Jump to content


Fotografije

Pomoć pri kupovini bajka :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
132 odgovora na ovu temu

#41 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3348 posts

Postavljeno 27 September 2010 - 08:48 AM

To znaci da ne mora pogon da se menja, nego samo kaseta? A kako radi pogon sora u nizim stepenovima prenosa? Da li je napor i tada?I kad smo vec kod kupovine sta mislite o ovome biciklicu?

http://cikloberza.co...ow.php?id=22139
  • 0

#42 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 28 September 2010 - 09:19 AM

@omega
na Stivensu je Sora triple tako da ti izbor brzina ne bi trebao biti problem. Jeste da trekeri najcesce imaju svoj pogon 48/38/28 ali mnogo ljudi vozi trekera sa drumaskim pogonom napred i standardnom mtb kasetom 11/32 nazad.
Simplon nije los, ali cini mi se cena malo visa?
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#43 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3348 posts

Postavljeno 28 September 2010 - 02:38 PM

Dobio sam slike stivensa, cak mi se cini da najveca sajbna ima vise od 50 zuba, malo sam zbunjen, zar bi bilo tesko voziti bajk na sa lancem na srednjoj sajbni, tako najcesce vozim svoj stari bajk. Znaci simplon je malo skup, da li ne vredi toliko ili je cifra uopsteno velika?
  • 0

#44 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 28 September 2010 - 07:03 PM

Rekao bih da je Sora sa 53 zuba-najveca sajbna pogona, sto znaci da je srednja sa 39 zuba. Ja vozim mtb i drumasa, moram priznati da mi je mtb tezi za voznju bez obzira na manji pogon i mnogo vise kombinacija prenosa pogon/kaseta, jer tezina samog bicikla je ta koja mi pada tesko.
Simplon je napakovan finom opremom. Nisam mislio da je precenjen, mozda samo nije tako lepo jeftin :mrgreen: kao sto bismo svi voleli....
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#45 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 28 September 2010 - 07:07 PM

Bogami je i meni simplon zapao za oci.Ove godine sam prvi put poceo da razmisljam o nekom biciklu za drum.Mozda i padne neki hibrid dogodine.Meni su oba ok.E da je simplon makar ispod 400.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#46 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 28 September 2010 - 09:00 PM

Bogami je i meni simplon zapao za oci.Ove godine sam prvi put poceo da razmisljam o nekom biciklu za drum.Mozda i padne neki hibrid dogodine.Meni su oba ok.E da je simplon makar ispod 400.


Nije nemoguce da bi ga prodavac dao nesto jeftinije. Gotovo uvek se oglasi nesto visa cena i onda se dogovara, osim kod onih sto zacrtaju :shock:
I ja po planu bih trebao da sledece godine uzmem trekera, pa da tako imam bicikl za svaku namenu.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#47 Hades

Hades
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 01 October 2010 - 12:39 PM

Koja velicina rama je potrebna za visinu od skoro 2 metra, da bi se vozilo u pravom polozaju? Pitam za dumski bicikl. Imam KTM 56cm i deluje suvise malo... I jos jedno pitanje, da li da uzmem bicikl od aluminijuma ili karbonski, posto imam skoro 120 kila, a cuo sam negde da karbonski ramovi hoca da puknu ako je vozac tezak?
  • 0

#48 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 01 October 2010 - 12:48 PM

Mislim da bi ti 62 odgovarao. Sad, koliko je proporcionalna gradja, 2 cm-a gore-dole. :D Puca i alumijum i celik, zavisi kako vozis. :wink:
  • 0

#49 Hades

Hades
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 01 October 2010 - 12:52 PM

Hvala! :wink:
  • 0

#50 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 01 October 2010 - 06:24 PM

Jedno pitanje,dali bi na mojih 190 odgovarao ovaj ram,i dali je cena ok. http://www.cikloberz...ow.php?id=24494
  • 0
puno znoja,malo krvi

#51 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 01 October 2010 - 07:12 PM

Definitivno, ne! Tebi treba ram 56-58-60, a što ovoliki raspon- zato što ćeš da
sam odlučiš kako ćeš da sediš na bajku, ako hoćeš da voziš sporski, tj povijenije
napred, uzmi niži ram, šticnu izvlačiš više, ako hoćeš udobnu vožnju, uzmi viši,
šticna je uvučenija, upravljač je viši i sedenje je udobnije.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#52 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 01 October 2010 - 07:15 PM

Kinesis je treking ram. Mislim da se tu drugacije meri, ali ne znam po kom kritrijumu (je l' isto kao za mtb?). Ne vozim trekera. :)
  • 0

#53 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 01 October 2010 - 07:28 PM

Koja velicina rama je potrebna za visinu od skoro 2 metra, da bi se vozilo u pravom polozaju? Pitam za dumski bicikl. Imam KTM 56cm i deluje suvise malo... I jos jedno pitanje, da li da uzmem bicikl od aluminijuma ili karbonski, posto imam skoro 120 kila, a cuo sam negde da karbonski ramovi hoca da puknu ako je vozac tezak?


Mogu samo da ti kazem da ne zelis karbon. Probao sam i vozio sve i svasta i kazem ti iz bogatog iskustva. Ja sam 194 i oko 110kg. Istina je da sve puca ALI ne puca sve na isti nacin. Kod karbona je to 'instant and total failure' sto sam i sam osetio na svojoj kozi a i kostima. Dakle, uzmi dobar alu ram a sto se velicine tice gledaj da nadjes 63cm. Ovo zavisi takodje i od geometrije ali moj generalni savet bio bio 63cm+...

Srecno!

Bole
  • 0

#54 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 01 October 2010 - 07:37 PM

Hades, prodaj taj KTM Vordi, a ti uzmi viši, i rešena stvar!
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#55 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 01 October 2010 - 07:58 PM

iman u planu da sklepam nekoh hibrida,a ovaj ram mi se bas svidja i cena mi je ok posto ide i vila za njega.Hm moracu sutra da probam drugarovog trekera,a mozda da kontaktiram lika da mi kaze kolika mu je horizontala.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#56 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 03 October 2010 - 03:38 PM

Velicinu rama trekera uzimas slicno kao kod drumasa, samo za 1-2cm manji.
Celik se tesko da polomiti. Moze da se iskrivi pri mnogo zajebanim padovima, ali nikad cuo ni video polonljen Cr-Mo ram.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#57 ringebildi

ringebildi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 07 January 2011 - 08:40 AM

Pozdrav svima,

U procesu sam kupovine bicikla, konkretno MTB. Bicikl mi treba za mesovitu voznju ulice Beograda plus izlet u prirodu. Nista zahtevno sto se tice off-road ali opet da bude sposoban da se vijam po predelima gde nema puno asfalta. Kilometraza koju bi prelazio ne bi bila veca od 300ak KM mesecno, voleo bih da bicikl bude sto pouzdaniji jer iako znam da cackam oko mehanike, nisam bas ljubitelj :D

Nisam neki strucnjak sto se tice biciklizma iako sam do pre 5 godina vrlo intezivno vozio bicikl. U pitanju je peugeot koji sam kupio nov 98 ja mislim :D Aluminiumski ram, V brake, shimano menjaci itd. . .

Finansijski aspekt naravno uvek bitan i cifra kojom raspolazem je oko 500 - 600e, Ja sam izdvojio par oglasa koji mi deluju zanimljivo na oko a voleo bih da mi neko od vas strucnijih pomogne u izboru.

Visok sam 177 i tezak 65kg #-o
Velicina koja mi odgovara je oko 19'' ako se ne varam.

Evo par oglasa koje sam izdvojio

Od Damira trek 6000
http://www.serbiaout...bikeponuda.html

Dinamix
http://www.cikloberz...ow.php?id=29801

Trek OCLV 9800 (malo mi se ne svidja boja ovog bike-a :oops: )
http://www.cikloberz...ow.php?id=23602

Trek EX 8 (ovaj mi malo izlazi iz cenovnog ranga, ali da vidim misljenja da li vredi dodati toliko)
http://www.cikloberz...ow.php?id=26065

Naravno sve sugestije su vise nego dobrodosle :)

Hvala svima
  • 0

#58 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 07 January 2011 - 11:32 AM

Uz svo duzno postovanje prema prodavcima, mislim da su cene iz linkova koje si naveo malo preterane, osim ovog poslednjeg Treka od 750e (a i on bi mogao malo nize) ... Opet kazem, to je moje misljenje i svako ima pravo da ceni svoju robu koliko god zeli.
Btw, s obzirom da si otprilike naveo koliko ces voziti i za koje uslove ti treba bajs, mislim da ti u potpunosti zavrsava posao neka hardtail varijanta sa solidnom i pouzdanom Rock Shox ili Manitou prednjom suspenzijom, sa LX ili XT mehanikom i sa V-break kocnicama jer diskovi zahtevaju vise odrzavanja i "cackanja", a i sam si rekao da ne volis puno da cackas vec samo da teras i uzivas :)
Moja preporuka je nesto kao ovaj bajs:
http://www.cikloberz...ow.php?id=29794
Nije nikakvo favorizovanje, ne poznajem prodavca... samo mislim da je ok cena za takav bajs i da ce u potpunosti da ispuni tvoje zahteve, a pri tom ce ti ostati nekih 200-300e u dzepu koje mozes da potrosis na dodatnu opremu ili mozda na neki upgrade ili mozda za nesto sasvim deseto
Nadam se da sam bio od pomoci 8)
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#59 ringebildi

ringebildi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 07 January 2011 - 01:06 PM

Hvala na odgovoru

Svakako da je vazno tvoje misljenje, zanima me da li ce i drugi deliti isto.

Pravo da ti kazem i meni je najvise za oko zapao upravo EX 8, iako su slike oglasivaca poprilicno lose, morao sam izgooglam da bih stekao pravu sliku.

Sto se tice tvog predloga mislim da je upotpunosti razuman ali mi nije neki korak napred u odnosu na bicikl koji sad imam (nadam se da me necete likvidirati zbog ove izjave :D )

Zanima me koliko ovi bickili "drze" cenu? koliko su utrzivi i posle kupovine? Ako bi vec izdojio tolike pare za bike (750e primera radi) ne zelim da te pare u potpunosti zarobim.
  • 0

#60 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 07 January 2011 - 01:18 PM

za 750eur mozes i novi bike da uzmes ili da uzmes za 500eur i uradis ugrade
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika