Jump to content


Fotografije

Pomoć pri kupovini - Izbor sedista za devojke


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 nikolina

nikolina
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 03 November 2010 - 09:32 AM

HELPPPP!
imam Scott sporster zenski....sediste jako neudobno.... :oops: :shock:
-treba mi pomoc oko izbora novog.....koje da kupim, gde i po kojoj ceni ...hitno!
- da li je za moju visinu od 170 cm dobra L velicina rama koji imam?
  • 0

#2 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 03 November 2010 - 10:14 AM

viewtopic.php?f=5&t=19&p=61&hilit=velicina+rama#p61
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#3 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 03 November 2010 - 10:16 AM

http://www.cikloberz...ow.php?id=18901 mozda nesto ovako,ali bi najbolje bilo da se jave korisnice nekakvih sedista pa da one kazu.pozz
  • 0

#4 nikolina

nikolina
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 04 November 2010 - 06:35 PM

Hvala Nionu i Stefanu, a ostali...? hvala nizasta.. :D ...jer ja i dalje ne znam sta da kupim? :( ....imate li vi ovde uopste neke zenske bicikliste koji mogu biti od pomoci pri kupovini novog sedista :roll:
  • 0

#5 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 November 2010 - 07:13 PM

pa realno i nema velikog izbora zenskih sedista u ponudi.Ali mislim da sa FIZIKOM neces pogresiti.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#6 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 November 2010 - 07:26 PM

A i sediste je stvar licne prirode...Najnezgodniji deo na bajsu za preporuciti nekome. Sto je meni udobno, mozda tebi nece biti - i obratno. :wink:
  • 0

#7 shmungos

shmungos
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts

Postavljeno 05 November 2010 - 05:42 PM

Ima zenskih biciklista, a Stole ti je vec sve rekao na temu problematike preporuka. Meni je recimo svanulo kada sam presla na selle royal sediste sa udubljenjem. Sediste je malo presiroko za moj ukus, ispunjeno je gelom, koristim i gel navlaku preko njega, sto celom biciklu daje socijalni izgled :mrgreen:, i jos biciklisticke sa dobrim uloskom. Dakle, sve za udobnost.

Da li vozis bajs u biciklistickim sa uloskom?
  • 0

#8 shmungos

shmungos
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts

Postavljeno 06 November 2010 - 11:11 AM

Odgovoricu ti ovde umesto na pp, posto ce se mozda jos neka dama interesovati za ove informacije :D

Na ovom linku imas katalog selle royal sedista za ovu godinu. Prica se svodi na sledece:
1) postoji razlika izmedju muskih i zenskih sedista, zenska su nesto malo sira posto zene imaju sire karlicne kosti od muskaraca. Zenski modeli imaju oznaku koja pocinje sa 'D'(npr. drt, det itd.), a muski sa 'H'.
2) postoji razlika izmedju sedista u odnosu na poziciju koju zauzimas pri sedenju npr. na city bajkovima sedis pod uglom od 90 stepeni, na drumasima pod uglom od 15 stepeni. Podelu kod Selle Royal sedista imas na 5. strani kataloga - crvene tacke na sedistu predstavljaju poziciju na sedistu koja trpi najveci pritisak ili ti preciznije to prestavlja mesto na tvome telu koje ce te najvise boleti :mrgreen:. Ukoliko imas sticnu koja omogucava podesavanje nagiba sedista, lakse ces podesiti u milimetar sediste tako da te ne zulja.
3) postoji nekoliko razlicitih tipova sedista u smislu kvaliteta i cene - to je podela na: respiro, ergogel, urban, classic, ...
Selle royal sedista mozes da kupis u planet bike-u idi sa leve strane na : :arrow: delovi :arrow: sedista i videces listu svih raspolozivih sedista, mozes odabrati za kriterijum pretrage konkretnog proizvodjaca. Manje elegantna, ali daleko prakticnija varijanta je da odes do Planetovih prodavnica i pogledas sta ima od sedista u ponudi, posto na sajtu imaju gomilu sedista koja se vise ne mogu naci u njihovim prodavnicama, nije mi jasno zasto im je sajt po tom pitanju tako neuredjen.

Alternativa kupovini novog sedista je kupovina polovnog preko oglasa.

Ovde na forumu ljudi hvale Selle Italia sedista, tako da ti drugi forumasi mogu ponuditi informaciju gde se ona nabaljaju.

Od 2001. godine vozila sam neko Selle royal sediste sa gelom, koje je bilo podnosljivo neudobno. Ove godine sam uzela njihovo Classic sediste, model Alpine, za sedenje pod uglom od 30 do 60 stepeni, ima udubljenje na centralnom delu, bilo je oko hiljadu i po dinara u Planetu, nije bas za padanje u nesvest od udobnosti, ali na njemu mogu da sedim 2 sata bez ustajanja, sto na prethodnom nije bio slucaj, naravno sve sa gel navlakom i biciklisticnim. Gel navlaka je bila poklon od prijatelja iz inostranstva, tako da stvarno ne znam da li moze da se nabavi kod nas - debela je oko 1 cm, sedenje postaje udobnije, ali se guza vise kuva na njoj :wink:

Medjutim, pre svega dolaze biciklisticke sa uloskom. Da sam na tvom mestu kupila bih prvo njih, pa tek se onda bacila na nabavku novog sedista ukoliko voznja i dalje bude nepodnosljiva. Ulosci se opet dele na muske i zenske, razlika je drasticna, zato obavezno trazi od prodavca zenski model. Zenski modeli se teze nabaljaju. Postoje razlike u kvalitetu ulozaka i kod razlicitih modela istog proizvodjaca. Mogu se naci u Planetu, u Inter sportu, u Matriolimpu: http://www.matriolim... ... eroba.html (ovde je najveca verovatnoca da ces ih naci, marka je North wave). Postoje varijante trikoa ili biciklistickih, triko je udobniji jer nema lastis na struku tako da se ne useca za razliku od biciklistickih, ali ga zene manje vole jer je bas uzak, meni to iskreno ne smeta, gledanje moje pozadine je problem onih iza, ja samo vidim put ispred sebe, ostalo me ne zanima :mrgreen:. Kada smo vec kod pozadine, kada budes kupovala biciklisticke postoji jedna sofisticirana metoda za utvrdjivanje da li su biciklisticke providne - natrti se kao kad vozis bicikl i baci pogled u ogledalo da li se materijal toliko rastegao da ti se vide gace, verovatno ne zelis da svi iza tebe vide bas svaki detalj ;). Muski svet uglavnom vozi biciklisticke bez gaca, meni to ne pada na pamet. Postoje biciklisticke u formi sorca/bermuda/tri cetvrt helanki/helanki/zimskih helanki za hladnije vreme, pa odaberi sta ti najvise odgovara. Ja imam samo bermuda varijantu, kada mi je hladnije obucem preko deblje helanke (obicne, bez uloska), dalje po potrebi dodajem aktivne pompeine duge gace i ako je bas zima jos i hulahopke i grejace za listove.
  • 0

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 November 2010 - 11:37 AM

Gel navlaka za sediste je imala da se kupi u Intersportu, u Merkatoru.

Pa i zenski svet vozi u bicklisticki bez klasicnog donjeg vesa. Biciklisticke su krojene tako da ne usecaju izmedju nogu. Koja je onda poenta da ih nosis, ako ispod imas donji ves, koji ti se useca s unutrasnje butina? Drugo, pamuk nije pogodan za sportske aktivnosti jer zadrzava vlagu. Biciklisticke brze odvode vlagu i poseduju anti-bakterijski ulozaj. Ako nisi probala do sada, probaj jednom samo u biciklistickim da vozis, pa prenesi utiske. Pogotovo, leti. I prenesi nam utiske ovde. :wink:
  • 0

#10 shmungos

shmungos
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts

Postavljeno 06 November 2010 - 11:48 AM

Postoji i aktivni zenski donji ves koji dobro sprovodi vlagu ;), nisu bas sve gace pamucne. Nista ne garantujem za voznju bez donjeg vesa, ali ako ipak resim da probam mozda, ali samo mozda podelim tu informaciju sa vama ovde n2:smiley-happy120 :mrgreen:
  • 0

#11 nikolina

nikolina
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 06 November 2010 - 06:05 PM

e pa devojko (shmungos)
Beskrajno hvala na svim iscrpnim odgovorima, na mnostvu korisnih saveta koji su zaista ZLATA VREDNI za udobnu voznju i sto si svoje veliko biciklisticko iskustvo tako nesebicno podelila s nama....
  • 0

#12 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 06 November 2010 - 09:51 PM

biciklisticke bez gaca, meni to ne pada na pamet

Stole je u pravu, ovo sa dodatnim donjim vešom ispod biciklističkih ipak stvara kontraefekat. Nije samo stvar u tome jel pamučni donji veš ili ne-nego u tom dodatnom "gužvanju", koje u kombinaciji sa uloškom od biciklističkih gaća ometa prokrvljenost između karlice! [-X
  • 0

#13 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2010 - 10:22 PM

ali ako ipak resim da probam mozda, ali samo mozda podelim tu informaciju sa vama ovde n2:smiley-happy120 :mrgreen:

ajde nemoj :D
  • 0
Postavljena slika

#14 ele

ele
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 07 November 2010 - 10:43 AM

Tesko je naci zenske biciklisticke,ja sam nasla NW ali muske :lol:
Naravno-kada sam ih kuci probala i malo bolje pogledala svoju pozadinu :shock:
Ne hvala,estetika ipak pre udobnosti.I tako bacih 30e
  • 0

#15 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 07 November 2010 - 12:31 PM

Ne bacaj, prodaj! Ipak je ovo neka berza.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#16 shmungos

shmungos
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts

Postavljeno 07 November 2010 - 01:59 PM

@ele - sta je falilo nacinu na koji stoje muske na pozadini? Prodaj ih obavezno, to bas spada u kategoriju 'nekorisceno'.

Najlepsa varijanta za kupovinu biciklistickih je neka lepa velika biciklisticka prodavica na zapadu, gde ljubazna prodavacica donese desetak modela, a kupac se siroma muci da izabere :)

ajde nemoj :D

bez brige ;)
  • 0

#17 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 13 November 2010 - 10:49 PM

Tesko je naci zenske biciklisticke,ja sam nasla NW ali muske :lol:
Naravno-kada sam ih kuci probala i malo bolje pogledala svoju pozadinu :shock:
Ne hvala,estetika ipak pre udobnosti.I tako bacih 30e


ja imam zenske Nakamura biciklisticke pa mozda neku zamenu da napravimo, kupljene su u intersportu pre 3-4 god nikada obucene :) iz istog razloga
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#18 meteori

meteori
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 02 February 2021 - 10:29 PM

Koje zensko sediste da kupim za drumasa. Posedujem svu biciklisticku opremi i naravno sediste koje zulja. Molim za preporuku al da nisu ona najskuplja n2:Heristical


  • 0

#19 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 February 2021 - 05:54 AM

Izbor sedla je veoma individualan. T.j. tri različite žene/čoveka će često preporučivati tri različita sedla. Zavisi od širine sedalnih kostiju, položaja na biciklu (tj. koliko je biciklista nagnut ka napred) i ličnih afiniteta. Najbolje što mogu uraditi je uputiti na seriju od pet kraćih članaka koje sam napisao - objašnjavaju kako za sebe izabrati sedlo, šta je bitno, šta kako utiče... Ima i nekih preporuka (barem šta se meni svidelo), ali bolje je lično probati.

 

Udobnost sedla bicikla [01] Materijali od kojih se prave


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#20 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 03 February 2021 - 06:40 AM

Koje zensko sediste da kupim za drumasa. Posedujem svu biciklisticku opremi i naravno sediste koje zulja. Molim za preporuku al da nisu ona najskuplja n2:Heristical



Probaj sa ovim sedlom. Moja supruga ga koristi na njenom bajsu i poprilicno je zadovoljna. Anatomski oblikovano, ni tvrdo ni mekano. Pitanje je samo u kom Decathlonu ga naci...

https://www.decathlo...7992?mc=8552325
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika