Jump to content


Fotografije

PLIVANjE DUZ JADRANA


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 bubamario

bubamario
  • Members
  • Pip
  • 29 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2010 - 04:53 PM

Trazim saputnike na neobicnom putu! Namera mi je, naime, da se prepliva TOPLO Jadransko more od Ade Bojane do Trscanskog zaliva! Odabrao sam taj smer zbog povoljnijih morskih struja. Na prvi pogled deluje zasigurno kao velik’ zalogaj. Medjutim, izvodljiv je tokom jedne letnje sezone ukoliko bi se prelazilo desetak kilometara dnevno. Prve sezone bi dakle trebalo isprobati mogucnost prelaska tih deseak kilometara dnevno. Bilo bi idealno jos tokom ovog leta …
Spavalo bi se na obalama…u svakom slucaju bila bi nam potrebna podrska s’ kopna (neko ko bi nosio opremu za spavanje, odecu, eventualno pribavljao hranu).
Ne traze se vrhunske plivacke predispozicije, vec mnogo volje I ljubavi prema moru.Ne treba zaboraviti da je morska voda gusca od slatkovodne te je laksa za plivanje I odrzavanje na vodi. Svakako bi bile potrebne izvesne pripreme I priblizno uskladjivanje brzine ucesnika.
Voleo bih da ova ideja sazreva u svima i da je podelite s’ nekim ko bi se mozda zainteresovao za nju. Ona svakako ne bi mogla da se ostvari pre sledeceg leta ili nekog narednog… Ocekujem podrsku, ideje, sugestije, zamerke… Uveren sam da je ideja ostvariva uz donaciju, sponzorstva I naravno ogromnu volju. Vreme ce, medjutim, pokazati hoce li se stvoriti potrebna energija da se krene u ovaj podvig. Mislim da bi ovaj put ucesnicima predstavljao istinsko uzivanje I upoznavanje obale.
Toliko za sad…
  • 0

сами идемо брже, заједно даље


#2 misha

misha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 October 2010 - 08:39 AM

Extra! Extra!
  • 0

#3 Kiza

Kiza
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 14 October 2010 - 08:47 PM

FENOMENALNO!!!! BRAO!!
Jedan clan kopnene expedicije je tu... taj sam!
  • 0

#4 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 02 November 2010 - 11:30 PM

Odlicna ideja! =D>
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#5 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 November 2010 - 06:01 PM

Super ideja, nego koliko vremena treba da se prepliva 10km, nemam uopste predstavu?
Meni je zelja da obidjem Jadran ali kajakom. :D
  • 0

#6 bubamario

bubamario
  • Members
  • Pip
  • 29 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2010 - 06:45 AM

zavisi od grupe, ali orjntirno 8h. to vreme bi podelili na 4h. pre podne i 4h. popodne
  • 0

сами идемо брже, заједно даље


#7 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 November 2010 - 01:38 PM

Bogami momacki :wink:
  • 0

#8 licmi

licmi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 06 November 2010 - 05:32 PM

Big river man
http://www.imdb.com/title/tt0956101/

Covek me je jednom recju odusevio.
Meni je njegov tip plivanja najblizi biciklizmu, u smislu izdrzljivosti i avanture.
Sam u reci plivas tako...
Sad koliko on moze da predje uzvodno-nizvodno dnevno ???
Covek mora da se adaptira na vodu, primetio sam on je izolovan odelom i nekom mascu ...
Kakva je njegova hidrodinamika u vodi ? bez zezanja bas me interesuje da' l bi iso brze kad bi imao neka posebna(mislim duza) peraja na nogama itd.

S druge strane mnogo mi je zao jer su sve reke zagadjene, inace bi mi i dan danas mogli da slobodno plivamo u reci.
  • 0

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 November 2010 - 05:45 PM

Martin Strel - ljudina! =D> Kad su ga pitali, hocete li preplivati i Nil kao sto ste planirali, bio je u fazonu "maa, nije mi tako zanimljiv kao Amazon". Smorio se lik, sve vece reke sveta preplivao. :lol:
  • 0

#10 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 November 2010 - 07:05 PM

bez zezanja bas me interesuje da' l bi iso brze kad bi imao neka posebna(mislim duza) peraja na nogama itd


Nisam bas video kakva su ta njegova peraja, posto se lose vide na trailer-u ali peraja ti daju dosta brzine, poredjenja radi, drugar koji dobro pliva i pliva brze od mene, ja kada stavim peraja (moja su srednje duzine) budem brzi od njega kada plivam samo nogama, znaci ne koristim ruke. Mislim da su ova njegova vise za slucaj ako uleti u neke brze delove reke da moze lakse da se izvuce. Inace peraja za podvodni ribolov su oko 90cm :wink: . Brzina zavisi dosta i od tvrdoce peraja.
  • 0

#11 licmi

licmi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 06 November 2010 - 08:11 PM

bez zezanja bas me interesuje da' l bi iso brze kad bi imao neka posebna(mislim duza) peraja na nogama itd

Brzina zavisi dosta i od tvrdoce peraja.

Kupis "Specialized" karbonska peraja od metar i 'po i plivas ko barakuda :D


Ljudi koji se takmice u triatlonu imaju neke fazone za odela. Materijali od kojih se odela prave imaju manji otpor ili tako nesto ...

Morska struja je isto stvar o kojoj treba razmisljati ako se ozbiljno pristupa ovoj temi ...
  • 0

#12 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 06 November 2010 - 08:19 PM

U rekama se uvek pliva nizvodno. To su posebni ludaci, u poredjenju sa biciklistima najslicniji onima koji se takmice na RAAM trci.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#13 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 06 November 2010 - 08:35 PM

bez zezanja bas me interesuje da' l bi iso brze kad bi imao neka posebna(mislim duza) peraja na nogama itd

Brzina zavisi dosta i od tvrdoce peraja.

Kupis "Specialized" karbonska peraja od metar i 'po i plivas ko barakuda :D


Ljudi koji se takmice u triatlonu imaju neke fazone za odela. Materijali od kojih se odela prave imaju manji otpor ili tako nesto ...

Morska struja je isto stvar o kojoj treba razmisljati ako se ozbiljno pristupa ovoj temi ...

Odala za plivanje koje koristi vrhunski plivaci marke JACKET ,kostaju oko 1000 eura 8) ,pa ko voli nek izvoli.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#14 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 November 2010 - 09:00 PM

Ili oldschool fora namazes se mascu :mrgreen: stvarno gledao sam neku emisiju i radili su to ljudi.
  • 0

#15 licmi

licmi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 06 November 2010 - 09:27 PM

Ili oldschool fora namazes se mascu :mrgreen: stvarno gledao sam neku emisiju i radili su to ljudi.

Sto su morska stvorenja onako ljigava kad ih izvuces iz vode ?
Zato sto se mazu mascu i to tajno, nijedna kamera jos nije zabelezila taj prizor :D
  • 0

#16 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 August 2017 - 02:10 PM

Wow, tek sad vidim ovu temu! Fenomenalna ideja!

Da li je bilo realizacije na kraju? :)


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 August 2017 - 02:47 PM

Aj' kad vadimo iz naftalina :)

 

Imam trenutno 2 para peraja, jedna uzana i duga i jedna kraća i šira (da ne kažem deblja :D). Utisci:

 

Za ubrzanje: kratka

Za normalno plivanje: ~ 1:1; možda blaga prednost kratkim zbog veće praktičnosti

Za zaron na dah: duga; daju bolji potisak pri skroz laganom zamahivanju s obe noge odjednom.


  • 0

#18 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 August 2017 - 04:10 PM

Omašio si topic  n2:smiley-think005


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#19 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 August 2017 - 04:22 PM

Evo preselio i tamo. Ciklo, obriši ono iznad.


  • 0

#20 adrenalinyu

adrenalinyu
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 10 April 2022 - 03:57 PM

Da li je realizovana ova odlična ideja?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika