Jump to content


Fotografije

bajser [drumas] deo po deo...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#1 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 22 September 2010 - 01:38 PM

pozdrav, do sad sam u glavnom samo teoretisao, al da vidite da nesto i sklapam :D

eLeM, prvo prica oko rama...

pre nego sto ga je meni kupio, tj pokloni naj ortak, triatlonac Stupar Bosko, vozio ga je drugi triatlonac, Nemanja Nikolic, a jos pre njega - Aleksandar Sukic. Dalju istoriju ne znam :)


Na ramu su bile: vila, prednja glava STX (njaaaah... al radi jbg), ritchey lula, sticna neka leva i budzena, stopke za sajle na downtube-u, plastika za sajle manjaca na bb, i to je to. U glavnom, ram je bio prilicno iscukan, izgreban, i generalno zapusten, pa sam ja lepo poskidao sve nalepnice sa njega (Peugeot?), osmirglao ga rucno do metala, i predao kumu auto limaru/lakireru...

Zamesali original istu boju kakva je i bila (moto boja, papreno skupo, visestruko skuplja boja nego za kola)

Opicili belu bazu, zatim nekoliko slojeva zute, i na kraju providni lak... Vilu naravno u crni akril. Ram kao nov



Zatim je usledilo opremanje bajsa.

Volan sam dobio takodje od ovog ludaka koji mi je poklonio pola bicikla, alu, posirok, pristojan.

Prvo sam nabavio kurble i sajbne nove oktalink 1 shimano 105. Uzeto takodje ovde, od Mladena Nedica, zajedno sa Shimano SLR rucicama kocnica, takodje novim. Evo njemu jedno veliko HVALA. Do duse, jedva nadjoh odgovarajucu (i to polovnu) patronu, i to me Bora iz BK Vojvodina fino osisao :?

Hteo sam crne 105 kocnice, ali nesto tanak novcanik, pa su legle polovne (ako se tako mogu nazvati) 600/Ultegra BR6403 od Aleksandra Jovanova. Ne znam coveka, uzeto preko oglasa. Ne znam ni kako je uspeo 15-ak godina stare kocnice da sacuva ovako. Original pakne. Bukvalno su kao nevozene. Evo i njemu jedno veliko HVALA.

Zatim su resavani tockovi. Trampom, drugarskim kombinacijama i raznim predjasnim mobama, za 20 e sam dobio komplet drumske tockove sa 32 rupe. Klasika, crne rigida chrina felne, dt swiss comp zbice i niple, tiagra nable, ozada 105 9-faz kaseta i zute Lugano gume. Sve u pristojnom stanju. Najvece H.V.A.L.A. opet drugu Bosku. On je inace, jedna budala, al ja ga eto - volim. :)

uzeo obicne metalne pedale, najbolje sto sam nasao.


to sve sada izgleda ovako:

Postavljena slika


ostalo da se nabavi: traka volana, sic (imam neki za prvu ruku), 3*9 105 samaraljke (rezervisao) HG73 lanac, i neki menjac da fercera uz sve to. Ako Bog da, ove nove rucke kocnica sto imam cu zameniti za lanac. Ceo biznis ce sad da stagnira malo, posto moram da upisem godinicu fakulteta...

Ako ima jos neki ludak kao Bosko, da sponzorise ostatak opreme - [-o< :D


Inace, bajs ce 90 % vremena da me transportuje sa kraja na kraj Novog Sada, i zato obicne pedale, sklapam ga sebi, i jos 10 % za cisto uzivanje u voznji. Venac, spust, full blast, ovono...
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#2 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 11 November 2010 - 06:57 PM

samo da se pohvalim :D

legle konacno 105 samaraljke. (smontiran volan skroz) Trebao bih nabaviti i nove gume za samaraljke, ali i ove mogu da mi budu ok sledecu sezonu

ostao da se kupi HG 73 lanac (narucen), i zadnji menjac (bice 105, kad se sastavim malo sa parama)

+ sam u potrazi za nekim sicom, da je udoban, a opet da se uklapa u specijalku
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#3 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 11 November 2010 - 07:15 PM

fino ide sklapanje.Druze rado bih se ucipio sa nekim delom ali nazalost za drumasa bas nista nemam.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#4 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 11 November 2010 - 08:41 PM

savet je uvek dobro dosao :D

bice dosta delova sa kojima ne znam sta cu, koji su neplanirano ostali. TIpa ovi tockovi sto su iza bajsa (rekord glava sa mavic felnom, gipemme glava sa chrina felnom i dura ace 7fazom kao novim. Sve se vrti bolje nego ovo novo, jedino sto ima lufta malo, i sto je nalupano :D ), SIS menjac zadnji + neki levi od mtb-a starog, mozda jos nesto cega ne mogu da se setim.

To cu poklonim nekom, ako treba.

Dakle, trazim sic, i naravno, ici ce dalje opremanje, tipa svetla, sajle...

Imam i jedan plan za bajs za koji ce svi da me napljuju, al to tek kad zavrsim :mrgreen:
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#5 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 19 January 2011 - 08:01 PM

bajs konacno sklopljen i nastelovan.

Kupio nov 5600 zadnji menjac, nov HG73, i novo neko jeftinije sediste (ali fino udobno).

Slike cim se razdani, ili ako bude suvo sutra, nakon prve voznje :D
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#6 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1711 posts

Postavljeno 19 January 2011 - 08:28 PM

koja ti je ovo ram,koliko para i gde ima da se uzme(srbija)??
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#7 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 19 January 2011 - 08:31 PM

:) matori peugeot Cr-Mo

raznim drugarskim kombinacijama je zavrsio kod mene, a ja sam ga iz totalnog kozmetickog auta vratio u ovakvo stanje.
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#8 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 19 January 2011 - 08:34 PM

=D> =D> .sad da ga topis i to je to.A gume da se dime....
  • 0
puno znoja,malo krvi

#9 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 20 January 2011 - 11:48 AM

go*njivo vreme, pa nisam teo da ga prljam danas:

Postavljena slika

p.s. shupa za drva (i bicikle :)), nije neki prostor za fotkanje, al... :lol:
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#10 licmi

licmi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 20 January 2011 - 02:53 PM

Bajs je bombona.
=D>
Svaka cast kad si imao vremena i zivaca da nadjes delove i da sve to ispeglas da radi...
U zdravlje da ga vozis.
  • 0

#11 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 20 January 2011 - 07:00 PM

odstampati iznova, i iseci na kateru peugeot nalepnice, ili ostaviti ovako?

Uslikao sam originalne iz svih uglova, pa mogu da napravim kopiju 1:1


btw, ako neko ima u nekom budzaku gume za shimano 5500 samaraljke - uzeo bih... Mogu i od ultegre iz te generacije.

Takodje, trazim i NOVU osovinu srednjeg pogona oktalink 1, engleski navoj, sirina osovine 109.5, a ram je std sirina. Ova moja osovina je polovna, ali (iako to ne osetim u voznji) ima malo lufta.. Pa me to zivcira. Ostatak mehanike je ili tiptop, ili nov. :D
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#12 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 20 January 2011 - 09:09 PM

Čestitam,lepo si sredio bajs.Ja bi nalepnice obavezno stavio.I ja imam jednog Peugeota iz neke 1985 godine,stoji mi u rezervi.Dva puta sam ga plastificirao ali nije to najbolje urađeno.Pozdrav!
  • 0

#13 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 20 January 2011 - 09:51 PM

hvala svima na cestitkama! ;)

voleo bih nesto vise da saznam o tom ramu, kad je napravljen, koja klasa je bio i tako neke sitnice. Sutra cu ovde dopisati oznake sa rama, pa ako neko zna i ima vremena, svaka pomoc je dobrodosla. Sto se tice tako neke mehanike (fotoaparati, bicikli, automobili, motocikli, rc modeli) - totalno sam zaludjen, i volim da znam svaki moguci detalj o konstrukciji, izradi, vremenu proizvodnje... n2:loony

inace, spojevi i varovi na ovom ramu su me stvarno odusevili. Nigde se ne poznaje ni jedna greskica, nema onog "slaganja" vara, tacku po tacku, vec kao da cevi izrastaju jedna iz druge. Ljubitelj sam i starih ramova sa mufovima, ali to stvarno vise ono.. Izgleda i fazona radi. Inicijalno sam hteo da nasviram neki svoj matori 5speed, ali sam odustao, zbog bb sa svajcarskim navojem. Ovo ce mi ipak biti bicikl za prevoz, i nesto sto bih trebao moci duze vreme servisirati.
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#14 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 05 February 2011 - 03:39 PM

pala prva voznjica :D cca 5 km pisa mi se minimizirala od ladnoce i vetra

kad je bajs inicijalno zavrsen, ja sam ga samo 200, 300 m povezao da vidim da li sve radi, a sad malo ozbiljnije...

Prednja kocnica nedotegnuta (prevelik hod na samaraljci, velik zazor izmedju pakni i felne)
Zadnja kocnica pretegnuta (premali i pretvrd osecaj na samaraljci, jedna pakna uvek pipne 2, 3 puta felnu po krugu okretanja)
Zadnja felna kriva, mora na centrazu
Sic je ne tako udoban kao sto deluje na dodir. Recimo da je podnosljivo tvrd. Selle Royal Classic Sport Mach

Ostatak me odusevio. :D

Nisam procitao brojeve i oznake sa rama, nije mi se dalo onako smrznutom :? Samo sam prebrisao malo ram i vratio ga u pit :)
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 05 February 2011 - 04:52 PM

Koja zima prijatelju, pa sad je leto u odnosu na prethodne dane kad se vozilo. 8) Batali ta sa kilo gela i nabavi tvrdji sic, bice udobnije na duzim voznjama. :D
  • 0

#16 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 05 February 2011 - 05:47 PM

pala prva voznjica :D cca 5 km pisa mi se minimizirala od ladnoce i vetra

RHCP su nasli resenje za taj problem :)

ps. bajs ti je bas lep. Nadam se da ide dobro...
  • 0
.

#17 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 05 February 2011 - 06:22 PM

auuu... kako sam ja kao postovalac rhcp propustio ovo da vidim do sad.. Stidim se

=D> za link

btw, i bolje bi mu bilo da je lep i da ide jednako, s obzirom koliko vremena i parica je skucano u njega. :lol:

tih par pomenutih caki hocu da sredim za prvu ruku, i par kasnije koje ce mnogima da naruze bicikl, :) ali dobro... Ja slazem bajs sebi za svakodnevni prevoz. Necu to jos da pominjem dok ne napravim.

Samo dugotrajnost i cvrstoca, lakoca skoro potpuno nebitna. Meni.
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#18 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 09 February 2011 - 10:07 AM

Svaka cast na strpljenju i ulozenom trudu! Bicikl je prelep. U dogledno vreme poslusaj Stoletov savet (kada budes imao viska novca) promeni sediste, sto ima vise gela to je neudobnije na iole malo duzim voznjama.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#19 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 09 February 2011 - 05:08 PM

i ovaj je sasvim solidno i kockast i tvrd :)

ali rad sam procitati teoriju zasto je tvrdje bolje na duze staze...
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#20 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 23 March 2011 - 06:23 PM

sutra, iz bratske nam Engleske, stize nesto novo, nesto divlje

:D
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika