Jump to content


Fotografije

Kupovina polovnog bicikla?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
41 odgovora na ovu temu

#1 DarkoPatic

DarkoPatic
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 19 July 2010 - 11:45 PM

Zeleo bi da kupim polovan bicikl do 8000 din. pa da mu ja posle dokupljujem sta hocu jer nisam bas pri parama a hocu dobar bicikl. Visok sam 172 cm a tezak 78 kg-a. U biciklove se "dosta" razumem sto se tice servisiranja jer ih obozavam ali, covek se ceo zivot uci tako da mi je znanja uvek malo. Nego.... da skratim pricu , hocu da kupim polovan bicikl do 8000 din a da ne pogresim prilikom kupovine i sta mogu da ocekujem za te pare? Bitno mi je da ima Shimano opremu, ali na sta da obratim paznju kod prednjeg amortizera, koje marke su dobre za amortizere itd... Kod kocnica V-brake, da li su bolje metalne ili plasticne i kako da prepoznam prave Shimano kocnice od laznih.Znaci ukratko, hocu ispravan bicikl a kasnije cu ja ulagati u gume ( naravno schwalbe :) ) pedale, svetlo, sirenu itd :). Vazno mi je samo da je dobar ram, dobri menjaci, dobri tockovi, kocnice mogu da budu i istrosene ali da budu original i da bude dobar prednji amortizer. Svaki vas savet mi je od velike pomoci. Hvala svima u napred :)
  • 0
Posted Image

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 July 2010 - 12:52 AM

Evo druze i jacu kratko.Za te pare tesko da ces naci polovan bicikl kakvog ti zelis.Moj savet je da skupis barem 150 eura pa onda razmisljaj o nekom biciklu.A sto se tice shimana,postoji shimano i mnogo lose klase a ipak je original.Nauci malo o komponentama,i razmisli za cega ce ti koristiti bicikl pa oda lepo krenes da vrtis oglase i nadjes sta ti treba.Ali kazem jos jedanput,nemoj ni da razmisljas o bajsu ispod 150 eura.A sto se tice amortizera tu vec nemas sta da trazis ni sa 150 eura ako hoces makar neku jacu firmu da posedujes.Samo oni se prodaju po 50 eura pa navise.Mislim na recimo rock shox firmu.Sretno u trazenju bikea.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 DarkoPatic

DarkoPatic
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 20 July 2010 - 07:42 AM

Posto se ne razumem puno u biciklove , nasao sam ovaj ODLICAN forum pa cu zatraziti pomoc :) . Moj bicikl ce i biti u vrednosti i preko 150e ali bi prvo hteo da kupim neki losiji ali sa kvalitetnim komponentama do 8000 din. pa da mu ja kasnije nadogradjujem ono sto ja zelim. Kada kazem losiji bicikl mislim na bicikl sa istrosenim gumama( koje cu lako zameniti) , sa istrosenim kocnicama ( gde cu lako zameniti na primer sajle i pakne koje nisu toliko skupe) , zatim bicikl koji nema svetlo itd... Znaci hocu kvalitetan bicikl koji ima tako te sitnije nedostatke ali da mu je "temelj" :) tj, osnova kvalitetna pa da cu ja lakse na ga namestim. Znam da ispod 300 e ne postoji dobar polovan bicikl ali trenutno nemam nesto puno love pa bi da ulazem, s vremena na vreme kad dobijam platu, tako i da ulazem. Ovde, u Zrenjaninu prodavci nude nove biciklove za 15000 din. koji extra izgledaju imaju sve shimano i cak i garanciju za samo 15000 din. sto je po meni nemoguce da dobar bicikl moze da se kupi nov za te pare. Zato sam dosao ovde da od vas zatrazim pomoc , da mi nesto ne prodaju lose ;) .
  • 0
Posted Image

#4 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 July 2010 - 07:52 AM

Druze i ja sam iz Zrenjanina i znam o cemu pricas.Ja bi ti preporucio coveka u Manastirskoj ulici koj prodaje polovnjake.Ali ista prica je oko sume.Jednostavno se ramovi samo prodaju od 50 eure pe navise.A ako vec planiras da vremenom nadogradjujes bajs onda to mora biti alu ram.Potrosene pakne sajle i buziri su potrosna roba,tako da po meni to ni ne obara nesto puno cenu bajsu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#5 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2010 - 07:53 AM

Bitno mi je da ima Shimano opremu


Kao ni ja na tvom mestu pre par godina kada nisam znao, pa su me pametni ljudi uputili u materiju, tako i prenosim dalje:

Shimano klase od najlosijeg ka najboljem (za mtb) : tourney,altus,acera,alivio,deore,slx,xt,xtr (slx je novina nastala podelom lx serije na serije za treking i mtb).

Tourney mozes da kupis komponente vec od par stotina dinara dok najskuplji XTR kosta i po stotinak evra po komponenti.

Zlatna sredina koju treba da juris je Shimano Deore oprema.
  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 July 2010 - 08:00 AM

Upravo i AIWA kaze ono sto bi trebalo da bude neka zlatna sredina pogotovo za rekreaciju.Ali za 80 eura si daleko od te sredine.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 DarkoPatic

DarkoPatic
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 20 July 2010 - 08:04 AM

Bitno mi je da ima Shimano opremu


Kao ni ja na tvom mestu pre par godina kada nisam znao, pa su me pametni ljudi uputili u materiju, tako i prenosim dalje:

Shimano klase od najlosijeg ka najboljem (za mtb) : tourney,altus,acera,alivio,deore,slx,xt,xtr (slx je novina nastala podelom lx serije na serije za treking i mtb).

Tourney mozes da kupis komponente vec od par stotina dinara dok najskuplji XTR kosta i po stotinak evra po komponenti.

Zlatna sredina koju treba da juris je Shimano Deore oprema.


Hvala :) Vrlo koristan post, zapisacu te klase na papiru pa da znam sta da trazim.
  • 0
Posted Image

#8 DarkoPatic

DarkoPatic
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 20 July 2010 - 08:07 AM

Druze i ja sam iz Zrenjanina i znam o cemu pricas.Ja bi ti preporucio coveka u Manastirskoj ulici koj prodaje polovnjake.Ali ista prica je oko sume.Jednostavno se ramovi samo prodaju od 50 eure pe navise.A ako vec planiras da vremenom nadogradjujes bajs onda to mora biti alu ram.Potrosene pakne sajle i buziri su potrosna roba,tako da po meni to ni ne obara nesto puno cenu bajsu.


Cuo sam da u Manastirskoj ima dobrih polovnjaka pa cu ici da pogledam sta ima. Kako da prepoznam alu ram od obicnog ram-a i koja je razlika u kvalitetu? Zasto bas alu ram?
  • 0
Posted Image

#9 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 20 July 2010 - 08:08 AM

...i zato: "Dinar po dinar - točak... točak po točak - bicikl" :D
...80 Eur je premala gomilica novca za bilo kakve manipulacije. Štedi pa kupi...
...A za vrijeme štednje, obrazuj se...
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#10 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 20 July 2010 - 08:10 AM

Zasto bas alu ram?

Alu ram je lakši od najobičnijih čeličnih.
Nije isto nositi 20 kg, u odnosu na 10 kg krompira, i to uzbrdo.
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#11 DarkoPatic

DarkoPatic
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 20 July 2010 - 08:14 AM

...i zato: "Dinar po dinar - točak... točak po točak - bicikl" :D
...80 Eur je premala gomilica novca za bilo kakve manipulacije. Štedi pa kupi...
...A za vrijeme štednje, obrazuj se...


Eeeee kad bi znao kakve nove biciklove nude po Zrenjaninu za manje od 150e bilo bi ti smesno :) . Samo su lepi, a prodavac (serviser) me ubedjuje kako taj bicikl ima svu shimano opremu. Pogledam ja prednju kocnicu kad ono nigde ne pise shimano. Pitam ja prodavca da li je to shimano kocnica a on mi odgovara bas ovim recima: " kocnica lepo koci " , znaci umro sam od smeha :lol: :lol: :lol:
  • 0
Posted Image

#12 DarkoPatic

DarkoPatic
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 20 July 2010 - 08:16 AM

Zasto bas alu ram?

Alu ram je lakši od najobičnijih čeličnih.
Nije isto nositi 20 kg, u odnosu na 10 kg krompira, i to uzbrdo.


Nikada nisam vozio kvalitetan bicikl tako da sam navikao na tezak ram :D
  • 0
Posted Image

#13 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 July 2010 - 08:51 AM

Dacu ti jedan celicni ktm na kom moze i bolja viljuska da se stavi a ti kreni da skupljas dalove pa cemo skarabudyiti nesto
  • 0
puno znoja,malo krvi

#14 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 20 July 2010 - 08:51 AM

Nikada nisam vozio kvalitetan bicikl tako da sam navikao na tezak ram :D

...što ima svojih prednosti.
Kad 20 kila krompira svaki dan iznosiš na vrh brda za recimo 18:00 min, šta misliš za koliko će vremena na taj isti vrh, popeti 10 kila krompira... sa sve vozačem (nosačem :-))...

Moj ti je savjet da malo prošetaš po forumu, skineš koju knjigu ili video o održavanju bicikla, malo se uputiš, jer ima dosta zanimljivog štiva, a te "majstore" pusti na miru, nek' nekog ubjeđuju...

Koliko vidim, ima vas nekoliko iz Zrenjanina, pa se nađeš na kafici, pivu, soku, vodi, pa vidiš šta drugi rade i voze, malo druženje, i tako to krene... prištediš koji dinar, hop cup na bicikl... :D
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#15 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 20 July 2010 - 08:52 AM

u toku pisanja mog posta...

Dacu ti jedan celicni ktm na kom moze i bolja viljuska da se stavi a ti kreni da skupljas dalove pa cemo skarabudyiti nesto


Vorda, SVAKA ČAST. =D> =D> =D>
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#16 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 July 2010 - 10:26 AM

Samo su lepi, a prodavac (serviser) me ubedjuje kako taj bicikl ima svu shimano opremu. Pogledam ja prednju kocnicu kad ono nigde ne pise shimano. Pitam ja prodavca da li je to shimano kocnica a on mi odgovara bas ovim recima: " kocnica lepo koci " , znaci umro sam od smeha :lol: :lol: :lol:


I ako na nekom delu pise "shimano", ne mora da znaci da zaista i jeste. Kao sto je aiwa rekao, mora stajati pored i oznaka klase (tourney, alivio, itd.) Doduse na nekim Shimanovim pogonima nema natpisa klase, ali zna se kojoj pripadaju, po oznakama.
  • 0

#17 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 20 July 2010 - 11:02 AM

Bogo dragi, sve neki fizikalci; ako treba pomoć oko tolikog krompira samo zovite! ;) :mrgreen:


p.s. Imenjače, ako ikako možeš stisni se makar za alu ram i jeftine delove - ja vozim čelični i sa njim je 100 muka: teži, rđa, ne može quickrelease na zadnji točak (jer je horizontalni dropout), ne može nikakav valjan amort na njega (uži prečnik "rupe" za vrat viljuške)...

I jeftinije je ceo baj da kupiš, nego na delove (ali razumem i kako je teško dati pare odjednom :( )
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#18 DarkoPatic

DarkoPatic
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 20 July 2010 - 11:52 AM

Upravo sam se vratio iz grada, i kao sto rekoh, ponuda u Zrenjaninu= TUGA :( .Kupicu polovan alu bicikl a kasnije cu davati pare za opremu. Mislim da mi je to najbolja varijanta. Sto se tice kocnica v-brake u najskupljoj varijanti imaju shimano alivio. To je u Zrenjaninu trenutno najbolje sto imaju a samo za jedan tocak kosta oko 30e. Znaci za oba tocka bi mi trebalo 60 e samo za kocnice :(
  • 0
Posted Image

#19 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 July 2010 - 12:34 PM

Druze neznam gde si gledao kocnice,ali imas avid kao darkmanove u capriolu (2500 din)a ima i alivio po ceni od 2000 za celjusti(prednja +zadnja)a rucke su jeftine oko 1200 dinara.Javite ljudi iz okoline zrenjanina i naci cu vam najbolju mogucu ponudu.A kad budes hteo da odes do lika iz manastirske vodicute posto vidim da si preorijentisan na simano,a postoji jos firmi koje prave i bolje komponente od shimana.A na mnogim bajsovima koji su od preko ima dosta komponenti koje nisu shimano a kvalitetne su dosta.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#20 DarkoPatic

DarkoPatic
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 20 July 2010 - 02:39 PM

Druze neznam gde si gledao kocnice,ali imas avid kao darkmanove u capriolu (2500 din)a ima i alivio po ceni od 2000 za celjusti(prednja +zadnja)a rucke su jeftine oko 1200 dinara.Javite ljudi iz okoline zrenjanina i naci cu vam najbolju mogucu ponudu.A kad budes hteo da odes do lika iz manastirske vodicute posto vidim da si preorijentisan na simano,a postoji jos firmi koje prave i bolje komponente od shimana.A na mnogim bajsovima koji su od preko ima dosta komponenti koje nisu shimano a kvalitetne su dosta.


Gledao sam kod Bore tu kod Avale. Mnogo je skup. Za Shimano sam cuo da je najbolja firma i samo za tog proizvodjaca i znam tako da zbog toga hocu bas Shimano. U Manastirsku cu ici cim skupim jos malo para tako da cu naci nesto sto valja za male pare jer idem sa jednim drugarom preko "veze" ;)
  • 0
Posted Image




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika