Jump to content


Fotografije

NIJE ZADNJICA SAMO HEMOROIDI


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
40 odgovora na ovu temu

#1 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 18 November 2010 - 01:18 AM

Kad bi mogli da sakupimo na jedno mesto znanje i iskusvto u vezi bulje na sicu, da svima vredi. Tu su još i jaja i pionirska, pa koža na unutrašnjoj strani butine....
Sve što boli, svrbi, peče, trne....
Pa još kad bi to moglo do proleća, pa da doživim jendom da noge crnku pre od bulje.
A?
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#2 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 November 2010 - 09:53 AM

:arrow: viewtopic.php?f=25&t=3881&p=72480&hilit=hemoroidi#p72480
  • 0

#3 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 20 November 2010 - 09:24 PM

Procitaj naslov ponovo, ne samo hemoroidi, sve oko bulje. Nemam hemoroide, a jednako ne mogu da sedim posle deset dana putovanja.
Intencija je da skupimo znanje, fazone, male tajne, da napravimo enciklopediju bulje ove zime. Pa onda kad neko pomene bulju, ti mu pustis strelicu i tu mu je sve sto znamo o tome.
Noge, navigacija, fotografija, geologija, sve je ovde podrobnije prouceno od bulje, a bulja je temelj biciklizma.
help
thanks
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#4 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2010 - 10:02 PM

Mnogo si se ti uzvreo oko bulje :) Na drugoj temi devojci predlazes da nadje devojku, na ovoj bulja ovo bulja ono, ne znam sta da kazem :mrgreen:

P.S Kupi (tebi!) odgovarajuce sediste ;)
  • 0
Postavljena slika

#5 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 22 November 2010 - 08:39 AM

Mnogo si se ti uzvreo oko bulje :) Na drugoj temi devojci predlazes da nadje devojku, na ovoj bulja ovo bulja ono, ne znam sta da kazem :mrgreen:

P.S Kupi (tebi!) odgovarajuce sediste ;)


Tema jeste takva da sam morao da uracunam i sirovine. Jbg.
_imam cetiri sica, pa i gel sam vozio i prodao ga, ne opravdava razliku u ceni. Treba jos da probam Fizik i da se uverim da je kesa.
_imas pravo da ne znas da kod suprotnog pola postoji polna solidarnost, ekvivalentna nasoj polnoj kompeticiji. Kad biciklizam poraste dovoljno i jedno i drugo postaje manje vazno, te je nekoj devojci u pocetku teze da vozi, pogotovo s tobom, kasnije, nema veze, ali prvo samopouzdanje.

Hvala ti unapred, treba mi cas anatomije,
Imam primarno zpapazanje/problem. U vezi sa cuvenom pricom da shorc resava sve. Ako obucem malo komotniji jaja i pionirska imaju vishe mesta, ali nogavica ne prijanja najbolje i krece trenje na pregibu perineuma i butine. Koliko je to vazno desetog dana putovanja? Ako obucem tesnji shorc isti onaj ansambl ima manje mesta. U tom slucaju ako pionirsku drzis u fizioloskom polozaju, a meni je to na dole, jaja ti dobuju po sicu dok bol ne postane nepodnosljiv. U drugom slucaju, ako pionirsku postavis na gore, utrnu pionirska i jaja od anestezije do bola. Kombinacija tih polozaja nije konformna jer se istog onog desetog dana samo time bavis, a i triko, dres sa tregerima, je onda nepreporucljiv, otezava pristup, a ima ogromne prednosti u izvesnim godinama, u odnosu na zivotom namucena ledja.
Moj predlog, tebi, skini se u startu sa ove price, jer evo, vidi vreme, zima stize, takvi kao ti su sad melem za moju psihopatiju. A jos uvek imam uvid i posteno sam se obratio onima koji znaju, a ne onima koji primecuju.
Mogu da razumem da ti ne razumes. Tvojim jezikom receno sjashi.
Ipak ne mogu da ne odam priznanje tvojoj analiticnosti, da prvo pogledas moje postove pre nego se oglasis. Pogledaj ih onda sve i izmeri zlo u sebi i zlo u meni. Ako Mix. na kraju, nadje Boga, pod mikroskopom, sta ces onda?
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#6 zare81

zare81
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 796 posts
  • LocationBeograd, Bežanijska kosa

Postavljeno 28 November 2010 - 04:11 PM

Ustaneš iz sica na pedale svako malo i pedalaš tako po 20-30 sekundi i nema da trne ćuna.
Mogao bi i da probaš sa podizanjem/spuštanjem kljuna sedišta.
Bulja u svakom slučaju mora da boli/žulja kad se vozi 6+ sati dnevno danima za redom (bar tako kaže moje iskustvo), ali bar mošnice i ćuna neće da trnu.
  • 1

#7 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 28 November 2010 - 10:42 PM

Ja na drumasu vozim Fizik Aliante sic i dobar je. Od mnogo toga sto sam probao, ovaj model mi odlicno lezi. Ni jednom nisam imao bol u predelu pozadine, iako sam ovog leta vozio duge visednevne voznje. Trnjenje cune hoce da se desi samo kada sam vec mrtav umoran nakon vise dana, pa kada dodje neki dug i strm uspon, a noge vec toliko bolne da mi se neustaje cesto iz sedista. Ne bih menjao ovo sediste.
Na mtb-u sam probao Selle SMP i to je definitivno nesto najbolje. Nisam imao prilike da ga posedujem da bih znao sve detalje, ali bih ga rado kupio.
A imao sam prilike da probam i neka firmirana sedista koja mi po obliku toliko nisu odgovarala da me je dupe bolelo danima nakon samo 110km voznje.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#8 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 01 December 2010 - 05:14 PM

Ovo sa ustajanjem je izgleda dobra fora, a nemojte se čuditi da to neko ne radi. Armija ljudi će početi da vozi i neće to znati ako im neko ne kaže.
Thanks,
idemo dalje,
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#9 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 01 December 2010 - 06:34 PM

kad tad se naučih na sopstvenoj grešci ;)

---
edit: kad tad se naučiš na sopstvenoj grešci ;)
  • 0

#10 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 13 December 2010 - 10:06 AM

kad tad se naučih na sopstvenoj grešci ;)


Imam ja, kao đaci, opravdanje za to. Počeo sam da vozim bajs sa rogatim kormanom, za hronometar, koji je bio idealan da za njega vezujem rance. Naravno, kad sam počeo da putujem sve mi je trebalo pa sam kao svaki majmun to i nosio (sad sam na šest kg bagaža, a možda će se i to smanjiti za koji gram. Ne ponesem dop =D> ). Elem, tim kačenjem sam napravio baš nestabilno vozilo i nisam smeo da se dižem sa sica. E tu se naučih na sopstvenoj grešci i sad vozim običan korman jedino što moram da poradim na navici.
Drugo, kad ustanem, to je idealan momenat da povučem nogavice na dresu, loša navika, tada ne vrtim pedale, usporavam.
Poradiće se.
Daj ti nešto, ti voziš drumaša.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#11 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 13 December 2010 - 10:29 AM

Ja na drumasu vozim Fizik Aliante sic i dobar je. Od mnogo toga sto sam probao, ovaj model mi odlicno lezi. Ni jednom nisam imao bol u predelu pozadine, iako sam ovog leta vozio duge visednevne voznje. Trnjenje cune hoce da se desi samo kada sam vec mrtav umoran nakon vise dana, pa kada dodje neki dug i strm uspon, a noge vec toliko bolne da mi se neustaje cesto iz sedista. Ne bih menjao ovo sediste.
Na mtb-u sam probao Selle SMP i to je definitivno nesto najbolje. Nisam imao prilike da ga posedujem da bih znao sve detalje, ali bih ga rado kupio.
A imao sam prilike da probam i neka firmirana sedista koja mi po obliku toliko nisu odgovarala da me je dupe bolelo danima nakon samo 110km voznje.


Aliante ima onaj žljeb po sredini. Ja sedim na Dženezisu koji isto ima žljeb (eno Skout ima i sa rupom u sredini). Biće da je razlika u čvrstini bokova, tamo gde naležu sedalne kosti? A oni prorezi sa strane, to je samo neka ventilacija ili daje veću elastičnost-savitljivost bokova sedišta? I kako bi ocenio mekoću tapacita i glatkoću-hrapavost površine u odnosu na neko Skoutovo, koje mogu da pipnem u prodavnici.
Da ima renta sedište na pet dana, da ih isproveravaš u praksi sve bi bilo lakše. Naravno, uz poštenu nadoknadu za najam. Ovako, plati 50-tak jura pa ćeš videti. Dosta zajebanije od kupovine sira na pijaci ili cipela.
Probaću možda da sam stvorim neko sedište. Jedino što moram, u tom slučaju, da se pozdravim sa težinom istog. Verujem da su mi pravi materijali na dugačkom štapu, oblik nije problem.
Još poslednje pitanje: generalno, šorc tešnji ili komotniji?
Pozz
  • 1
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#12 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 13 December 2010 - 02:50 PM

Ovaj Aliante koji ja imam je nesto stariji model, tako da nema ni rupu ni onaj kanal uzduz. Meni savrseno pase zbog oblika i to sto je kao stariji model pa je zadnji deo malo povijen nagore. Utisak je da se sedi na dupetu-sedalnim kostima, a ne na testisima ili na delu tela izmedju testisa i pozadine. Pre ovoga dosta godina unazad sam na starom drumasu vozio slicnog oblika sediste samo sto je bilo San Marco. Svasta sam probao, ali nekako mi najvise odgovara taj oblik.
Na dodir izgledao kao da jeste tvrd tapacir, ali se to ne oseti kad se sedi-vozi. Sediste koje sam u nekom proslom postu pomenuo kao tragicno je bilo neko Selle Italia, naizgled lepo, i anatomsko, na dodir mnooooooogoo mekse od Aliante-a, ali kada se vozi, guzica otpada vec nakon 50-60km, nakon duplo toliko kilometara, dupe vapi za banjskim lecenjem....
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#13 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 15 December 2010 - 10:36 AM

[quote name="zeggerr"]Ovaj Aliante koji ja imam je nesto stariji model, tako da nema ni rupu ni onaj kanal uzduz. Meni savrseno pase zbog oblika i to sto je kao stariji model pa je zadnji deo malo povijen nagore.

Heureka!
E ja sam to izgleda ranije instiktivno radio tako što sam kljun sedišta obarao nadole, protivno svim savetima sa foruma,gde decidno savetuju "sedište horizontalno". To je tražilo da budem više na nogama, manje na bulji.
Evo i od mene nečeg korisnog: ove godine sam pošao na put sa biopis pogonom i to je potrlo naginjanje sedišta. Ja biopis ne umem da vozim a da ne sedim više na zadnjici (procentualno-odnos sila). Od sad biopis samo kod kuće, a na put samo klasika, iako ima i on svoju svrhu, da prorade oni mišići koji treba da upotpune krug. Elem, biopis nije za turizam.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#14 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 December 2010 - 11:38 PM

Imam primarno zpapazanje/problem. U vezi sa cuvenom pricom da shorc resava sve. Ako obucem malo komotniji jaja i pionirska imaju vishe mesta, ali nogavica ne prijanja najbolje i krece trenje na pregibu perineuma i butine. Koliko je to vazno desetog dana putovanja? Ako obucem tesnji shorc isti onaj ansambl ima manje mesta. U tom slucaju ako pionirsku drzis u fizioloskom polozaju, a meni je to na dole, jaja ti dobuju po sicu dok bol ne postane nepodnosljiv. U drugom slucaju, ako pionirsku postavis na gore, utrnu pionirska i jaja od anestezije do bola.

Sedište nije odgovarajuće; ljudi prođu i deset komada dok ne naiđu na ono koje im odgovara. Nažalost, to isprobavanje sedišta je debelo skup posao, iz razloga koji su dobro poznati i već navedeni. Znam da mnogi turing biciklisti obožavaju Brooks ili ekvivalentna kožna sedišta, koja imaju tu zgodnu osobinu da se s vremenom prilagođavaju obliku korisnikove pozadine. Ne izgledaju previše uzbudljivo oku naviknutom na modernu opremu, ali za udobnost su hit:

Posted Image

Nisu baš jeftina, ali ima i skupljih. To je samo jedan predlog, naravno, ali mislim da u svakom slučaju treba promeniti sedište ako tolazi do trnjenja bitnih delova anatomije.
  • 0

#15 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 22 December 2010 - 09:26 AM

[quote name="Fiery"] "Znam da mnogi turing biciklisti obožavaju Brooks ili ekvivalentna kožna sedišta, koja imaju tu zgodnu osobinu da se s vremenom prilagođavaju obliku korisnikove pozadine."

Ovog detalja se nisam sam setio, a priznajem da sam se pitao zašto svi hvale isto. Već sam sve pripisao pukoj romantici.
Svaki post donese nešto. Na kraju ću stvoriti svoje sedište svojim rukama.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#16 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 26 March 2011 - 10:41 AM

Ja na drumasu vozim Fizik Aliante sic i dobar je. Od mnogo toga sto sam probao, ovaj model mi odlicno lezi. Ni jednom nisam imao bol u predelu pozadine, iako sam ovog leta vozio duge visednevne voznje. Trnjenje cune hoce da se desi samo kada sam vec mrtav umoran nakon vise dana, pa kada dodje neki dug i strm uspon, a noge vec toliko bolne da mi se neustaje cesto iz sedista. Ne bih menjao ovo sediste.
Na mtb-u sam probao Selle SMP i to je definitivno nesto najbolje. Nisam imao prilike da ga posedujem da bih znao sve detalje, ali bih ga rado kupio.
A imao sam prilike da probam i neka firmirana sedista koja mi po obliku toliko nisu odgovarala da me je dupe bolelo danima nakon samo 110km voznje.


Evo, posle breveta 200, da ti se zahvalim na ovom postu. Presedeo sam ga na Fizik Nisene Sportu i zadovoljniji sam mnogo nego ranije. Video sam i sam na stranim forumima da je to MTB dugoprugaško sedlo, ali u ovim godinama nemam iluziju da, obzirom na gibkost, zauzimam pravi drumaški položaj. Negde između, uglavnom nije loše, thanks gari.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#17 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 26 March 2011 - 10:56 AM

Ako sam ja načeo ovu temu recimo da imam obavezu da obelodanim saznanje sličnim sebi neznalicama.
Ozbiljniji od nas su mi rekli da prepone mažu vazelinom uz komentar da dugo zadržava mazivost, a da šorc treba da klizi.
Kakvu će vazelin lavinu budalaština da izazove u glavama seksualno orjentisanih-dezorjentisanih nije veći značaj od ovog da oni koji ne znaju, saznaju. Pa da porbamo, pa da vozimo, pa da kažemo.
To je jedini način da ovaj forum ne izgubi smisao, da ne postane FARMA.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#18 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 27 March 2011 - 08:46 AM

Bur, drago mi je da je savet bar malo imao koristi. I ja sam mnogo toga probao dok nisam zakljucio koji oblik mi odgovara.
Ovo za vazelin nisam imao pojma! Nekad pre dok sam imao problema sa ojedima, vise mi se desavalo na unutrasnjoj strani butina, ali ne na samoj preponi-pregibu, vec na 5-7cm unutrasnje strane butine od prepone-pregiba. Tada sam koristio palvolicevu mast, i pomagala je. Mada na bas dugim voznjama problem je bio vise mehanicki. Zbog tehnike pedalanja kada kolenima skoro dodirujem gornju cev (zbog jaceg postika) uvek se desavalo da se taj unutrasnji deo butine tare o shpic sedista, i eto problema.
Sada toga nema, verovatno su se butine malo istanjile od stalne voznje.
Mislim da svaki savet, kako god, i kome god cudno zvucao, zasluzuje da ga cujemo, pa ko voli i kome znaci, sigurno ce ga primeniti.
Hvala, pozdrav, vidimo se na drumu.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#19 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 March 2011 - 12:22 PM

postoji niz raznih krema za mazanje namenjenih biciklistima. imam kuci mali test primerak assos kreme. jesam jednom probao ali ne toliko da bih mogao da iznesem neko pro/kontra misljenje.

jedini problem koji imam je ako vozim dugu voznju posle duze pauze, od sedenja kao da se naprave dve unutrasnje bobuljice (klupcica) na mestu gde sediste pritiska zadnjicu sto moze da boli narednih nekoliko dana na voznji.
  • 0

#20 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 27 March 2011 - 03:38 PM

@ Ciklo
Nikad u zivotu nisam imao problem sa kozom na dupetu. Sa bolom da, jer nazuljam sedalne kosti, ili kao juce- dobijem dobru upalu guteusa od intervala. Koza mi je nekako debela, i jako tvrda. Znam dok sam bio klinac, pa mi se ponegde pojavi poneka bubuljica, i devojka hoce da se istisne iz koze.... to traje, i traje i pre napravi oko bubuljice podliv nego sto uspe da je istera na povrsinu koze.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika