Jump to content


Fotografije

BojanNS [MTB] [AM]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
34 odgovora na ovu temu

#1 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 September 2010 - 01:49 PM

Evo ga moj bajs, nije jos ni blizu gotov, najslabija mu je tacka amort ali kada zaradim lovu kupicu neki normalan. Polako ga sredjujem koliko se ima para :wink: .

Komponente su:
ram: Kona roast 17''
amort: RST Mag TL
kocnice: Juicy 3 160mm rotori
prednja nabla: Alivio
zadnja nabla: Deore
prednja felna: Rigida X-plorer
zadnja felna: Remerx Grand Rock
lula: Bike Positive
korman: Bike Positive
sticna: Da Bomb 30.0mm
sic: Velo Pronto SL Z1
srednji pogon: XT holowtech sa LX patronom
menjac prednji: SRAM X-generation
menjac zadnji: SRAM X-9
Rucice menjaca: SRAM X-9
kaseta: Shimano LX
pedale: DMR V8

Postavljena slika
  • 0

#2 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 24 September 2010 - 02:24 PM

Najlepse su pedale :)))
  • 0
...born to ride...

#3 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 September 2010 - 02:15 PM

Imam skoro gotov prednji tocak, jos samo da nabavim zbice, niple i da ofarbam felnu u belo 8)

Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 25 September 2010 - 03:30 PM

Super nabla, spremna i za thru-axle 20mm. =D> Gde si je nabavio?
  • 0

#5 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 September 2010 - 04:06 PM

Zato sam je i uzeo :wink: , kada zamenim amort da ne moram posle i to da menjam, mislim da bi mogla da se montira i na osovinu od 15mm samo da odem kod strugara da mi napravi neku "cev" tih dimenzija. Narucio sam je preko CRCa.
  • 0

#6 pavle93

pavle93
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationNis

Postavljeno 25 September 2010 - 04:27 PM

Lep bajk! :D
Nego kako si zadovoljan sa Avid Juicy 3 kocnicama? Kako koce (ponudjeni odgovori: 1. u mestu, 2. treba malo jace da stisnes da bi ukocilo u mestu, 3. samo "grebu" disk i ukoce za neko vreme 4. sve ostalo :mrgreen: )? Interesuje me zato sto zelim da predjem na hidrauliku ali se jos uvek kolebam koje kocnice da uzmem. Da napomenem da imam 55 kila, vozim 90% asfalt, a kada je u pitanju off-road nije nista ekstremno.
Hvala ti unapred na odgovoru.
I da, sto se tice kupovine preko CRC-a, koliko naplacuju postarinu i za koji vremenski period roba stize?
  • 0
2010: 4215 km
2011: 6021 km
Google Picasa album: http://picasaweb.goo...avle.specijalac
Putopisi sa mojih ciklotura: http://pavlerandjelovic.wordpress.com/

#7 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 September 2010 - 04:28 PM

Lep bajs, ram mi se najviše sviđa! n2:thumbsup

Još samo neki fini amort da staviš (( Marzocchi da bude uz Konu :mrgreen: )) sa 20mm osovinom i hodom min. 130mm i onda će biti jedna fina HT AM mašina! 8)
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#8 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2010 - 04:36 PM

Nego kako si zadovoljan sa Avid Juicy 3 kocnicama? Kako koce (ponudjeni odgovori: 1. u mestu, 2. treba malo jace da stisnes da bi ukocilo u mestu, 3. samo "grebu" disk i ukoce za neko vreme 4. sve ostalo

Vosio ih vise puta i sa originalnim avid paknama uglavnom rade na 3 nacin.One ne koce u mestu ni u teroiji, mada bi tebe mozda ukocile jer si lagan.SD7 mehanika je zver za juicy 3, a ako zelis nesto sto stvarno radi kako valja moraces da zadjes dublje u dzep :)
  • 0
Postavljena slika

#9 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2010 - 04:45 PM

One ne koce u mestu ni u teroiji,

Ja imam Avid 3 i sto se mene tice koce u mestu...ali bas tako..a imam 67 kg..
Bas sto se toga tice,pri kocenju,rucica mora ili da se pritiska vise puta po malo(da secka,da tako kazem)da bi se zaustavljao postepeno,a moze i da se dozirano pritiska...sve malo jace preko toga,zakljucava tocak...
E sad istina je da od hidraulike je jedino sto sam vozio juicy 3,ali mislim da koce sasvim dobro,i to u mestu...inace,nisu ni skupe..
  • 0

#10 pavle93

pavle93
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationNis

Postavljeno 25 September 2010 - 04:57 PM

Meni je osnovna ideja bila da kupim Avid Juicy 5, ali posto za nju treba malo vise para... :D
E sad u odnosu na standardnu Avid BB7 mehaniku (mehanicke diskove), kako funkcionise?


Nego kako si zadovoljan sa Avid Juicy 3 kocnicama? Kako koce (ponudjeni odgovori: 1. u mestu, 2. treba malo jace da stisnes da bi ukocilo u mestu, 3. samo "grebu" disk i ukoce za neko vreme 4. sve ostalo

Vosio ih vise puta i sa originalnim avid paknama uglavnom rade na 3 nacin.One ne koce u mestu ni u teroiji, mada bi tebe mozda ukocile jer si lagan.SD7 mehanika je zver za juicy 3, a ako zelis nesto sto stvarno radi kako valja moraces da zadjes dublje u dzep :)


SD7 nije isto sto i BB7, jel tako? (SD=single digit, a to su v-brake kocnice?)
  • 0
2010: 4215 km
2011: 6021 km
Google Picasa album: http://picasaweb.goo...avle.specijalac
Putopisi sa mojih ciklotura: http://pavlerandjelovic.wordpress.com/

#11 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 25 September 2010 - 04:58 PM

Ram je odlican, a vidim bice tu jos nekih finih djelova.

@Pavle
72kg imam, vozim dosta off-roada i idem na ture ove rekreativne. Kad su ok paknovi, veoma dobra kociona sila (probao sam/vozio: hayes stroker trail, juicy 5, juicy carbon, magura marta, avid elixir r sl). Nije dakle u pitanju hidraulika vise klase, za off-road i nisu idealne (recimo da vazi 3, premda ja to ne bih nazvao grebanjem, treba im vremena da zakoce, ali ako nisi na opasnoj nizbrdici nista strasno). Na drumu i sl, koce recimo pod 2.

Ali cisto informativno mislim da ni jedna od kocnica koje sam ja imao prilike da vozim ne koci pod 1 ili ja ne umijem da kocim onda...
  • 0

#12 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Postavljeno 25 September 2010 - 05:09 PM

Lep bajs, jos ovi buziri milina =D>
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#13 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 25 September 2010 - 05:10 PM

Ja vozim hayes 9 stare 6 godina,a imam juicy3 nove.Znaci hayes i posle 6 godina sa skoro potrosenim plocicama jedu juicy 3.E sad ja imam 90 kg ali to hayes ne osete.Mogu samo da predpostavim kako koci noviji hayes.SORRY ZA OFF
  • 0
puno znoja,malo krvi

#14 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2010 - 05:12 PM

SD7 nije isto sto i BB7, jel tako? (SD=single digit, a to su v-brake kocnice?)

da sorry, lapsus je u pitanju, ali cak i sd7 na suvom koci bolje od juicy 3 (to mu dodje kao kolateralna steta od informacije :D )
  • 0
Postavljena slika

#15 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 September 2010 - 05:24 PM

Hvala ljudi :D .
@ Pavle Sto se mene tice koce dobro, mada nisam probao druge, rekao bih da najvise koce pod 2. mada zadnji tocak moze da se "zakljuca" bez problema na bilo kojoj nizbrdici, a nizbrdo nisam ni probao da zakljucam prednji tocak da ne bi bilo n:bicycle2 , po ravnom mogu da ga zakljucam. Ne znam da li si planirao nove ili polovne, po meni polovne se isplate ali nove bas ne, moze da naleti nesto odlicno polovno za pare novih. I za drum je vise nego dovoljno. Sto se tice postarine zavisi od tezine i velicine toga sto kupujes ali koliko se secam nesto oko 10ak eura, a stize za maks 7 dana mada je meni za 3-4.

@Nblexel
Ja bih najradije Pike-a ali ne bih se bunio ni za nekog Fox-a :mrgreen: . Bice tu jos promene samo da se dodje do para :wink:

@MarkoZamj
Buziri su obicni prelepljeni crvenom izolir trakom :wink:
  • 0

#16 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 25 September 2010 - 05:29 PM

I meni se najviše sviđaju pedale i nove nable, baš su extra, biće interesantno videti bajs sa belim nablama, belim felnama i nadam se, belim žbicama :)
E, sad, bužiri su mi extra glupi, uopšte mi se ne sviđaju čak suprotno, skinuo bi ih odma pa makar ne vozio bajs mesec dana dok ne nabavim nove a i neće se slagatisa novim točkovima :?
  • 0

profilepic.gif


#17 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Postavljeno 25 September 2010 - 06:07 PM

Idem da lepi traku :mrgreen:
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#18 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 September 2010 - 06:10 PM

@ Sirius
Bice bele zbice :wink: , a planirao sam crvene niple i imam vec crvene gripove koji nisu na slici, a ako se ne bude slagalo lako cu odlepiti izolir traku :wink: , mada video sam neke bajseve koji imaju tu kombinaciju boja i ide fino.

Edit:
Nesto na ovu foru, mislim na boje :mrgreen:
http://dnai.pinkbike.../album/dirtbag/

@Pavle
Ja bih ih onda uzeo.
  • 0

#19 pavle93

pavle93
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationNis

Postavljeno 25 September 2010 - 06:17 PM

@BojanNS: Da, na polovne sam mislio, ali u odlicnom stanju.
Izvinjavam se jos jednom za off, necu vise :wink:
  • 0
2010: 4215 km
2011: 6021 km
Google Picasa album: http://picasaweb.goo...avle.specijalac
Putopisi sa mojih ciklotura: http://pavlerandjelovic.wordpress.com/

#20 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 25 September 2010 - 08:00 PM

@ Sirius
Bice bele zbice :wink: , a planirao sam crvene niple i imam vec crvene gripove koji nisu na slici, a ako se ne bude slagalo lako cu odlepiti izolir traku :wink: , mada video sam neke bajseve koji imaju tu kombinaciju boja i ide fino.

ajde videčemo kako će se slagati, u kranjnjem slučaju to je tvoj bajs, ti ćeš ga voziti tako da je jedino bitno da se tebi sviđa n2:thumbsup
  • 0

profilepic.gif





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika