Jump to content


Fotografije

Zdravo , 100%prirodno , Povonjno-vredi pogledati!!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
44 odgovora na ovu temu

#1 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 31 July 2010 - 08:02 PM

Pozdrav svim ljubiteljima biciklizma , tacnije ljubitelja prirode i zdravog zivota !

Evo ovako rec je o 100% prirodnom soku/sirupu od SUMSKE BOROVNICE spravljen na tradicionalni nacin bez konzervansa ..... sa vrlo malo secera......

Sumska borovnica od kojeg pravim sok bere se na obroncima planine Cemernik(kraj koji izumire teska divljina) na nadmorskoj visini od preko 1000m , koja se nalazi u okolini Vlasinskog jezera !!
Sok saljem kurirskim postama !
Da napomenem ovaj sok je u stanju SIRUPA sto znaci da jedan litar sirupa sadrzi od 3-6l soka zavisi od zeljene jacine ukusa..........



Evo malo slika o tom kraju :
http://www.cikloberz... ... p?img=2060
http://www.cikloberz... ... p?img=2060





Malo o borovnici ........

Zbog hranljivih i lekovitih sastojaka,borovnica je u poslednje vreme postala veoma popularna, koristi se čak i za proizvodnju lekova. Borovnica u svom plodu ima malo kalorija, a dosta lekovitih sastojaka.orovnica (Vaccinium myrtillus) raste kao zimzeleni grm visine tridesetak santimetara, sa sitnim bobičastim plodovima koji su slatkastog ukusa. Raste na većim nadmorskim visinama, i to na proplancima između šuma ili u retkim šumama.
U Evropi i Severnoj Americi borovnica se gaji od davnina i koristi se kao lekovita biljka. Kod nas se za borovnicu koriste i nazivi borovnika, borovnjača, crna borovnica, vrna jagoda...

Sastav

Mali bobičasti plod borovnice sadrži:

antocianine
bakar
biljna vlakna
bioflaflavonoide
vitamin C
vitamin E
vitamine B
gvožđe
glukozu
kalijum
kalcijum
karotin
mangan
natrijum
organske kiseline (limunsku i jabučnu)
pektin
proteine
pterostilben
resveratrol
saponin
tanine
flavanol
folnu kiselinu
hrom
Plod ima jako antioksidantsko dejstvo, a dokazano je da ima i antikancerogeno dejstvo.

Boronica kao lek.....


ošto plod borovnice u sebi sadrži dosta lekovitih materija i jakog je antioksidanskog dejstva, dokazano je da deluje povoljno na organizam:

za lečenje katarakte
jača imunološki sistem
kao diuretik
kod katarakte i retinopatije
kod avitaminoze i hipovitaminoze
kod bolesti usta, grla i pluća
kod dijareje
kod makularne degeneracije
kod reumatoidnog artritisa
kod šećerne bolesti
povoljno deluje na bolesti (infekcije) kože
povoljno deluje na povećanje nivoa "dobrog" holesterola
povoljno deluje na smanjenje rizika od kancerogenih oboljenja
povoljno deluje na upale i infekcije bubrega, bešike i mokraćnih kanala
povoljno deluje na čulo vida (očnu mrežnjaču)
poboljšava koncetraciju
poboljšava cirkulaciju
povoljno deluje na kapilare i vene
povoljno deluje na poremećaje ishrane
protiv bolova u stomaku i problema sa varenjem
protiv gojaznosti
protiv koksaki virusa
protiv tromboze
protiv uzroka nastajanja čira na želucu i u stomaku
protiv cistitisa
proširene vene i hemoroidi
smanjenje modrica i brže zarastanje otvorenih rana
sok od borovnice pospešuje apetit
sprečava pojavu glaukoma
sprečavanje infarkta
sprečavanje moždanih udara
u prevenciji karidovaskularnih bolesti (bolesti srca i krvnih sudova)
usporava proces starenja



Veliki pozdrav nadam se dacete se javite , rezevisite sebi koji litar na vreme....jer projzvodnja je pocela pre nedelju dana ...


Info na br. 062-450-567 trenutno sam dostupan ineternetu jos danas kanije samo info , rez. , preko mob-a jos jednom veliki pozdrav!!!
  • 0

#2 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 31 July 2010 - 08:22 PM

A bre Pančo kad se već reklamiraš u tolikom postu, stavi makar cenu da znamo :D (ili je podebljaj, ja je ne nađoh)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#3 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 31 July 2010 - 08:36 PM

1l sirupa kosta 5 evra/500 din
  • 0

#4 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 31 July 2010 - 08:55 PM

Da napomenem ovaj sok je u stanju SIRUPA sto znaci da jedan litar sirupa sadrzi od 3-6l soka zavisi od zeljene jacine ukusa..........
  • 0

#5 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 31 July 2010 - 09:39 PM

Nisam nešto pristalica sirupa pa ne znam ni da ih pravim, stoga pitanje: zar se sirup ne pravi kuvanjem ogromne količine šećera i "komponente" od koje je sirup, u konkretnom slučaju borovnice?

Moram malo da budem vickast:
- kad imaš probleme tog tipa uzmeš borovnicu

kao diuretik

- onda preteraš pa je ponovo uzmeš

kod dijareje

- i naravno treća sreća, dobiješ

proširene vene i hemoroidi

- samo uzmi borovnicu, 3 x 1, 15 min pre obroka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D
  • 0

profilepic.gif


#6 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 31 July 2010 - 09:50 PM

Meni nije jasno kako se dozvoljava reklamiranje ne forumu kad postoje oglasi...
  • 0
Potpis

#7 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 31 July 2010 - 10:01 PM

Evo ovako ja nemam svoju firmu tako da se nelkramiram , a ovo ostalo stvarno mi je zao zato sto moja tetka je sada tamo u tom selu i ima tu neku svoju projzvodnjicu tako da nisam upucen bas u detaljnu proizvodnju..ali me je zamolila da stavim tako neki oglas na net-u!!

sirius9 jedino kako mogu ja da ti kazem posto je borovnica veoma jakog ukusa ona nzm bas tacno ali u procesu kada se istiska i ubaci secer radi boljeg ukusa ta masa je veoma gusta i onda se razblazuje sa vodom , zato sam ga nazvao sirupom kao kad kupis u prodavnici sirup od narandze pa napravis 30 case od jednog litra!!!

a ovo ostalo sam izvukao iz neke literature sa neta
ali ja ga pijem ot kad znam za sebe i uvek pricaju da je najbolja za krvnu sliku !!!
pozdrav
  • 0

#8 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 31 July 2010 - 10:07 PM

Vidim ja da ce ciklo postati valjamsvastaberza. I meni tu nesto skripi, s malo secera...Kao sto rece sirius, opste je poznato da se pri kuvanju voca od kog se pravi sirup ubacuju velike kolicine secera, tipa par kg-a secera, u zavisnosti da l' je jedna, dupla....n-ta mera. :D
  • 0

#9 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 31 July 2010 - 10:13 PM

Evo radi znatizeljnosti sada sam se cuo sa osobom!! OVako u 1l sirupa ide 1kg sveze borovnice i 800g secera i od toga sve ispadne 1 l gustog sirupa !!! ali ako neko hoce sok bez secera to je jos bolje za mene me ce manje da kosta......tako da ovo sam stavio iz razloga zato sto je sok stvarno fenomenalan ta moja tekta proda oko 200-500l soka tacnije sirupa sezonski .....a dala mi je jedan mali procenat pa zasto da ne ........pozdrav
  • 0

#10 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 31 July 2010 - 10:20 PM

opste je poznato da se pri kuvanju voca od kog se pravi sirup ubacuju velike kolicine secera, tipa par kg-a secera,


i ne samo to nego što se kuvanjem (jer to moram malo duže da se prokrčka dok ne zgusne) "ubijaju" većina "hranjivih" ili bolje reći korisnih sastojaka, pre svega vitamini...

Tačno je da je borovnica veoma zdrava naročito sveža i neprerađena, dakle, sve zavisi od recepture pripreme.
  • 0

profilepic.gif


#11 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 31 July 2010 - 10:31 PM

da to je tacno ako ga kuvas sokovnikom ali ako sipes borovnicu i stiskas rukama dok ne iscuri e to je skroz drugaciji proces bolji tezi skuplji !!!
  • 0

#12 marin

marin
  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • LocationKnjaževac

Postavljeno 02 August 2010 - 09:47 PM

U mom kraju gde je najzastupljnije voće - višnja, tako prave sok od višanja: na 10 kg zgnječenih višanja sa košticom doda se 6 kesica limuntusa i to odstoji 24 časa, stiskanjem rukama višnje se cede kroz gustu tkaninu (obično neka tanka a jaka ženska marama), pa se onda u taj sok doda na 10 kg soka 10 kg šećera i meša se da se rastopi sav šećer, po želji i ukusu se doda još dve ili tri kesice limuntusa. Posle toga sok može da se drži u zamrzivaču ili se na 10 litara soka odnosno sirupa doda 10g konzervansa potom se flašira i može da se čuva godinu dana ili više.
Na isti način se može napraviti i sok od borovnica, s tim što se posle ceđenja dodaje 2 do 3 litara vode da se ne bi napravila pihtijasta masa.
Mnogi ne znaju drugu tehnologiju pravljenja sokova osim one u onim šerpama - sokovnicima gde se voće stvarno kuva na pari. u tom soku ima najviše vode i šećera i taj sirup je ređi i neuporedivo manje aromatičan, a o sadržini korisnih sastojaka ne vredi ni govoriti, jer je prošao termičku obradu. I borovnica i višnja su izuzetno lepi i okrepljujući sokovi i za sirup od višanja znam da je nabolje razrediti jedan deo sa 5 do 6 delova vode.
Ja za sada ne pravim komercijalno sokove, imamasamo za ličnu upotrebu (naravno izvolite na probu).
Javi kako ide prodaja, pa da i ja krenem od iduće sezone sa ponudom sirupa od višanja, sada je već kasno.
  • 0

#13 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 August 2010 - 10:18 PM

:mrgreen:
Cikloberza uvek propagira razvoj malog biznisa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
elem, ima jedna zanimljiva stvar kod tih prirodnih sokova, prirodno jako kratko traju tj. kvare se osim ako se ne dodaje konzervans (na engleskom: prezervative :mrgreen: ) ili vinobran. Moguće je i baz njega dobiti relativno dugo trajanje soka ALI je potrebno obezbediti sterilno čistu proizvodnju !!!

No da ne bi ja sad tu bio nešto kao anti protivan, smatram da bi najbolje bilo da panca93 organizuje degustaciju pa neka svako odluči za sebe :D :D :D
  • 0

profilepic.gif


#14 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 August 2010 - 11:05 PM

Evo radi znatizeljnosti sada sam se cuo sa osobom!! OVako u 1l sirupa ide 1kg sveze borovnice i 800g secera i od toga sve ispadne 1 l gustog sirupa !!! ali ako neko hoce sok bez secera to je jos bolje za mene me ce manje da kosta......tako da ovo sam stavio iz razloga zato sto je sok stvarno fenomenalan ta moja tekta proda oko 200-500l soka tacnije sirupa sezonski .....a dala mi je jedan mali procenat pa zasto da ne ........pozdrav



Ako tetka proda 200-500 litara po 5e to ispadne dobar biznis koji se polako siri preko Cikloberze. Shodno tome trebas platiti "porez" drugarima biciklistima koji su zedni posle voznje bajsa. :mrgreen:

Predlazem organizaciju jedng ciklodruzenja i degustaciju soka 8)
  • 0

#15 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 August 2010 - 07:54 AM

Ako tetka proda 200-500 litara po 5e to ispadne dobar biznis koji se polako siri preko Cikloberze.

Ma, daj! Otkud može žena toliko soka da iscedi, šta ti je!? Radi se možda o par desetina litara, a to što zaradi - to je čisto preživljavanje. :( Znam, jer sam prisustvovala procesu pravljenja soka na ovaj način i uopšte nije ni lako ni brzo! A dobije se relativno mala količina. Nemojte biti na kraj srca... ovo nije "reklamiranje" već iskanje pomoći...
  • 0

#16 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 20 August 2010 - 08:19 AM

Sirenice, pa to je sam Panca napisao :)

.....tako da ovo sam stavio iz razloga zato sto je sok stvarno fenomenalan ta moja tekta proda oko 200-500l soka tacnije sirupa sezonski .....

A Hari ga zeza, vidiš da "traži" besplatnu degustaciju za bicikliste ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#17 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 August 2010 - 08:29 AM

Panca ga malo "naduvao", kanda!? Znaš ti koliko kg borovnice treba za toliko litara soka!? #-o
  • 0

#18 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 20 August 2010 - 08:44 AM

Panca ga malo "naduvao", kanda!? Znaš ti koliko kg borovnice treba za toliko litara soka!? #-o

Pa, ako je verovati Panči ;), za 1l soka treba 1kg borovnice i 800g šećera:

EOVako u 1l sirupa ide 1kg sveze borovnice i 800g secera i od toga sve ispadne 1 l gustog sirupa !!!


Nemoj da me shvatiš pogrešno, ne znam ja ni Panču, ni njegovu tetku, ni Harija, ni kako se pravi taj sok - samo ti pokazujem šta je već napisano u ovoj temi... a ja i dalje čekam tu degustaciju, pa da upoznam sve navedene (i sok, naravno :D).
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#19 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 20 August 2010 - 10:36 AM

Pre par godina sam slusao kako lokalni preduzetnik kaze da od jedne kruske napravi 50 teglica hrane za bebe... pa ti sad vidi :evil:
  • 0
Potpis

#20 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 August 2010 - 10:47 AM

Hahahahahahahahahahaha n2:hahaha

Pa onda u toj teglici ima svega, samo kruške nema. :mrgreen:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika