Jump to content


Fotografije

Roleri za cicu ;-)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
21 odgovora na ovu temu

#1 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 16 August 2010 - 07:53 PM

Drugari, treba mi pomoć... moja devojka planira da nabavi rolere, to joj je mnogo zanimljivije od biciklizma, a ja kao stručno-tehnički savetnik nemam pojma o istima. Pa, koga drugog da pitam nego baš vas, pa da se posle pravim pametan :mrgreen:

Elem, dajte neke osnovne stvari: koji proizvođač, na koje stvari obratiti pažnju (tipa ne plastična šina, ne Zoom amortizer :lol: ), gde u Bg, koliko para itd. Roleri su potrebni za rekreativne vožnje po keju i sl, znači nikakve vratolomije, skokovi i tako to :)

Toliko za početak, pa ću da se javim sa novim pitanjima, ako ih bude :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 August 2010 - 07:55 PM

Neznam gde ali ja bih uzeo roces rolere.Mislim da ih ima planetbike.Njoj treba softboots roleri za rekreaciju.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 August 2010 - 07:58 PM

Sad sam pogledao,od 3500 pa na gore su cene kod njih.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#4 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 16 August 2010 - 08:00 PM

Njoj treba softboots roleri za rekreaciju.

Daj na normalnom, biciklističkom jeziku :D, šta su "softboots" roleri? Našao sam Roces na planetu, ali to ti je kao da si mi rekao "Uzmi Treka", a ne i koji model ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#5 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 16 August 2010 - 08:57 PM

Odgovori je od rolera kako znaš i umeš jer ćeš inače ti biti osnovna "konjska" snaga za pokretanje vas oboje :mrgreen:

P.S. ovo "konjska" je naravno šala :D
  • 0

profilepic.gif


#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 August 2010 - 09:03 PM

softboot(meka cizma).Znaci ne oni plasticni kao sky obuca nego u kombinaciji sa platnom.Pa eto imas od 3500 pa navise.Neka proba i obavezno pola broja vece da je nebi ubijala noge.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Postavljeno 16 August 2010 - 09:18 PM

I neka gleda da uzme sa vecim tockicima, ja imam sa precnikom od 4 ili 5cm i nisu bas za brze voznje :)
A ovo za bajs su u pravu svi, veruj mi i ti da ih vozis samo bi gledao za nekog da se uhvatis da te samo malo vuce :mrgreen:
I jos ensto, neka uzme tockice recimo 60-70% silikon 30-40% guma tj malo tvrdje posto kakvi su nam putevi ravni i bez rupa...
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#8 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 16 August 2010 - 09:35 PM

Thx Vorda :)

Vučenje nije problem, to mi dođe kao da vozim uzbrdo ;)

A sastav točkića, da li negde piše na rolerima, ili to kupuje odvojeno (tj. kupi drugi set točkića), ili? Ona je početnik-rekreativac, ekvivalent nekome ko vozi bajs po bici stazama ili oko Ade, ali neće da kupi neki shit...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#9 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Postavljeno 16 August 2010 - 09:37 PM

Nemoj da ti devojka procita ovo za vucenje ima ti lupi sankcije :mrgreen:

Trebalo bi da pise negde na pakovanju kakvi su tockici, uostalom mozes da pitas prodavca (mozda slucajno i znaju sta je) :wink:
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#10 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 August 2010 - 09:39 PM

Ma kad kupi ROCES nema da briga za tockice.Kad se potrose kupice druge.Nije to neka fuj firma pa da uvaljuju kamene tockice.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#11 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 16 August 2010 - 09:44 PM

Pozdrav,

Kao i sto kod bajsa postoje razliciti tipovi takva je stvar i sa roskama naravno.
Roleri => vozaci In line rolsua (tako da je sam taj odomaceni naziv u sustini nepravilan) :)

Po onome sto si napisao njoj ocito trebaju fitness (rekreativne) roske, sto ce reci da je cizma uglavnom izradjena u kombinaciji plastika platno i da ce to platno ako oseti trenje sa asvaltom da se podere ili pocjepa u zavisnosti od kvaliteta izrade.

Dalje, to takodje znaci da ce uz gotovo svaki model dobiti i kocnicu na cizmi, sto najcesce nije slucaj kod modela za urban/twister/aggressive voznju.

Jos jedna od odlika fintess modela jesu tockovi precnika 78 mm - 84 mm i lageri koji nisu preterano brzi.

Sina bi trebala biti od aluminijuma/carbon composita a licno bih u sirokom luku izbjego sve druge materijale (ugalvnom plastika).

Dakle ovo sto sam napisao vazi za rekreativne roske, i njima je akcenat vise na brzinu a manje na manevar, i nisu predvidjene za bilo kakve "ispade" :)
Po mom misljenju u koliko trazis takvo nesto, modele ispod 50e mozes slobodno da zaobidjes bez ako su neka opasna snizenje trenutno po radnjama.
Premda ja ne vozim ovaj tip, bazirao bi se na nekom filinom modelu poput xt composite ili fila xt 90.
To je sve u svemu sami vrh (a da moze da se nadje kod nas) za ovakav tip roske. U koliko se nema para za to onda nesto poput rollerblade activa, ali ispod toga definitivno nista ne bih preporucio.

U koliko ti devojka ima dovoljno iskustva u voznji, mozda ce joj vise odgovarati neki drugi tip..
  • 0

#12 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Postavljeno 16 August 2010 - 09:57 PM

Prvo fitnes a posle

Posted Image
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#13 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 16 August 2010 - 09:58 PM

A sastav točkića, da li negde piše na rolerima, ili to kupuje odvojeno (tj. kupi drugi set točkića), ili?


Ne, sastav tockica (normalnih) je specijalna smesa, i naravno da nije poznata, jer su to mozemo reci tajne proizvodjaca istih. Uglavnom svi jaci proizvodjaci roski koriste tockove koje pravi powerslide, hyper i tako dalje, to ti je nesto ko sto ljudi pakuju ritchey/bontrager itd na bajseve :D

Moze da pise ili ako ne pise prodavac bi morao da ti kaze koja je tvrdoca tocka, i dimenizje i to bi bilo to...
  • 0

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 August 2010 - 10:02 PM

Lageri najmanji problem, nabavicemo joj industriju k'o za nable. :lol:
  • 0

#15 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 16 August 2010 - 10:09 PM

Po mom misljenju u koliko trazis takvo nesto, modele ispod 50e mozes slobodno da zaobidjes bez ako su neka opasna snizenje trenutno po radnjama.
Premda ja ne vozim ovaj tip, bazirao bi se na nekom filinom modelu poput xt composite ili fila xt 90.
To je sve u svemu sami vrh (a da moze da se nadje kod nas) za ovakav tip roske. U koliko se nema para za to onda nesto poput rollerblade activa, ali ispod toga definitivno nista ne bih preporucio.

Svaka čast Acony na detaljnom odgovoru! =D>
Nego, gde mogu da se pogledaju/kupe roske koje si naveo? Znam samo za Roces u Planetu; kao i za jednu prodavnicu na Banovm Brdu, prva stanica posle Ade (malo ispod bioskopa Šumadija), tamo sam bio nekad davno i čini mi se da su držali Fila, a za Rolerblade pojma nemam. I da, koje su cene modela koje si naveo (otprilike), plafon je 100Eur pa da znam kako se to uklapa u priču...

A ona je početnik/rekreativac u početnom smislu te reči - tako da su fitness modeli prava stvar, neće biti nikakvih vratolomija; a sporiji lageri i kočnica su dodatni plus a ne minus, dok se ne uhoda ;)

Svi saveti primljeni k znanju, a pimpovanje (Stole) ostavljamo za budućnost ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#16 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 16 August 2010 - 10:21 PM

@Darkman,

Idi samo u tu na Banovom Brdu (nemoguce je da si naletio na neku drugu :D ), druge slobodno mozes da zaobidjes...

Radnja se zove Salto M, znaci nemos je promasiti, oni jedini drze ozbiljne modele kod nas, i slobodno se posavjetuj sa ljudima koji tamo rade, jedino da ne zaluta neko ko nema pojma (mada to stvarno ne bi treblo da se desi). Ovi fila modeli koje sam predlozio ne bi trebali da budu preko 100e (ima to ili ekvivalent kod njih prilcino sam siguran) rollerblade bi morao biti za 20-30e jeftiniji ali ne znam da li imaju to u ponudi, znam da su pocetkom sezone imali rollerblade za urban voznju, tako da je moguce da imaju.

Kod njih kasnije mozes da radis servis, kupis normalne tockice i tako dalje i tako dalje :P

Ps.
Ti lageri, nisu uopste spori lageri, mislim pricamo o prilicno ozbiljnim modelima, tako da su lageri za tu namjenu sasvim ok, ne pakuje se neki krs :D
  • 0

#17 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 August 2010 - 10:23 PM

Ej, a kom to čiči kupuješ rolere?
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#18 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 August 2010 - 11:00 PM

ne Zoom amortizer :lol:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#19 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 16 August 2010 - 11:01 PM

Vučenje nije problem, to mi dođe kao da vozim uzbrdo ;)


Dobro, ja sam te upozorio a ti odluči.
Biće ti malo lakše ako primeniš taktiku "guranja" n2:hahaha
Znaš ono: ti staneš svojim prednjim točkom između njenih nogu,
ona se nasloni na tvoju lulu i uhvati ti se za rogiće, ti ubaciš u
prvu i kreneš.... pa u drgu... treću n2:hahaha n2:hahaha n2:hahaha

joooooj, ovako se dobijaju pločice na stomaku n2:hahaha :mrgreen: n2:hahaha
  • 0

profilepic.gif


#20 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 17 August 2010 - 12:57 AM

Ej, a kom to čiči kupuješ rolere?


xaxaxaxa :lol: =D>
Dobra je.
Doduše, nema se šta zameriti drugaru Darku jer ipak koristi naša slova.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika