 2019 - 10:32 PM

E to sam zaboravio da pitam, mozda mi je i rekla da li moze ili ne ali nisam registrovao jer je pricala kao navijena.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
  • 0

#374 Qzma

Qzma
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationSD

Postavljeno 28 June 2019 - 05:46 AM

Kako vidim, dostava je DHL-om, znači verovatno je već odavno stiglo ... Zovi da pitaš, ili proveri gde je pošiljka preko njihovog trekinga, pa onda zovi.

Isti status dobijam i preko nase DHL stranice.
Poslao sam upit o stanju posiljke.

Na koji broj mogu da pozovem da proverim?
  • 0

#375 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 28 June 2019 - 07:39 AM

Ako mogu da predložim oko plaćanja, meni funkcioniše već godinama.. Koristite Paypal za externo plaćanje a Paypal vežite za jedan ili više računa ili kartica pa onda prilikom plaćanja uvek ima odabir za default ili neki drugi a i kad isteknu kartice lakše se edituju podaci za već odobrene. Tako da, online plaćanja uvek prolaze, jednom kad Paypal odobri vezu sa računom/karticom nema potrebe više zamajavati se koju banku prodavac prepoznaje a koju ne. Eto...


  • 0

#376 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 June 2019 - 12:51 PM

Ako mogu da predložim oko plaćanja, meni funkcioniše već godinama.. Koristite Paypal za externo plaćanje a Paypal vežite za jedan ili više računa ili kartica pa onda prilikom plaćanja uvek ima odabir za default ili neki drugi a i kad isteknu kartice lakše se edituju podaci za već odobrene. Tako da, online plaćanja uvek prolaze, jednom kad Paypal odobri vezu sa računom/karticom nema potrebe više zamajavati se koju banku prodavac prepoznaje a koju ne. Eto...

 

Paypal dere sa provizijama. Podigli su ih. Tako da će prodavci ili podići cene za sva sredstva plaćanja, kako bi ovo kompenzovali, ili početi da povlače podršku za PayPal (kladim se na ovo drugo, jer PayPal mnogi ljudi koriste iz razloga koje si naveo, pa im se i može da podignu provizije).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#377 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 28 June 2019 - 01:52 PM

^Pa vidi, ako imaš negde ponuđeno više načina plaćanja tebi kao krajnjem korisniku to apsolutno ne znači ništa, cena ostaje ista kupcu.. A to što imaš prednost da se ne gimnasticiraš svaki put i prolaziš authorization security checks, samo piči.. Paypal je standard. Možeš ga vezati i za Google/Apple Pay za bezgotovinsko i bezkontaknto plaćanje svuda gde terminali podržavaju kartice na dodir (ona ikonica što liči na WIFI simbol), niti potpisuješ, niti ukucavaš šifre.. jedino mob sa NFC ti treba. Zgodno je i kao backup kad zaboraviš novčanik ili ostaneš bez kinte negde, a mob je uvek tu... Eto (pt.2)...

 

Dok ako si prodavac, malo je već druga priča..


  • 0

#378 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 June 2019 - 06:52 PM

^Pa vidi, ako imaš negde ponuđeno više načina plaćanja tebi kao krajnjem korisniku to apsolutno ne znači ništa, cena ostaje ista kupcu.. A to što imaš prednost da se ne gimnasticiraš svaki put i prolaziš authorization security checks, samo piči.. Paypal je standard. Možeš ga vezati i za Google/Apple Pay za bezgotovinsko i bezkontaknto plaćanje svuda gde terminali podržavaju kartice na dodir (ona ikonica što liči na WIFI simbol), niti potpisuješ, niti ukucavaš šifre.. jedino mob sa NFC ti treba. Zgodno je i kao backup kad zaboraviš novčanik ili ostaneš bez kinte negde, a mob je uvek tu... Eto (pt.2)...

 

Dok ako si prodavac, malo je već druga priča..

 

Krajnji trošak uvek snosi kupac. Tj. ako se kritična masa ljudi odluči za način plaćanja sa višom provizijom, sve cene idu gore kako bi prodavac bio u plusu. Na to sam mislio.

 

Tako da, što se mene tiče, PayPal samo ako nema druge alternative. Ostali svakako neka biraju sebi šta vole.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#379 Thewitchermr

Thewitchermr
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 03:19 PM

Savo (Mare85)kralj svih trgovaca
  • 0

#380 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 01 October 2019 - 09:40 PM

Dali je neko naručivao sa bike24.com?

Gledam neka dva proizvoda od ukupno 100€, dali oni imaju nekad akcije, kupone, popuste isl.

Takođe, kako šalju, kojom kurirskom službom, da ne bude dhl! U tom slučaju mi ne vredi naručivati jer će me DHL oguliti...

Eh, što nemam nekog u nemačkoj n2:smiley-think005


  • 0

profilepic.gif





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika