Jump to content


Fotografije

Tour de France 2007


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#1 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 24 July 2007 - 08:54 PM

Prati li jos neko Tour 2007, cisto da vidim ima li nas, za Vladimira znam ;)

Video sam da i RTS radi prenos ali totalno neprofesionalno, nikad se nezna kad je prenos i da li ce ga biti (ili sam stekao pogresan utisak?)

Nazalost Eurosport je tu ipak zakon.


Haha, da covek ne poveruje sta se sve nece desiti na ovogodisnjoj trci. Sad i Vinokurov pozitivan (transfuzija krvi). Jos samo da i zuta majica Rasmusen prizna... a navodno je ovogodisnji Tour trebao biti najcistiji =D>

Tu ima samo jedan izlaz. Astronomske kazne za pozitivne vozace, tipa povracaj 90% zarade u karijeri ili sl., ove dve godine zabrane definitivno nemaju nikakav uticaj, pogotovo za starije vozace koji su blize "penziji".

Attached Thumbnails

  • vinokurov.jpg

  • 0

#2 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 July 2007 - 09:01 PM

Ja pratim samo kad stignem. Za sad ima nas troica. Jedino sto bih dodao, da na burek i sniclu nemogu onako da voze. :)
  • 0

#3 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 24 July 2007 - 09:34 PM

Da nema tura ne bih znao sta da radim po ovim vrucinama.RTS je do juce sve super prenosio, ne celu etapu ali finis da, ali cim je pocela "skupstina" oni prenose nju, a ne tour.Na RTS takodje svako vece od 23:30 ima pregled etapa.
  • 0
Nemanja Glisic

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 July 2007 - 10:51 PM

Ja sa posla stizem na nekih 20-40 km pred kraj, sto mi je i najzanimljivije, odgledam pa na voznju - bez transfuzije :D
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 Sajko

Sajko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 25 July 2007 - 06:52 AM

Brojite i mene!
Doduse, skoro preseljenog - bez kablovske i/ili satelitske (citaj - osudjen na rts), ali vrlo zainteresovanog.
Vadi me dobar net na poslu, pa mogu da slusam eurosport - i one PRAVE komentatore. Svaka cast ovim nasima na trudu, ali, da budemo posteni, ne moze da se uporedi.
I da budemo licni - ko za koga navija?
Ja moram da branim boje konjica koga jasem. Jeste da je tim promenio ime ali TREK nije! GO DISCOVERY! ALES CONTADOR!!!
  • 0

#6 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 25 July 2007 - 06:53 AM

Kod mene je gledanje tour-a, gira i vuelte prosto običaj godinama!

Danas će biti zanimljivo! Okupiće se ekipa danas da navija!

A za Vinokuraova sam razočaran i ne mogu da verujem da je gov_o!Majmunčina sje_o je ceo tim!
  • 0

#7 marin

marin
  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • LocationKnjaževac

Postavljeno 25 July 2007 - 07:24 AM

Brojite i mene. Nazalost na RTS-u, pa pratim samo kada nemaju nista "pametnije i vaznije" da pustaju.
Bilo bi lepo da neko upuceniji u biciklisticki sport napravi neku analizu zasto je taj sport u Srbiji takav kakavje. Bilo je o tome govora tu i tamo, ali nebi bilo lose da se ta misljenja, iskustva, informacije nadju na jednom mestu sistematizovai, pa ko hoce da kritikuje ili da hvali nek izvoli.
  • 0

#8 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 25 July 2007 - 07:54 AM

Vinokurov i Sinkevitz, debili koji su ugrozili timove i mnogo radnih mesta. I gram mozga da su imali mogli su da naslute ovo.

Danas 16. etapa poslednji dan da se uradi nesto u brdima. Tipujem opet na Rasmusena ili Contadora, jer trenutno im niko nije ravan. Videlste kako su prekljuce sprintali uzbrdo na Pirinejima i kojom brzinom obilaze sustignute vozače. Da mi je znati sta njima daju za doručak :)
A sobzirom da je Rasmusen sada ekspert i za hronometar mislim da će sačuvati prvo mesto do Pariza. [-(

Zašto je biciklizam kod nas kakav je ?

Pa mislim da nam fali jedan Tour pobednik. Time bi biciklizam dobio mnogo više prostora u medijima i zainteresovao mnoge ljude. Pogledajte tenis.
U Nemačkoj do '97 biciklizam je bio zadnja rupa na svirali. Nakon Ulrihove pobede postadoše maltene nacija #1 po popularnosti biciklizma.
Kad bih imali više emisija kao ova sinoć sa Borisom.
  • 0

#9 Sajko

Sajko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 25 July 2007 - 09:16 AM

Ne znam bas da li su ovde vozaci najodgovorniji, a da je tim savrseno cist. Ako me ovo malo secanja ne vara, istorija celog tima je malo (ili malo vise) mutna. Wurtz-Astana (ili tako nesto), Herasova afera...
Voleo bih kad bih verovao da je odluka o dopingu SAMO na vozacima.
A za stanje u domacem biciklizmu... Smem li da prenesem "uputstvo" ili "program treninga" ili stvarno ne znam kako da nazovem. Elem, klinac, napaljen i voljan da pocne da trenira biciklizam, dolazi kod trenera kluba:
"Vozi mesec dana po 100km svaki dan, pa dodji!" TACKA!!! Ni reci vise. Voleo bih da sam pitao i dobio odgovor: "Ako je dovoljno uporan da istrpi, i dovoljno jak da prezivi - onda ima smisla raditi sa njim." A nisam smeo da pitam... Meni to zvuci kao dovoljan razlog, ne znam kako vi to vidite...
  • 0

#10 Ivan__

Ivan__
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 25 July 2007 - 06:43 PM

Pratim i ja.
Naravno preko Eurosport-a.
A za doping.... trener nije znao?
Znači Vinokurov je sam sebi dao transfuziju krvi? u vc-u ili ispod jorgana? :evil:
Nemojmo biti smešni, transfuzija tog tipa ide u venu, 25-30 min. krv transportovana u posebnim kutijama-hladnjačama, veličine ovećeg kofera.
A što je najsmešnije niko nezšta od članova tima nezna..... a smešteni po sobamna za 2-3 čoveka.

Što se tiče Rasmusena, njega su kaznili sa 10.000 eur-a.
Pitam se po kom osnovu? Ako je zgrešio... zna se ISKJLJUČENJE NA 2 GODINE. a ako je ispravan, (znači administrativna greška) po kom su ga osnovu kaznili.
I još nešto nisu ga našli u maju i :shock: 27 juna. A 28 juna je startovao na državnom prvenstvu i bio negativan na doping?
  • 0

#11 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 25 July 2007 - 09:38 PM

:oops: Rasmussen out of Tour de France

Wed 25 Jul, 10:22 PM


PAU, France (AFP) - Yellow jersey wearer Michael Rasmussen was sensationally kicked out of the Tour de France by his own Rabobank team, the Dutch outfit revealed on Wednesday.
:oops:
Tour the Trance
  • 0

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 26 July 2007 - 12:00 AM

'Na zahtev sponzora', rekoše. A onog lika uhapsili. Jbt. Dođe policija i odvede ga. Dno.

A i meni se sviđa to 'niko od nas nije imao pojma'. Rade se u WCu, šta li...

Ispade Armstrong jedini pametan. Povukao se u pravi čas i još izdigao Francuze.
  • 0

#13 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 26 July 2007 - 07:06 AM

Neznam koliko je iskljucenje Rasmusena dobro, znaci dovoljno je da neko pusti buvu i poješće te živoga :? mada u vezi Rasmusena ima par ozbiljnih stvari koje ulivaju sumnju.

ps:
da ne zaboravimo da je i Moreni juče izbačen jer je bio pozitivan na Testosteron na 11. etapi.


Da, Armstrong je uhvatio zadnji voz. Razapeli bi ga da je ostao, samo zbog onog pozitivnog testa na EPO '99.
  • 0

#14 Sajko

Sajko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 26 July 2007 - 08:10 AM

Nije niko "pustio buvu" i on nije nigde bio pozitivan, ali 4 puta u nekih 18 meseci nije prijavio "vampirima" (doping kontrola van takmicenja) gde ce biti, a od toga je jednom lagao (bio u italiji a prijavio da je u meksiku). A po propisima, ako te 3 puta u 18 meseci ne nadju tamo gde si rekao da jesi smatra se da si pozitivan. Mozda glup propis, a mozda i nije...
I za Lance-a, ne mogu da ga "rastrgnu" na osnovu SAMO B uzorka... Opet propisi... A znamo ko pobedjuje - onaj ko odigra najbolje - u okviru propisa.
(Lanceta mi ne diraj, jos bih vozio pinarela ili onu madjarsku ragu da nije njega :lol: )
  • 0

#15 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 26 July 2007 - 09:06 AM

Ma što je startovao uopšte kad je znao da će vršiti pritisak na sve zato što je imao mrlje!

Ko je gledao GIRO mogao je da vidi da je jedva išao na brdu a to da nije skolčio nijednom ili možda jednom kada je bio veliki beg ali opet čabar...

Ne znam što mu je to trebalo, nije on neiskusan i ne vozi od juče nego je profić godinama i mislio je da će ga izvući tim, država, politika....

Zakon je za sve jednak i ne vidim zašto bi sad trebali da popuste, pravio si se pametan, a sada snosi posledice!
  • 0

#16 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 26 July 2007 - 09:56 AM

pa on je mislio je da ce proci, posto ga 2 puta nisu nasli ovi iz UCI-a i 2 puta kontrola iz Danske. E sad koliko sam upucen to se ne sabira zajedno, tako da on ustvari jos nije prekrsio pravilo od 3 puta.

Zbog toga ga nije ni mogla izbaciti ASO sa trke, nego su verovatno vrsili veliki pritisak na Rabobank.
  • 0

#17 iva

iva
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts
  • LocationTemerin

Postavljeno 26 July 2007 - 10:25 AM

Pratim i ja. Na Eurosport (engleski). Ti su mi najbolji za prenos. Dosta kazu i malo lupetaju, za razliku od drugih..... Omiljene su mi ravne etape jer obozavam sprint :) al naravno u brdskim isto mogu da uzivam :)
  • 0

#18 iva

iva
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts
  • LocationTemerin

Postavljeno 26 July 2007 - 10:28 AM

Tu ima samo jedan izlaz. Astronomske kazne za pozitivne vozace, tipa povracaj 90% zarade u karijeri ili sl., ove dve godine zabrane definitivno nemaju nikakav uticaj, pogotovo za starije vozace koji su blize "penziji".


Nisam jos procitala ceo topic al samo da ti kazem, da je onom T-Mobile vozacu koji je suspendovan za vreme Tour-a, odredjena suspenzija (ne pamtim na koliko), a i novcana kazna u iznosu godisnje zarade (sto su rekli da je oko 500.000 evra)....
  • 0

#19 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 26 July 2007 - 10:58 AM

hehe sad slusam na tv-u

Kaze, biciklisti su jos od samog pocetka Tour de France-a 1904 god. bili skloni prevarama. 1904 godine prva cetvorica u generalnom plasmanu su diskvalifikovana posto su jednu deonicu presli u VOZU. :D =D> :D
  • 0

#20 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2007 - 11:58 AM

Treba da uvedu velike novcane kazne za klubove ili suspenziju kluba, ako uhvate dopingovanog vozaca.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika