Jump to content


Fotografije

Scott do 500 evra


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 sergio

sergio
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 28 July 2010 - 01:49 PM

Pozdrav svima i sve pohvale za ovaj odlican forum!
Zestok sam amater sto se tice voznje, ali s druge strane obozavam voznju bajsom, pa bih zamolio ako moze nekoliko saveta. Hteo bih da uzmem Scott MTB oko 500 evra (100 evra manje ili vise), Alu, diskovi.
Planiram ga za voznju po gradu, odlazak na selo (brdovit kraj),i voznje po okolnim brdima kad slobodno vreme dozvoli, recimo da je odnos voznje grad-selo otprilike 60%-40%
Jedino sto znam je da provalim koji je bajs tezi a koji laksi, sve ostalo prilicno jako slabo znam.
Na koje menjace treba da obratim paznju, i ostale komponente?
Unapred puno hvala, znam da sam po ko zna koji lik po redu koji pita slicno pitanje, ali bolje ovde da pitam nego da pitam prodavce u radnji koji ce da gleda sto bolju kintu da zaradi!
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 July 2010 - 01:57 PM

SCOTT = ime = plaća se.
Postoji li neki razlog što 'oćeš Skota, ili si samo čuo da su to dobri bicikli?

U radnji za te pare neće da može to što 'oćeš, radije vidi Polar Viper, recimo. A ako se odrekneš radnje (i vezanosti za ime) i pogledaš šta ima po oglasima, to je već ihahaj.
  • 0

#3 sergio

sergio
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 28 July 2010 - 02:33 PM

Vozio sam ga do pre par godina dok sam ziveo u Australiji (pojma nemam koji je model bio) i prilicno mi je odgovarao, kao jos nekih par Scott-ova koje sam probao po radnjama takodje u Australiji.
Vidim na planetbike imaju ovi Scott Aspect, vidim da se krecu od oko 450e do 700e.
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 July 2010 - 02:50 PM

Al' pitanje je šta je na njima od opreme. Bicikl je samo gomila delova, to što na nekom/nekima piše SCOTT ne znači da je sve ostalo po meri.

(Ma znači, al' ne u tom cenovnom rangu :D)

Probaj ti i neki drugi bajk pre svega :lol: Ja imam jednu skotinu, ali sam i svašta drugo a lepo video ili vozio (ili vozim).
  • 0

#5 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 28 July 2010 - 03:33 PM

Meni to sto pise scott na ramu neznaci puno,a sigurno nebi dao 100 eura vise za natpis.Slazem se sa mixijem i pitam isto,sto scoot?Mada sad mozda imaju neke akcije pa mi onda u redu da platim ako isto toliko kosta i neki domaci brend sa istom opremom.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#6 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 28 July 2010 - 06:56 PM

Definitivno se vise isplati uzeti polovnjaka za taj kes nego nov bajs.
Ja se nisam pokajao zbog toga kad sam svojevremeno kupovao bajs...
  • 0

#7 sergio

sergio
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 29 July 2010 - 12:23 AM

Ok, onda da preformulisem pitanje - Koji bike od oko 500 evra nov u Srbiji mi preporucujete? Ne bih da se cimam sa polovnjacima, razumem polaz, ali bi ja jednostavno voleo da uzmem dobar nov MTB. Na koje delove da obratim paznju i slicno?
  • 0

#8 sergio

sergio
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 29 July 2010 - 02:33 AM

Citajuci odgovore, zakljucak je - ne kupuj Scott! Samo sam hteo da cujem od vas koji mnooogo vise o svemu tome znate od mene, na sta da obratim paznju prilikom kupovine, licna stvar je sto zelim Scott bike. Postujem svacije misljenje, ali ne vidim problem sto neko hoce da ima Scott.
Ukratko - da li postoji dobar Scott MTB da se kupi u Srbiji, rekoh oko 500 evra (100 evra manje vise), i na sta treba obratiti paznju od opreme?
Jako bih bio zahvalan na pomoci!
  • 0

#9 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 29 July 2010 - 04:54 AM

Scott bajkovi su sasvim pristojni i ako ga zelis samo napred.Ja ih imam dva i ne vidim nista lose u njima-doduse nisam imao priliku da vozim mnogo prizvodjaca,ali isto tako mozes kupiti dobar Trek,Canondale,Specialized..etc;stvar je u tome da ti odgovara velicina rama,geometrija i da bude neka pristojna oprema na njemu-Deore bi sasvim odgovarao tvojim potrebama.Ako ne vozis trke onda ne moras da se opterecujes gramima tezine koji dele razlicite klase opreme-ali sigurno je lepse voziti kvalitetnije!!
Pozdrav i zelim ti da sto pre nabavis svog Scotta!!! :D
  • 0
..

#10 sergio

sergio
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 29 July 2010 - 06:49 AM

Hvala na pomoci!
Sto se tice kocnica, jer bolja opcija disk?
  • 0

#11 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 29 July 2010 - 06:57 AM

Hvala na pomoci!
Sto se tice kocnica, jer bolja opcija disk?

Uvek :mrgreen:
  • 0
Potpis

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 July 2010 - 09:21 AM

[quote name="sergio"licna stvar je sto zelim Scott bike.i na sta treba obratiti paznju od opreme?[/quote]

U radnji (čitaj planetu, jer su oni zvanični za skot), nov firmiran bicikl (poput skota) će da košta više ili isto od novog "nefirmiranog" bicikla S BOLJOM OPREMOM.

Imaš recimo u radnji na nbg neki skot u ful SLX opremi s FOX amortom koji košta TRI HILJADE EVRA. Za te pare, bre, može Enterprajz na dva točka da se sastavi.

Prošetaj do planeta, baci pogled na polar viper, zapiši šta je od opreme na njemu, pa pogledaj na netu šta kažu o tim delovima. Isto uradi s nekim skotom slične cene. To je poenta, niko ne kaže 'nemoj skot' nego 'nemoj brend'.

Isto kao za farmerke.
  • 0

#13 sergio

sergio
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 29 July 2010 - 11:27 AM

Hvala mixitron.
Mogao sam ja odmah da idem po radnjama i zapisujem liste svih delova raznih bajseva, ali sam se ponadao da cu ovde dobiti strucniji savet nego da shaltam do besvesti po netu sta koji review ima da kaze o kom delu bajsa. U svakom slucaju hvala!
  • 0

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 July 2010 - 12:14 PM

Polar viper ima sledece.Kocnice hidraulika shimano m485.Menjaci komplet shimano slx.Srednji pogom shimano m442(ok pogon).Viljuske sr suntour XCR 100mm,lockout.Komponente(lula,korman,sticna)ritchey.Za tockove nisam siguran.I sto je najbitnije,sad mu je cena 46.99o dinara.Sto je ekstra za takvu novu biciklu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#15 sergio

sergio
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 29 July 2010 - 12:18 PM

Hvala Vorda!
  • 0

#16 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 July 2010 - 12:19 PM

Nema na cemu,ali da ja imam 500jura i trebam da kupim bajs nebi razmisljao o drugom novom modelu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 July 2010 - 12:25 PM

Znaš kako funkcionišu stvari?

Ti se malo promuvaš i kažeš, e, video sam ove biciklel, ti mi odgovaraju po veličini i imaju tu i tu opremu, mislim da je neki od tih onaj pravi.
Onda mi uskočimo i kažemo kakava je stvar s kojim biciklom, gde je kod kloga kompromis, i tako to. Onda se ti odlučiš na osnovu toga. (Ako insistiraš na skotu s diskovima za te pare u radnji, onda verovatno imaš izbor od jednog bicikla, a za takav izbor ti pomoć ne treba.)

Jer, niko ti nikad neće reći 'kupi taj', da sutra ne bi bilo 'e, zajebo si me, to mi ne odgovara'. Slabo smo plaćeni za takve stvari. Niti će neko otići u radnju da umesto tebe gleda bicikle i odlučuje šta je za tebe.

ILI, ako si otvoren za predloge, možemo da izađemo s idejama, jer je možda neko već video neki bicikl koji bi ti verovatno odgovarao. A ti OPET moraš da vidiš jel' ti taj bicikl igra ili ne.

Sve ostalo je sorry, can't help you.


@vorda, čemu nabrajanje opreme kad čovek nema predstavu?
Ja pomenuh Viper u startu, ali nešto nije delovao otvoren za takav predlog...
  • 0

#18 sergio

sergio
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 29 July 2010 - 12:28 PM

Pravo zboris!
Eto mene za nekih mesec dana kada malo prosnjuvam po radnjama.
Hvala svima svakako!
  • 0

#19 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 July 2010 - 12:31 PM

Sad su i neki scott modeli na akciji pa pozuri,za mesec dana ce krenuti kise obilate pa bi bio red da ga izvozas dok je jos lepo vreme.Sretno u potrazi.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#20 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 July 2010 - 12:46 PM

Izvadis neku staru poniku iz supe i odes u Capriolo. Pogledas npr model Agama, na akciji "staro za novo" oko 450eur, mozda i bolji od tog Vipera. :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika