Jump to content


Fotografije
- - - - -

explorer ekipa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
122 odgovora na ovu temu

#1 digital

digital
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 02:51 PM

Pozdrav svoma

pozivam zainteresovane da udju u ovu explorer ekipu koja ima kao osnovnu misiju rad ( voznje, snimanje i drugo ) na istrazivanju biciklistickih staza i pravaca kretanja ka razlicitim destinacijama. Ja se nalazim u Beogradskom naselju Mirijevo i pozivam komsije i dobrovoljce spremne na zajednicki rad i publikacije tih radova ( pravljenje video i foto dokumentacije kao i izradu staza u Google Earth programu.

Svi radovi ce biti poblikovani u okviru ovog foruma kao i na grupi na Facebook pod nazivom : Biciklisticke staze u Beogradu

Pozdrav. Edin Hasic
  • 0

#2 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 20 August 2010 - 03:00 PM

Pozdrav Edine, i dobrodošao na forum :)

...koja ima kao osnovnu misiju rad ( voznje, snimanje i drugo ) na istrazivanju biciklistickih staza i pravaca kretanja ka razlicitim destinacijama.

Na šta misliš pod "snimanje" staza, na neke neistražene (široj javnosti nepoznate) offroad biciklističke staze; ili rute tipa Beograd - Smederevo? Ili možda nešto treće?

Edit:
Eh, da, što se tiče trekova regiona (balkanskog), imaš ovaj sajt http://www.stazeibogaze.info/ - možda nađeš nešto što te interesuje...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#3 digital

digital
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 03:18 PM

Pod snimanjem staza podrazumevam kako i sama rec kaze zanci izadjemo na unapred dogovorenu lokaciju da bi odradili dogovorenu destinaciju, ponesemo foto video opremu i idemo vozimo snimamo video i foto obradjujemo kasnije na google earth i publikujemo. Ja sam sam licno odradio dve staze, prva je pravac od restorana Fransh do hitne pomoci, a juce sam uradio jedan od mogucih delova staze Beograd - Pancevo. Naravno nije samo snimanje i publikacija ideja ove buduce ekipe vec i kontakt sa gradckim i opstinskim vlastima na predlaganju idejnih resenja za izgradnju buducih biciklistickih staza, sto je jedna od dugorocnih misija ove Explorer ekipe.

Poz.
  • 0

#4 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 20 August 2010 - 03:29 PM

Aha, nisam ja dobro shvatio iz prve, sad mi je jasno :)
Možemo li da vidimo to što si uradio, kako izgleda (ako je javno dostupno na netu)?
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#5 digital

digital
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 03:53 PM

Sto se tice jednog dela materijala mozes videti na facebook grupi koju sam ranije pomenuo , ostatak kasnije.

Takodje za ovu ekipu su potrebni ljudi koji ce obradjivati video foto materijal.
  • 0

#6 LepaHelena

LepaHelena
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 282 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 04:41 PM

Takodje za ovu ekipu su potrebni ljudi koji ce obradjivati video foto materijal.

Kada su ti potrebni ovi ljudi? Ja radim u Photoshop-u ali pošto je trenutno ispitni rok, mogu ti pomoći tek od oktobra.
Ako može neko pre, super!
  • 0
"Život je komedija za one koji misle, a tragedija za one koji osećaju." H. Volpol

#7 digital

digital
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 10:16 PM

Oka hvala na ponudi imacu u vidu, jos jedna infor zainteresovani za ualzak u ekipu neka posalju PP ( privatnu poruku ) pa valjda ce se javiti barem jedan dobrovoljac.
  • 0

#8 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 20 August 2010 - 10:59 PM

Ja sam sam licno odradio dve staze, prva je pravac od restorana Fransh do hitne pomoci


:mrgreen: :mrgreen: hihihi, kako ovo smešno deluje, najbliži put od restorana do hitne :mrgreen:

izvinjavam se na off topicu...
  • 0

profilepic.gif


#9 digital

digital
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 11:05 PM

Neznam sta smesno deluje ali ja sam prirucno vezao foto kameru a teren je truckav, jedno je apsolutno sigurno postoji put na relaciji fransh hitna a da ne mora da se rizikuje zivot ili novcana i prekrsajna kazna za voznju bicikle autoputem takodje da ne pominjem nesrecan slucaj i gubitak necijeg zivota, nek samo jedan biciklista koji tuda prolazi pocne da koristi ovu stazu ja smatram da je to uspeh a da ne pricam o vecem broju ljudi.

Zato sto je snimak napravljen lose a ne mogu sam sve da postignem trazim pomoc i zato sam se zainteresovanim obratio, pa cemo videti.
  • 0

#10 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 21 August 2010 - 07:33 AM

...digital, mislim da si pogrešno shvatio ovo što Sirius piše...
...obradio najbliži pravac od restorana do hitne...

BTW, ako ti mogu šta pomoći oko obrade materijala, montaže, rekodiranja, vezano za video, možeš me kontaktirati, ali ja sam u Banja Luci, tako da nećemo moći imati kontakt "oči u oči"

Pozdrav...
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#11 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 August 2010 - 08:01 AM

...digital, mislim da si pogrešno shvatio ovo što Sirius piše...
...obradio najbliži pravac od restorana do hitne...

Pa ko zna mozda se covek nekad otrovao u Fransu pa dobio inspiraciju :D
  • 0
Postavljena slika

#12 digital

digital
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 21 August 2010 - 11:01 AM

Da ponovim traze se claniovi za EXPLORER EKIPU, uslovi potrebno posedovanje foto i video opreme spremnost da se pomenuta oprema postavi na bicikli ili kacigu.

Ja licno imam fotoaparat CANON koji ima limit od 3 minuta za video snimke, i juce dam nasao nacin da se ista kamera pricvrsti na kacigu na takozvano mini postolje sa tri nozice i na sraf koji je kompatibilan sa fotoaparatom CANON Power Shot A510.

Zainteresovani mogu da se jave na PP ( privatne poruke ) na ovom forumu ili facebook grupi

Biciklisticke staze u Beogradu.


i molim bez suvisnih i nepotrebnih komentara i umesto prevljenja ekipe da se nepotrebno ne komentarise.

Jedno je apsolutno sigurno ja cu sastaviti EXPLORER EKIPU pre ili kasnije.
  • 0

#13 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 August 2010 - 11:16 AM

Jedno je apsolutno sigurno ja cu sastaviti EXPLORER EKIPU pre ili kasnije.

Samo je jedna pojava apsolutno sigurna, a nema nikakve veze sa explorer ekipom n:happy0192
  • 0
Postavljena slika

#14 digital

digital
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 21 August 2010 - 01:07 PM

http://www.facebook....108750419179835
http://www.facebook.... ... 0419179835

foto iz dela obrade puta beograd pancevo, pitanje je sad kuda levo ili desno.
  • 0

#15 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 21 August 2010 - 01:33 PM

K: Vidiš li ti ovu sliku vojniče?
V: Gospodine komandante, kako da vam kažem, ne vidim!.
K: Šta kaaaaaažeš n:anim_08
  • 0

profilepic.gif


#16 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 21 August 2010 - 01:41 PM

Levo, preko Pancevackog mosta. :) Neces sigurno desno, preko Smedereva i Kovina u Pancevo. #-o
  • 0

#17 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 August 2010 - 02:39 PM

K: Vidiš li ti ovu sliku vojniče?
V: Gospodine komandante, kako da vam kažem, ne vidim!.
K: Šta kaaaaaažeš n:anim_08

K:Vojnice ako koristis firefox klikni desnim na image pa levim na view image i progledaces :D

Levo, preko Pancevackog mosta. :) Neces sigurno desno, preko Smedereva i Kovina u Pancevo. #-o

A zasto da ne? Cak da se neki moji poznanici tu pitaju obrnuli bi oni polukruzno pa avalskim preko Ralje itd Smedereva, Kovina bi dosli do Panceva Cime covek da ispuni silno vreme ako ne joy ride-om n:happy0192
  • 0
Postavljena slika

#18 digital

digital
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 21 August 2010 - 07:21 PM

Info:

Vec se javio prvi clan Explorer Ekipe pozivam i druge vozace bicikla koji ispunjavaju predhodno navedene uslove da se jave.
  • 0

#19 digital

digital
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 22 August 2010 - 08:34 AM

Dodatna informacija:

Za potpunije formiranje Explorer Ekipe, takodje su potrebni novinari i ljudi koji imaju prolaz u medijskim kucama, tv , radio , novine.
  • 0

#20 digital

digital
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 23 August 2010 - 05:26 PM

nemili dogadjaji poput ovoga mi daju snagu da dalje redim na ovom poslu.

Dogadjaj o kom govorim mozete videti na sledecoj adresi http://www.smedia.rs...ji.php?id=42051


zato i druge pozivam da nam se pridruze da bi kroz nas rad doveli do poboljsanja uslova voznje i da sacuvamo zivote.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika